Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var kardeşim devir kesici motorda ben bi süre düşünmüyorum zaten performansı gayet tatminkar ilerleyen zamanlarda kafama eserse taktırabilirim tabi. bi zararı olsa öyle bişey yapılır demezlerdi sanırım yok bi sakıncası
    Abi göstergede vites gösteriyomuydu boşa gecınce N harıc 1 2 3 dıye gosterıyomuydu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _Kotto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi göstergede vites gösteriyomuydu boşa gecınce N harıc 1 2 3 dıye gosterıyomuydu
    kardeşim N olarak sol taraftaki ufak panelde gösteriyor ve 0 olarak ekranda yazıyor 1 2 3 4 5 digital olarak ekran da görünüyor vitesler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor, lastiğinin yanlarda payı olduğu sürece yatar, bunun kalın olmasıyla falan bir ilgisi yok. Çok ince olan lastikte zaten bu payı sağlayacak kadar yer yoktur, o yüzden yatamazsınız. Ortaya söylüyorum kimse üzerine alınmasın, böyle teknik konularda yorum yaparken doğru olduğuna inandığınız şeyin neden öyle olduğuna biraz kafa yorup, mesela bu örnekte lastiği haylinizde yatırıp, ondan sonra yorum yaparsanız daha sağlıklı olacaktır. Forumda bir sürü mevzuda şu şöyledir, bu böyledir diye yorumlar yapılıyor, neden böyle diye sorsanız cevap yok. Yılların firmaları ön ferene tek disk koyuyor, keşke çift olsaydı deniyor. Firma motora en uygun lastiği koymuştur zaten, bunlara takılmayın. Görüntüyü beğenmeyebilirsiniz ama en uygun kalınlık firmanın koyduğu kalınlıktır. Adam o lastiği hesap kitapla koyuyor oraya kafadan sallamıyor.

Ben Megelli'nin fiyatına göre iyi bir motor olduğunu düşünüyorum. Detaylarda tatmin etmeyebilir ama dayanıklılık ve performans olarak tatmin edecektir. İşini iyi yapacaktır yani. Özellikle kilo avantajıyla kalkışta Japon rakiplerinden bile daha iyi olabilir. Ayrıca insanlar boyasını falan beğenmese de alüminyum şasi kullanılması hafife alınacak bir konu değil. Firma motoruna özenmemiş olsa, iddiası olmasa bunu yapmazdı. Benim tek tereddütüm titreşiminde. Bir kere sürüp denemeyi isterdim doğrusu. Titreşim konusunda rahatsızlık vermediği sürece alınabilir. Bence kesinlikle arıza falan verip yolda bırakmayacak sağlam bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Bu ne güzelliktir, bir bakın şu resimlere :

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30738864/detay
    ben bu motoru aldım ve hiçde pişman değilim bugün 90km yol yaptım ayagımı yere indirmeden hiçde sıkıntı yaşamadım gayet atak ve seri bi motor suan 1300km de yakıt olarakda 20TL ye 100km civarında yol yapıyorum gayet normal bence. titreşim konusunda şöyle söliyim rahatsız etmeyecek kadar var onunda sebebi tek silindir ve torkunun yüksek oluşu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Alıntı _Kotto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam bunlar yurtdısı versıyonları ordakı kurallar geregı 17 beygır olaraak satılıyor ülkemize gelenler 26 beygır 140 kılo makınanın bu hızı gecmeme gıbı bı durumu varmı sızce
    4.viteste 130u geçtim daha basardım tünel bitti hesap edin işte :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

ön farlara film çektim daha cool duruyor şimdi :D

buda arka kuyruğu kestiğim hali kuyruğun uç noktalarına delik açıp sinyalleri oraya koydum plakayıda şasinin ordan bi bağlantı aldım kelepçe taktım o kelepçeyede bi alikobant parçasını eğdim koydum ustunede plakanın etrafını keserek vidaladım ayrıca plaka lambası iptal oldu ilerleyen zamanlarda başka bi led yada baska bişey takmak istersem fazladan bi kablom olmuş oldu.

bu arada resimleri düz çektim bilgisayarda da düz gözüküyor upload ettiğimde yan çıkıt bende anlamadım resimleri kaydedip bakarsanız daha iyi olur

istanbul ve cevresindeki megelli kullanicilari ilk bulusmayi yapalim.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Slm herkese,ben yeni üye ve motorsiklet kullanıcısıyım buluşma ayarlarsanız katılmak isterim arkadaşlar size.

Selam arkadaşlar, uzun araştırma sonucu aynı motor bloğunu kullandığımızı öğrendim "zs177mm/ Nc250" öğrenemediğim nokta ise sübab değerleri, bir megelli kullanıcısı klavuzun fotosunu atabilirmi acaba?

Benimde Türkçe kılavuza ihtiyacım var. Bulabilirsek süper olacaktır.

Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde Türkçe kılavuza ihtiyacım var. Bulabilirsek süper olacaktır.
    Forumdaş, lütfen elinizde bulunan yabancı dilli klavuzdaki " valve clearence, valve adjustment" ibareleri ve değerlerini bildirirmisin

Evde dostum :D Akşam bakar yazarım sana.

8 gözle senin mesajı bekliyorum

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Carbon hadi rocky başarabilirsin !!!

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Carbon hadi rocky başarabilirsin !!!
    Sorma vallahi enerjim tükendi, bir sübap değeri için zongshen'den tut, avusturalyalı crossfire kadar, mesaj çektim öldüm bittim, motorda açık hazır açıkken radyatör dağıtıp sübabları elden geçireyim die:/ derkene bununda aynı bloğu kullanıyormuşuz, bakalım başka hangi modellerde var)

Sende'mi Brutüs

Kusura bakma dün arkadaşta kaldım. Bu akşam 11 gibi eve geçicem. Yollarım sana mutlaka. Özelden mesaj atıyorum bakarsın.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    megelliye bakmaya gittim bugün yakından görünce baya bi hoşuma gitti. biraz ufak göründüğü doğru direksiyonunun alçak olmasından da kaynaklanyor olabilir ama benim gene de hoşuma gitti. naked modeli gelmediği için göremedim ama onun direksiyon daha yukarıda herhalde. 250ccye yükselticek olsam düşündüğüm motorlardan biri.

" valve clearence, valve adjustment" diye birsey yok klavyzda dostum.

S.A ARKADAŞLAR HEPİNİZE İYİ GÜNLER MEGELLİ 125R ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM TAVSİYELERİNİZİ ALA BİLİRMİYİM KULANIM AMACIM OKULA GİDİP GELMEK İÇİN

_Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Alıntı efeili66707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A ARKADAŞLAR HEPİNİZE İYİ GÜNLER MEGELLİ 125R ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM TAVSİYELERİNİZİ ALA BİLİRMİYİM KULANIM AMACIM OKULA GİDİP GELMEK İÇİN
    Evden okula her motor goturur sadece onun ıcın kullanıcaksan ucuz bı scoter al masrafa gırme derım

" valve clearence, valve adjustment" diye birsey yok klavyzda dostum.
    Eyvallah senide yorduk, bendeki klavuzdada yazmıyor :(

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah senide yorduk, bendeki klavuzdada yazmıyor :(
    onemli degil dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/events/1399998463546789/

Benzine yapilan zamlari protesto ediyoruz arkadaslar.

c00lrelax kardeş saolasın fotolar için. Birşey soracağım lastiği değiştirince performansta bir değişiiklik oldu mu ya da ben alıp 150-70-17 taksam olur mu ?

Herkese hayırlı sürüşler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler