Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşında katılsın bize serkan abi megelli ciler patladı anlaşılan öncülük eder bize
    vallahı katılır katılmasınada benım derdım megellıcılerle beraber dolaşmak ve ozellıkle 250r sınıfının on yargısının kalkması ya buda hurda , çançinçon demelerı benı ayar etmıs durumda sankı tek megellı alan benmısım gıbı hıssetmemden dolayı ozellıkle megellıcılerle dolaşmak ıstıyorum neyse yaparız bı organızasyon buğra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahı katılır katılmasınada benım derdım megellıcılerle beraber dolaşmak ve ozellıkle 250r sınıfının on yargısının kalkması ya buda hurda , çançinçon demelerı benı ayar etmıs durumda sankı tek megellı alan benmısım gıbı hıssetmemden dolayı ozellıkle megellıcılerle dolaşmak ıstıyorum neyse yaparız bı organızasyon buğra
    Sıkıntı yok abi hertürlü 2 kişiyiz gelen hoş gelir gelmiyenlerin canı sağolsun ne diyelim...

Motosikleti
    megelli 250r
    teşekkür ederim arkadaşlar, hepimize hayırlı olsun megelliler...

lastik konusunda;
    150 lik lastik güzel durur evet ama motoru yoracagı için rodajdan sonra takmanızı tavsiye ederim, ayrıca arka lastik-ön lastik uyumlu olması gerekiyor...150 arka takarsanız önede 110 takın benden tavsiye. virajlarda ön-arka uyumu önemli bir ayrıntıdır.
    sayfaların hepsini okudum 3-4 gündür sadece okuyorum, koso sorunu genel olarak var, bayram sonu bayi ile görüşcem problemi bakalım ne zaman gelecek yenisi yada daha stabil çalısanı. benzin deposuna baktım hala benzin var tabi normal olarak cunku fulledim depoyu, gösterge arada bir yanıyor motor durdugunda saga sola sallıyorum 2 çizgiye cıkıyor benzin, sonra tekrar bitmiş gibi yanıyor, galiba içindeki sensör yada ona benzeyen birşey yukarda kalıyor belirli seviye altını okumuyor diye tahmin ediyorum. arka kapak altındaki alete baktım güzel tool koymuslar vida takımı falan.
    rodaj bitene kadar modifiye için bekliyorum ben, 26.5hp yi ibrede görmediğim sürece pek bir keyfim kalmayacagı için satarım sezon sozuna motoru, ducatiye benziyor diye aldım zaten en azından gelecek sezona gider bir ducati alırım artık.
    şehir içi için uygun makina, şimdilik pek olumlu yorum yapamıcam. 1000 bakımına bir girsin hele...)
    R&buğra, amac ve extra_serkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı akifyucel42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

lastik konusunda;
    150 lik lastik güzel durur evet ama motoru yoracagı için rodajdan sonra takmanızı tavsiye ederim, ayrıca arka lastik-ön lastik uyumlu olması gerekiyor...150 arka takarsanız önede 110 takın benden tavsiye. virajlarda ön-arka uyumu önemli bir ayrıntıdır.
    sayfaların hepsini okudum 3-4 gündür sadece okuyorum, koso sorunu genel olarak var, bayram sonu bayi ile görüşcem problemi bakalım ne zaman gelecek yenisi yada daha stabil çalısanı. benzin deposuna baktım hala benzin var tabi normal olarak cunku fulledim depoyu, gösterge arada bir yanıyor motor durdugunda saga sola sallıyorum 2 çizgiye cıkıyor benzin, sonra tekrar bitmiş gibi yanıyor, galiba içindeki sensör yada ona benzeyen birşey yukarda kalıyor belirli seviye altını okumuyor diye tahmin ediyorum. arka kapak altındaki alete baktım güzel tool koymuslar vida takımı falan.
    rodaj bitene kadar modifiye için bekliyorum ben, 26.5hp yi ibrede görmediğim sürece pek bir keyfim kalmayacagı için satarım sezon sozuna motoru, ducatiye benziyor diye aldım zaten en azından gelecek sezona gider bir ducati alırım artık.
    şehir içi için uygun makina, şimdilik pek olumlu yorum yapamıcam. 1000 bakımına bir girsin hele...)
    bu yenı takılan koso marka gosterge bende suan mevcut motor 1400 de aladıgım arkadas 1000 kmde degıstırmıs gostergeyı suan 400 gosterıyor makına yanı 1400 kmde , ben acıkcası begenmedım yenı takılan gostergeyı benzın ısıgı sureklı yanıyor servısın dedıgıne gore samandıranın degısmesı gerekıyormus yenı takılan panoya uyumlu olması ıcın ama sadece ısık var yenı panoda yanı ne kadar benzın kaldıgını gostermıyor(sadece ısık var) , surat konusnda ıse aldıgım arkadaş 154 km yapmıs rodajda oldugu ıcın (kayıtta gosterıyor) , motor suan 1400 kmde 7000 devırde 120 km hızı rahat yapıyor muhtemelen acıldıkca motor 160 hıza ulaşacaktır , ara hızlanması benı cbr 250r ye gore tatmın etmıs durumda , 26bg gucunu hıssetmek bana ore ara hızlanmalarının ıyı olmasıyla orantılı,son hız cok onemlı degıl benım ıcın oyle olsa zaten dırek 600 keser fakat yenı pano degısmesıne ragmen devırın bostayken bıle motor 2000 devırden yavas yavas dusmesı benım en buyuk sıkıntım suan ıcın ayar yapılacak sanırım, anlamadıgı m konu ise yenı pano taktırılmasına ragmen motora nıye o devır ayarı yapılmadı onuda anlayamadım , pazartesı servıse gıttıgımde ıyıce bır detaylı bılgı alacagım ınsallah

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı akifyucel42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

lastik konusunda;
    Bende fan problemi var şuan 2 gündür çalışmıyor ve bu gündür motor soğuk dahi olsa marş basmıyor çok uğraşıyorum vitese geçirip ileri doğru biraz gidip gelip debriyajı pompalıyınca marş basıyor neden olabilir ve fan ile bağlantısı nedir????fikrin varmı özellikle soğukken dahi böyle yapmasını çözemedim...

Motosikleti
    Bende fan problemi var şuan 2 gündür çalışmıyor ve bu gündür motor soğuk dahi olsa marş basmıyor çok uğraşıyorum vitese geçirip ileri doğru biraz gidip gelip debriyajı pompalıyınca marş basıyor neden olabilir ve fan ile bağlantısı nedir????fikrin varmı özellikle soğukken dahi böyle yapmasını çözemedim...
    elektrık aksamıyla ılgılı bır sorun , yada aku olabılır

Motosikleti
    Megelli 250r
    elektrık aksamıyla ılgılı bır sorun , yada aku olabılır
    Anladım abi,umarım ciddi birşey değildir bakıcaz artık ve megelli ile ne zaman huzuru bulucaz yada bulabilicek miyiz merak konusu

Motosikleti
    Anladım abi,umarım ciddi birşey değildir bakıcaz artık ve megelli ile ne zaman huzuru bulucaz yada bulabilicek miyiz merak konusu
    valla bılmıyorumda sen boyle konusunca bende tırsmıyo degılım )

Motosikleti
    megelli 250r

Adana nın Sarısı......

Megelli almamı sağlayan Gürkan abim. İlk günden beri kullanıyor. Alırken ona danışmıştım.

Hiç düşünme al demişti ama "sarı" alma dedi. Adana da tekim demişti.

Foroğrata çok karizmatik geldi onun facesinden aldım. Sizlerle paylaşmak istedim.
    extra_serkan bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    motor cok hos gercekten.lakın bumoto gıbı sorun ustune sorun cıkınca olmuyor ıste.umarım 2.nesıllerde duzeltırler hepsını.

Motosikleti
    megelli 250r
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor cok hos gercekten.lakın bumoto gıbı sorun ustune sorun cıkınca olmuyor ıste.umarım 2.nesıllerde duzeltırler hepsını.
    Wolrath, benim motorda hiç bir sorunum yok. Performansından da gayet memnunum. Bu makinayi almadan önce bir kaç model araştırdım arkadaşlarımın da etkisi ile megelliye karar verdim. Birde ciddi bir yedek parça stoğu var camgözde görünce karar vermemi kolaylaştırdı.
    Bence yollarada giderek artacak bir makina. Hem iyi oldu 250 lik racing lerde çokta çeşit yoktu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Sıkıntı yok abi hertürlü 2 kişiyiz gelen hoş gelir gelmiyenlerin canı sağolsun ne diyelim...
    bende gelirim
    extra_serkan ve R&buğra bunu beğendiler.

abi sorun yok diyorsun da bütün sayfalarda herkes ayrı bir sorun yaşadığını söylüyor , bende çok hevesle megelli almayı planlıyordum ama açıkçası baya soğudum yani. 0 motor alacaz ama bi ton problem çıkaracağını bilerek. Yani birçok geri dönüş oldu servislere bunları satmadan önce düzeltemiyorlar mı ? ? illa alınca bunları yaşayacak mıyız yanı
    wolrath bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gelirim
    Süper olur amac,hem birimizinki arızalanırsa diğerinden parça marça tedarik ederiz doğaçlama birşeyler ki kesin bir arıza olur bizim kızlar biraz çıt kırıldım nazlı biliyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

Alıntı edhem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sorun yok diyorsun da bütün sayfalarda herkes ayrı bir sorun yaşadığını söylüyor , bende çok hevesle megelli almayı planlıyordum ama açıkçası baya soğudum yani. 0 motor alacaz ama bi ton problem çıkaracağını bilerek. Yani birçok geri dönüş oldu servislere bunları satmadan önce düzeltemiyorlar mı ? ? illa alınca bunları yaşayacak mıyız yanı
    Çok güzel söylemişsin edhem,düşün işte bayii lerin mağazaların ne kadar duyarsız olduğunu mesela ben a sorunu yaşadım başka birisi b sorunu ben sıkıntı için gittiğimde ki hepsi fabrikasyon hataları sadece benim a sorunum ile ilgileniyorlar,ee b sorunu bende de olmasın bir baksak diyorum tınnnnnn yok yok birşey olmaz deyip gönder sırf bu yoksa herkesin bu mağduriyetleri şuan %65 ise mesela ancak %15 olurdu makina dandik değil ama bazı bu fabrika hataları ve kontrol eksiklikleri ilgilenin be kardeşim bir kontrol yapın yoookkkkk illa senin elinde kalıcak ondan sonra hadi bir bakalım türk milleti hastalığı klasik yumurta dayanmadan kıpırdamaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:29 ----------

Süper olur amac,hem birimizinki arızalanırsa diğerinden parça marça tedarik ederiz doğaçlama birşeyler ki kesin bir arıza olur bizim kızlar biraz çıt kırıldım nazlı biliyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:24 ----------

Çok güzel söylemişsin edhem,düşün işte bayii lerin mağazaların ne kadar duyarsız olduğunu mesela ben a sorunu yaşadım başka birisi b sorunu ben sıkıntı için gittiğimde ki hepsi fabrikasyon hataları sadece benim a sorunum ile ilgileniyorlar,ee b sorunu bende de olmasın bir baksak diyorum tınnnnnn yok yok birşey olmaz deyip gönder sırf bu yoksa herkesin bu mağduriyetleri şuan %65 ise mesela ancak %15 olurdu makina dandik değil ama bazı bu fabrika hataları ve kontrol eksiklikleri ilgilenin be kardeşim bir kontrol yapın yoookkkkk illa senin elinde kalıcak ondan sonra hadi bir bakalım türk milleti hastalığı klasik yumurta dayanmadan kıpırdamaz...
    Biraz bekle edhem herşeyi şuan koso saate bağlıyorlar anlaşılıcak yeni saatler gönderilince akkoyun karakoyun,bizim yaşadığımız bu ufak sıkıntıları yaşamamış olursun,bu vesile ile megelli almayı düşünen tüm arkadaşlar burda bahsettiğimiz sorunları toplasın alırken eğer sıfır km alıcak ise hepsini kontrol ettirme şartı ile alsın bayii den istiyorlar ki soru dahi sorma bastır parayı git.....madem bu markayı satıyorsun ilgilenicek emek vericek arkasında durucaksın!!!!

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Mesele zaten sorun yaşayaların sorunlarını çözmenin yanında, sıfır motorları da sorunsuz hale getirmekte. Yoksa imaj giderek aşağı iniyor. Önemli olmasa bile ben şu sıkıntılarla bu motoru almak istemem. Ayrıca gösterge değişikliği hiç hoşlanmadığım birşeydir. İkinci el alırken göstergesi değişmiş motorları direk elerim.

Motosikleti
    yarın arka lastiği 150 yapıcam,bridgestone

Motosikleti
    Megelli 250r
    yarın arka lastiği 150 yapıcam,bridgestone
    süper bende çok merak ediyorum serkan abi,görüştüğümüzde incelerim...

_Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Avcılar yakınlarında megellı kullanıcısı varsa bı gun gorusmek ısterım gercekten cok ıyıde vakıt gecırırız

süper bende çok merak ediyorum serkan abi,görüştüğümüzde incelerim...
    Aynen nerde değiştireceksin saat kaçta. Akşama ufak bir 3lü görüşme ayarlayalım
    extra_serkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen nerde değiştireceksin saat kaçta. Akşama ufak bir 3lü görüşme ayarlayalım
    Benim fan hala çalışmıyor,yarın baktırıcam şuan 15-20 dakikadan fazla kullanmıyorum motoru

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler