Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorla ben de ciddi olarak ilgileniyorum ama 11 Beygirin de yetersiz olduğu bir gerçek. Şu 180 cc'ye çıkarma ile ilgili profosyonel fikri olan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz. Ben de ilk fırsatta Camgöz'lere gidip görüşerek paylaşım yapacağım.
    Saygılar...
    Rodaja gittim, gelicem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı bencagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorla ben de ciddi olarak ilgileniyorum ama 11 Beygirin de yetersiz olduğu bir gerçek. Şu 180 cc'ye çıkarma ile ilgili profosyonel fikri olan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz. Ben de ilk fırsatta Camgöz'lere gidip görüşerek paylaşım yapacağım.
    Saygılar...
    Kimsenin öyle bir tecrübesi olduğunu zannetmiyorum(bu motor üzerinde). O yüzden en güvenilir bilgi Camgözden alınabilir bence. Oyüzden biz senden haber bekliyoruz aslında

Bugün Camgöz'lere gittim. Motorun silindir hacmi dışında diğer parçalarının 250'lik olduğunu söyledi (Bir-iki teknik parça adı söyledi ama çok anlamadığım için unuttum). 100 TL farkla 250'lik silindir takıp 22 Hp olur dedi. Adam bayağı tok satıcı, ya zengin yada sorulardan bıkmış olabilir.
    Allah aşkına şu motoru kullananlar dört başı mamur bir yorum yapsalar (kronik sorun-kalite vs?) ve bir de 250 cc işine ne diyorsunuz? Olabilir mi acaba?
    Benim yapabildiğim tek yorum görüntü iyi kaliteye gelince Camgözler bu işi yıllardır yapıyorlar, bir sürü marka sattılar o yüzden bu saatten sonra yaş tahtaya basmazlar diye düşünüyorum.
    googan bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bugün Camgöz'lere gittim. Motorun silindir hacmi dışında diğer parçalarının 250'lik olduğunu söyledi (Bir-iki teknik parça adı söyledi ama çok anlamadığım için unuttum). 100 TL farkla 250'lik silindir takıp 22 Hp olur dedi. Adam bayağı tok satıcı, ya zengin yada sorulardan bıkmış olabilir.
    Allah aşkına şu motoru kullananlar dört başı mamur bir yorum yapsalar (kronik sorun-kalite vs?) ve bir de 250 cc işine ne diyorsunuz? Olabilir mi acaba?
    Benim yapabildiğim tek yorum görüntü iyi kaliteye gelince Camgözler bu işi yıllardır yapıyorlar, bir sürü marka sattılar o yüzden bu saatten sonra yaş tahtaya basmazlar diye düşünüyorum.
    İyi de tam anlayamadım, silindi hacmi dışında diğer parçalar 250 lik ne demek?? Peki silindir hacmi kaç oluyormuş? Ben 180cc oluyor diye duymuştum. 22 bg de iyi bence ama asıl soru yakıt tüketimini nasıl etkileyeceği...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Allah aşkına lastik mi bu hemen değiştirip yenisini takasın ? Ancak Megelli böyle birşeyi öngörüp 250 cc motoru birebir değiştirtiyorsa olabilir. Silindir hacmi dışında hepsi aynı demek bence şanzıman (ki aynı olamaz), zincir fren vs için aynı olabilir demek.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah aşkına lastik mi bu hemen değiştirip yenisini takasın ? Ancak Megelli böyle birşeyi öngörüp 250 cc motoru birebir değiştirtiyorsa olabilir. Silindir hacmi dışında hepsi aynı demek bence şanzıman (ki aynı olamaz), zincir fren vs için aynı olabilir demek.
    Aslında ozaman şöyle demek gerek, motoru 250 lik yapıyorlar ama gerikalan tüm aksam 125 lik olarak kalıyor. Ben RS250 lerin 280~300 civarı bir hacime gömlek felan değişimi ile çıkarıldığını biliyorum(kullanıcılar tarafında). Ama nekadar basit/zor bir işlem olduğunu bilmiyorum, çünkü hiç görmedim.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de tam anlayamadım, silindi hacmi dışında diğer parçalar 250 lik ne demek?? Peki silindir hacmi kaç oluyormuş? Ben 180cc oluyor diye duymuştum. 22 bg de iyi bence ama asıl soru yakıt tüketimini nasıl etkileyeceği...
    Yakıt tüketimini neredeyse hiç etkilemediğini söyledi ki bence doğrudur. Çünkü özellikle uzun yolda küçük motor basıyorsun ama gitmiyor daha büyük olunca ise bastığın kadar gidiyor ve dolayısıyla daha ekonomik oluyor.

Hacim arttırma işine gelince piyasada da 125 motorlara 150'lik sililndir taktıran bir arkadaşım var. Sorunsuz bir uygulama olduğunu söyledi. Bu şekilde 180 cc ye kadar arttırıldığını söyledi. Ama 125'den 250'ye çıkarmak 2 kat arttırmak demek. Nasıl oluyor anlamadım. Bilen varsa anlatsın bize de.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Belki Megelli'yi getiren firma 2011'de 250 cc olanı da getirmeyi düşünür ama fiyatını 10000 TL altında tutabilir mi bilemem. 6250 TL'ye 125'liği satıyorlar, 250'lik naked model 8000 TL falan olursa düşünülebilir. Ben olsan 125'liği iptal eder direk 250'likleri bırakırım. Bu fiyatlarla 125'liklerin satması mümkün değil.

md1025 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hyo gt 250r ve cbr 125, i yakından görme sansım oldu. Megellinin boyutlarını bu modellere kıyasla anlatabilirmisiniz. cbr bence cok asırı zayıf duruyo, hyo 600 lük motor boyutlarında.

Alıntı md1025 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo gt 250r ve cbr 125, i yakından görme sansım oldu. Megellinin boyutlarını bu modellere kıyasla anlatabilirmisiniz. cbr bence cok asırı zayıf duruyo, hyo 600 lük motor boyutlarında.
    Megelli'de yaklaşık cbr kadar. Boydan kısa ama hafif kaslı gibi.
    Bu arada bu gün camgöz'lerle görüştüm. Motora hiç bir müdahele etmeksizin (torna vs yani) silindir ve gömlek takılarak 250'lik oluyormuş. sadece 100 tl diyorlar. Ben ce düşünülebilir...

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Megelli'de yaklaşık cbr kadar. Boydan kısa ama hafif kaslı gibi.
    Bu arada bu gün camgöz'lerle görüştüm. Motora hiç bir müdahele etmeksizin (torna vs yani) silindir ve gömlek takılarak 250'lik oluyormuş. sadece 100 tl diyorlar. Ben ce düşünülebilir...
    bu kadar ucuz olabilir mi 250lik yapılması...180 cc oldugunu duymustum...
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar ucuz olabilir mi 250lik yapılması...180 cc oldugunu duymustum...
    Aynen bende öyle duymuştum, yani 250 lik yapılıyormuş diye bişeyler duyunca araştırmıştım ve bu uygulamanın sadece türkiye için geçerli olmadığını öğrendim. Megellinin orjinal parçaları ile yapıldığı için yurt dışında da aynı şey varmış. Ama öğrendiğim(ve okuduğum) kadarıyla 250cc ye değil 180 cc ye çıkıyormuş hacim. Yani o galiba 250cc ye çıkması biraz hikaye gibi.

Zaten şuanda yeni geliştirdikleri tek silindir 250cc 27hp lik motorları var yurt dışında. Bu hacim arttırma olayı 250cc motoru üretmeden önceki döneme denk geliyor. Zaten sadece gömlek değiştirlerek okadar hacim arttırılsaydı adamlar da yeni baştan bir 250cc motor tasarlamazlardır yada bunun için 2~3 sene kadar beklemezlerdi bence.

180dir o 180...

bu kadar stress bana fazla. ben vazgeçtim bu motordan, zaten artçı oturma pozisyonu çok rahatsız göründü bana ki benim için çok önemli. onun yerine apachenin rtr'si geliyormuş aralıkta onu almayı düşünüyorum. ben zaten apache kullanıcısıydım (çalındı) ve memnundum ama onun da derdi başka. sitede 150 rtr yazıyor ama 150 cc zaten türkiyede var. o 160 olması gerekmiyor mu? bu nasıl ciddiyet anlamadım.

Motosikleti
    MEGELLİ R 125
    Slm herkeze ben megelli R125 aldım ve çok memnunum.evet artıçı koltugu pek saglıklı deil,ama tak kişi için ve iatanbul içinde kullanımı rahat bir motor.görüntü zaten güzel çok şey beklenicek bir motor deil.ama hafta sonu kullanıcıları için idal ve klas bir görüntüsü var ben yeni geçtim vitesliye belki beni tatmin eder şimdilik bu motor ama yanı honda,yamaha,yada bu statüde kullanan arkdalar pek zevk alamaz... ama ilk kullanım ve yeni öğrenmek,tecrübe kazanmak isteyen arkdaşlar için tavsıye ederım

sayglarımla...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @odesa yasin

Hayırlı olsun, istanbulda veya ankarada servis durumu nedir bu markanın? Bir de yakıtı nasıl acaba, litre olarak yazabilirsen daha kalıcı olur....

Motosikleti
    MEGELLİ R 125
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @odesa yasin

Hayırlı olsun, istanbulda veya ankarada servis durumu nedir bu markanın? Bir de yakıtı nasıl acaba, litre olarak yazabilirsen daha kalıcı olur....
    ..Tşk Ederim Syanur,

servis durumu şuan pek yayğın değil, yeni yılda 250 cc lerı turkıyeye gelıyor ve bu motorların gelmeyle bırlıkte ilk olarak ADANADA bılk servisi kurulucak die bılgı aldık, ve daha sonra da istenbul ilk tercihlri olucakmış,
    şuan için pek mekanık arızam olmadı,çok şükür kazamda olmadı....

yakıt konsunda deposu 30 tl doluyor ve 200 km yol yapıyor...maksımum hızı bu hafta sonu denedim motor üzerinde tek kişi iken 123 km hız yaptı 2 kişi ikende 107 yaptı....

saygılarımla

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı odesa yasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..Tşk Ederim Syanur,

servis durumu şuan pek yayğın değil, yeni yılda 250 cc lerı turkıyeye gelıyor ve bu motorların gelmeyle bırlıkte ilk olarak ADANADA bılk servisi kurulucak die bılgı aldık, ve daha sonra da istenbul ilk tercihlri olucakmış,
    şuan için pek mekanık arızam olmadı,çok şükür kazamda olmadı....

yakıt konsunda deposu 30 tl doluyor ve 200 km yol yapıyor...maksımum hızı bu hafta sonu denedim motor üzerinde tek kişi iken 123 km hız yaptı 2 kişi ikende 107 yaptı....

saygılarımla
    yakıt konusunda 30 tl ile 200 km yapıyorsa çok yakıyor kardeş bence 15 kr 125 lik bir nakine için fazla değil mi :(
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    MEGELLİ R 125
    ya eğer çok ince hesap yapacaksak MOTORA BİNMEyELİM ))
    YANI BEN, pek fazla ilgilenmedim nekadr yakıyor diye
    benı tatmın ediyor hafta sonu binicisiyim ve tabıkı sürekli sürücüler için en önemli olan yakıt ta cimri olması... yanı ben çok sıkıstırdım motoru 110 da aşagıya düşürmedim sanırm devırlı kullandıgında yakıtta bırazdaha düşüş olucaktır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    30 TL'ye 200 km fazla değil, anormal fazla bir tüketim. Normalde yakması gerekenin iki katı falan yani.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Tipi güzel, motor küçük, pahalı.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler