Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı _Kotto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her fırmada oldugu gıbı bunlardada her servıse goturulur bakımını hayrına yapmıcak adam zaten git mi dicek

Fakat megelli 26 beygır yzf 15 beygır kafam karıstı nasıl nerdeyse aynı hızları yaparlar kı Siz ikisinide kullanmıs bırısı olarak hangısını tavsıye edersınız gorunus serılık kalıte ve 2 sene kullanmak ıcın hangısı daha uygun özel mesajdanda konusabılırız ama benım ıcın cok onemlı bı konu fıkırılerınız cok onemlı

Kalite olarak Yzf R125 tabi. Çok beğenmiştim motoru. Kalitesi tartışılmaz. Onedenle megelli ile karşılaştırmam bile. Yzf nin tek eksi yanı 125 lik olması. Hız konusunda hiç tatmin etmiyor. Ben hız tutkunu değilim. Çok basmam zaten acemiyim hızlı gitmememesi benim lehime diye düşünüyordum. Ama hızlı ve seri motor çok lazım oluyor trafikte. Bir açıdan da ilk motor olarak r125 i secerek iyi yaptım diyorum çünkü redline insan evladını tahrik ediyor, gazı köklüyorsun ister istemez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

[QUOTE=c00lrelax;3107745]kardeşim sen devri yakalayamıyorsundur yada motoru 1500e kadar iyi rodaj yapamadın ben suan 1900deyım ve 4 snde 100e çıkıyorum max 161 km gördüm dahada giderdim belki ama tünel bitti yine malesef :D hep tünel bende ama 145den sonra yavaş yavaş hızlanıyor birazda motora yatman lazım komple kafanı siperligin altına sok rüzgarı kesmesin ve rüzgar ters yöne esiyorsada hızında gözle görülür bi yavaşlama olabilir rüzgarı arkana alıp basıcaksın ama diğer türlüde ben 130-140 arasına cok rahat cıkarıyorum[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Benim motor daha 700 km de. Motoru mümkün oldukca zorlamıyorum. Ancak bir iki hız denemesi yaptım o da 140 da bitti :D Motoru devrinde kullanma olayını belki beceremiyorum. Vitesleri hangi aralıklarda değiştiriyorsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence bu motor Yzf 125 ten daha iyi ve daha güzel herşeyiyle kullanışlı bi motor tek sıkıntısı lastikleri ben aldım 1000 km oldu allaha şükür bi sıkıntısı yok gidişi benzin sarfiyatı harika 250 cc motor arasında alınabilecek en yakışıklı motor bence.
    googan bunu beğendi.

_Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Her soyledıgınızde haklı olabılırsınız fakat gösterişte bi yzf edemez bana kalırsa

c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugra cok sukur bulundu vallahi İcim gitmisti ya bu arada lastikleri mutlaka degistirin orjinal lastikleri bizim asfalta gore deil:D

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Coolrelax hocam en başından 6-7 sn deseydin zaten bu muhabbetler hiç açılmazdı bile çünkü motosiklet tutkunları icin ivmelenme cok önemlidir.İnan 0-100 ü 8 sn olan araçla 6 sn olan arac arasında bile cok ciddi bir fark vardır heleki 4 sn lafı öyle yada böyle ağızdan çıktıgnda ister istemez düzeltme geregi duyuyor insan ama nese durum aydınladı sanırım.

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coolrelax hocam en başından 6-7 sn deseydin zaten bu muhabbetler hiç açılmazdı bile çünkü motosiklet tutkunları icin ivmelenme cok önemlidir.İnan 0-100 ü 8 sn olan araçla 6 sn olan arac arasında bile cok ciddi bir fark vardır heleki 4 sn lafı öyle yada böyle ağızdan çıktıgnda ister istemez düzeltme geregi duyuyor insan ama nese durum aydınladı sanırım.
    doğru sölüyosunda kardeşim ben ta ilk başta yazdığımda da ortalama değerler vermiştim ben göz kararı söyledim 1 2 saat önce 5 saniyede 90 civarı çıkarttım ve ben 85 kilo 181 boynda bi adamım daha sonra arkamda kuzene video çektirdim 2 kişiyken 9 saniede 100e çıktı ama tek basıma bi şekil yapıp çekmem lazım cünkü harbi çok yanlış anlaşıldı ben ortalam bi değer verdiğimi geri sayfalardan da görebilirsin sonuçtra rüzgarı var devri var hızlanmayı engelleyen etkenler var yani her zaman aynı zamanda aynı hızı yakalacak değil heralde ivleme çok önemli bende 5 senedir motor sürüyorum burda atıp tutma geregide duymuyorum gördüğümü dile getirmeye calısmıstım neyse öyle işte kardesim baska bi soran olursa motorla ilgili söylerim sonuçta motor çok yeni piyasdaa illaki milletin kafasında soru işaretleri kalıyor ben aldım bi cesaretle cbr 250 düsünüyorudm ama sonradan vazgeçtim ve görüşlerimi bildiriyorum yeni alacak arkadaşlar faydalansın diye ayrıca distribütör firma yedek parça konusunda gerçekten cok ilgili benzin damladı diye grenajda bi pürüz oldu bildirdigimizn ertesi günü geldi parçalar benım icin servis güvenilirligi en başta gelen şeyler o yönden de alacak arkadaşların kafasında soru işareti kalmasın.

Motosikleti
    Hocam yazdıklarından anladığım kadarı ile tahmini 7-7.5 sn de 100 e çıkar gibi duruyor buda cok iyi bir değer. Zaten 250 sınıfındaki rakiplerinden seri olacagına şüphem yoktu. Bende 12 yaşımdan beri, yani 16 senedir motosiklet üzerindeyim, üstüne birde matematikçi olduğum için ister istemez sayısal verilere takılıyorum

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugra cok sukur bulundu vallahi İcim gitmisti ya bu arada lastikleri mutlaka degistirin orjinal lastikleri bizim asfalta gore deil:D

Aynen abi de işte bir yandan büyütmek de istiyorum arka lastiği arkadaş yana yatırmıştı,parça masrafları,servisi geldi,maddi olarak kıpırdıyamıyorum 1-2 içinde değiştiricem ıslak zeminde paten yapıyormuşsun gibi dimi varsa önerin çok sevinirim cool,ya aslında seninle bilgi alışverişi yapmak istediğim çok detay falan var,makina ile ilgili genel olarak bir halttan anladığım yok abi benimstop etse kontağı açıp kapatmak yerine durdu bu diyip bırakır giderim orada valla bir buluşma ayarlıyalım ya sen,ben burda başka arkadaşlar da var herhalde şu honda,kawa,yamaha ezberini silelim istanbul da beyler;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı _Kotto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her soyledıgınızde haklı olabılırsınız fakat gösterişte bi yzf edemez bana kalırsa

Tamam,haklı olablirsiniz de burda kimse kıyaslama yapmıyor ki megelii bağlığı zaten güzel güzel bu motor sahipleri veya ilgilileri fikir beyanında bulunuyor.''BENİM BABAM SENİN BABANI DÖVER'' hikayesine döndürmesek daha verimli olur paylaşımlarımız;)gibi geliyor bana ama!!!!!

Kardesim ben 4 sn yi okursan net bi 4 sn olarak savunmadim carpittilar yazdiklarimi eski yazilarimi okuduysan ama cekicem daha net anlasilir o zaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Aynen kardesim burda motor hakkinda yeni alcak kisilere motor hakknda bilgi veriyoruz sonucta bi motor alirken arastitilip alinio bende tr gelmeden once yabanci forumlarda arastirdim ama bazi arkadaslar senin dedign gibi benim baba snn baba muabbetine cevirmrye calisio neyse bilgi almak isteyen olursa sorabilir

Motosikleti
    Megelli 250r
    ORGANİZASYON İSTİYORUZ BEYLERRRR

Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ORGANİZASYON İSTİYORUZ BEYLERRRR
    yakında yaparız kardeşim merak etme ben mahalleden çocukluk arkadaşımada aldırdım beyaz siyah şaselisinden çoğalıyor yavaş yavaş :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:10 ----------

[QUOTE=R&buğra;3111181]Aynen abi de işte bir yandan büyütmek de istiyorum arka lastiği arkadaş yana yatırmıştı,parça masrafları,servisi geldi,maddi olarak kıpırdıyamıyorum 1-2 içinde değiştiricem ıslak zeminde paten yapıyormuşsun gibi dimi varsa önerin çok sevinirim cool,ya aslında seninle bilgi alışverişi yapmak istediğim çok detay falan var,makina ile ilgili genel olarak bir halttan anladığım yok abi benimstop etse kontağı açıp kapatmak yerine durdu bu diyip bırakır giderim orada valla bir buluşma ayarlıyalım ya sen,ben burda başka arkadaşlar da var herhalde şu honda,kawa,yamaha ezberini silelim istanbul da beyler;)[COLOR="Silver"]

valla kardeşim orjinal lastikleri belki avrupa asvaltında iyi olabilir sonuçta bu lastiklerin belli bi standartı var kafasına göre koymuyorlar ama bende istanbulda sürüyorum lastikler kesinlikle değiştirilmeli çünkü acaip kayıyor ilk aldıgımda supermoto sürüyor gibiydim :D daha sonra dunlop sportmax d253 taktım arka lastiği ön lastiğide ilerleyen zamanlarda dunlopa çevircem ama en öncelikli arka lastik sor kardeşim her zaman kafana takılan bişey olursa yardımcı olabildiğim kadar olurum, bu motor yurtdışında baya kullanıcı ağına sahip neden türkiyede de olmasınki ? honda kawa ezberine rakip olabilecek bi motor olarak görüyorum ben,tasarım olarakda mukkemmel inşallah türkiyede de tutulur zaten yurtdısında piste çıkan bi motor derecede almış türkiyede neden olmasınki ?

buda gp videosu

Boşa gecme sorunu ile ilgili daha detaylı bilgi verirmisiniz ?

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı Galaxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşa gecme sorunu ile ilgili daha detaylı bilgi verirmisiniz ?
    Vitesin ayarı çok çok hassas boşa geçerken aslında sorun değil tutturulması kolay olmayan bir hassasiyeti var boş yerine 1 e atayorsun çoğu zaman şöyle anla;dururken istisnasız boşa atabiliyorum ama seyir halinde bazen farıkında olmadan 1 e atıyorum hassiyetten dolayı ben sorucam bakımda ince ayar çekebilirlermi diye 4-5 güne bunun yanıtını verebilirim bakımdan sonra

Verdigin bilgiler icin tesekkur ederim.bakımdan sonra yanıtını bekliyor olucam

Motosikleti
    Arkadaşlar 1 ay önce 2 motorumuda sattım aslında cbr 125 imi sezon sonu satmayı planliyordm fakat iyi para verilince onuda sattm. Niyetim seneye 2010-2011 yzf r6 almaktı fakat motorsuzda olmuyor. Acaba şimdi megelli alsam seneye kadar kullansam 2. elde çok deger kaybeder mi ? Yada şuan 2. eller kaça gidiyor bileniniz var mı? Çünkü zaten seneye kadar ucu ucuna biriktirebilcem parayı, şimdi megelli alır seneye satarsam benim r6 işi yatabilir diye korkuyorum. Megellinin 2. El piyasasını az cok bilsem hesabımı yapıcam zaten seneye agustos ayı gibi anca biriktirebiliyorum paramı. Şuan ikilemden kurtulamiyorum kararimi versem yarin gider alirim megelliyi. Burda bayide beyaz renk siyah şaseli hazırda var bir tane. 2. El hakkinda yardima ihtiyacim var arkadaslar

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı Galaxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdigin bilgiler icin tesekkur ederim.bakımdan sonra yanıtını bekliyor olucam
    Ne demek elimden ne gelirse dilim döndüğünce dostum,daha önce de söyledim ağar bir sorunu yok gazı hassas,vites konusunu biliyorsun,benzin dijitalde 2 seviyesinden 3 e çıkıyor falan bazen hepsini zaten konuşucam ama teraziye koyarsak eğer bu sınıfta sözüm ona r125 falan geçiyor komiklik yalnızca eline su dökemezler çok çok memnunum 600-1000 lik makinalar uğraşıyor sürekli bu güzel birşey ciddiye aldıkları anlamına geliyor bu makinayı zannetmiyorum diğerleri ile böyle diyaloglara girdiklerini anlamışsındır demek istediğimi
    googan bunu beğendi.

Aynen ne demek istediğini anladim bu çok güzel bisey gercektende kazasiz belasiz sürüşler dilerim.

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 ay önce 2 motorumuda sattım aslında cbr 125 imi sezon sonu satmayı planliyordm fakat iyi para verilince onuda sattm. Niyetim seneye 2010-2011 yzf r6 almaktı fakat motorsuzda olmuyor. Acaba şimdi megelli alsam seneye kadar kullansam 2. elde çok deger kaybeder mi ? Yada şuan 2. eller kaça gidiyor bileniniz var mı? Çünkü zaten seneye kadar ucu ucuna biriktirebilcem parayı, şimdi megelli alır seneye satarsam benim r6 işi yatabilir diye korkuyorum. Megellinin 2. El piyasasını az cok bilsem hesabımı yapıcam zaten seneye agustos ayı gibi anca biriktirebiliyorum paramı. Şuan ikilemden kurtulamiyorum kararimi versem yarin gider alirim megelliyi. Burda bayide beyaz renk siyah şaseli hazırda var bir tane. 2. El hakkinda yardima ihtiyacim var arkadaslar
    kardeşim şuan motorun 2. el piyasası 3 4 tane felan var alıcaksan ruhsat işlemlerinden kurtulursun bu motor zatn suan 9500 tl normal fiyatı ama 8500 trye yeni geldi diye indirimli daha sonra fiyatı yükselicek diye biliyorum yani alırsan zarar etmezsin fiyat kalkarsa bak cbr 250 nasıl yükseldi rabet artınca buda biraz zaman geçsin yükselicek muhtemelen cunku %10 indirimli fiyatı bu kullanıcı ağı yavaş yavaş çoğalıyor zaten karar senin yinede ben aldım pişman değilim beyaz kırmızı şaselisi var bende arkadaşada aldık beyaz siyah şaselisi ikimizde sürüyoruz suan bi sıkıntı yok zaten oldugu zaman hallediyorlar yedek parça konsuunda da kafana takılmasın hiç bişey sipariş verdiğin gün yada ertesi gün kargoya veriyorlar

Sitesinde megelliye ait tasarım olan modifiye sticker seti ve mono kapak sipariş etmiştim onlarda geldi buda motorun en son hali mono kapağı henüz takmadım ilerleyen günlerde gösteririm.

extra_serkan, Ahmetcan45 ve srtclkn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitesinde megelliye ait tasarım olan modifiye sticker seti ve mono kapak sipariş etmiştim onlarda geldi buda motorun en son hali mono kapağı henüz takmadım ilerleyen günlerde gösteririm.
    http://k1308.hizliresim.com/1d/2/r18lc.jpg
    http://k1308.hizliresim.com/1d/2/r18p3.jpg
    süper olmuş kazalardan saklasın allah,siparişlerin ne kadar zamanda geldi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler