Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    konu yukarı arkaadşlar belki yazan birileri çıkar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Mrblar,
    Hakkında bütün yazılanları okudum. ( epeydir çıt yok gerçi ama...) Yeni modeller de gelmedi anladığım kadarıyla... Gene de almayı düşünüyorum. Ama ilk motorum olacağı için servis bakım gibi sıkıntılarım olacak mı onu anlamak istiyorum? Herhangi bir tamirci bakım yapabilir mi? Bakımları kaç binde oluyor bunların onu da bilmiyorum gerçi ama?
    İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler!
    Ha bu arada yamahada buna benziyen bi model çıkardı, wr125r ama fiyat fazla...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    motorun tamiri bakımı kolay onu her usta yapar ama parçalarını nerden temin edeceksiniz,adanadaki servis megelliye sahip çıkmıyor diye duydum
    Her asker yeşil bereli olamaz

evet en kaygılandığım noktalardan biri bu... bilemiyorum yurt dışından falan getirtilemez mi parça?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    ben bu başlıktan medet umdum çok uzunca süre
    bilgi toplayamayınca hondaya yöneldim
    internette megelli için çin işi diyorlar yabancı sitelere bakarsanız denk gelebilirsiniz

:( hondanın hangi modelini aldınız?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Megelli 0km - Adana

İlgi çekici bir o kadar da düşündürücü...
    #sürenadam

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli 0km - Adana

fiyatını düşürmüşler hayret önceleri 5,5-6 yazıyordu demekki tutulmadı fiyatını düşürme kararı aldılar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatını düşürmüşler hayret önceleri 5,5-6 yazıyordu demekki tutulmadı fiyatını düşürme kararı aldılar
    Fiyatını zaten 5250 ye düşürmüşlerdi. Spor modeli 6,500, diğerleri 6,000 TL idi. Sonra 5,250... Şimdi $ ve € artmışkene, piyasa genel olarak fırlamışkene 4,500 TL !!! Bence süpürüyorlar, bir daha yeni parti getirmeyecekler gibi geldi bana.
    #sürenadam

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar adana da oturan biri olarak 2-3 tane megelli kullanıcısı var burada ama denk gelip konuşmak fırsat olmadı onun dışında camgöz motor adana da ki parça olayında koptu gitti herkes her şeyi oradan alıyor ama bulunması zor parçalar hep 2-3 katı fiyat.bir de ya bana öyle geliyor ya da gerçekten öyle camgözün elinde max. 10 tane var megelli motorlarından onlarda zaten satılmıyor.bu yüzden parçalarını da bulundurduklarını sanmam çünkü camgöz aynı zamanda adana asya bayiisiydi arkadaşım 200gy aldı şimdi parçası yok ellerinde.bir ön dişli istedik 3 gün sonra getirdiler bir tane 35 lira fiyat çektiler(normalde 5 lira)diyeceğim o ki ellerinde kalan son motorlarıda satıp kurtulacaklar sonra ya yurt dışından çok pahalıya parça sipariş edecek kullanıcılar yada başka motorların parçalarını denk getirmeye çalışacak.adana daki megelli servisi de ufak bir dükkanı olan tanıdıklarına vermişler adam daha motor toplamayı bilmiyor.

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Megelli 0km - Adana

ya benimde dikkatimi çekti ya kullanan biri motorla ilgili görüşlerini söylese çok iyi olur

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:45 ----------

ya bir de herkes beygiri ile ilgili yorum yapmışta ya siz sadece beygir gücüne bakarak motoru yorumluyamazsınız hiç o gücü kaç bin devirde yakaladığına baktınızmı megelli 8000 devirde 11 hp yakalamış honda ise 10000 devirde 13 hp megelli hondaya göre daha atak bi motor kalkışta her türlü yer bu bir ikincisi ise honda 10000 devirde kullandığı için hem yakıtı çok yakar hemde motoru yorar ve çabuk bozulmasına sebeb olur bunları göze alarak bakın isterseniz bide sadece bir parametreye bağlı kalıpta yorum yapmayın
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar adana da oturan biri olarak 2-3 tane megelli kullanıcısı var burada ama denk gelip konuşmak fırsat olmadı onun dışında camgöz motor adana da ki parça olayında koptu gitti herkes her şeyi oradan alıyor ama bulunması zor parçalar hep 2-3 katı fiyat.bir de ya bana öyle geliyor ya da gerçekten öyle camgözün elinde max. 10 tane var megelli motorlarından onlarda zaten satılmıyor.bu yüzden parçalarını da bulundurduklarını sanmam çünkü camgöz aynı zamanda adana asya bayiisiydi arkadaşım 200gy aldı şimdi parçası yok ellerinde.bir ön dişli istedik 3 gün sonra getirdiler bir tane 35 lira fiyat çektiler(normalde 5 lira)diyeceğim o ki ellerinde kalan son motorlarıda satıp kurtulacaklar sonra ya yurt dışından çok pahalıya parça sipariş edecek kullanıcılar yada başka motorların parçalarını denk getirmeye çalışacak.adana daki megelli servisi de ufak bir dükkanı olan tanıdıklarına vermişler adam daha motor toplamayı bilmiyor.
    Biz de azdaha camgöz'e güvenip alıyorduk zamanında... Allah korumuş resmen, baksana senaryo belli şimdiden

Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]ya bir de herkes beygiri ile ilgili yorum yapmışta ya siz sadece beygir gücüne bakarak motoru yorumluyamazsınız hiç o gücü kaç bin devirde yakaladığına baktınızmı megelli 8000 devirde 11 hp yakalamış honda ise 10000 devirde 13 hp megelli hondaya göre daha atak bi motor kalkışta her türlü yer bu bir ikincisi ise honda 10000 devirde kullandığı için hem yakıtı çok yakar hemde motoru yorar ve çabuk bozulmasına sebeb olur bunları göze alarak bakın isterseniz bide sadece bir parametreye bağlı kalıpta yorum yapmayın
    Dediğin doğru bak. Ama ben de bir 125cc kullanıcısı olarak diyorum ki beygir çok önemli. Neden peki?? Az çok şehir içinde yetiyor belki ama biraz hızlı akan bir trafiğe girdin mi bütün manevra kabiliyetin o 2-3 beygir deki farka bakıyor. Hani +40 hp lik bir motor olsa ozaman işler değişir. Beygirin farkını hissedersin ama rahatsız edici bir fark olmaz, sadece keyfi olarak rahatsız edici olur. Ancak ben mesela eskişehir yada konya yoluna düşünce motor çok zorlanıyor. Yani zaten trafik en az 90la felan akıyor yer yer, ve tüm şeritler doluyken motor 75 km den sonra kesilmeye başlıyor. Hareket kabiliyetin sınırlanıyor, gazı açınca tepki düşüyor, sağından kamyon, minibüs otobüs bastırıyor sen de kaçacak yer arıyorsun. benim motor 13,5 hp ve anca anca yetiyor...hatta yetmiyor. 11hp çok daha kötü sonuç verecektir ister istemez. Yoksa bg manyağı olduğumdan değil de bu tür durumları düşündüğümden takılırım ben 11hp ye. Mesela bunların 250 lik leri 27 hp miş. Ninja250ler ise 32~33 hp diye biliyorum. Okadar kafaya takmam aradaki farkı fakat 11hp bir 125cc ile 15hp bir 125cc gerçekten sürüşü epey etkiler.
    #sürenadam

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Biz de azdaha camgöz'e güvenip alıyorduk zamanında... Allah korumuş resmen, baksana senaryo belli şimdiden

Dediğin doğru bak. Ama ben de bir 125cc kullanıcısı olarak diyorum ki beygir çok önemli. Neden peki?? Az çok şehir içinde yetiyor belki ama biraz hızlı akan bir trafiğe girdin mi bütün manevra kabiliyetin o 2-3 beygir deki farka bakıyor. Hani +40 hp lik bir motor olsa ozaman işler değişir. Beygirin farkını hissedersin ama rahatsız edici bir fark olmaz, sadece keyfi olarak rahatsız edici olur. Ancak ben mesela eskişehir yada konya yoluna düşünce motor çok zorlanıyor. Yani zaten trafik en az 90la felan akıyor yer yer, ve tüm şeritler doluyken motor 75 km den sonra kesilmeye başlıyor. Hareket kabiliyetin sınırlanıyor, gazı açınca tepki düşüyor, sağından kamyon, minibüs otobüs bastırıyor sen de kaçacak yer arıyorsun. benim motor 13,5 hp ve anca anca yetiyor...hatta yetmiyor. 11hp çok daha kötü sonuç verecektir ister istemez. Yoksa bg manyağı olduğumdan değil de bu tür durumları düşündüğümden takılırım ben 11hp ye. Mesela bunların 250 lik leri 27 hp miş. Ninja250ler ise 32~33 hp diye biliyorum. Okadar kafaya takmam aradaki farkı fakat 11hp bir 125cc ile 15hp bir 125cc gerçekten sürüşü epey etkiler.
    bu arada ben cbf 500 ü sırf o uzun yoldaki sollamalar ve kamyon sıkıştırdığında 3limi 3 cm oynatınca ondan krtulmak için aldım diyebelirim aynı kanıdayım bu konuda zaten ben artık brygir güzünden çok torkuna bakmaya başladım eğer 250cc ve üstü bi motor alırsan zaten motor yeteri kadar güç üretmekte bunu düşük devirlerde yakalayan ve torku yüksek motorlara bakmanı öneririm senin karşılaştığını olaylarda genelde ani hareketlerle kaçmak gerekir buda tork ve düşük devirle en iyi şekilde sağlanır bundan dolayı böyle dedim mesela cbr600 35-40 motoru kesin açarken benim motor 60-65 de hala anahtar değmedi
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada ben cbf 500 ü sırf o uzun yoldaki sollamalar ve kamyon sıkıştırdığında 3limi 3 cm oynatınca ondan krtulmak için aldım diyebelirim aynı kanıdayım bu konuda zaten ben artık brygir güzünden çok torkuna bakmaya başladım eğer 250cc ve üstü bi motor alırsan zaten motor yeteri kadar güç üretmekte bunu düşük devirlerde yakalayan ve torku yüksek motorlara bakmanı öneririm senin karşılaştığını olaylarda genelde ani hareketlerle kaçmak gerekir buda tork ve düşük devirle en iyi şekilde sağlanır bundan dolayı böyle dedim mesela cbr600 35-40 motoru kesin açarken benim motor 60-65 de hala anahtar değmedi
    Tork konusunda haklısın. Ben habire beygir-güç felan dedim ama lafın gelişi o işte, ara hızlanmalarda tork belli eder kendini. Zaten 125cc lerde tork değerleri çok çok değişmiyor. Hem max tork'tan ziyade tork eğrisine bakmak gerek aslında. Fakat 125cc üzerinden konuştuğumuz için bg daha bir önemli. Çünkü bahsettiğim gibi yavaş akan trafikte dur kalk veya ara hızlanmalarda tork yeterli olmasa da çok ciddi bir tehlike olmuyor. Fakat hızlı akan bir trafikte 125cc motorlar zaten hemen 5. vitese bağlanması gerkiyor. Özellikle +80den sonra da baya bir üst devirlere çıkmış oluyoruz. Böyle zamanlarda motorun nefesinin kesilmesinin sebebi tork değil de hp den dolayı oluyor. Hızlı akan trafikte 80-100 arası gidip geldiğim için tork diye bişey zaten yok ortada ama biraz daha güçlü olan bir motor arıyor insan. Çünkü son sürati hp belirliyor biliyorsun. Hani rahat rahat 120 yapabilecek güçte olsa 90la giderken motor çok çok zorlanmaz.

Fakat bu dediklerim özellikle 125cc için geçerli, dıdısının dıdısını hesaplıyoruz işte. yok 1,5Nm tork az, yok 2 hp fazla felan Ancak bundan sonra alacağım yüksek hacimli motorda hp den ziyade tork değerlerine hatta tork eğrisine bakıcam. 125cc motorlar için bir tork grafiği bulmak imkansız, çünkü çok küçük rakamlar döndüğü için pek kimse ölçüm yapmıyor. Sadece max değeri verip geçiyorlar. Ben zaten dizel araba hastasıyımdır, araç dediğin torklu olmalı bence
    #sürenadam

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Arkadaşlar az önce baktım sahibinden'de 0 km. 4500 liraya 125cc naked ilanı vermişler. Haberiniz var mı acaba motorların şimdiki temin durumu, parça masrafları vs. nasıl?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar az önce baktım sahibinden'de 0 km. 4500 liraya 125cc naked ilanı vermişler. Haberiniz var mı acaba motorların şimdiki temin durumu, parça masrafları vs. nasıl?
    Bir ara 4200 e Adanadaki bayi satıyordu. Şimdi bitti hepsi. Bundan sonra megelli getireceklerini sanmıyorum. Önceleri ben de düşünüyordum ama şuanda markanın arkasında duracak kimse yok gibi görünüyor.
    #sürenadam

Motosikleti
    Megelli 125M (2010)
    Arkadaşlar bilmeden başına geçmeden ön yargılı davranmayın 2yıldır kullanıyorum 1 kez arıza verdi onunda parçasını adanadan istedim ptt ile 2günde geldi daha önce hiç araştırmamıştım meğer nekadar kendin bilmez varsa yorum yapmış sözüm meclisten dışarı tamrine gelince 5.000 kmde bir yağ , yağ filtresi(10tl) 10.000 kmde hava filtresi(8tl) değiştiriyorum parçaları adanadan istiyorum gönderiyorlar motor kullanıpda yağ değiştirmeyi hava filtresi değiştirmeyi bilmeyen varsa gitsin bisiklet alsın daha ucuz ayrıca tamir konusunda ankaradaki arkadaşlara yardımcı olurum ben tamirci değilim ama sıkıştığımda yanına gittim iyi ustam var ayrıca yedekparça konusunda yardımcıda olurum megellinin üst düzeylerinden tanıdık var istediğiniz yedek parçası mevcut yorumlara açığım

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motoru kötüleyen olmadı bence. Herkes "alınmaz çünkü gereğinden pahalı" yada "alınma çünkü arkası yok!" bunların diyor. 2 taraf da haklı çünkü;

İlk olarak motor ilk piyasaya çıktığında ciddi yüksek rakamdan satılıyordu. Tamam motorun şekli güzel ama nasıl bir marka olduğu bilinmiyor. Sen piyasaya yüksek fiyat çekerek bu şekilde girmemelisin. Ayrıca şekil dışında işçiliği de iyi olduğu söyleniyor ancak performansı YBR den öte değil. O yüzden fiyat gerçekten yüksek. Kaldı ki son dönemde Adanadaki merkez bayi, 4200 den satıyordu ellerinde kalan Megellileri. Demekki ilk fiyatları gerçekten yüksekmiş...

İkinci olara motorun servisi hatta yedek parçasını barındıran bir dükkan vs, vs, neredeyse istanbul dahil hiçbir yerde yok. Ama diyorlarki "getiren firma şöyle büyük böyle büyük, merak etmeyin..." Arkadaş insanlara güven vermek adına hiçbir girişim yapmıyorlar, 2 yıl sonrası belli değil, anca "biz getirdik alın, siz merak etmeyin" diye açıklama. Kaldı ki getiren firma zengin bir firma olabilir ama kullanıcıyı düşündüğü ne malum. Sen motor sahibi olarak bakıyorsun olaya içindesin ama ben dışarıdan bakarken çok belirsiz ve güvensiz bir firma görüyorum. Bunu gidermek o firmanın görevi. TVS bile daha çok yayıldı, ama Megelli olduğu yerde sayıyor...

Buarada Ankaradaymışsın, görüşelim bir ara. Motorunu incelemek isterim, hem tanışmış da oluruz...
    #sürenadam

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    fotoğraf mümkümse alabilir miyiz
    çok merak ettiğim makinaydı
    bilgi yetersizliğinden gittim cbr aldım

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı MysticalRap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilmeden başına geçmeden ön yargılı davranmayın 2yıldır kullanıyorum 1 kez arıza verdi onunda parçasını adanadan istedim ptt ile 2günde geldi daha önce hiç araştırmamıştım meğer nekadar kendin bilmez varsa yorum yapmış sözüm meclisten dışarı tamrine gelince 5.000 kmde bir yağ , yağ filtresi(10tl) 10.000 kmde hava filtresi(8tl) değiştiriyorum parçaları adanadan istiyorum gönderiyorlar motor kullanıpda yağ değiştirmeyi hava filtresi değiştirmeyi bilmeyen varsa gitsin bisiklet alsın daha ucuz ayrıca tamir konusunda ankaradaki arkadaşlara yardımcı olurum ben tamirci değilim ama sıkıştığımda yanına gittim iyi ustam var ayrıca yedekparça konusunda yardımcıda olurum megellinin üst düzeylerinden tanıdık var istediğiniz yedek parçası mevcut yorumlara açığım

Bende Megelli alacaktım direkten döndüm diyebilirim. madem megelli de tanıdıklarınız var bi arayıp sorarmısınız , 1 yıl önce fethiye'den bir arkadaş alacakmış racing modelini . ona neler söylediniz diye. servis ne olacak diyorum o civarda servisimiz yok diyor. e ben motorun bakımını nerde yaptıracağım diyorum , adana da var efendim yor. e ben her bakım için adana ya mı gideceğim. peki diyorum ben motoru burda tanıdığım birisine bakım yaptırsam ve yarın motorda garanti kapsamında olur mu hayır yetkili servis dışında olmaz diyor.

sonra 125lik için 170 cc mi ne bir kit varmış onu aradım sordum. ve dedim ki motoru almayı düşünüyum kit ve fiyatını detayını öğrenebilir miyim , evet kit var şu var bu var. e dedim istiyorum , önce kit sonra motor alıcam , yok sipariş edelim , yok getirtiriz hani vardı ?

yada varda şu ana kadar niye kimsede yok. megelli sahibi arkadaşlarla birebir görüştüm ki biriside benim arkadaşımdı . kübalar daha iyi diyorlar. ki görünen köy klavuz istemiyor.

biz kimseyi kötülemiyoruz. adam gibi firma olsunlar, ürünlerinin arkasında olsunlar amenna bizde elimizden geleni yapalım. kullanalım , satın alalım.

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğraf mümkümse alabilir miyiz
    çok merak ettiğim makinaydı
    bilgi yetersizliğinden gittim cbr aldım
    aynen kardesm bende alacaktım . ama iyiki almamışım son sahibi olacaktım...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler