Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba.
    Motora yeni başlıcam ama bi türlü hangi 250cclik bişi alsam bilemedim en son hysung lcaktım yok dediler onu alcana yamaha 125lik yok oyle yok boyle bende enson megelli buldum daha yeni motor o yuzden yorum yapan yok şimdi motorun boyutları sizce nasıl?boyum 183 kilo 90 .alan arkadaşlar varsa sizce kalitesi nasıl herhangi bir sıkıntınız oldumu? yedek parça sıkıntısı varmı? ondan ziyade titreşim varmı? sizin gozunuzdeki artıları ve eksileri nedir?performans olarak diğer 250liliklere gore ozellikle hysunga gore nasıl ?

Yardımcı olursanız sevinirim arakdaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba , bir arkadaş almıştı bu konu başlığına da bayağı yazdı birkaç sayfa geriye filan bakarsan kafanda ortalama bir taslak çıkar. az çok problem olmuş ama servis yeterince ilgili davranmış ve ücret talep etmeden sorunları gidermiş.

Motosikleti
    Ramzey QM 200 GY - Megelli 250 R
    Arkadaşlar merhaba. Kafanızdaki soruları azda olsa yanıtlayabilmek için yaklaşık 1 aydır kullandığım bu model hakkında gözlemlerimi aktarmak istiyorum. Türkiyede bu motoru alan ve kullanan ilk kişi olarak Motoru ilk aldığım günün ertesi sabahı diğer arkadaşlarımında yaşamış oldugu benzin akıntısı problemi bende de oldu. Alt grenajı eritmişti. Ertesi gün servise götürdüm. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Adana'daki tek servis Cumali usta oldukça ilgili ve ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar. Servis ve parça konusunda adanada hiçbir sıkıntı bulunmamakta ki zaten firma distribütörü Camgöz motor burda gaz takılması dediğimiz gazı kestikten sonra rölantiye düşüşte kendi kendine gaz veriyordu. bu problemde bütün kullanıcılarda ortak. Benzin deposuna kalıp yapıldı ve akıntı giderildi. Şu anda alt grenajımda değişti. Bu sorun tamamen ortadan kayboldu fakat gazı kestikten sonra rölantiye geçerken ki kendi kendine ara gazı problemi malesef halen düzelmiş değil. rahatsız edici boyutta değil ama genede sinek küçüktür,fakat mide bulandırır misali can sıkabiliyor bazen. Arkadaşlar uzun zamandır motor kullanıyorum fakat ben bu motoru bir türlü boşa almayı başaramadım. bu sorunda bütün megellilerde ortak. Yani şu şekilde tabiki boşa geçiyor ama çok zor artık ışıklarda fln çok fazla boşa almak için uğraşmıyorum. Çünkü zaten ben alana kadar ışık yanmış oluyor. Şaka bir yana gerçekten bu motoru boşa almak zor. Çoğu zaman takılıyor istediğiniz kadar ileri geri yapın nuh diyor peygamber demiyor. Ara ara utandırdığı olmuyorda değil. Onun haricinde vites geçişlerinde hiçbir sıkıntı yok. Motorun kusurlu gördüğüm yerlerinden bahsettim. Şimdide olumlu yanlarından bahsedeyim size. Öncelikle sanıyorumki herkezin ortak düşüncesi 250cc likler dünyasındaki en yakışıklı motor diyebiliyorum. Almadan önce tıpkı forumdaki şu modelimi alsam bu modelimi alsam kawasaki pahalı hondanın 2. elinimi alsam gibi düşünen diğer arkadaşlarım gibi bende uzunca bir zaman araştırdım. Fiyat olarak rakibi zaten şu anda yok. 8.550 Tl gibi bir fiyata bu motora sahip olabiliyorsunuz. Peki bu paranın karşılığını alabiliyormusunuz derseniz bence kesinlikle EVET ! Çoğu arkadaşım titreşimden bahsetmiş. CBR250 ve Hyosung 250 lik kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Titreşim bir miktar var. Fakat kesinlikle abartı veya rahatsız edici değil. Frenleri bu motorun en iddalı yeri diyebilirim. Oldukça başarılı frenlemelere sahip. Yakıt olarak. Şu anda motorum 500 km civarında çok fazla ölçüm yapmadım ama az ne çok az yakıyor ne çok fazla yakıyor yani bence uygun düzeyde. Cebinizi sarsmaz. ! Yol tutuşu ve virajlardaki performansıda hayret verici açıkca beklediğimden daha iyi bu motoru alırken sıkıntılarla karşılaşacağımı biliyordum. Fakat cazibesine kapıldım ve aldım. İyikide almışım Pişman kesinlikle değilim. Alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum bu yazılmış olan sorunlarla kesin karşılaşacaklar bunu bilsinler sonradan vay neden boyle oldu demesinler sonucta ne kadar ekmek o kadar köfte. motorun orjinalliğini bozmadım arkadaşlar lastiklerde fln bazı forumdaşlarımın lastiklerini değiştirdiklerini gördüm güzelde olmuş ama ben orjinallikten yanayım. yetersiz gördüğüm bir nokta olursa tabi değiştiririm lastikleri fakat öyle bir sıkıntı yaşamıyorum. İlerleyen zamanlarda motorumla daha fazla km yaptığım zaman oluşan sıkıntı ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Soru sormak isteyen arkadaslar varsa cevaplandırabilirim. Herkeze Güvenli Sürüşler...

caca guzel aciklamissin. Maksimum hizi ve vites devirleri ile ilgili bilgi verirmisin ben tam kavrayamadim. Gosterge 14 e kadar yanlis hatirlamiyorsam ancak ben 7den yukari ciktigini gormedim.

Motoru alali iki hafta oldu ilk motorum sayilir. Suana kadar tek bir problemle karsilastim (o da bazen oluyor). Durduktan sonra gazi birakiyorum ancak hemen degilde yavas yavas gaz kesiyor.

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    vitesin boşa geçme sorununu debriyaj ayarını biraz yükselterek çözebilirsiniz kavrama biraz yukarıda olur onada 10 15 dk da alısırsınız

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı caca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Kafanızdaki soruları azda olsa yanıtlayabilmek için yaklaşık 1 aydır kullandığım bu model hakkında gözlemlerimi aktarmak istiyorum. Türkiyede bu motoru alan ve kullanan ilk kişi olarak Motoru ilk aldığım günün ertesi sabahı diğer arkadaşlarımında yaşamış oldugu benzin akıntısı problemi bende de oldu. Alt grenajı eritmişti. Ertesi gün servise götürdüm. Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Adana'daki tek servis Cumali usta oldukça ilgili ve ellerinden geldiği kadar yardımcı oluyorlar. Servis ve parça konusunda adanada hiçbir sıkıntı bulunmamakta ki zaten firma distribütörü Camgöz motor burda gaz takılması dediğimiz gazı kestikten sonra rölantiye düşüşte kendi kendine gaz veriyordu. bu problemde bütün kullanıcılarda ortak. Benzin deposuna kalıp yapıldı ve akıntı giderildi. Şu anda alt grenajımda değişti. Bu sorun tamamen ortadan kayboldu fakat gazı kestikten sonra rölantiye geçerken ki kendi kendine ara gazı problemi malesef halen düzelmiş değil. rahatsız edici boyutta değil ama genede sinek küçüktür,fakat mide bulandırır misali can sıkabiliyor bazen. Arkadaşlar uzun zamandır motor kullanıyorum fakat ben bu motoru bir türlü boşa almayı başaramadım. bu sorunda bütün megellilerde ortak. Yani şu şekilde tabiki boşa geçiyor ama çok zor artık ışıklarda fln çok fazla boşa almak için uğraşmıyorum. Çünkü zaten ben alana kadar ışık yanmış oluyor. Şaka bir yana gerçekten bu motoru boşa almak zor. Çoğu zaman takılıyor istediğiniz kadar ileri geri yapın nuh diyor peygamber demiyor. Ara ara utandırdığı olmuyorda değil. Onun haricinde vites geçişlerinde hiçbir sıkıntı yok. Motorun kusurlu gördüğüm yerlerinden bahsettim. Şimdide olumlu yanlarından bahsedeyim size. Öncelikle sanıyorumki herkezin ortak düşüncesi 250cc likler dünyasındaki en yakışıklı motor diyebiliyorum. Almadan önce tıpkı forumdaki şu modelimi alsam bu modelimi alsam kawasaki pahalı hondanın 2. elinimi alsam gibi düşünen diğer arkadaşlarım gibi bende uzunca bir zaman araştırdım. Fiyat olarak rakibi zaten şu anda yok. 8.550 Tl gibi bir fiyata bu motora sahip olabiliyorsunuz. Peki bu paranın karşılığını alabiliyormusunuz derseniz bence kesinlikle EVET ! Çoğu arkadaşım titreşimden bahsetmiş. CBR250 ve Hyosung 250 lik kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim. Titreşim bir miktar var. Fakat kesinlikle abartı veya rahatsız edici değil. Frenleri bu motorun en iddalı yeri diyebilirim. Oldukça başarılı frenlemelere sahip. Yakıt olarak. Şu anda motorum 500 km civarında çok fazla ölçüm yapmadım ama az ne çok az yakıyor ne çok fazla yakıyor yani bence uygun düzeyde. Cebinizi sarsmaz. ! Yol tutuşu ve virajlardaki performansıda hayret verici açıkca beklediğimden daha iyi bu motoru alırken sıkıntılarla karşılaşacağımı biliyordum. Fakat cazibesine kapıldım ve aldım. İyikide almışım Pişman kesinlikle değilim. Alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum bu yazılmış olan sorunlarla kesin karşılaşacaklar bunu bilsinler sonradan vay neden boyle oldu demesinler sonucta ne kadar ekmek o kadar köfte. motorun orjinalliğini bozmadım arkadaşlar lastiklerde fln bazı forumdaşlarımın lastiklerini değiştirdiklerini gördüm güzelde olmuş ama ben orjinallikten yanayım. yetersiz gördüğüm bir nokta olursa tabi değiştiririm lastikleri fakat öyle bir sıkıntı yaşamıyorum. İlerleyen zamanlarda motorumla daha fazla km yaptığım zaman oluşan sıkıntı ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Soru sormak isteyen arkadaslar varsa cevaplandırabilirim. Herkeze Güvenli Sürüşler...
    yeni alanlarla ve motoru forumdan takip ettiğim kadarı ile,
    1-titreşimden şikayet tek silindir oluşu
    2-benzin pompası sıkıntısı, anlattıgın gibi gazı kestiğinde takılı kalması.
    3-şanzımanı biraz dandik deniyor..
    4-lastikleri için yeterli olmadıgı söyleniyor. bu tüm modellerde markalarda öyle..
    5-yedek parca sıkıntılı ve pahalı deniyor.
    iyi yönlerini ise 250 cclerde güzel ve fiyatı uygun bir motosiklet
    her motosikletin sıkıntıları var malum dört dörtlük bi motosiklet şuan piyasada yok ..
    ama şunu söyleyebilirim. ben bu motosikleti gördüğümde vay anasını tipe bak demiştim.
    ama gidip showroomda gördüğümde tıknaz ve küçük geldi gözüme..
    resimlerdeki büyük cüsseli hali yoktu yani gerçeğinde..
    ben resimlerde tipi gördüğümde alabilirim bunu diyordum. vazgeçtim..
    tipe performansa bakarak motosiklet almaya kalksaydım 2013 hyosung gtr 250 alırdım.
    onunda arkasında kanuni var parca ve servis sıkıntısı en cok olan motosiklet..
    yanisi şu, 250cc de modeller yeni markalar piyasaya giriyor güzel oluyor.
    ama hala aranılan motosiklet bulunamadı diyebilirim..
    honda cbr 250 güzel motosiklet. saglam bayisi servisi bol, ama adeta bisiklet gibi çelimsiz..
    ninja güzel performanslı basıyor kaçıyor gidiyor, arkasında z moto var bir amortisör 1500 lira..
    hyo güzel fakat kanuni onu saolsun yerin dibine soktu..
    böyle uzar gider.. akıl honda der.. gönül hyodan yana olur, gidip başka motor alırız..
    yeni alan arkadaşlara hepinize hayırlı olsun motosikletleriniz
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Megelli 250r
    Arkadaşın paylaştığı deneyimlerin çoğuna katılmak ile birlikte,ben 1000 km geldim bahsedilen benzin problemini yaşamadım ama ilginç çünkü herkesten duyuyorum bunu,öte yandan benim özellikle takıldığım konu arkadaşlar gaz ayarı bunu bakımda ustalarla da görüşücem dilinden anlamak kesinlikle imkansız vitesin boşa geçmesi de zar atmaya benziyor katılıyorum şanslı anımdaysam geçiyor uzatmak istemiyorum genel olarak çok memnunum kesinlikle korkularım boşa çıktı diyebilirim bi de trafikte 1000 lik motoru olanlar buluşmasa bana mı denk geliyor artık bilmiyorum aynı şeyi defalarca yaşadığım için söylüyorum ağız birliği yapmış gibi ''Sağlam duruyor hadi gel bakalım görelim marifetini megelli nin'' bu tacizlerde biterse megelli 250r a mutlu mesut yaşıcaz))

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bayide naked modelin resmini çektim. Bence en güzel rengi bu :

_Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayide naked modelin resmini çektim. Bence en güzel rengi bu :

http://img42.imageshack.us/img42/2349/56tl.jpg
    Bu fotoda mı oyle geldı bılmem ama cok farklı duruyo tam bı sokak motoru

Motosikleti
    Megelli 250r
    Yok aynen böyle bende çok incelemiştim naked olanı sadece birazcık daha ince...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet tam cadde motoru ve çok çok güzel. Ducati Monster kadar güzel buluyorum ben... Bahsedilen sorunlar devede kulak kalıyor. Eğer distribütör ilgilenirse hepsi kısa zamanda çözülecek şeyler. Fiyatına göre iyi motor.

c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çaça kardeşim sana o yazdıkların konusunda sonuna kadar katılıyorum aynen ayrıca yakıt konusuna gelince 20TL ye 80-90km arası yol yapılıyor birde eksi yönü şöyle göstergede bi problem oldu 13bin devire çıktım gösterge sapıttı :D ibre takılı kaldı ama led doğruyu gösteriyor koso rx1 gösterge ile değiştirilcegi söylendi göstergenin bide benzin göstergesi cok hatalı o yüzden km hesabı benzinizi hesaplarsanız daha iyi olur göstergeye kalırsanız yolda kalabilirsiniz performans konusunda muhteşemm gerçekten motor rodajı iyi yapmaylada alakalı ben iyi yaptıgımı dusunuyorum suan 1700 küsürde ve 160a kadar dayadım daha giderdim tünel bitti :D ve ayrıca cbr 250 felan her türlü tokatlıyor o konuda şüpheniz olmasın
    ayrıca cok önemli bi konu ELCİKLERİ MUTLAKA DEĞİŞTİRİN !!! cunku elleri simsiyah yapıyor

buda bugün yaptıgım modifikasyon angel far halkası taktım ön grenajı kendim söktüm taktım biraz zahmetli bi iş ama gerçekten değdi elektriğide park lambalarından aldım kısa devre oldu sigortayı attırdım koltuk altındaki sigortalardan onuda değiştirdim suan canavar yollarda :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

Alıntı edhem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    c00lrelax kardeş saolasın fotolar için. Birşey soracağım lastiği değiştirince performansta bir değişiiklik oldu mu ya da ben alıp 150-70-17 taksam olur mu ?

Herkese hayırlı sürüşler...
    yok olsa olsa 5km fark olsun onuda virajlardakı rahatlığına feda ediceksin yani bende dunlop sportmax d253 150-60-17 takılı
    Ahmetcan45 ve Yanagisawa bunu beğendiler.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ç....birde eksi yönü şöyle göstergede bi problem oldu 13bin devire çıktım gösterge sapıttı :D ibre takılı kaldı ama led doğruyu gösteriyor koso rx1 gösterge ile değiştirilcegi söylendi göstergenin bide benzin göstergesi cok hatalı....
    Güle güle kullan. Fakat Camgöz bu motorun reklamını yaparken ısrarla Koso RX1 gösterge ile geliyor demişti. Burayada defalarca yazdılar. Nedir yani şimdi sizin motorda başka bir gösterge mi var? Fotosunu koyabilir misin ?
    #sürenadam

Motosikleti
    http://motomalaya.net/blog/2010/01/11/koso-digital-meter-with-rpm-and-speed-readings-for-yamaha-135lc/

Linkteki Gösterge mevcut motorlarda.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan. Fakat Camgöz bu motorun reklamını yaparken ısrarla Koso RX1 gösterge ile geliyor demişti. Burayada defalarca yazdılar. Nedir yani şimdi sizin motorda başka bir gösterge mi var? Fotosunu koyabilir misin ?
    aynen çaçanın verdiği linktei gösterge var ben görüştüm rx1 yollayacaklar aslında ilk başta öyle getirtceklermiş fakat böle bi değişikliğe gitmişler ve değiştiriyorlarmıs cogu motorda ibre problemi olmuş çünkü

Motosikleti
    Megelli 250r
    c00lrelax,elcik konusunda ağzına sağlık kaportacı gibi dolaşıyorum resmen lastik ve farlar konusunda benim de planlarım var öncelikle sakın zenon takma dedi bayii bu makinanın önde çok tesisatı var tehlikeli dediler... senin fikirlerini almak istiyorum motor tekniği konusunda gerçekten çok bilgisizim henüz ilk motorum bu benim,bu arada sende nasıl oluyor bilmiyorum ama yakıt göstergesi tek çizgi gösteriyor,kontağı 2 saat sonra açtığımda 3 çizgiye yükseliyor seviniyordum bende ilk zamanlar nasıl bereketli bir motorum var diye

Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    c00lrelax,elcik konusunda ağzına sağlık kaportacı gibi dolaşıyorum resmen lastik ve farlar konusunda benim de planlarım var öncelikle sakın zenon takma dedi bayii bu makinanın önde çok tesisatı var tehlikeli dediler... senin fikirlerini almak istiyorum motor tekniği konusunda gerçekten çok bilgisizim henüz ilk motorum bu benim,bu arada sende nasıl oluyor bilmiyorum ama yakıt göstergesi tek çizgi gösteriyor,kontağı 2 saat sonra açtığımda 3 çizgiye yükseliyor seviniyordum bende ilk zamanlar nasıl bereketli bir motorum var diye
    kardeşim zenona gerek kardeşim orjinal farları mercekli görüş alanı mükemmel. elcik konusnda aynen değiştir cok adi bi elcik var üzerinde ve aynen benzin göstergesi dolduruyosun 15dk 3 cizgi sonra sıfır sonra terkar 3 cizgi felan :D o yüzden km hesabı benzin alırsan daha iyi olur ben öyle yapıyorum mesela bugün 40tl benzin attım sıfırladım km yi 160km felan geldigimde atıcam benzin öyle ayarla kendini

Motosikleti
    Megelli 250r
    Bu sıkıntıları konuşucam bayii ile ha ben çok memnunum genel olarak pişman değilim kardeş şahsen ama böyle de olmaz haliyle bu arada bende ki siyah,sonra dan beyaz almadığım için pişman oldum itiraf etmek gerekirse allah nazarlardan kazalardan saklasın kardeş,bir organizasyon düzenlesek aslında görmeye başladım ben sağda solda,bayii den tanıdığım bir kaç kişide var güzel olurdu

beyler şimdi bende megelli almayı düşünüyorum da ben aldığımda da garanti bu problemleri yaşayacak mıyım ? Yani siz bunları dile getirdikten sonra hala yeni alanlarda aynı problemler çıkıyor mu ?

Motosikleti
    Alıntı edhem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler şimdi bende megelli almayı düşünüyorum da ben aldığımda da garanti bu problemleri yaşayacak mıyım ? Yani siz bunları dile getirdikten sonra hala yeni alanlarda aynı problemler çıkıyor mu ?
    Benzin akıntısı problemi artık bayilerdeyken halediliyor bildiğim kadarıyla yani siz almadan giderilmiş oluyor. Ama diğer sıkıntıları büyük bir ihtimalle yaşarsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler