Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı denizhan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    megellinin motoru düzenli kullanılırsa yağı bakımı ihmal edilmezse 30 40 bin rahat götürür bence seramik silindir kullanıldığını duymuştum
    Evet seramik silindir,KYM motor ismini yanlış hatırlamıyorsam deniz,bu motor yalnız daha geliştirilmişi imiş diğer bu marka seramik silindirlere göre bayiiden aldığım bilgi buydu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Alıntı serdarözkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelliyi alalı 10 gün oldu,şu ana kadar hiç bir sorunum olmadı.Söylenenlere uygun olarak rodajı ilk 300 km ye tamamladım ve 4500 devirin üstüne de çıkmadı.Dün Adana'daki cumali ustaya gittim. Yağ ve yağfiltresini değiştirttim.Cumali usta sağolsun motorsikletin her tarafını kontrol etti ve motoru 4 4 lük Verdi.İlk bakımdan sonra titreşim falan kalmadı,motorumdan gayet memnunnum ve performansı cidden değişti. Herşeyi geçtim motorun kasa tipi ve sesinin fiyatına gore cidden çok makul olduğunu düşünüyorum ve pişman değilim.Ayrıca yolda soranlar oluyor markası ne diye,Megelliden para isteyeceğim artık bildiğin reklamını yapıyorum istemeden:Dİstanbuldaki bir arkadaştan gördüm mono kapak ve sticker seti almayı da düşünüyorum, motora ne yapsan yakışıyor arkadaş aşık oldum ya:S Şaka bir yana fiyat performans açısından piyasada bulunabilecek en mantıklı motor diye düşünüyorum.
    Hayırlı olsun hoşgeldin gönülden sevenler derneğine dostum,çok güzel açıklamışsın genel olarak yağ ve filtreyi kaç km de değiştirdin??bana ilk 1000 e kadar hiç elini sürme gerek yok demişlerdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı megelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli 250R ve 250S maksimum 1,5lt yağ almaktadır. Motosikletin yağ göstergesinden kontrol edebilirsiniz. Motosiklete fazla ve eksik yağ olması motosikletin arızalanmasına ve düzensiz çalışmasına neden olur. Yağ göstergesindeki minimum ve maksimum çizgi arasında ile sorun olmayacaktır.
    Megelli 250cc yüksek torklu ve performanslı bir motordur. Bu sebepten dolayı
    Yağ tercihiniz 5w 40 olmalıdır.
    İlk 300 km de 4500 devirin üzerine çıkılmamalı ve 300km de yağ değiştirilmelidir.

Daha ayrıntılı bilgiyi 0 322 359 50 86 telefondan alabilirsiniz.
    Sizi daha sık aramızda görmek isteriz de!!!! yağ oranı değildi burda konuştuğumuz şeyler algıda seçicilik bu olsa gerek!!!!!!!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    30 - 40 bin km değinizi 2006 model ilk nesil uyduruk Çin motorları bile yapıyor. Siz bakımını düzenli yaptırın, kaliteli yağ kullanım, ne kadar isterseniz yapar.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    c00lrelax megelli 250r kac litre deposu var rezerv dahil ? Birde şasedeki malzeme hakkında bir bilgi vereyim şase t6 alüminyum havacılıkta kullanılan hafif fakat sağlam bir malzemedir öyle her kazada yamulcak kırılcak bir malzeme değil. Ki şaseyi dağıtcak kadar kötü bir kazaya karısırsanız son düşünceğiniz şey şase olur heralde eylülün ortasında megelli 250r sahibiyim Allah nasip ederse
    birde 100 km de kac lt yakıyor agresif kullanımda

Motosikleti
    megelli 250r
    Alıntı umot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    c00lrelax megelli 250r kac litre deposu var rezerv dahil ? Birde şasedeki malzeme hakkında bir bilgi vereyim şase t6 alüminyum havacılıkta kullanılan hafif fakat sağlam bir malzemedir öyle her kazada yamulcak kırılcak bir malzeme değil. Ki şaseyi dağıtcak kadar kötü bir kazaya karısırsanız son düşünceğiniz şey şase olur heralde eylülün ortasında megelli 250r sahibiyim Allah nasip ederse
    Ben yakıtı hesaplamadım. Çok yaksa idi hesaplardım herhalde ....
    Işık yanınca 40TL lik yakıt alıyorum. Full olmuyor ama full e yakın. Zaten kullandığım her aracı tam doldurmam.

Motosikleti
    Megelli 250es
    Arkadaşlar motorumdan çok memnunum. şu anda motorum 1550 kmde. Motorum naked 250s. motorda ilk başta vibrasyon vardı 300km bakımına gittim özellikle yağını full sentetik castrol yağ koydurttum ( gözümün önünde koydurdum ) Ayrıyetten ince bi sübab ayarı yaptırdım. Makinenin hem gücü hem sesi ciddi anlamda değişti. Herkese tavsiye ederim.
    Tüm vidalarını elden geçirttirdim sıktırdım. Bu işlemlerden sonra motorda vibrasyon oldukça azaldı. çok güzel bir rodaj yaptım ilk 300km de 4500devirin üzerine geçmemeye çalıştım (kitapçıkta öyle yazıyordu ) 3
    Arkadaşlarla Sapancaya gide gele 1000 kmyi doldurdum üzmedim tabi aleti tekrar servise götürdüm (1080 km olunca) tekrar yağı değiştirildi. Şu an vibrasyon yok.
    Motorumdan çok memnunum. Size tek tavsiyem ustayı ve servisi iyi seçmeniz ciddi anlamda farkediyor.
    R&buğra bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Naked modelin gösterge kısmı bu şekilde :

Motosikleti
    megelli 250r
    Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet seramik silindir,KYM motor ismini yanlış hatırlamıyorsam deniz,bu motor yalnız daha geliştirilmişi imiş diğer bu marka seramik silindirlere göre bayiiden aldığım bilgi buydu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Hayırlı olsun hoşgeldin gönülden sevenler derneğine dostum,çok güzel açıklamışsın genel olarak yağ ve filtreyi kaç km de değiştirdin??bana ilk 1000 e kadar hiç elini sürme gerek yok demişlerdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Sizi daha sık aramızda görmek isteriz de!!!! yağ oranı değildi burda konuştuğumuz şeyler algıda seçicilik bu olsa gerek!!!!!!!!!!
    300de değiştirmek lazım Yanında gelen kitapçıkta da yazıyor. Hem serviste sağına soluna baktırdım ii oldu. Vidalarını kontrol ettirdiğim. Tavsiyem kaliteli yağ kullan motor güçlü ve torklu kitapçıkta 5w40 kullanın diyor. Castrol un sitesinden bakmıştım. Düşük hacimli ve yüksek performanslı motorlara kullanılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Bu arada 1000km de tekrar değiştireceğim. Ben her değişimde filtresinde değiştiriyorum.
    R&buğra bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı serdarözkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300de değiştirmek lazım Yanında gelen kitapçıkta da yazıyor. Hem serviste sağına soluna baktırdım ii oldu. Vidalarını kontrol ettirdiğim. Tavsiyem kaliteli yağ kullan motor güçlü ve torklu kitapçıkta 5w40 kullanın diyor. Castrol un sitesinden bakmıştım. Düşük hacimli ve yüksek performanslı motorlara kullanılıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Bu arada 1000km de tekrar değiştireceğim. Ben her değişimde filtresinde değiştiriyorum.
    Desenize ben motorun anasını ağlattım 1600 km oldu işte yeni götürücem bakıma bir daha çıkamaz herhalde bakımdan:(

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Gaz problemi ne oldu acaba? Gazı kapatırken, kafasına göre yavaş yavaş düşmesi, kendi kendine gaz vermesi problemi?...

Böyle daha yakışıklı oldu:

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    )) uzun uzun.mesaj yazmistim telefon kapandi gitti hepsi.. özetleyeyim,ben yurt disindan kawasaki,yamaha,suzuki,honda parcalari getirip satiyorum. R1 kranklsri,zx6 nin tum parcalari vs.. fzr 1000 parcalarina kadar. Sahibinden.com dan siz de aratin serkan ozturk ve serkan kervancioglu hesaplari bana ait. Japon super sportlarin bircok.parcasini satiyorum. Fatih kiliclinin calisani gecen beni aramisti zx6 subaplari sordu fiyat verdim begenmedi galiba geri donmedi yani bahsettigin yok su yardimcinolur burdan bak vs.. yanlis kisiye soyluyorsun ben Tr de kral ilan edilen adamlarin parca sordugu adamim ama bir gun hyosung parcasina ihtiyacim olursa mutlaka haber vericem sana (2012 kazali bi 250r a teklif verdim)

Bu arada seramik silindir olundugunu biliyorum bu yuzden korkuyorum işçilik yapamaz da parca almak zorunda kalirim diye :/

Ve su telefon numarasi birakan ithalatcisi mi megellinin? Bi dunya depo,gosterge,kendi kendine gaz verme olaylarini çözmek adina ne yaptiniz? Onu neden yazmiyorsunuz da yağ yazip cikiyorsunuz? En azindan artik elcikler boymayacak geliştirme yaptik diyeydiniz
    R&buğra bunu beğendi.

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinize geç de olsa hayırlı olsun. Şu sıralar forumda motosiklet modeli sayfasında sadece bu sayfayı takip ediyorum. Makinenin görünüşü beni çok cezbediyor. Şu sıralar motosiklet almayıda düşünmüyorum. Lakin seneye MEGELLİ, hyo gibi sorunlarını tamamen kaybeder ve kullanıcıları memnun ederse listemin birinci sırasına çıkar ve alırım.

Gözlemlediğim kadar makineyi bilinçli kullanıcı sayısı baya az. Sizlerde motorla ilgili en ufak sıkıntısını ve mutluluğunu bizlerle paylaşırsanız, herkesin aklındaki sorular kalkmış olacaktır.

Şimdiden emeklerinize teşekkürler. Umarım herşey gönlünüzce olur

Motosikleti
    megelli 250r
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize geç de olsa hayırlı olsun. Şu sıralar forumda motosiklet modeli sayfasında sadece bu sayfayı takip ediyorum. Makinenin görünüşü beni çok cezbediyor. Şu sıralar motosiklet almayıda düşünmüyorum. Lakin seneye MEGELLİ, hyo gibi sorunlarını tamamen kaybeder ve kullanıcıları memnun ederse listemin birinci sırasına çıkar ve alırım.

Gözlemlediğim kadar makineyi bilinçli kullanıcı sayısı baya az. Sizlerde motorla ilgili en ufak sıkıntısını ve mutluluğunu bizlerle paylaşırsanız, herkesin aklındaki sorular kalkmış olacaktır.

Ben şahsen motorumdan çok memnunum... Bir sıkıntı filan yok motorda.
    Bilmiyorum deneme şansın oldumu sürüşü performansı çok iyi. Çok ta yakışıklı motor.
    Megelli nin merkezi Adana'da. Ben CAMGÖZ den aldım motoru. 5000TL peşin verdim geri kalanını World karta 10taksit yaptılar.
    Bir iki granaj parçası sordum (var mı yok mu öğreneyim diye), var dediler hemen fiyat verdiler. Şimdilik ihtiyacım olmadı. bir tek yağ filtresi satın aldım.
    Yedek parça sorunu yok. Mağazada granajları gördüm. Ha bu arada en alt granajın rengini değiştirmeyi düşünüyorum. Birde stiker seti ve mono kapakla çok daha renkli olur motorum. Bayramdan sonra sanırım alırım. Takınca fotoğralarını sizinle paylaşırım.

Bu sıkıntıları konuşucam bayii ile ha ben çok memnunum genel olarak pişman değilim kardeş şahsen ama böyle de olmaz haliyle bu arada bende ki siyah,sonra dan beyaz almadığım için pişman oldum itiraf etmek gerekirse allah nazarlardan kazalardan saklasın kardeş,bir organizasyon düzenlesek aslında görmeye başladım ben sağda solda,bayii den tanıdığım bir kaç kişide var güzel olurdu
    Sefim bende motor alicam kisa kesim en iyisi ilk motorum olcak boy 1:90 kilo60 ustunde zurafa gibi durumuyum :-) ve yeni baslaanlara onermisin

megelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli Naked 250s
    Megelli yedek parça fiyatlarına
    www.dokuyucu.com.tr den ulaşabilirsiniz.
    Yedek parça ihtiyaçlarınızı online satın alabilirsiniz.
    Satın aldığınız yedek parça ertesi iş günü yurtiçi kargo ile gönderilmektedir.

0 322 359 50 86 Nolu telefondan ayrıntılı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

Hepimizin Ramazan Bayramı kutlu olsun.
    Herkese iyi bayramlar.

Motosikleti
    megelli 250r

Herkese iyi bayramlar.
    Megelli ile ilk bayramım olacak
    Herkese ii bayramlar

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı lazapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sefim bende motor alicam kisa kesim en iyisi ilk motorum olcak boy 1:90 kilo60 ustunde zurafa gibi durumuyum :-) ve yeni baslaanlara onermisin
    Dostum motor çok büyük değil,benim 1.84 lük bir arkadaşım kendisinde R6 var benimkinde rahatsızlık hissetti:( gidon yüksek değil ben zorlanıcağını düşünüyorum:( ,boy konusuna girmezsek yeni,eski herkese öneriyorum ben kontrollüyümdür normalde ama 2.cezamı yedim hız yüzünden kullanımı tatmin edici bahsettiğim arkadaşım da geçmeyi düşünüyor megelli ye sen düşün artık;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:01 ----------

Herkese iyi bayramlar.
    Size ve burada ki tüm arkadaşların bayramını kutluyorum

c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rezerv dahil 13lt deposu var ve 20tl benzine yaklasik 80-100 km arasi yol yapiyor kullanima bagli aynen sasesi t6 o yuzden 125 kilo falan motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:51 ----------

Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz problemi ne oldu acaba? Gazı kapatırken, kafasına göre yavaş yavaş düşmesi, kendi kendine gaz vermesi problemi?...

Böyle daha yakışıklı oldu:
    http://s23.postimg.org/vbx2piy97/r18p32.jpg
    Gaz problemi otomatik rolanti ayarlayan bi parca var o degiscek zaten muşurdan bi ayar yapinca ve rolantiyi dusurunce o gaz problemi hic rahatsiz etmiyor canavar gibi massallah :D aynen stickleri taktim cok kalipli oldu yaris grenaji dokturucem kuyruga ufak bi ameliyat gecirdim hastanedeyim bi cikayim hayirlisiyla da halledicem bide on camurluga dokturcem

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:53 ----------

Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Zaten ufak tefek problemleri disinda yok sorunu onlarda halledilebilir cinsten motor kalcak ustaa dicekleri arizalar degil zaten seneye bencede bi revizyondan gecip bu problemler kalkacaktir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:56 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve su telefon numarasi birakan ithalatcisi mi megellinin? Bi dunya depo,gosterge,kendi kendine gaz verme olaylarini çözmek adina ne yaptiniz? Onu neden yazmiyorsunuz da yağ yazip cikiyorsunuz? En azindan artik elcikler boymayacak geliştirme yaptik diyeydiniz
    Gosterge problemi cok buyuk bi problem deil zaten koso rx1 ile degiscek gostergeler, depo problemi kendileri yeniden bi kece dizayn edip tum servislere degismesi icin gonderdiler ve gaz problemi icin servisle gorusmen lazim servis hallediyor enjeksiyonda ufak bi parcaya bi ayar verp yada degistirip. Bak problem kalmadi :D

[QUOTE=R&buğra;3116223]Dostum motor çok büyük değil,benim 1.84 lük bir arkadaşım kendisinde R6 var benimkinde rahatsızlık hissetti:( gidon yüksek değil ben zorlanıcağını düşünüyorum:( ,boy konusuna girmezsek yeni,eski herkese öneriyorum ben kontrollüyümdür normalde ama 2.cezamı yedim hız yüzünden kullanımı tatmin edici bahsettiğim arkadaşım da geçmeyi düşünüyor megelli ye sen düşün artık;)[COLOR="Silver"]

Şefim motoru harbiden beyendım calibreye bir ara arastırdım bır tane kullanıcısı var oda baya bı duzeltme yaptı ondan saldım calibreyi megelli calibreye gore daha kalıplı duruyor cok begendım dogrusu arkadasşlarım cross motor al dıyolar boy ıcın ama oyle bı sansım yok sport almam gerekıyor sana bide sorum ehliyet eylül de cebimde oluyor sürmeyi birazdaha geliştircem megellide motor da düştügümde elimde patlıcak bi durumu varmı yoksa sağlammı plastikleri biraz bilgi verirsen sevinirim

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    [QUOTE=lazapo;3116480]
    Dostum motor çok büyük değil,benim 1.84 lük bir arkadaşım kendisinde R6 var benimkinde rahatsızlık hissetti:( gidon yüksek değil ben zorlanıcağını düşünüyorum:( ,boy konusuna girmezsek yeni,eski herkese öneriyorum ben kontrollüyümdür normalde ama 2.cezamı yedim hız yüzünden kullanımı tatmin edici bahsettiğim arkadaşım da geçmeyi düşünüyor megelli ye sen düşün artık;)[COLOR="Silver"]

Şefim motoru harbiden beyendım calibreye bir ara arastırdım bır tane kullanıcısı var oda baya bı duzeltme yaptı ondan saldım calibreyi megelli calibreye gore daha kalıplı duruyor cok begendım dogrusu arkadasşlarım cross motor al dıyolar boy ıcın ama oyle bı sansım yok sport almam gerekıyor sana bide sorum ehliyet eylül de cebimde oluyor sürmeyi birazdaha geliştircem megellide motor da düştügümde elimde patlıcak bi durumu varmı yoksa sağlammı plastikleri biraz bilgi verirsen sevinirim

tecrüben yoksa düşerim kalkarım diyorsan naked al masrafsız olur ama 1,90 boyla r modeline göre altında daha küçük kalır naked modeli

Motosikleti
    Megelli 250r
    Şefim motoru harbiden beyendım calibreye bir ara arastırdım bır tane kullanıcısı var oda baya bı duzeltme yaptı ondan saldım calibreyi megelli calibreye gore daha kalıplı duruyor cok begendım dogrusu arkadasşlarım cross motor al dıyolar boy ıcın ama oyle bı sansım yok sport almam gerekıyor sana bide sorum ehliyet eylül de cebimde oluyor sürmeyi birazdaha geliştircem megellide motor da düştügümde elimde patlıcak bi durumu varmı yoksa sağlammı plastikleri biraz bilgi verirsen sevinirim[/QUOTE]

Malzeme kalitesi orta seviyede ancak plastik en önemli konu burda ne kadar sağlam olsa boş kafanı bu konuda karıştırma yatırırsan kırarsın çatlatırsın grenajları gelsin de birisi şu markada olmaz desin,biraz makara yaparız kendileri ileyedek parça için dokuyucu.com dan bakabilirsin vidasına kada fiyat listesi bulunuyor...Arkadaşlar bugün bakıma girdim...

1.Vites olayına ayar çektirttim
    2.Benzin göstergesi ve birkaç diğer ufak sorunların hepsi KM saati ile ilgiliymiş megelli bayii yi direk ziyaret edip etüt etmiş,not almışlar bayii de tüm sorunları ve hepsi ile ilgilenilecek demişler merkezde çalışmalar yapılacakmış bunlarla ilgili,dijital gösterge komple değiştirilicekmiş herkese garanti kapsamında dağıtılacağını söyledi bayii bayramdan sonra geliyor,buna bağlı sorunlar benzin deposu,göstergesi,devir rölantisi hepsi otamatik olarak düzelicekmiş direk beyinle ilgili olduğu için motor çok daha randımanlı performans vericek dediler bakıcazzz....
    extra_serkan ve googan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler