Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı ROMMEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DmRhn Kardeş ilgin ve alakandan ötürü teşekkür ederim, stickerı senin sayende buldum , Optimus prime gibi adamsın
    Eyvallah

Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya herkes motorunu sattı, ya da geziyor Biraz aktif olalım arkadaşlar şu forumu canlandıralım, bu motorun diğer modellerden neyi eksik?
    Katılıyorum Göksel 'e

Özel mesaj ile tarafıma yine iki tane soru yöneltilmiş, senelik izinde olduğum için cevaplayamadım kendilerine gerekli yanıtları vereceğim muhakkak. Şimdi malum geçtiğimiz hafta izine ayrılınca üstüne üstelik birde parasız kalınca dedik ki motosiklet arabadan daha az yakar bare gezmişken onunla gezelim
    Kim demiş ki, Megelli dökülüyor ? 950Km yol yaptım (835KM Yazar resimde, biliyoruz ki noktadan noktaya eeee girmişken bu kadar yere birde şehir içinde gezdiğimizi katarsak olur bu kadar) eşim ile birlikte tamı tamına 950Km yol ve bunu 180TL ile yaptım, Megelli 250R ile yaptım ben bunu. Bunun gururu ve motosikletime olan güvenime borçluyum...

ROTAMIZ :

BAŞARIMIZ :

Şunu da söyleyebilirim ki iyi ki bu seyahati motosiklet ile yapmışız, yoksa trafikten kurtulamazmışız araba ile gitseymişiz. Dilovası sonrası Izmit 'e kadar uzanan yolun son hali içler acısı trafik berbat yol bakım çalışması nedeni ile kapatıldığı için ölümdü resmen.
    Benim değilde eşimin tek şikayeti artçı olduğundan oturduğu yer herhalde biraz sert gelmiş gerek ki poposunu ağrıtmış Artık dönerken mecburen ufak bir yastık ile idare ettik
    gokseltoprak ve farukisik bunu beğendiler.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    b.dog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Megelliyi kuran adamlar fabrikayı kapatıp evlere dağıldı siz hala uzatıyosunuz. Çöp tür megelli. Böbrek taşı kırmak için reçeteyle yazılması gereken bir makinedir. Siz de dağılın bence. gesteapo alma.

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Maşallah diyelim Bende motoru Muğla'ya getirdiğim gibi ufak bir bakıma soktum. Şuan taş gibi oldu binmeye devam Km 2000 oldu, artık iyice gazlamaya başladım. Motor kesinlikle sizi yarı yolda bırakacak gibi değil, düzde rampada diğer 250lik motorlar ile rahatça sürüş yapılabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Alıntı b.dog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelliyi kuran adamlar fabrikayı kapatıp evlere dağıldı siz hala uzatıyosunuz. Çöp tür megelli. Böbrek taşı kırmak için reçeteyle yazılması gereken bir makinedir. Siz de dağılın bence. gesteapo alma.
    Kullandın mı?
    dmRhn ve farukisik bunu beğendiler.

carl0ssa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - 2013 beyaz
    300 km bakımında hangi marka ve hangi incelikte yagı koydunuz ?

stronglife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    5-40 castrol oneriyor dokuyucu megelli biz 2. yağ değişimi oldu ondan koydular

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı b.dog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden hep honda motosiklet sahipleri karalama çabası içerisindeler ki özellikle 125R ve 250R sahipleri Binecek, kullanacak ve öğreneceksiniz ki ön yargıları kıracaksınız Siz halen titreşim diyorsunuz, biz o titreşime kim bilir kaç sayfalar öncesinde açıklamalar getirdik...
    Biraz sayfaları geriye doğru kurcalarsanız neyin ne olduğunu görürsünüz

Megelli 250R Kırmızı Şase Beyaz Grenaj 4200Km 'de şuanda hiç yağ damlatması yada bir parça düşmesi yaşamadım Yada indiğimde çişim gelmedi iyiyim yani ya iyiyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah diyelim Bende motoru Muğla'ya getirdiğim gibi ufak bir bakıma soktum. Şuan taş gibi oldu binmeye devam Km 2000 oldu, artık iyice gazlamaya başladım. Motor kesinlikle sizi yarı yolda bırakacak gibi değil, düzde rampada diğer 250lik motorlar ile rahatça sürüş yapılabiliyor.

http://i.hizliresim.com/XWM6B0.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Kullandın mı?
    Güzelll...
    farukisik bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Karalama çabası değil de yeni alacak olan arkadaşlara fabrikası üretimi durdurmuş bir motor tavsiye etmek doğru değil. Motor iyi olabilir ama böyle de bir durum var. Neyle karşı karşıya kalabileceklerini bilsinler.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karalama çabası değil de yeni alacak olan arkadaşlara fabrikası üretimi durdurmuş bir motor tavsiye etmek doğru değil. Motor iyi olabilir ama böyle de bir durum var. Neyle karşı karşıya kalabileceklerini bilsinler.
    Serkan abi, böyle senin gibi söyleyen birisi olsa güzel bir söyleşi ile can kurban.
    Bak bu konuda haklısın, ben gidin illa ki alın Megelli 'yi demiyorum ki benim bir çıkarım da yok zaten, ne bir bayi sahibiyim ne de Megelli markası ile ilişki içerisindeyim. Ben sadece bir kullanıcı olarak, karalamalara karşı cevap veriyorum kullanıcısıyım çünkü.

Megelli üretimi durdurdu bu doğru, üretimi durdurulan bir motosiklet alınır mı bana kalırsa yedek parçasında sorun yaşamayacaksa alınır çünkü Megelli geçmişe dönük bakarsan yine bu gibi durumları yaşamıştı ve sayfalarında da ilerde başka bir üretici firma ile anlaşabilirlerse üretime devam edecekler ki Chooper modellerini kendi sitelerinde yayınlamışlar nasıl birşey yapacaklarına dair.
    Yedek parça temini halen sürüyor HSUN firması tarafından bu yüzden sorun çıkacağını hiç sanmıyorum yedek parçada.

fabrika üretimini durdurdugunu bılmıyordum ama bakacak olursak nerdeyse sıfır bi motor ve 2. el pıyasası 6/7 bın tl bu fıyata bu yaşta başka motorda yokıne onu alalım :/

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı gesteapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrika üretimini durdurdugunu bılmıyordum ama bakacak olursak nerdeyse sıfır bi motor ve 2. el pıyasası 6/7 bın tl bu fıyata bu yaşta başka motorda yokıne onu alalım :/
    Benim en büyük tercih sebebim, bu fiyata, bu yaşta, bu km 'de yok alamazsın. 6 küsüre bulursan kaçırma ( ki genelde yatmış olurlar )

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar motorun üretimi durdurulmuş vs, yedek parça sağlanıyorsa eğer ki sağlanıyor (bu konuda açıklama yapıldı) gerisi boş bence. 2013 model başka hangi 250'lik bu tasarımda ve bu performansta motosikleti 6-7 bin'e alabilirsiniz? 6 bin civarında alınabilecek 250'liklere çok baktım bir iki ay önce, bir tek rektefiye olmuş kim bilir kaç km'de 2006-2007 model kaymağı yenmiş Hyosunglar var. Bu motor gerek tasarım gerek performans gerekse fiyat açısından en cazip seçenek. Ayrıca CBR sahiplerinin bu motora karalama kampanyası yapmasının bir sebebi de trafikte çok görmek istememeleri olabilir. Zira CBR bu motorun yanında tabiri caizse eşek cbf gibi kalıyor
    dmRhn bunu beğendi.

Öncelikle 0km alınacak bir motor değil, o fiyata daha sorunsuz markalar var çünkü ama 2. el olarak alırsanız tasarımı ve uygun fiyatı ile tercih edilebilir de peki ya sonrası?

Motorun, hepsinde olmasa da bazılarında, sorunlu olduğu biliniyor. Üstelik tek bir kronik sorundan değil birçoğundan bahsediliyor. Hal böyle iken almak isteyen bir daha düşünüyor ki şimdi de fabrikanın kapatılması 2-3 kere düşünülmesini sağlıyor. Hadi her şeyi göze alıp motoru aldınız diyelim ve şansınıza iyi bakılan sorunsuz bir motor çıktı. Gün gelip sıkıldığınızda ne olacak? Satmak isteseniz kim kaç paraya alacak? Bir süre sonra siz 6-7bin TL ye aldığınız motoru yarı fiyatına vereceksiniz.

Ha tüm bunlara rağmen uygun fiyatı nedeni ile alıp bineni eleştirmemek lazım. Çöp vs diye eleştirmeyi de haksız buluyorum.cebimde o kadar param varsa tabii ki en beğendiğimi alırım. ama durum böyle iken de satarken de 3 e 5 e bakmam
    gokseltoprak ve dmRhn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle 0km alınacak bir motor değil, o fiyata daha sorunsuz markalar var çünkü ama 2. el olarak alırsanız tasarımı ve uygun fiyatı ile tercih edilebilir de peki ya sonrası?

Motorun, hepsinde olmasa da bazılarında, sorunlu olduğu biliniyor. Üstelik tek bir kronik sorundan değil birçoğundan bahsediliyor. Hal böyle iken almak isteyen bir daha düşünüyor ki şimdi de fabrikanın kapatılması 2-3 kere düşünülmesini sağlıyor. Hadi her şeyi göze alıp motoru aldınız diyelim ve şansınıza iyi bakılan sorunsuz bir motor çıktı. Gün gelip sıkıldığınızda ne olacak? Satmak isteseniz kim kaç paraya alacak? Bir süre sonra siz 6-7bin TL ye aldığınız motoru yarı fiyatına vereceksiniz.

Ha tüm bunlara rağmen uygun fiyatı nedeni ile alıp bineni eleştirmemek lazım. Çöp vs diye eleştirmeyi de haksız buluyorum.cebimde o kadar param varsa tabii ki en beğendiğimi alırım. ama durum böyle iken de satarken de 3 e 5 e bakmam
    Keşke herkes sizin gibi yapıcı eleştirilerde bulunsa. Resmen duygularıma tercüman oldunuz.
    dmRhn bunu beğendi.

Yapıcı olmakta fayda var her zaman.

Benim zevkim motora binmek ama zarla zorla artırdığım para ile bunu yapıyorsam, zevkime göre, bana en çok hitap eden, nispeten sorunsuz olan bir motora binmek isterim. tutup da sırf büyük marka diye 5-6 yaşındaki tasarımı oyu buyu eskimiş motora bineceğime de Megelli ye binerim.

Hatta uzun süre Megelli almayı da düşündüm, ama amacım önce öğrenip sonra istediğim motoru almak olduğu için seçeneklerim arasından çıkardım. Yoksa alayım hem öğreneyim hem uzun yıllar bineyim gibi bir düşüncem olsaydı MEgelli yine seçenekler arasında olurdu.
    dmRhn ve gokseltoprak bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    ya megelli isterse alsın başını gitsin.ben gözlerimle gördüm herşeyi dokuyucudaki kamyon kamyon yedek parçaları.en küçük vidasına kadar yüzlerce var bütün parçalardan ki bide buzdağının görünmeyen tarafı varmış bir depoları daha varmış 100e yakın motor varmış gümrükte bekletilen motorlar varmış.. dokuyucudaki abiler görüyorsa yazımı.. size tavsiyem şu yedek depo arşivini şurrda bir paylaşında insanlar teredütten kurtulsun 600lük almak dışında kimse beni bu motordan ayıramaaz
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı stronglife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya megelli isterse alsın başını gitsin.ben gözlerimle gördüm herşeyi dokuyucudaki kamyon kamyon yedek parçaları.en küçük vidasına kadar yüzlerce var bütün parçalardan ki bide buzdağının görünmeyen tarafı varmış bir depoları daha varmış 100e yakın motor varmış gümrükte bekletilen motorlar varmış.. dokuyucudaki abiler görüyorsa yazımı.. size tavsiyem şu yedek depo arşivini şurrda bir paylaşında insanlar teredütten kurtulsun 600lük almak dışında kimse beni bu motordan ayıramaaz
    Grenaj fiyatlarını da ah bir düşürseler çok güzel olacak bana bal kaymak gibi gelirde ahh ahh

Fabrikanın kapanmasındaki dezavantaj zaten yedek parça değil ki. Siz bu motoru ileride satmak isteyince devamı olmayan bir motor olacak. Mesela şu an birçok insan Ninja 300 ve çift far CBR 250 hastası. Ama bu yeni modelleri alamayıp da bir önceki versiyonlarına yönelebiliyorlar. Megelli de böyle bir durum olmayacak maalesef. Atıyorum 2015 Megelli yi çok beğenip de parası yetmedi diye bir önceki kasaya yönelen olmayacak. buna ek olarak siz satmaya kalktığınızsa fabrikası kapanmış olduğundan ve forumlarda bahsedilen bazı sorunlar yüzünden yok pahasına satmak durumunda kalacaksınız.

farukisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 09
    1000 cc lik bi motor alana kadar aşkımız megelli
    megelli bunu beğendi.

Arkadaşlar bu da benden .. yaklaşık 5 aydır kullanıyorum hiçbir sorunu yok sadece genel bakımlarını yapıyorum lazım olunca lastik havası yağ vs yakıt çok iyi ses ben egzozuda biraz açtırdım sesi baya iyi görüntüyü görüyorsunuz zaten ..sormak istediğiniz bişey varsa sorabilirsiniz
    megelli bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı foreverdream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hizliresimyukle.com/image...MG_0629.md.jpg

Arkadaşlar bu da benden .. yaklaşık 5 aydır kullanıyorum hiçbir sorunu yok sadece genel bakımlarını yapıyorum lazım olunca lastik havası yağ vs yakıt çok iyi ses ben egzozuda biraz açtırdım sesi baya iyi görüntüyü görüyorsunuz zaten ..sormak istediğiniz bişey varsa sorabilirsiniz

hayırlı olsun bu motor adanadaydı ilk görüp aşık olduğum hayatımda gördüğüm ilk megelli bu. sene 2010 2011 civarıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

yeni çektiklerimden
    xenonlu megelli yaptık oldu :D

foreverdream, farukisik ve megelli bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler