Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı barisatmacaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana'lı olduğuna çok sevindim bak
    Eyvallah Bende bende, gelirsem bir gün haber ederim ;) Genelde yazları Adana 'ya gider gelirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Adana'dayım tüm yaz
    dmRhn bunu beğendi.

tarsuslu33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250
    merhaba adanada megelllı servısı kım acaba bılgı verırsenız sevınır.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı tarsuslu33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel mesaj 'dan da yazdığım gibi Dokuyucu ve Camgöz bu konuda sana çok iyi yardımcı olacaklardır.
    Hayırlı olmasını dilerim şimdiden

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Istanbul için ne zaman tekrar var mı bir düşünceniz bu yönde...
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

megelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli Naked 250s
    Alıntı tarsuslu33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOKUYUCU DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. YURT MH. PTT CD. DOKUYUCU APT. ZEMİN KAT ÇUKUROVA ADANA TEL:0322 231 30 10 FAX:0 322 231 30 10 info@dokuyucu.com.tr

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Alıntı barisatmacaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim hayırlı uğurlu olsun Tekerin her daim düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Abi 160lığın bir zararı var mı sürtme falan 300 km bakımı geliyor benim motorun zaten geldiğimde takar mıyız birer tanede bana ? :D plakalıkta çıkmış 10 numara 5 yıldız bir görüntü olmuş
    Sürtme filan yapmıyor. Arka çamurluğu Gökhan Bey ayarladı sıkıntı yok. Birde dikkat arka kuruk (plakalık) yok sinyaller üstte alınmış
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Arkadaşlar bugün bana iki soru geldi özel mesajdan ve bilgim yettikçe hem de kullanıcısı olduğum için Megelli hakkında sizlerinde merakı giderilmesi için buradan yazayım istedim.
    * Arkadaşlarımızın genelde sorusu " Titreşim gerçekten çok mu ", bana sorarsanız yok denecek kadar az ki benim kullandığım makine henüz daha 2,600KM 'de ve titreşim az da olsa var ki onu da şöyle örnekleyim sizlere " Bir cep telefonunu titreşime alıp dizlerinizin üzerine koyun, sonra o cep telefonunu arayın ve dizlerinizin üzerinde titreyen telefon sizi ne kadar etkiliyorsa işte Megelli 250R model motosikletin titreşimi de sizleri o derece etkiler. " Aslında o kadar bile yoktur denebilecek kadar az aslında titreşimi.
    Istanbul - Cengiz Motor 'da servis ustasının birisi ile görüştüğüm de ise ( kendileri ile 1 saate yakın sohbetliğimiz oldu ) motorun kilometresi daha düşük 4-5000 km geldiğinde bu bile kalmayacak, parçaların yerine oturması yeterli dedi.
    Ha oturmadı mı, titreşim yapmaya devam mı etti? Bana kalırsa pekte sorun değil çünkü öyle Barkın Abi 'nin deyimi ile çişini tutamayacak gibi bir titreşimi yok Barkın abi'ye saygımız sonsuz, hem büyüğümüzdür hemde bilgilidir...

* Diğer bir soru ise Megelli Alüminyum şase dimi?
    Evet Megelli Alüminyum şase bunu biliyoruz, ki bugün Honda bile Alüminyum şase kullanıyor. Bunun tersini kimse iddaa edemez çünkü geçen hafta Honda Türkiye Merkezin de daha yeni HONDA YETKILI BAYI MOTORLARA TEKNIK DESTEK VERECEĞIMIZE Dair Sözleşme imzaladık ve kısım sorumlusuna sorduğum ilk soru " Honda şaseleri Çelik mi ? " adam yüzüme gülerek " Hayır, alüminyum bunlar. Çelik olsa nasıl taşıyacak. " diye cevap verdi
    Şimdi Alüminyum denilen malzeme, boş teneke gibi anlatılır fakat Alüminyum gerçekten sağlam bir yapıdır. Bu Alüminyum bükülecek gibi bir kaza yapılırsa ki ALLAH KORUSUN KIMSENIN BAŞINA INŞALLAH BÖYLE BİRŞEY GELMEZ ki sadece Megelli değil hangi motor olursa olsun ÇÖPTÜR. Bu yüzden T6 Alüminyum sağlamdır. Oldu da sorun oldu onun yedek parça olarak Dokuyucu yada Camgöz getirir mi onu bilmiyorum, eğer vakti olursa bayi yetkilileri buradan bir açıklama yaparlarsa da memnun oluruz

S.a herkese iyi akşamlar ben siteye yeni üye oldum 250cc motor bakıyorum megelli tam istediğim gibi motor ancak yorumlar geldikçe moralim hayli bozuluyor şimdide yeni bir siteyle karşılaştım http://bbs.zongshenmotor.com/thread-8150-1-1.html şimdi bu motoru çinliler mi megelliden kopyalamis yoksa megelli üretimi çinde yapıyor fikir verirseniz sevinirim

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı anZavur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a herkese iyi akşamlar ben siteye yeni üye oldum 250cc motor bakıyorum megelli tam istediğim gibi motor ancak yorumlar geldikçe moralim hayli bozuluyor şimdide yeni bir siteyle karşılaştım http://bbs.zongshenmotor.com/thread-8150-1-1.html şimdi bu motoru çinliler mi megelliden kopyalamis yoksa megelli üretimi çinde yapıyor fikir verirseniz sevinirim
    anZavur güzel bir noktaya dikkat çekmişsin, Megelli %75 Çin %25 Tayvan üretim ve montajı ile ortaya çıkmaktadır. Tasarım ve mühendislik tamamen Ingilizlere aittir.
    Çinde ve Tayvan 'da üretilen Megelli marka motosikletlerin Mühendisliğini üstlenen Ingilizler, üretim esnasında kontrolör olarak üretim tesisinde bulunup onay verir yada vermezler ki bu işlem keza aynı şekilde Tayvan 'da da geçerliliğini korumaktadır.
    Bugün Honda 250CC dahil ve altı da parçaları çinde üretilip, monte edilmektedir. Honda 250CC hariç ve üstü tamamen japon üretiminde ve montelemesindedir.

Ben Megelli Fan 'ıyım, neden dersen ilk motorum Megelli marka oldu ( bugün 1. haftam doldu motorumla ), Ben kullanıcısı olarak sana soracağın her soruya şeffaf bir şekilde iyi yada kötü yanıtını veririm. Sorusunun yanıtını bilmediğim şeyleri de bu hafta sonu inceler sana bildiririm ( şuanda motor otoparkta )

Benim ise aslında merak ettiğim bir konu var, neden Honda, Yamaha, Kawasaki binilebilirken Megelli 'ye binilmesin ? Neden bu kadar çok tereddüt ediliyor ki Megelli 'de ? Bence hiç bir dezavantajı yok, parça sıkıntısı yok. Bugün Dokuyucu yada Camgöz 'e bir telefon ediyorsun 2. gün parça elinde. Eğer motoru garanti kapsamında ben yaptırmam ustam var dersen, götür ustana yapsın yok ben garanti kapsamında yaptırmak istiyorum arkadaş dersen de Megelli 'nin Türkiye 'de bir çok il 'in de ( sen ilini yazmadığın için genelleme yapıyorum ) servisi mevcut.

Oz. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 (2005) - Ybr125 (2012) Yzf125 (2012)
    Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " Hiç bir zaman büyük konuşmayacaksın " demiş büyüklerimiz Istanbul trafiğinden sıkılan 4 lastikli birisi olarak 2 lastiğe dönmek beni çok korkutsa da gerçekten doğru bir karar verdiğimi sonradan anladım
    Cuma ( 28.03.2014 ) günü Bilecik 'e bir yolculuk yaparak motoru almaya gittim, Bilecik 'ten Istanbul 'a dönüşümü tam 7,5 saatte tamamladım Acemiliğin verdiği korku ve yağmurlu havada sürmek zorunda kalışımdan dolayıdır ki bu kadar uzun sürdü
    Şimdi motorun ben hiçbir dezavantajını görmedim, yalnız istanbul 'a geldikten sonra bir motor ustasına götürdüm motoru ve motoru çalıştırdığında ilk söylediği şey motor egzantrik zinciri çarpıyormuş, bu muhtemelen kötü birşeydir ki çünkü motor açılmış mı diye sorduğunda verdiğim cevap " Bilmiyorum " oldu. Ha motor açılmış olacağını sanmıyorum olabilir de olmaz diye birşey yok, yalnız motordan anlayan bir arkadaşım bindi ve kullandı hiç öyle birşey söylemedi. Muhtemelen bu hafta sonu Yetkili Servisine gösterebilirsem bir göstermeyi planlıyorum ( garantisi devam ediyor ) . Usta çok motoru boğmadan kullandığın sürece bir sorun olmayacaktır diye uyardı sadece.
    Yalnız benden önce ki arkadaş hiç temizlememiş maşallah motoru, yağ içindeydi jantlar felan baya bir zorladı benide

İşte Başakşehir - Kavacık hattını hergün sabah 08:00 akşam 18:00 de devirecek olan beyaz kurdum

http://srv13.image.gen.tr/4/img_0467...7744542266.JPG
    Hergün başakşehirden kavacık iyimiş. Ben Kayaşehirden Atatürk oto sanayiye gitmeye üşenniyorum hergün.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hergün başakşehirden kavacık iyimiş. Ben Kayaşehirden Atatürk oto sanayiye gitmeye üşenniyorum hergün.
    Doğru birşey diyemem, ben bu yolu 2,5 senedir arabayla çekiyordum artık takatim kalmadığı için ömrüm de kullanmayacağım şeyi yani motosikleti kullanmaya karar verdim Ki denemeyi yaptım çokta işe yaradı gerçekten :D 6 'da kalkan ben, artık 7,5 gibi ayaklanıyorum. Bu hafta ara verdim bakalım gelecek hafta tekrar başlarım yollara düşmeye

Motosikleti
    Doğru birşey diyemem, ben bu yolu 2,5 senedir arabayla çekiyordum artık takatim kalmadığı için ömrüm de kullanmayacağım şeyi yani motosikleti kullanmaya karar verdim Ki denemeyi yaptım çokta işe yaradı gerçekten :D 6 'da kalkan ben, artık 7,5 gibi ayaklanıyorum. Bu hafta ara verdim bakalım gelecek hafta tekrar başlarım yollara düşmeye
    2.5 senedir Başakşehir - Kavacık hattını araba ile çekmek ve İstanbul trafiğinde. Sabır taşı olsa çatlar insan. Doğru yolu bulmuşsun ama geçte olsa. Geç olsun güç olmasın diye bir hikaye varya o misal. Benimde bir araba kapının önünde kirden kalıp bağlayıp kaldı. Senede 2 kere kullanırım okadar. Lakin sana hayırlı uğurlu olsun yeni megellin güle güle kullan kazasız belasız madem Başakşehirde otoruyorsun hemen hemen işe gidiş geliş saatlerimiz aynı yolda bir yzf görürsen veya ben bir megelli görürsem bir korna ile selamımı veririm. Kaçırmam bu sefer.

Böyle birşey görürsen başakşehirde kesin benimdir. Bir ıslık çal.

dmRhn bunu beğendi.
    Ne kadar çoraksa toprağım, ne kadar yalnız ve kimsesizsem, bilirim en az o kadar da eğilmezdir boynum.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Oz. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 senedir Başakşehir - Kavacık hattını araba ile çekmek ve İstanbul trafiğinde. Sabır taşı olsa çatlar insan. Doğru yolu bulmuşsun ama geçte olsa. Geç olsun güç olmasın diye bir hikaye varya o misal. Benimde bir araba kapının önünde kirden kalıp bağlayıp kaldı. Senede 2 kere kullanırım okadar. Lakin sana hayırlı uğurlu olsun yeni megellin güle güle kullan kazasız belasız madem Başakşehirde otoruyorsun hemen hemen işe gidiş geliş saatlerimiz aynı yolda bir yzf görürsen veya ben bir megelli görürsem bir korna ile selamımı veririm. Kaçırmam bu sefer.

Böyle birşey görürsen başakşehirde kesin benimdir. Bir ıslık çal.

http://i.hizliresim.com/Vp5aVv.jpg
    Kesinlikle emin olabilirsin, öyle bir sabır taşıdır ki o çatlasa tamir olup tekrar geri düzeltiliyor Doğru yolu ben çok geç buldum çok :D Geç olsun güç olmasın dediğin gibi ;) Böyle birşey görürsem bende selam veririm Sende Megelli görürsen bir korna çaldır ve sağa çektir :D Bir selamlaşırız muhakkak ;) Tekerlerin yere düz bassın, Allah kaza bela göstermesin. Bende Megelli ile Yamaha arasında gidip geliyordum fakat temiz ve ucuz bir Yamaha bulamadım Bu yüzden tercihim Megelli oldu ama çokta iyi yaptığımı düşünüyorum, tabii Yamaha farklı ama Megelli de harika Biran önce yarın olsa da gidip biraz motor kullansam diye bekliyorum :D
    Oz. bunu beğendi.

Motosikleti
    Kesinlikle emin olabilirsin, öyle bir sabır taşıdır ki o çatlasa tamir olup tekrar geri düzeltiliyor Doğru yolu ben çok geç buldum çok :D Geç olsun güç olmasın dediğin gibi ;) Böyle birşey görürsem bende selam veririm Sende Megelli görürsen bir korna çaldır ve sağa çektir :D Bir selamlaşırız muhakkak ;) Tekerlerin yere düz bassın, Allah kaza bela göstermesin. Bende Megelli ile Yamaha arasında gidip geliyordum fakat temiz ve ucuz bir Yamaha bulamadım Bu yüzden tercihim Megelli oldu ama çokta iyi yaptığımı düşünüyorum, tabii Yamaha farklı ama Megelli de harika Biran önce yarın olsa da gidip biraz motor kullansam diye bekliyorum :D
    Emin ol durdurum. Üstünde mutlu isen bir motosikletin markası modeli cc'si km'si lanet birer sayı ve harftir. (OZ ATASÖZÜ) Şimdi uydurdum. Dediğim gibi güle güle kullan. Kazasız belasız inşallah. Çok fazla megelli sayfasını işgal ettiğim içinde özürdiliyorum tüm megelli kullanıcılarından. Görüüşmek üzere.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Üstünde baya mutlu oluyorum Aynen senin sözün gibi ;) Bizi takip etmeyi sakın bırakma yakın bir zamanda Megelli 'ler artacaktır

ROMMEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [IMG][/IMG]
    dmRhn bunu beğendi.

Okadar bulusalım bulusalım bulusalım dedım. bır turlu megellı kullanıcıları ıle bulusma ayarlayamadık. Ayarlayamadan da gidecem bu diyarlarda galıba.

ROMMEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Angaraya gel başgan

barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Büyüyoruz git gide :D budur

maşallah cok yakısıklı :D

Ankarayada gelmeye fırsatım olmayacak ABD ye gidiyorum 10 güne kadar Allahn ıznı ıle. Büyük ihtimal dönmem 6 ay :D
    ROMMEL bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Rommel güle güle kullan inşallah Allah kaza bela vermesin
    Amaç hele ben bi ehliyeti alim de ondan sonra buluşuruz istanbul içerisinde :D Kalkıp ankara ya gitmenin lüzumu yok :D
    ROMMEL bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler