Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Makineler gelir gelmez sizler için 10x acar muhabir şiddetinde bi hızla gidip inceledim ve bilgi aldım

Megelli İngiliz bir üretici. Ürünlerini Tayvan da monte ettiriyor.Bugün biraz inceledim. Malzeme kalitesi iyi görünüyordu. Türkiye distribütörlüğünü Camgöz motor almış. 3 modeli var ve 3 ü de farklı amaca yönelik ama aynı motoru kullanıyorlar. Bunlar r m ve s modelleri, sırasıyla racing, supermoto ve naked modelleri temsil ediyor.

Racing modelle ilgilendim daha çok. Kalıp olarak derbi gibi. Gördüğüm kadarıyla işçiliği derbiden yarım gömlek iyi gibi. Ama belli bir süre kullanımdan sonra anlaşılır tabi. Ses olarak cbr 125 e benziyor ama biraz daha sesli çalışıyor. Bence 125 4t bi motosiklet için oldukça tatminkar bir sesi var.(Binilmiyor motora sadece çalıştırdılar). Motosiklete binemediğim için oturuş poziyonu hakkında pek birşey diyemeyeceğim ama racing oturuş poziyonu var. (gidondan belli). Fiyatlarına gelince raicng 6.000TL diğerleri 5.000.

Hadi bakalım, cbr 125 e rakip geldi gelecek derken bişeyler oldu sanki. Şunu unutmayayım kalıplı falan ama bence en büyük eksisi 11hp ve 5vites oluşu.15hp olsaydı ve 6 vites olsaydı çok şey değişirdi. cbr 125lerden tokat yemek olası görünüyor. Son yorumum kendi kitlesini yaratacak başarıda bir motosiklet olmuş bence, en azından piyasaya renk geldi. Keyifli sürüşler.

http://camgoz.com.tr/asp/index.asp

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok pahalı....
    baysamin bunu beğendi.

CBR700F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Marauder
    bukadar para vereceksin birde gitmeyecek alet . Fan falan olunmaz şekil var ama. düşündürücü piyasaya yeni giren motora çok istiyorlar aprilia mı bu

bir resimde benden
    Bu krallığın tacı kask , tahtıda motordur.
    "htmetin"

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    alp hemen gidip araştırmışsın,fadıl takipte olayı

hoş yapmışlar,ama bu devirde 6000 tl verip 125 cc 11 hp motor almaktansa ikinci el temiz bir hyo almak daha mantıklı gibi geliyor bana, 6000 tl ye adam gibi naked da alırsın GT R da ha ikinci el olur olsun,rampada abi bir el atsana demektense ikinci el aldım demek daha hoş geliyor kulağa

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı Endurocu01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp hemen gidip araştırmışsın,fadıl takipte olayı

hoş yapmışlar,ama bu devirde 6000 tl verip 125 cc 11 hp motor almaktansa ikinci el temiz bir hyo almak daha mantıklı gibi geliyor bana, 6000 tl ye adam gibi naked da alırsın GT R da ha ikinci el olur olsun,rampada abi bir el atsana demektense ikinci el aldım demek daha hoş geliyor kulağa
    Araştırrım abi affetmem. dediğim gibi 15hp 6 vites bu makineyi gözümde çok yüceltirdi. Hatta GS den geçiş bile düşünebilirdim. Çok fazla da yorum yapmak istemiyorum, insanları yönlendirmiş gibi olmasın, bu fiyattaki 125likler için hep böyle şeyler söyleniyor ona bu kadar verene kadar şuna şu kadar, bilmemne markanın şu modelinin 2.eli falan deniyor, ama 0 almak isteyen, 125cc düşünenler için bence cazip bi alternatif olabilir. Tabi bütçesi yeterli olanlar için.

Arkadaşlar utanç verici hatamı farkettim başlıkta fun'ları yazmışım. Türkçe telaffuzunu düşünerek yazınca öyle yazıverdim herhalde kusura bakmayın.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu kaliteye göre aşırı bir fiyat yok ortada.
    netten baktım bunun 250cc lik modelleri de var, tek silindirli yine.
    17hp civarı güç üretiyor
    naked veya süpermotolarının 250cc olanları 6000 liradan satılsa iyi bir seçenek olurdu.

megelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli Naked 250s
    Merhaba motosiklet severler, Megelli bir çok avrupa ülkesinden sona artık Türkiye'de.
    Megelli hakkında merak ettiklerinizi sizlere aktarmaya çalışacağım.
    Motor Hacmi:
    Avrupa için 125cc (125cc E3 standarlına uygun)
    Amerika için 250cc (250cc E3 standartlarına uygun olmadığı için Avrupa ülkelerinde kullanılmıyor)
    Megelli, daha çok performans isteyen AVRUPA lı müşterileri için de orjinal performans kiti geliştirmiştir.
    Motosiklet Fiyatı:Türkiye' de motosikletler geneli pahalı. Hepinizde bildiği gibi ciddi bir vergi var. Şu anda Megelli tanıtım fiyatları ile CAMGÖZ de. Diğer markaların 125cc lik motosiklet fiyatlarını bir google arama sonucu buldum. Lütfen fiyatları karşılaştırın.
    ST Kanuni RX125 SM SuperMoto 6791TL
    ST Kanuni RX125 D SuperMoto 6444TL
    Yamaha YZF R125 SuperSport 10250TL
    Yamaha TZR 50 SuperSport 6040TL
    Yamaha WR 125R SuperMoto 4100€
    Yamaha WR 125x SuperMoto 4840€
    Yamaha XT125X Cross 5950TL
    Yamaha YBR 125 city 3950TL
    DERBI Terra 125 SuperMoto 7900TL
    Aprilia RS 125 SuperSport 8415TL
    Suzuki RM125 Cross offoad 13300TL
    Husqvarna SM 125S cross 5030€
    Kavasaki KLX 110 Cross 3700€

Motosikletleri yakından göreminizi isterim. Yorumlarınız bizler için çok önemli. hizmet@camgoz.com.tr adresine tüm yorumlarınızı ve eleştrilerinizi bekliyorum.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    250cc olanlar için söylüyorum
    bu avrupa E3 standartlarına uymuyor demek Türkiyeye getirilmeyecek manasına mı geliyor?
    şukadarını söyleyeyim
    Türkiye şartlarında en çok rağbet görecek motorlardan biri 250cc kategorisidir.
    125 cc de çok tutulan bir kategori ama orda çok fazla alternatif var.
    bu kalitede bir 250cc motor 6-7 bin liradan satılsa çok tutar.
    Serdarom bunu beğendi.

nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke
    Motosikletlerin tarzı çok hoş olmuş bence italyan ducatiyi andırıyo...
    Fiyatlarda çok aşırı abartı değil 5000 yada 6000 lira normal fiyatlar sıfır km bi motor için...
    Ama malzeme işçilik ve performansa orantısını bilemem.
    Birilerinn almasını beklicez artık...
    11 hp kulağa elbette çok az geliyo işin ucunda bırak cbr ları runnerlardan tokat yemek var.

Gerçi demin baktım olay 7250 ye patlıyomuş..
    Ulan yemem içmem 3000 lira daha biriktiririm Fz6 alırım babalar gibi. (2. el tabi)

over_dose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    azıcık kaldı:)
    burada üstüne şu kadar daha koyar şunu alırım diyenlere sevgili mete-han abimizden alıntı yaparak cevap vereceğim.

cbr 125 alacağıma 6 lira daha koyar 600RR alırım ama yetmez 11 daha koyup R1 alırdım ki onu da hayabusa geçer iyisimi 18 daha koyup hayabusa alırım 1 milyon daha koy f16 al.
    saçma

Sanırım bu yanlızca biz türklerde var adam altında 250cc vespa ile GP125e kafa tutuyor:( ya amacın hız ise yanlış araca biniyorsun demektir!

Şu en yeni en büyük en pahalı takıntımızdan vazgeçmediğimiz sürece böyle kalmaya mahkumuz hani adam var şu 125 likten alacağı zevki 1000RR dan alamaz ama her konuda 30 yıl gerideyiz ya burada da görmemişliğimizi belli edeceğiz!
    gürcan.ybk bunu beğendi.

nukrozamrud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke
    Yavrum öncelikle keşke başkasının değil de kendi cümlerinle cevap verseydin
    Sen btn gün ne için çalışıyosun daha iyi bi yaşam değil mi
    Yürüceğine arabaya otobüse falan binmiomusun
    Heralde insan hiç bi zaman kendi elindekiylen yetinmicek insanın genlerinde war bu
    yoksa hala at arabasına biniyo olurdun
    Bende öyle bi hırs yok diyosan o senin ezikliğin
    "Sanırım bu olay sadece türkiyede var" gibide atıp tutma Bu olay yalnızca türkiye değil tüm dünya için geçerli insan heryerde insan çünkü, burnunu korkmadan bi dışarı çıkartıp baksaydın keşke...
    Eğer bi gün motor alırsan olayı daha iyi kavrayabilirsin
    sana 2039 da mutluluklar.

over_dose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    azıcık kaldı:)
    Alıntı nukrozamrud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavrum öncelikle keşke başkasının değil de kendi cümlerinle cevap verseydin
    Sen btn gün ne için çalışıyosun daha iyi bi yaşam değil mi
    Yürüceğine arabaya otobüse falan binmiomusun
    Heralde insan hiç bi zaman kendi elindekiylen yetinmicek insanın genlerinde war bu
    yoksa hala at arabasına biniyo olurdun
    Bende öyle bi hırs yok diyosan o senin ezikliğin
    "Sanırım bu olay sadece türkiyede var" gibide atıp tutma Bu olay yalnızca türkiye değil tüm dünya için geçerli insan heryerde insan çünkü, burnunu korkmadan bi dışarı çıkartıp baksaydın keşke...
    Eğer bi gün motor alırsan olayı daha iyi kavrayabilirsin
    sana 2039 da mutluluklar.
    Öncelikle yazdıklarımı kimse üstüne almasın herkes görüş belirtmekte özgür bu da benim düşüncem
    motorum var yanlızca profilimi güncellemeyi erteliyorum o kadar.
    Sanırım yazımı iyi okumamışsın zira orada daha iyisinden bahsetmiyorum her zaman en yeni en güzel alışkanlığımızdan bahsediyorum!

Çok motorcu biliyorum 600RR almış km yükselecek satamayacağım korkusuyla binmiyor, veya binemiyeceği halde 1000RR almış neden egosunu tatmin edemiyor da ondan!

Mete_han dan alıntı yaptım yine yaparım bu ayıp değil zira durumu en güzel o özetliyor.
    halen tatmin olmadıysan sana son bi örnek vereyim sokağa çık ve elinde çok yüksek nokia N97 İPHONE vs. olanları bi durdur sor bakalım bu telefonların müzik çalar ve kamerası dışında bir fonksiyonunu kullanıyorlar mı?
    motosiklet olayında da aynı noktaya gidiyoruz!
    Senin bu motora 6000tl verilmez demenle çevremde bazı insanların benim için şuna bak bi kaska 600 lira vermiş demesi aynı şey!

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    ya zaten avrupa aştı herşeyi.adamlar artık bisiklete biniyor.bizim gibi cep telefonunu , altındaki aracı statü göstergesi olarak görmüyor.bill gates'in günlük kıyafetlerine bakınız birde bizim ülülere bakın bizimkiler full karizma takılıyor ama adam o kadar rahatki.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Alıntı over_dose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yazdıklarımı kimse üstüne almasın herkes görüş belirtmekte özgür bu da benim düşüncem
    motorum var yanlızca profilimi güncellemeyi erteliyorum o kadar.
    Sanırım yazımı iyi okumamışsın zira orada daha iyisinden bahsetmiyorum her zaman en yeni en güzel alışkanlığımızdan bahsediyorum!

Çok motorcu biliyorum 600RR almış km yükselecek satamayacağım korkusuyla binmiyor, veya binemiyeceği halde 1000RR almış neden egosunu tatmin edemiyor da ondan!

Mete_han dan alıntı yaptım yine yaparım bu ayıp değil zira durumu en güzel o özetliyor.
    halen tatmin olmadıysan sana son bi örnek vereyim sokağa çık ve elinde çok yüksek nokia N97 İPHONE vs. olanları bi durdur sor bakalım bu telefonların müzik çalar ve kamerası dışında bir fonksiyonunu kullanıyorlar mı?
    motosiklet olayında da aynı noktaya gidiyoruz!
    Senin bu motora 6000tl verilmez demenle çevremde bazı insanların benim için şuna bak bi kaska 600 lira vermiş demesi aynı şey!
    ne alaka motosiklet ve telefon giyim nereye getirdiniz ha. ben iphone kullanıyorum ve her özelliğini tepe tepe kullanıyorum . oyun vs de değil. ben full karizma takılmayıda severim aynısını avrupada seviyor kardeşim nasıl bir mantık bu motorda belki olabilir çunkı böyle tipler tanıyorum en büyük makinadan olsun falan diyen ama diğerleri hiç hoşuma gitmedi .
    "htmetin"

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    5000 ha? ybr neredeyse 4000 lira olmuşken bu fiyatlar çok iyi. keşke 2 sene once olsaydı şu supermoto tipli olanı hiç düşünmeden alırdım. sonunda 125 cc piyasasında satın alınabilir yeni seçenekler sunuluyor galiba.

racing model de pek karizmatikmiş. 11 beygir için fazla karizmatik.

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cc çok düşük bir hacim. Başlangıç motoru olarak düşünülebilir. Bana yeter diyenler olacaktır ama motorun bazı durumlarda ani ivmelenmesi için en az 200-250 cc şart. Siz hız yapmayın ama gücün elinizin altında olması iyidir.

megelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli Naked 250s

E3 Şart

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc olanlar için söylüyorum
    bu avrupa E3 standartlarına uymuyor demek Türkiyeye getirilmeyecek manasına mı geliyor?
    şukadarını söyleyeyim
    Türkiye şartlarında en çok rağbet görecek motorlardan biri 250cc kategorisidir.
    125 cc de çok tutulan bir kategori ama orda çok fazla alternatif var.
    bu kalitede bir 250cc motor 6-7 bin liradan satılsa çok tutar.
    Evet bu yüzden Türkiye'de ve Avrupa'da 250cc satılmayacak.

Motosikleti
    please wait mode...
    eee nerde satılıyo bunlar??

+f
    yatları gercekten 5-6 mı?

nankör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla ,125 cc lik motosiklet e güzel görünüyor diye 5000 tl veremem,eğer 5000 tl vereceksemde 1.öncelik yamaha ybr 125 cc 2.seçenekte honda cbf 150 olur ..
    hiç olmazsa kafam rahat olur,piyasada denenmemiş , kullanılmamış motosiklete o paralar verilmez bence ...
    tabi ki bu paraları verip "0" km bu motosikletleri alan olacaktır.
    alacakl olanlar "Allah selamet versin"derim,yorumlarınıda bir zahmet bizlerle paylaşırlarsa memnun olurum.

Motosikleti
    Suzuki Marauder
    Bir yerde gördüm bu aletler 2 zamanlımı 4 mu ? bikez.com da 2 zaman gözüküyor ? alacağımdan değilde merakımdan soruyorum.
    "htmetin"

REKLAM ALANI
1. sayfa 1231151101 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler