Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler ben az önce bi şansımı deneyeyim belki açıktır diye istanbulda servisini aradım adam bu ay sonu geleceğini söyledi 19 sayfayı tek tek okudum saat 3den beri okuyorum ve megelliyi almaya karar verdim nasip olursa bugün alyazmalı motorumu sattım ve arayışlara geçtim haliyle ve numaramı bıraktım geldiğinde bana haber vericekler ve suan acaip heycan bastı :D

işte buda benim alyazmalımın fotosu ekim 2011 den beri sürüyorum 2010 model içim parçalandı ama satmam lazımdı giderken ardından gitme kall diyemedim ya laa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey QM 200 GY - Megelli 250 R
    Arkadaşlar Merhaba. Bende Beyaz renkli siyah şasili modelden sipariş verdim. Teslim tarihi olarak haziran ortası dendi. Bakalım bekliyoruz. Yorumların tamamını okudum. Motoru teslim aldıktan bir kaç gün sonra sizlere daha gerçekçi ve motoru kullanmış biri olarak yorumlarımı aktaracağım. Umarım beklediğimiz gibi bir ürün olur. Herkeze sevgiler.

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Şimdi de haziranın 1'ine kaldı gelse alan olacak ama bekliyoruz hala.
    Motorun dolu ağırlığı 140 kiloymuş bu motor yolda gitmez havada gider

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alan ve alacak arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. Merakla yorumları ve fotoları bekliyorum her an bende alabilirim

eyvallah kardeşim ben bi aksilik çıkmazsa almayı dusunuyorumda sımdı aklıma takıldı acaba şasesi normal şasemi ingiliz şasemi ? bilgisi olan varmı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de dün Bursa'daki Suzuki bayisine Inazuma'yı görmeye gittim. Oradaki eleman Megelli Bayiliğini de aldıklarını söyledi. Motorlar haziranda gelecekmiş. Orası aynı zamanda Kanuni'nin de bayisi ve servisi olduğundan burada servis konusunda sorun olmaz. Ben de beyaz üzeri kırmızı şasi olanını çok beğendim.

Motosikleti
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşim ben bi aksilik çıkmazsa almayı dusunuyorumda sımdı aklıma takıldı acaba şasesi normal şasemi ingiliz şasemi ? bilgisi olan varmı
    Hocam ingiliz mi normal mi pek bilmiyorum ama alüminyum şase. Kırılırsa tamir edilmiyor falan diyorlar ama zaten hemen ufak tefek kazalarda kırılan birşey değil. Bence hafif olduğu için daha bile iyi, sonuçta ivmelenme, kıvraklık falan daha iyi olur bu sayede

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ingiliz mi normal mi pek bilmiyorum ama alüminyum şase. Kırılırsa tamir edilmiyor falan diyorlar ama zaten hemen ufak tefek kazalarda kırılan birşey değil. Bence hafif olduğu için daha bile iyi, sonuçta ivmelenme, kıvraklık falan daha iyi olur bu sayede
    baktım kardesim normal vites miş 1 N 2 3 4 5 6 şeklinde standart aleminyum konusunda benmde kafamda soru işaretleri var ama hafiflik açısından sana katılıyorum zaten aleminyumu kırılcak yada yamultcak derecede kaza olursa diğer motorlarda da hemen hemen aynı masrafa yakın cıkabilir o detaya pek takılmıyorum sımdılık bayisine numaramı bıraktım geldiginde arayacaklar incelemeye gittigimde resimlerini ceker bilgi alır buraya yazarım ama muhtelemen alıcam galiba

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

kardeşim bide bu motor çin mi ingilizmi italyanmı onunla ilgili sağlam bi bilgi yazmıyor bulamadım ben bilgisi olan varmı kesin ve net olarak

Motosikleti
    Hocam sen vitesi sormuşsun ben şasiyi soruyorsun sandım ondan '' ingiliz mi normal mi pek bilmiyorum '' dedim Evet vitesler bildiğimiz düzen. Eğer malzeme kalitesi tatminkar ve titreşimsiz olursa bende düşünüyorum

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Markanın sahibi-merkezi ingiltere olarak görünüyor. Üretim elbette uzak doğu. Ben çin değil diye hatırlıyorum ama sorun çin yada tayvan olması değil. Çinden de üretim maliyetlerini artırarak kaliteli motorlar üretiliyor. Unutmayın Hondanın ve diğer Japonların birçok motoru çinde, hindistanda, tayvan vs, gibi yerlerde üretiliyor.

aynen kardesim normal vites düzeniymiş syanur aynen doğru sölüyorsun suan en baba honda bile çinde felan üretiyor çinde üretilmiş olması malın kalitesiz olması anlamna gelmıyor çindeki fabrikaya üretim için malı yollayan firma ne kadar kaliteli bu önemli neyse bakalım ben beşiktaş bayisini aradım geldiğinde bana haber vericekler muhtemelen alacağım ama renge karar veremedim siyah kırmızı şase ve kırmızıda kararsız kaldım

omeroguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 Dragstar Sport
    İnternet sayfasından aylar önce ön seçim yaptım, hatta bu ay başında İstanbul bayilerinden birine gittim, hafta başında uğradığım zaman hafta sonu 3 tane geliyor dedi, kapora ver ayırayım dedi. sonra kalmaz !
    Sonra Megelli merkezi aradı, aksilik çıkabilir Mayıs ayının 16 sında kesin bayilere dağıtılmış olacak dedi, şimdi teslim tarihi Haziran 16 olmuş!
    Ben o kaporayı verseydim ve şuan hala o motor burda olmasaydı yaşayacağım sinir harbini düşünmek bile istemiyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şasiye takılmayın, zaten onu yamultacak kadar büyük bir bir kaza yaptığınızda motor da perte çıkar. Darbe anında büyük ihtimalle çelik gibi yamulmayacak, direk kırılacaktır. Alüminyum'un çeliğe göre bir sürü avantajı vardır. 3'te bir hafiftir, paslanmaz ve alaşımlı olduğunda çelik kadar da sağlamdır. KTM Duke 200'den daha hafif (129 kg'ye karşılık 122 kg) ve 250 cc olduğundan torku daha yüksek (19,2 Nm'ye karşılık 22,8 Nm). Nasıl hızlanabileceğini düşünün artık...

aynen seko bende ondan bahsediyorum zaten o derece bi kaza oldugunda diğer motorlarda da aynı derecede hasar olucaktır..

ömer valla satışları başlamış tuzla üçerler motorda ama ben şişlide oturdugum ıcın orası bana uzak besiktası aradım adam bu ay sonu gelıyor yavas yavas dağıtılıyor dedi kısmetse alacağım bi tane barkın abiyede mesaj attım facebookdan ( altın elbiseli adam ) dedim abi tanıtırmıyız falan fişman pek yanaşmadı hyosungu tanıttıkdan sonra dili yanmış besbelli ama ben megellinin öyle arızalar cıkartıcagına ınanmıyorum bakalım kısmet bi gelsinde şu motorlar

omeroguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XVS 650 Dragstar Sport
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen seko bende ondan bahsediyorum zaten o derece bi kaza oldugunda diğer motorlarda da aynı derecede hasar olucaktır..

ömer valla satışları başlamış tuzla üçerler motorda ama ben şişlide oturdugum ıcın orası bana uzak besiktası aradım adam bu ay sonu gelıyor yavas yavas dağıtılıyor dedi kısmetse alacağım bi tane barkın abiyede mesaj attım facebookdan ( altın elbiseli adam ) dedim abi tanıtırmıyız falan fişman pek yanaşmadı hyosungu tanıttıkdan sonra dili yanmış besbelli ama ben megellinin öyle arızalar cıkartıcagına ınanmıyorum bakalım kısmet bi gelsinde şu motorlar
    Satışı uzun zamandır var ama ortada birşey yok, eğer üçerler motorda varsa sırf bakmak için giderim Büyükçekmeceden oraya.
    Yeğen var, o da bekliyor ne zaman gelecek diye, anlatıldığı gibiyse 2 tane alım garanti şimdiden.

Alıntı omeroguz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satışı uzun zamandır var ama ortada birşey yok, eğer üçerler motorda varsa sırf bakmak için giderim Büyükçekmeceden oraya.
    Yeğen var, o da bekliyor ne zaman gelecek diye, anlatıldığı gibiyse 2 tane alım garanti şimdiden.
    ömer adamlar ashibindene var die yazmış bende aradım bugun az önce daha gelmedi gelcek diye koyduk ama bu ay sonu 2 hafta ıcınde kesin gelicek dediler istanbuldaki bütün bayileri aradım tek tek çoğu 12 ay a vade farklı almıyor birtek beşiktaş daytona alıyor vade farkı koyuyorlar ben kredi kartı ile alacagım icin bu detayı sordum yedek parça konusunuda sordum biraz anlattı herhangi bi sıkıntı yaşayacakların ıdüşünmdiklerini söyledi bakalım muhtemelen haziran 5inde %90 gelcegini söyledi çoğu servis

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Mecnun gibi olduk motor alacağız alamadık ha olacak ha gelmedi deli oldum :(

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Alıntı omeroguz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçerlerde motor yok şu anda hatta ilk motoru bana getirticeklerdi ama yanımda getiren firmayı aradılar firama gemide. Vs dedi bekleyip sipariş al dedi 2 ay önce motorlar gelicekti hala gelicek, ben beklemeyip başka bir motoru aldım hatta 1800 km ye geldim bile inşallah gelir güzel motor ama herşeyin hayırlısıymış motorumdan gayet memnunum.
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

ben bugun istanbuldakı tüm servisleri aradım hepsi aynı seyı söyledi gümrükde bekliyormuş haziranin ilk haftası %90 geliyor inşallah motoruda sattım valla yaya hiç alışamadım bi an önce gelsin 4 gözle bekliyorum
    Yanagisawa bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler