Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    göstergeleri koso rx1 ile değiştireceklerse o modelde benzin göstergesi ve vites göstergesi yok sadece benzin lambası ve vitesin boşta olduğunu gösteren yerleri var haberiniz olsun

ekleme : inşallah yeni cıkan modelleri vardır ve bu eksikleri gidermişlerdir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı denizhan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı lazapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tecrüben yoksa düşerim kalkarım diyorsan naked al masrafsız olur ama 1,90 boyla r modeline göre altında daha küçük kalır naked modeli
    Ustam naked önü tipsiz sport almak zorundayım zaten sebebı peder sport ıstıyo guvenlık bakımından

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:05 ----------

Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şefim motoru harbiden beyendım calibreye bir ara arastırdım bır tane kullanıcısı var oda baya bı duzeltme yaptı ondan saldım calibreyi megelli calibreye gore daha kalıplı duruyor cok begendım dogrusu arkadasşlarım cross motor al dıyolar boy ıcın ama oyle bı sansım yok sport almam gerekıyor sana bide sorum ehliyet eylül de cebimde oluyor sürmeyi birazdaha geliştircem megellide motor da düştügümde elimde patlıcak bi durumu varmı yoksa sağlammı plastikleri biraz bilgi verirsen sevinirim
    Malzeme kalitesi orta seviyede ancak plastik en önemli konu burda ne kadar sağlam olsa boş kafanı bu konuda karıştırma yatırırsan kırarsın çatlatırsın grenajları gelsin de birisi şu markada olmaz desin,biraz makara yaparız kendileri ileyedek parça için dokuyucu.com dan bakabilirsin vidasına kada fiyat listesi bulunuyor...Arkadaşlar bugün bakıma girdim...

1.Vites olayına ayar çektirttim
    2.Benzin göstergesi ve birkaç diğer ufak sorunların hepsi KM saati ile ilgiliymiş megelli bayii yi direk ziyaret edip etüt etmiş,not almışlar bayii de tüm sorunları ve hepsi ile ilgilenilecek demişler merkezde çalışmalar yapılacakmış bunlarla ilgili,dijital gösterge komple değiştirilicekmiş herkese garanti kapsamında dağıtılacağını söyledi bayii bayramdan sonra geliyor,buna bağlı sorunlar benzin deposu,göstergesi,devir rölantisi hepsi otamatik olarak düzelicekmiş direk beyinle ilgili olduğu için motor çok daha randımanlı performans vericek dediler bakıcazzz....
    Şefim illaki düşerim tamamda grenaj derken benım sorun kafa grenajı degıl sag sol korumalıklar varya onlar kırılır mı hemen onu merak edıyorum k.bakmayın moto konusunda pek iyi degıilim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kırılmasa o şekilde kullanacak mısın ? Benim motorumda olsa çizik parçaları direk çöpe atarım gider. Bunları kafaya takmayın, illa düşülecek diye birşey yok.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı lazapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şefim illaki düşerim tamamda grenaj derken benım sorun kafa grenajı degıl sag sol korumalıklar varya onlar kırılır mı hemen onu merak edıyorum k.bakmayın moto konusunda pek iyi degıilim
    Yukarıda vermiştim cevabını aslında farkeketmez,yani ya kırılır ya da çatlar çok yumuşak yatırırsın sürterler falan çizilir ama gözle rahat görülür grenajın rengi de önemli bir husus tabi benim ki siyah mesela kuvvetli rüzgar bile çiziğe sebep oluyor

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırılmasa o şekilde kullanacak mısın ? Benim motorumda olsa çizik parçaları direk çöpe atarım gider. Bunları kafaya takmayın, illa düşülecek diye birşey yok.
    :-) tabiki atarim o Bir cizik zamanla buyur motoru parcalar , kardesim sacmalama tabiki kullancam cizik oldu diye motor cope atilirmi :-) insallah dusmeyizde acemiyiz trafikte dusmimde gerisi pek onemli degil

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda vermiştim cevabını aslında farkeketmez,yani ya kırılır ya da çatlar çok yumuşak yatırırsın sürterler falan çizilir ama gözle rahat görülür grenajın rengi de önemli bir husus tabi benim ki siyah mesela kuvvetli rüzgar bile çiziğe sebep oluyor
    Oo renk ozaman baya onemli ben rengi siyah dusunuyodum

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    2 gun once yakindan inceledim, beyaz,sari ve siyah renklerini begendim.Şase hoşuma gitti. Ben hayabusa, zx12r gibi motosikletleri kocaman olduklari icin begenmiyorum. Megellinin cussesi herkesin aksine benim hosuma gitti

kanbayrak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Treme MAX
    Bugün üçerler motora gittim istanbul avrupa yakasında, sahibinden de ilanları vardı, sırf motoru görmek için gittim. Naked 250 lik modeli vardı sadece ona biraz göz gezdirdim. Şase si güzel ancak birleşim yerleri çok belli. Deposunun üstüne plastik yapmışlar oraya dokununca plastik sesi geliyor.depo komple dışı plastik. Zinciri dışarıdan çok gözükür durumda. Yağlarken kolaylık olur ancak yağladıktan sonra(6 saat bekledikten sonra) o yağ ayağımıza gelir gibi düşünüyorum. Elcikleri yanda yuki vardı onunkinden bile kalitesizdi.Zaten problem yaşanmış ele boya çıkma gibi.
    Kendime göre kötü yanlarını buldum ama motora binme şansım olmadı. Geriye kalan özellikleri güzel. İyi görünüyor.

R&buğra direksiyonla kafa grenajı arasindaki boslukda duzelicek mi bu cok buyuk bi sorun degil ama yinede rahatsiz edici goruntusu var benim acimdan

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı Galaxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R&buğra direksiyonla kafa grenajı arasindaki boslukda duzelicek mi bu cok buyuk bi sorun degil ama yinede rahatsiz edici goruntusu var benim acimdan
    O tasarıma giriyor,arıza veya sorun değilki yani en azından 2013 ler böyle olucak artık gelecek içinde firmayla ilgili kasada değişiklik yapılması lazım bu arada beni hiç rahatsız etmiyor zevk meselesi olsa gerek...

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    arkadaşlar merhaba,
    Bende bugun taze megelli ci oldum,1200 km de aldım motoru

Motosikleti
    Megelli 250r
    Yanıyor makina resmen gerçekten çok temizmiş makina ya da ben çok hor kullanıyorum:(,bugün bir cbr250 test ettim arkadaşlar megelli li olmak başka birşey miş çok içten söylüyorum ya
    extra_serkan bunu beğendi.

Motosikleti
    teşekkürler Buğra , senin siyah da bence çok şekil duruyor özellikle kırmızı şase ,siyahla çok asil olmuş

beyler video da 33 bin kilometreyi devirmiş gibi mi okudum yanlış mı okudum acaba ?

http://www.youtube.com/watch?v=Z4URASiUdas

Motosikleti
    megelli 250r
    Hayırlı olsun extra_serkan çok temiz görünüyor. Adana da da baya megelli oldu yollarda karşılaşıyorum.
    Sarı çok güzelmiş.

Motosikleti
    Alıntı serdarözkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun extra_serkan çok temiz görünüyor. Adana da da baya megelli oldu yollarda karşılaşıyorum.
    Sarı çok güzelmiş.
    teşekkürler serdar,inş bende buğra ile buluşucam bayram sonrası kısmet olursa ,istanbulda da çoğalır inş , ben gayet mesut , mutlu bır haldeyım ıyıkı almışım dıyorum motora her baktıgımda ve bındıgımde

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

İstanbulda oturann megellicilerle bir gün düzenlesek şöyle biraz turlasak,sohbet etsek ,süperkulade olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

buğraaa nerdesın

Motosikleti
    megelli 250r
    arkadaşlar merhaba 26 temmuzdan beri beyaz kırmızı şaseyi kullanıyorum.dün gece aynaya bakmadan ve sinyal vermeden sağa dönen bir sürücü yüzünden ilk kazamı yapıp şarampole yuvarlandım. motorda benim arkamdan şarampole uçtu fakat sağ ve sol grenajlardaki kırık ve çizikler hariç motor hiçbiryerine (aynasına,sinyaline dahi) birşey olmadı.suç karşı tarafta ama daha plakam ruhsatım çıkmadığı ve sigortam yaılmadığı için tüm masraflar bana kilitlendi.ya da ben öyle biliyorum.bu konuda bilgisi olan varsa memnun olurum

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler serdar,inş bende buğra ile buluşucam bayram sonrası kısmet olursa ,istanbulda da çoğalır inş , ben gayet mesut , mutlu bır haldeyım ıyıkı almışım dıyorum motora her baktıgımda ve bındıgımde

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

İstanbulda oturann megellicilerle bir gün düzenlesek şöyle biraz turlasak,sohbet etsek ,süperkulade olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

buğraaa nerdesın
    Geldim panpa burdayım dediğin gibi biz zaten 2 yiz yok mu arttıran beyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:05 ----------

Alıntı halil.spcler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba 26 temmuzdan beri beyaz kırmızı şaseyi kullanıyorum.dün gece aynaya bakmadan ve sinyal vermeden sağa dönen bir sürücü yüzünden ilk kazamı yapıp şarampole yuvarlandım. motorda benim arkamdan şarampole uçtu fakat sağ ve sol grenajlardaki kırık ve çizikler hariç motor hiçbiryerine (aynasına,sinyaline dahi) birşey olmadı.suç karşı tarafta ama daha plakam ruhsatım çıkmadığı ve sigortam yaılmadığı için tüm masraflar bana kilitlendi.ya da ben öyle biliyorum.bu konuda bilgisi olan varsa memnun olurum
    Öncelikle çok çok geçmiş olsun halil plakasını biliyorsan karşı tarafın bir ziyaret edelim kendisini herşey kanunla çözülmez yanisen iyisin ya sıkıntı yok şükür makinede de çok hasar yok anlaşılan masraflar malesefki sana ait çünkü kurallar gereği o şekilde kontak dahi çevirmemen gerekiyor trafikte:(

Motosikleti
    megelli 250r
    saol buğra pazartesi sigortacı bi tanıdık var ona gidip durumu anlatıcam haklarımı öğrencem sonra bir yol çizcez. adam da plaka ruhsat işlemlerini hallet sonra tutanak tutarız deyip polis çağırmadı.tabi doğal olarak tutanakta beni suçlu göstercek

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı halil.spcler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol buğra pazartesi sigortacı bi tanıdık var ona gidip durumu anlatıcam haklarımı öğrencem sonra bir yol çizcez. adam da plaka ruhsat işlemlerini hallet sonra tutanak tutarız deyip polis çağırmadı.tabi doğal olarak tutanakta beni suçlu göstercek
    Bir kulbu bulunurmu bilimyorum ama kardeş zor gibi gözüküyor:(,gel iyi tarafından bakalım,ilk haftamda arkadan iteleyip devirdiler benimkini park yerinde ve vs.... arkadaşım bu motor çok gösterişli bunun nazarı çıkana kadar parçalanıcak diye espiri yapmıştıböyle yorumla umarım seni çok zorlamaz özellikle maddi olarak dostum ne diim:(

Motosikleti
    megelli 250r
    maddiyat sorun deil bi şekilde hallolur.bir ay fazla çalışırım o problem deil de sıfır motorun hasar görmesi çok üzdü beni.dediğin nazar konusunada kesinlikle katılıyorum daha aldım bikaç gün sonra aynası kırıldı.bi bakan bırak bidaha dönüp bakmayı görünce gözlerini ayırmıyo nazar boncuğu taktım motora ama yinede kazadan kurtulamadım :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

kardeşim motorcuda çalıştı anlıyo baya bütün gün grenajdaki çatlak çizik kırıklarla uğraştı baya düzeldi şuan bi süre grenajları değiştirmeme gerek yok.sol koruma takozu ile grenaj oturmadı birbirine boşluk var.bide tüm grenajları birleştirdiğimde biraz arkaya doğru kayıyo yani grenajlar ile şasenin alttaki bağlantı noktası oturmuyo bu da frenle vites pedallarına basma alanımı kısıtlıyo.o sorunları da halledersem bu yazı böyle rahatlıkla kapayabilirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler