Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi çok ciddi gördüm seni,mekan basmaya giderken mi çekildin süper parça siparişlerim 2 haftadır gelmedi hala gelsin de ayarlıyalım artık şu buluşmayı amac da katılıcaktı zaten bir türlü denk getiremedik gitti:(

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

ya kimde ne var ne yok ben onu bilemem burası bir paylaşım sitesi ben yaşadıklarımı paylaşıyorum,yaşadıklarım olumsuz ise bu benimle ilgili değil YOĞURDUM EKŞİ DEMEK zordur bizim milletimizde genelde ben bunu yapamam açık,objektif ve adeletli olmaya çalışıyorum bunu yaparken birilerinin hesabı şaşıyorsa dokunuyorsa işlerine gelmiyorsa onu bilemem genel konuşuyorum....
    buğra senin motorda ne arıza var kardeşim hangi parçaları bekliyorsun sen ? km saatim bugün elime ulaştı 2 gün önce söyledim o yüzden soruyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buğra senin motorda ne arıza var kardeşim hangi parçaları bekliyorsun sen ? km saatim bugün elime ulaştı 2 gün önce söyledim o yüzden soruyorum
    Abi grenaj parçaları sol bölüm komple,vites ve fren topuzu,mono kapak,renkli cam ve malum km saati dokuyucunun göndericeği 2 hafta önce Fanı yaptırmak için gittiğimde verdim bayii ye siparişleri dün aradım hala göndermediler dediler km saatini sordum saat ellerinde evet ama onunla beraber benzin pomasıda göndericekmiş dokuyucu herkese o pompa yok ellerinde onu bekliyoruz sizi çağırmıyoruz dedi servis,abi inan artık yoruldum ve yıldım sorgulamıyorum bile düşün....

Abi grenaj parçaları sol bölüm komple,vites ve fren topuzu,mono kapak,renkli cam ve malum km saati dokuyucunun göndericeği 2 hafta önce Fanı yaptırmak için gittiğimde verdim bayii ye siparişleri dün aradım hala göndermediler dediler km saatini sordum saat ellerinde evet ama onunla beraber benzin pomasıda göndericekmiş dokuyucu herkese o pompa yok ellerinde onu bekliyoruz sizi çağırmıyoruz dedi servis,abi inan artık yoruldum ve yıldım sorgulamıyorum bile düşün....
    kardeşim bak şimdi sen ne yap biliyormusun sana bi 0322 359 50 86 bu numarayı arayıp parçaların durumunu sor bende senin gibi servise söyledim servisde ilk başta 1 hafta sonra bana gelmediğini söyledi ve ben direk aradığımda dokuyucu bana sipariş vermediklerini söyledi siparişlerimi aldılar ve 2 gun sonra gönderdiler yani senin servisinle alaklı bi durum olabilir sen direk irtibata geç bi görüş şimdi arayıp ben zaten o günden sonra servise sipariş ettirmiyorum hiç bir parçamı direk bu numarayı arayıp parçaları söylüyorum servise gönderiyorlar direk
    googan bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karalama kampanyası komık oldu gerçekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

: ))))))))
    Amac bunlar yakında hepsi aslında dış güçlerin oyunu falan derse şaşırma abi BİZ BUNLARI İYİ BİLİRİZ... falanda diyebiliriz ya da SİZDEN ÖĞRENİCEK DEĞİLİZ... şeklinde
    c00lrelax ve amac bunu beğendiler.

ayrıca km saati ve şamandırası ellerinde mevcut istenildiğinde gönderiyorlar km saatini değiştirmeye niyetim yoktu benim ama full enjeksiyonlu makina olduğu için üzerindeki km saati tam anlamıyla uyum sağlamadığı bilgisini aldım söyledim 2 gün önce şuan elime geldi yarın servise götürüp taktırıcam

Arkadaşlar şunu anladım ki problem bende, benim başımda bir uğursuzluk var.
    Motoru kartaldaki servisten aldım. Yağ problemini çözmüşler sağolsunlar. E5 üzerinden eve giderken fren lazım oldu basıyorum basıyorum arka fren tınlamıyor :S Allahtan ön fren gayet başarılı kurtardı beni. Zaten servis kapatmıştı eve gitmekten başka çare yoktu yola devam ettim. Yolda bu seferde korna lazım oldu basıyorum basıyor ses yok :S E5 te kenara çekip ağlayacaktım valla :D

Artık cumartesi tekrar servis yolu göründü :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

ayrıca km saati ve şamandırası ellerinde mevcut istenildiğinde gönderiyorlar km saatini değiştirmeye niyetim yoktu benim ama full enjeksiyonlu makina olduğu için üzerindeki km saati tam anlamıyla uyum sağlamadığı bilgisini aldım söyledim 2 gün önce şuan elime geldi yarın servise götürüp taktırıcam
    c00lrelax arayıp adresinemi sipariş veriyorsun ? Eğer her parçayı gönderiyorlarsa en mantıklısı bu gibi görülüyor.

Motosikleti
    megelli 250r
    Bu hafta zam gelecekmiş motora. Ne kadar olacak bilen var mı?

googan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 125 S
    Beyler bu genel sıkıntılar neler peki servise kitleyebileceğimiz? Koso muhabbetini özetleyebilecek var mı?

Benim de motor serviste bir haftadır parça diye oyalıyor Ankara'da şimdi adını söylemeyim nere ama biraz daha beklersem servis değiştireceğim. Ankara'da olup servis önerecek var mı?

Arkadaş bunlar neyine zam yapıyor anlamadım ki , zaten bozuk motor satıyorsun milleti uğraştırıyorsun bide bozuk motorun fiyatını arttır olacak iş değil ya. Ben daha motoru almadım ama burda Buğra-coolrelax-amac gibi arkadaşların sıkıntıları duydukça alasım da kalmadı açıkçası. hatalı olduğunu bile bile satıyorlar motoru bide biz markaya önem veriyoruz demiş ayıp be bari sallamayın yani. Arkadaşlar sizede Allah kolaylık versin ne diyim , ama her türlü hatayı servis sorunlarını ekstra maliyet çıkarmalarını anlatırsanız güzel olur kim ne ayak yapıyor baştan öğrenelim

Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şunu anladım ki problem bende, benim başımda bir uğursuzluk var.
    Motoru kartaldaki servisten aldım. Yağ problemini çözmüşler sağolsunlar. E5 üzerinden eve giderken fren lazım oldu basıyorum basıyorum arka fren tınlamıyor :S Allahtan ön fren gayet başarılı kurtardı beni. Zaten servis kapatmıştı eve gitmekten başka çare yoktu yola devam ettim. Yolda bu seferde korna lazım oldu basıyorum basıyor ses yok :S E5 te kenara çekip ağlayacaktım valla :D

Artık cumartesi tekrar servis yolu göründü :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

c00lrelax arayıp adresinemi sipariş veriyorsun ? Eğer her parçayı gönderiyorlarsa en mantıklısı bu gibi görülüyor.
    kardeşim ben ilk başta servise sipariş ettirmiştim servisi arıyorum arıyorum parça gelmedi demişlerdi dokuyucu aradıgımda dedigim gibi adamlar bana sipariş gecilmedigini söyledi siparişi ben geçtim grenaj servise gelmişti ama gösterge olayında servisin bilgisi dahilinde parçayı ben kendi adresime istedim bana gönderdiler telefonla konuşursan daha detaylı bilgiyi vericeklerdir ama tekrar söylüyorum servise bırakma parça sipariş ederken bizzat kendin servisteyken ara ben öyle yapıyorum bi problem yaşamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı edhem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bunlar neyine zam yapıyor anlamadım ki , zaten bozuk motor satıyorsun milleti uğraştırıyorsun bide bozuk motorun fiyatını arttır olacak iş değil ya. Ben daha motoru almadım ama burda Buğra-coolrelax-amac gibi arkadaşların sıkıntıları duydukça alasım da kalmadı açıkçası. hatalı olduğunu bile bile satıyorlar motoru bide biz markaya önem veriyoruz demiş ayıp be bari sallamayın yani. Arkadaşlar sizede Allah kolaylık versin ne diyim , ama her türlü hatayı servis sorunlarını ekstra maliyet çıkarmalarını anlatırsanız güzel olur kim ne ayak yapıyor baştan öğrenelim
    valla kardeşim motorun bozuk olmasından ziyade ufak tefek arızalar can sıkıyor genelde ilk bi hafta felan servise git gel dönemleri oluyorda daha sonraları pek bi sıkıntı yaratmıyor diğer arkadaşların problemleri servis kaynaklı cogunlukla distribitör firmadan yana benim bi şikayetim yok cunku istedigim parça en fazla 3 günde elime ulaşıyor. servis herhangi bi para taleb etmedi daha bana bakımdaki yağ parası haricinde. şurda zaten motorun hep eksi yönleri tartışılıyor artı yönleri bence eksilerin üzerini kapatacak derecede dediğim gibi ıvır zıvır halledilemeyecek problemleri yok motorların zaten çözüm yoluna gidiliyor ben diğer 250cc segmentinde de bi kaç tane motor kullanmış biri olarak söylüyorum performans ve ivleme konusunda gayet oturaklı bi motor bi kaç problemi düzeltidikden sonra hatrı sayılır bi marka olucaktır. Ben bi şans vermek gerekli diye düşünerek aldım ki pişmanmıyım asla değilim ben gayet memnunum suan ilk 1 hafta servise gidip geliyordum o zamanlar biraz darlanma gelmişti ama şuan Allaha sukur bi problem kalmadı biraz da servisin alakasızlıgı çözülmeyen problemler bence

ya benimde bozuk dediğim sizden duyduklarım yani yoksa bende çok beğendim megelliyi ama asıl sinirlendiren bir-iki kişi aynı sorunu yaşadım deyip geliyorsa diğer motorlarda bunları halledip satsınlar , bambaşka sorunlar olsa eyvallah ama yağ akıtma, km saati filan aynı problemi birçok kişi yaşıyor bu ister istemez zedeliyor markayı şimdi gidip alayım desem biliyorum ki bir- iki hafta sürekli servise gidip geleceğim e o zaman sıfır motor almanın anlamı ne yani kardeş, şu sayfaya her gün bakıyorum , istiyorum ki biri de yazsın aldım hiçbir sorun yok gıcır gıcır motor desin ama yok arkadaş garanti bişe çıkıyor

Alıntı googan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu genel sıkıntılar neler peki servise kitleyebileceğimiz? Koso muhabbetini özetleyebilecek var mı?

Benim de motor serviste bir haftadır parça diye oyalıyor Ankara'da şimdi adını söylemeyim nere ama biraz daha beklersem servis değiştireceğim. Ankara'da olup servis önerecek var mı?
    kardeşim motorla ilgili kullanıcı hatası olmayan her sıkıntıyı servis karşılamak zorunda. Servisin cebinden çıkan bişeyde yok zaten onlarda yaptığı işçiliğin parçanın parasını distribitör firmadan alıyorlar. Koso muabbeti de üzerindeki göstergeni değiştirmen faydalı olacaktır cünkü üzerindeki göstergede bi takım problemler yaşayan kullanıcılar oldugu ıcın değiştiriliyor diye biliyorum benimde ibre problemim vardı aslında üzerindeki orjinal gösterge çok güzel gören hasta oluyor hatta ama değiştirmemde fayda var diye söylendi o yüzden değiştiriyorum
    googan bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı serdarözkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta zam gelecekmiş motora. Ne kadar olacak bilen var mı?
    Satış politikası olduğunu düşünüyorum tirajlar çok düştü galiba ilk parti 8550 sonra 9550 demişlerdi bu kaçıncı parti hala aynı fiyat ya da biz adamların hatalarını söyledikçe reklamın iyisi kötüsü olmaz konusu gibi prim mi oluyor bizim eleştiriler
    amac bunu beğendi.

ya benimde bozuk dediğim sizden duyduklarım yani yoksa bende çok beğendim megelliyi ama asıl sinirlendiren bir-iki kişi aynı sorunu yaşadım deyip geliyorsa diğer motorlarda bunları halledip satsınlar , bambaşka sorunlar olsa eyvallah ama yağ akıtma, km saati filan aynı problemi birçok kişi yaşıyor bu ister istemez zedeliyor markayı şimdi gidip alayım desem biliyorum ki bir- iki hafta sürekli servise gidip geleceğim e o zaman sıfır motor almanın anlamı ne yani kardeş, şu sayfaya her gün bakıyorum , istiyorum ki biri de yazsın aldım hiçbir sorun yok gıcır gıcır motor desin ama yok arkadaş garanti bişe çıkıyor
    valla genellikle aynı problemleri yaşıyor alanlar ama dediğim gibi çözülmeyen bi problemi yok kronik bi hastalığı değilde sadece biraz test eksikliği var diye düsünüyorum ben. Yağ akıtma problemini ilk defa amaçtan duydum mahalleden arkadaşımada aldık hiç öyle bişey olmadı benıdme basıma gelmedi sadece o bence onun şansına olan bişey. Doğru söylüyorsun kim sıfır motor alıp servise gitmek isterki bende istemezdim ama napalım bi şans verdim aldım ama denildigi kadarda abartılacak problemleri yok motorun performans acısından gayet cok güzel ciğerinden de sıkıntı cıkacagını sanmıyorum zaten 2013 modellerini biz test ettik sayılır 2014 de bu arızaların çözüm yoluna gircegini düşünüyorum öyle olması gerekli zaten cünkü kendileri açısından da yararlı olacaktır.

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    valla genellikle aynı problemleri yaşıyor alanlar ama dediğim gibi çözülmeyen bi problemi yok kronik bi hastalığı değilde sadece biraz test eksikliği var diye düsünüyorum ben. Yağ akıtma problemini ilk defa amaçtan duydum mahalleden arkadaşımada aldık hiç öyle bişey olmadı benıdme basıma gelmedi sadece o bence onun şansına olan bişey. Doğru söylüyorsun kim sıfır motor alıp servise gitmek isterki bende istemezdim ama napalım bi şans verdim aldım ama denildigi kadarda abartılacak problemleri yok motorun performans acısından gayet cok güzel ciğerinden de sıkıntı cıkacagını sanmıyorum zaten 2013 modellerini biz test ettik sayılır 2014 de bu arızaların çözüm yoluna gircegini düşünüyorum öyle olması gerekli zaten cünkü kendileri açısından da yararlı olacaktır.
    2000 km oldu tek sorunum değişen göstergedeki benzin ışığının surekli yanması o da eskı gosterge ıle uyumlu olmadıgı ıcın müşürün değişmesi gerektiği soylendi ve servıse gıttıgımde değişecek onun harıcınde motorun gıdısınde vs hıc bır sorunumn yok he bırde devır 2000 den asagı yavas yavas dusuyor ayar yapılması gerekıyor o kadar km de 18 kurus yakıyor hesapladım bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km oldu tek sorunum değişen göstergedeki benzin ışığının surekli yanması o da eskı gosterge ıle uyumlu olmadıgı ıcın müşürün değişmesi gerektiği soylendi ve servıse gıttıgımde değişecek onun harıcınde motorun gıdısınde vs hıc bır sorunumn yok he bırde devır 2000 den asagı yavas yavas dusuyor ayar yapılması gerekıyor o kadar km de 18 kurus yakıyor hesapladım bu arada
    yalnız şu bi gerçekki tıtresım malesef var nınja ve cbr ye gore bugun arkadasın nınjasıyla degıstırdık motorları motordan acıkcası ınesım gelmedı gerek kullanım rahatlığı gerekse tıtresım olmaması pek tabıkı ıft sılındır normal ama alacak arkadaslar tııtresım oldugunu soylemek ısterım

kardeşim göstergeni değiştirt sende full enjeksiyonlu makina oldugu icin beyinle gösterge arasında uyumsuzluk problemi var servisine söyle yeni göstergeleri sipariş ettirt problemin çözülcek muhtemelen o gaz problemi otomatik rölanti sensörüyle alakalı olabilir. valla ne kadar yaktığını hesaplamadım da 20lira benzin atıyorum 80-90km arası yol yapıyorum birde ben çok trafik oldugu bi bölgede oturuyorum şişli-nişantaşı-mecidiyeköy-beşiktaş bu civarlardayım hep dur kalk dur kalk belki sakin bi yerde daha uzun gidebilir

Ama sen zaten 2. el almamış mıydın serkan yani hani ilk alan uğraşmış olabilir sorunlarla. Ya şimdi megelli alsam bunları halledip verme imkanları var mıdır? yada şu servis çok iyi test edip verir yine sıkıntı çıkarsa da hemen hallederler dediğiniz bir servis var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

yalnız şu bi gerçekki tıtresım malesef var nınja ve cbr ye gore bugun arkadasın nınjasıyla degıstırdık motorları motordan acıkcası ınesım gelmedı gerek kullanım rahatlığı gerekse tıtresım olmaması pek tabıkı ıft sılındır normal ama alacak arkadaslar tııtresım oldugunu soylemek ısterım
    titreşim benim motorda %20 derecede var oda 6000deviri geçtikden sonra hissediliyor yoksa rahatsız edici derecede değil. bakımlarında motor takozlarını sıktır vidalarını baya bi farkedicek. Birde üzerindeki orjinal elcikleri değiştirirsen gidondaki o ufak titreşimi komple alıyor hissetmiyorsun
    extra_serkan bunu beğendi.

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    Abi çok ciddi gördüm seni,mekan basmaya giderken mi çekildin süper parça siparişlerim 2 haftadır gelmedi hala gelsin de ayarlıyalım artık şu buluşmayı amac da katılıcaktı zaten bir türlü denk getiremedik gitti:(

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

ya kimde ne var ne yok ben onu bilemem burası bir paylaşım sitesi ben yaşadıklarımı paylaşıyorum,yaşadıklarım olumsuz ise bu benimle ilgili değil YOĞURDUM EKŞİ DEMEK zordur bizim milletimizde genelde ben bunu yapamam açık,objektif ve adeletli olmaya çalışıyorum bunu yaparken birilerinin hesabı şaşıyorsa dokunuyorsa işlerine gelmiyorsa onu bilemem genel konuşuyorum....
    ahahaha yok buğra ceken eleman 3 seferdır beceremedı foto cekmeyı de ona kızdım o yuzden asık surat cıktım , valla onumuzdekı hafta pazar yapalım bulusmayı artık senın malzemeelr de gelsın , 8 eylul nasıl ?

Ama sen zaten 2. el almamış mıydın serkan yani hani ilk alan uğraşmış olabilir sorunlarla. Ya şimdi megelli alsam bunları halledip verme imkanları var mıdır? yada şu servis çok iyi test edip verir yine sıkıntı çıkarsa da hemen hallederler dediğiniz bir servis var mı ?
    kardeşim kasımpaşada artı motor var bi orayla görüş istersen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler