Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyvallah kardeşim Allah razı olsun çarşamba öğlen sipariş ettim dün akşam 5 6 gibi geldi siparişler aynı gün gönderiyorlar ellerinde olunca

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Coolrelax saolasın cvp için. Kardeşimi ikna edebilirsem megelli sayfasına 1 kişi daha eklenicek inşallah

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coolrelax saolasın cvp için. Kardeşimi ikna edebilirsem megelli sayfasına 1 kişi daha eklenicek inşallah
    inşallah kardeşim hayırlısı olsun :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı dogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli'nin ingilizce kullanım kitapçığında motor yağı 5w-40 olarak belirtilmiş.5w-40 yağ bildiğim kadarıyla Türkiye'de sadece Motul ve Ipone'da mevcut.Servisler motora 5w-40 mı koyuyorlar yoksa ticari kaygılar taşıyarak 10w-40 mı koyuyorlar?
    hayır benim servisim yamalube 20-50 yağ koyuyor 1.5 litreden fazla koyuluyor

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Etrafta ybr-cbf den cok cbr250r olmasindan ve fiyatlarinin altin fiyatlarindan bile hizli yukselmesinden dolayi cbr250r dan vazgecip megelli dusunuyordum ama bukadar kalite sorununu daha ilk etapta yaşatiyorsa ileride cikarmasi muhtemel debriyaj,şanzuman,elektrik ve elektronik,mekanik vs sıkıntılarını dusunerek megelliden koşarak uzaklaşiyorum.ayrica elcik olayina inanmak bile istemiyorum :( cok kotu hevesim kirildi :( umarim megelli önümüzdeki yil bu sorunlari cozulmus halde son kullaniciya teslim eder yoksa işleri zor..
    R&buğra bunu beğendi.

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etrafta ybr-cbf den cok cbr250r olmasindan ve fiyatlarinin altin fiyatlarindan bile hizli yukselmesinden dolayi cbr250r dan vazgecip megelli dusunuyordum ama bukadar kalite sorununu daha ilk etapta yaşatiyorsa ileride cikarmasi muhtemel debriyaj,şanzuman,elektrik ve elektronik,mekanik vs sıkıntılarını dusunerek megelliden koşarak uzaklaşiyorum.ayrica elcik olayina inanmak bile istemiyorum :( cok kotu hevesim kirildi :( umarim megelli önümüzdeki yil bu sorunlari cozulmus halde son kullaniciya teslim eder yoksa işleri zor..
    motor kalitesi açısından bi problem yaşamadım ben 2000km oldu motor ufak tefek ıvır zıvır problem dışında onlarda halledilebilecek şeylerdi halloldu benım ıcınde en önemlisi motorda bi arıza cıkmasın şanzıman krank vs diğer problemleri problemden saymıyorum bile elcik konusunda haklısın simsiyah yapıyordu ellerimi değiştirdim de kurtuldum :D

Motosikleti
    Megelli 250r
    Genel değerlendirmede sınıfı geçiyor tartışılmaz,bazı detaylarda küçük sıkıntılar var elcik vs. sorunlarını zaten 150-200 tl ye çözebiliyorsun bu motor birnevi bizlerle birlikte hala test edilmeye devam ediyor bir yandan ama ben asıl notumu 5-10 bin arası vericem seninde bahsettiğin gibi teknik ve mekanik kalitesi olarak,diğerleri dediğim gibi maliteyi yok zaten fiyatı uygun bir makine,zamanla görücez ve daha sağlıklı bir yorum ve değerlendirme yapabilicez megelli ile ilgili...

_Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel değerlendirmede sınıfı geçiyor tartışılmaz,bazı detaylarda küçük sıkıntılar var elcik vs. sorunlarını zaten 150-200 tl ye çözebiliyorsun bu motor birnevi bizlerle birlikte hala test edilmeye devam ediyor bir yandan ama ben asıl notumu 5-10 bin arası vericem seninde bahsettiğin gibi teknik ve mekanik kalitesi olarak,diğerleri dediğim gibi maliteyi yok zaten fiyatı uygun bir makine,zamanla görücez ve daha sağlıklı bir yorum ve değerlendirme yapabilicez megelli ile ilgili...
    Peki bişeyi merak ediyorum megelli sonucta kac senedır satılan bı motor sadece turkıyeye yenı geldı o yuzden testlik bi aşaması yok ürünün neyi varsa bu kadar sene ıcınde gorulmustur üretici firmada düzelttiyse düzeltmiştir yoksa oralarda satılan megellıyle burdakı farklı mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Çok doğru diyosun her kafamı cevırdıgımde bi tane cbr 250 goruyorum hele bi de arkasına sepet takmıyolar mı aman allahım ya
    R&buğra bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı _Kotto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bişeyi merak ediyorum megelli sonucta kac senedır satılan bı motor sadece turkıyeye yenı geldı o yuzden testlik bi aşaması yok ürünün neyi varsa bu kadar sene ıcınde gorulmustur üretici firmada düzelttiyse düzeltmiştir yoksa oralarda satılan megellıyle burdakı farklı mı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Çok doğru diyosun her kafamı cevırdıgımde bi tane cbr 250 goruyorum hele bi de arkasına sepet takmıyolar mı aman allahım ya
    Haklısın kotto da emin olamıyoruz ki biliyorsun sadece motor için değili arabalarda da böyle türkiye ye ayrı avrupa ya ayrı america ya ayrı kalite ve standartlar uyguluyorlar ya abi hintlerin,uzakdoğunun ve avrupa nını tüm forumlarını inceledim ve bizim bahsettiğimiz hiçbir sorundan bahsedilmemiş bu yüzden öyle dedim eğer bize düşük kalite falan gönderiliyorsa ki bunu yapan her konuda binlerce firma biliyorum bu tepki ve eleştiriler doğrultusunda belki bazı revizyonlar yaparlar diye umut ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:00 ----------

ki eğer böyle ise fiyat farkı olucaktır yani ben öyle inanıyorum ve 2014 modellerde herhangi bir iyileştirme yaparlarsa bu küçük sıkıntılar için bunu bu şekilde anlayıp yorumlayacağım...
    MotoSultan bunu beğendi.

Bisey sorucam suan titresim ne durumda arkaya bindirdigim arkadasim rahatsiz olur mu acaba ?
    MotoSultan bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Korktuğum şey tam olarak şu, mesela hyosunglarda yuksek devirde ust kafaya yag yetistirememe problemi var.bu yuzden surekli gazlarsaniz buyuk problemler cikariyor,meshur rolenti sensoru sıkıntısını da bilmeyen yoktur. Ayrica arka fren pompasi da.cok şükür işçilikten yana sıkıntımiz yok lakin hyosunga piston segman ve silindir alacak oldum ne fabrikada vardi ne bayide,ustelik sacma sapan fiyatlari vardi. Cikmalari yeni parcalardan pahaliydi(fatih kiliclida ve gebzeden birinde daha vardi) ayrica ben bugun zx6 orjinal farini 400 tl ye satarken 250 cc bir motosikletin farina 800 tl vermek istemiyorum.

Megelli çok makul bir motosiklet,elcige gelince biz dukkanda millete elcik takiyoruz cogu zaman para dahi almiyoruz sorun o degil,sorun neden okadar dandik elcik koyduklari?bunu yapan baska yerde neler yapmistir korkusu sariyor insani ister isyemez.3.500tl lik çinde ürerilen bir CB125e te dahi bu sorun olda yerin dibine sokarlardi.

Neyse alan arkadaslarin.yorumlarini takip ediyorum,umarim 30-40 bin km lere kadar motora anahtar deymeden gezersiniz de bizde uygun fiyatli yakişikli bi 250 cc de karar kilariz, aksi halde yine honda hayat onda deyip kizilayin dağitti artik gorunce tiksinti getiren cbr250 ye muhtac kalicaz :(
    MotoSultan bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Korktuğum şey tam olarak şu, mesela hyosunglarda yuksek devirde ust kafaya yag yetistirememe problemi var.bu yuzden surekli gazlarsaniz buyuk problemler cikariyor,meshur rolenti sensoru sıkıntısını da bilmeyen yoktur. Ayrica arka fren pompasi da.cok şükür işçilikten yana sıkıntımiz yok lakin hyosunga piston segman ve silindir alacak oldum ne fabrikada vardi ne bayide,ustelik sacma sapan fiyatlari vardi. Cikmalari yeni parcalardan pahaliydi(fatih kiliclida ve gebzeden birinde daha vardi) ayrica ben bugun zx6 orjinal farini 400 tl ye satarken 250 cc bir motosikletin farina 800 tl vermek istemiyorum.

Megelli çok makul bir motosiklet,elcige gelince biz dukkanda millete elcik takiyoruz cogu zaman para dahi almiyoruz sorun o degil,sorun neden okadar dandik elcik koyduklari?bunu yapan baska yerde neler yapmistir korkusu sariyor insani ister isyemez.3.500tl lik çinde ürerilen bir CB125e te dahi bu sorun olda yerin dibine sokarlardi.

Neyse alan arkadaslarin.yorumlarini takip ediyorum,umarim 30-40 bin km lere kadar motora anahtar deymeden gezersiniz de bizde uygun fiyatli yakişikli bi 250 cc de karar kilariz, aksi halde yine honda hayat onda deyip kizilayin dağitti artik gorunce tiksinti getiren cbr250 ye muhtac kalicaz :(
    aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyoruz serkan,cbr o kadar çirkin ki düşünemiyorum ben,biraz daha para koyup 600 lük yada naked a dönerim daha iyi iç güzellik önemli fakat ruhlar aleminde de yaşamıyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:59 ----------

Alıntı Galaxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisey sorucam suan titresim ne durumda arkaya bindirdigim arkadasim rahatsiz olur mu acaba ?
    Motorsiklete bindiğini hissedicek diyim kardeş sen anla,hesab et artık hayal dünyan ile seni başbaşa bırakmak istiyorum Motor kültürü olan biri titreşimi var der ama yeni binen biri anlamaz ben özellikle kızlara hep aynı yalanı söylüyorum mesela Birde fırça yiyor haklı oldukları halde o kadar çirkefleşiyorum bilmeyene düşün
    googan ve MotoSultan bunu beğendiler.

valla kardeşim sende haklısın bi bakıma elciği dandik koyan neler koymaz diyerek elcik güzel fakat elde siyah izler bırakıyor ne kadar yıkamama ragmen ellerım sımsıyah gezıyordum.grenaj kalitesi orta derecede ben zaten ilerleyen günlerde polyester yarış grenajı döktürücem kuyruğu biraz daha uzatmayı dusunuyorum önçamurluğuda aynı şekilde o yüzden ve bi kötü yanı benim için en kötü yanı çok çamur atıyor ön çamurluk çok kısa motor yönündne bi sıkıntı cıkartcagını sanmıyorum ama ciğer olarak maşşallahı var inşallah bakalım uzun ömürlü olur benım suan 2300e felan yaklaştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:29 ----------

Alıntı Galaxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahatsız olacagı tek sey gaza bastığın anda geri doğru düşme korkusu :D arkadaşada aldık megelli ben bindim arkasına arka koltuk biraz yumuşak olsa daha iyi olurmuş arkadaki adam titreşim pek farketmiyor zaten motorda pek titreşim kalmadı yüksek devirlere çıkınca oluyor haliyle ama hissetmiyorum bile rahatsız edici değil yani zaten tek silindir ve torku yuksek olduğıundan dolayı illaki titreşim bi nebze olucaktır.
    MotoSultan bunu beğendi.

Shero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 600 S
    magelli 250r ın arka şase si bana çok cılız bi görümümmüş gibi geldi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kafes şeklindeki şasi aksine diğerinden çok daha sağlamdır. İnce ve kalın yapılmış olmadı sağlamlığı konusunda fikir vermez.

Motorun titreşimi bence asıl acemi artçıdan öğrenirsiniz. Rahatsız oluyorsa vardır, olmuyorsa yoktur. Motoru bilen adam zaten bir miktar titreşim olacağını da bilir. Önemli olan rahatsızlık verip vermediği...

Elçik boyamasından şikayet ediyorsunuz da, motoru neden eldivensiz sürüyorsunuz anlamadım ? Eldiven hem güvenlidir, hem konforludur çünkü gidondan titreşim gelmez, hem de terden dolayı elleriniz boyanmaz. Eldivensiz motor sürmeyin.
    wolrath, R&buğra ve googan bunu beğendiler.

googan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 125 S
    Şu kullanım kitapçığını aradım internette bulamadım. Var mıdır bir link bildiğiniz? Yarın inşallah ben de Megelli ailesine gireceğim

megelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli Naked 250s
    Megelli 250R ve 250S maksimum 1,5lt yağ almaktadır. Motosikletin yağ göstergesinden kontrol edebilirsiniz. Motosiklete fazla ve eksik yağ olması motosikletin arızalanmasına ve düzensiz çalışmasına neden olur. Yağ göstergesindeki minimum ve maksimum çizgi arasında ile sorun olmayacaktır.
    Megelli 250cc yüksek torklu ve performanslı bir motordur. Bu sebepten dolayı
    Yağ tercihiniz 5w 40 olmalıdır.
    İlk 300 km de 4500 devirin üzerine çıkılmamalı ve 300km de yağ değiştirilmelidir.

Daha ayrıntılı bilgiyi 0 322 359 50 86 telefondan alabilirsiniz.
    iptaluyelik05 ve MotoSultan bunu beğendiler.

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Guzel motor

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar

megellinin motoru düzenli kullanılırsa yağı bakımı ihmal edilmezse 30 40 bin rahat götürür bence seramik silindir kullanıldığını duymuştum

Motosikleti
    megelli 250r
    Megelliyi alalı 10 gün oldu,şu ana kadar hiç bir sorunum olmadı.Söylenenlere uygun olarak rodajı ilk 300 km ye tamamladım ve 4500 devirin üstüne de çıkmadı.Dün Adana'daki cumali ustaya gittim. Yağ ve yağfiltresini değiştirttim.Cumali usta sağolsun motorsikletin her tarafını kontrol etti ve motoru 4 4 lük Verdi.İlk bakımdan sonra titreşim falan kalmadı,motorumdan gayet memnunnum ve performansı cidden değişti. Herşeyi geçtim motorun kasa tipi ve sesinin fiyatına gore cidden çok makul olduğunu düşünüyorum ve pişman değilim.Ayrıca yolda soranlar oluyor markası ne diye,Megelliden para isteyeceğim artık bildiğin reklamını yapıyorum istemeden:Dİstanbuldaki bir arkadaştan gördüm mono kapak ve sticker seti almayı da düşünüyorum, motora ne yapsan yakışıyor arkadaş aşık oldum ya:S Şaka bir yana fiyat performans açısından piyasada bulunabilecek en mantıklı motor diye düşünüyorum.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At

hyosung hakkında düşüncelerine katılmıyorum
    hyosung ta kanuni haricinde cok kişi mal getiriyor hemde sınıf sınıf.
    fatih kılıçlıyada sorsan
    bana ucuz malzeme lazım diye o da tedarik eder yada sana birini yönlendirir.
    bence kulaktan dolma şeylere itibar ediyor hyosung hakkında
    hyosungu katleden kanuni
    buna katılırım. ama kalitesiz filan demeye getirme
    parca lazım oldu diyince kanuniden kimse parca almak zorunda değil. gerek istanbulda hasanpaşada, sahibinden.com da hyosung parcası satan insanlara ulaşırsan sana parcayı bulur tedarik ederler.
    hyosungun 3 motosikleti de aynı motor blogu var gv deki ekstralar haric
    megelli iyi motosiklet parca kalitesini begenmedim. direksiyon ve ön kafadaki karenaj boşlugunda 2 kol boşluk bırakmışlar
    alternatifler cogalsın 250 cc de, megelli gibi 1-2 firma daha girsin piyasaya. secenek artsın rakip olsunlar kalite yükselsin istiyorum ben.
    ama bana sorsaydın o paraya ikinci el hyo da alırım honda alırım.
    hyo da parca yok parca pahalı deme. parca lazım olursa bana ulaş ben sana bir şekilde bulur kanuniden yarı yarıya daha ucuz bile tedarik ettiririm.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler