Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 TL'ye 200 km fazla değil, anormal fazla bir tüketim. Normalde yakması gerekenin iki katı falan yani.
    kardeş normalde 20 tl ile 200 km flan yapması gerek demiş zaten arkadaş devamlı yüksek devir ve hızlarda sürüyormuş bence normal o zaman basarsan yakar :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı odesa yasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..Tşk Ederim Syanur,

servis durumu şuan pek yayğın değil, yeni yılda 250 cc lerı turkıyeye gelıyor ve bu motorların gelmeyle bırlıkte ilk olarak ADANADA bılk servisi kurulucak die bılgı aldık, ve daha sonra da istenbul ilk tercihlri olucakmış,
    şuan için pek mekanık arızam olmadı,çok şükür kazamda olmadı....

yakıt konsunda deposu 30 tl doluyor ve 200 km yol yapıyor...maksımum hızı bu hafta sonu denedim motor üzerinde tek kişi iken 123 km hız yaptı 2 kişi ikende 107 yaptı....

saygılarımla
    Servis durumu benimde canımı sıkıyor ama ANKARAda olmama rağmen alıcam galiba. Sen 250 liklerin yeni yılda geliceğini nerden öğrendin peki?? Yeni yılın başındamı yoksa yazında mıymış?

Bir de yakıt tüketimi verilerini gözden geçirmeni tavsiye ederim, çünkü 100km de neredeyse 4lt den daha fazla yakıyorsun. Ki bu durum 125 cc için ciddi bir rakam, hernekadar performanslı kullansanda. Belki yanlış hesaplamışsındır çünkü 30 TL ye yaklaşık 8 lt benzin geliyor. Senin depo 8litreden fazla değil mi??

Buarada ben camgöz'ün sitesinde aldığım e-mail adresine mail atamıyorum. Çünkü öyle bir adres yok diyor. Nasıl iletişime geçicezki bişey sormak için biz bu adamlarla...

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    bulundugum ulkede bu motorlarin 250 cc lik modelleri uygun fiyata satiliyor sifiri 3500$ civari naked modeli cok hosuma gidiyor kalitesi hakkinda ne dusunuyosunuz uzun yola kolayca dayanabilcek gozumuzu kirpmadan cikabilcegimiz bir makinamidir? belki bakarsiniz turkiyeye bile gelirim

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Djnkt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulundugum ulkede bu motorlarin 250 cc lik modelleri uygun fiyata satiliyor sifiri 3500$ civari naked modeli cok hosuma gidiyor kalitesi hakkinda ne dusunuyosunuz uzun yola kolayca dayanabilcek gozumuzu kirpmadan cikabilcegimiz bir makinamidir? belki bakarsiniz turkiyeye bile gelirim
    Hiç kullanmadım ama kalite olarak Hyosung dan aşşağı kalacağını düşünmüyorum... Özellikle 250cc modellerini 4 gözle bekliyorum

kral-kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf R6
    ya gerçekden güzel motor ama teknik detayları görünüsüne göre beni tatmin edmedi. yedek parça ve servis bakımlarıda cabası.Ve 11hp 5 vides hava sogutmalı. Bide ingiliz motoru Çin de deil (daha mazeme lazım olsa kime dert antlatcamız) belli deil. O fiyata bu bilgilerin hiçbiri yok satan bayi bile biyorum yazmıyor . Sanki sır gibi . ama görünüş 10 numara.Zaten hep biseyleri güzel olup diyer yerleri eksik oluyo ya görünüş ya performans ya fiyatı tuzlu ya servis sıkıntısı hep ole olur. Anlasılan beklicaz hep beraber görcazzzz

_UnReaL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF250
    Alıntı over_dose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada üstüne şu kadar daha koyar şunu alırım diyenlere sevgili mete-han abimizden alıntı yaparak cevap vereceğim.

cbr 125 alacağıma 6 lira daha koyar 600RR alırım ama yetmez 11 daha koyup R1 alırdım ki onu da hayabusa geçer iyisimi 18 daha koyup hayabusa alırım 1 milyon daha koy f16 al.
    saçma

Sanırım bu yanlızca biz türklerde var adam altında 250cc vespa ile GP125e kafa tutuyor:( ya amacın hız ise yanlış araca biniyorsun demektir!

Şu en yeni en büyük en pahalı takıntımızdan vazgeçmediğimiz sürece böyle kalmaya mahkumuz hani adam var şu 125 likten alacağı zevki 1000RR dan alamaz ama her konuda 30 yıl gerideyiz ya burada da görmemişliğimizi belli edeceğiz!

Yurt dışında insanlar 20 bin km' ye gelince motorlarını satmıyorlar ve küçük cc tercih ediyorlar. Bizde ise 20 bin km geçen motorlar eskiyor gözüyle bakıyorlar. Maalesef bu değişmez. Ben 150cc ile başladım, 250 ve şimdi 600cc. 150 neyime yetmiyor aslında.
    150cc nin servis ücreti yakıt ekonomisini hiç bir şeye değişmem...
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    MEGELLİ R 125
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis durumu benimde canımı sıkıyor ama ANKARAda olmama rağmen alıcam galiba. Sen 250 liklerin yeni yılda geliceğini nerden öğrendin peki?? Yeni yılın başındamı yoksa yazında mıymış?

Bir de yakıt tüketimi verilerini gözden geçirmeni tavsiye ederim, çünkü 100km de neredeyse 4lt den daha fazla yakıyorsun. Ki bu durum 125 cc için ciddi bir rakam, hernekadar performanslı kullansanda. Belki yanlış hesaplamışsındır çünkü 30 TL ye yaklaşık 8 lt benzin geliyor. Senin depo 8litreden fazla değil mi??

Buarada ben camgöz'ün sitesinde aldığım e-mail adresine mail atamıyorum. Çünkü öyle bir adres yok diyor. Nasıl iletişime geçicezki bişey sormak için biz bu adamlarla...

slmlar,

daha önceki yazımda motorun yakıtıyla ilgili yanılma yapmısım 30 tl deposu doluyor ve 422 km yapıyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

http://www.minerva.co.id/index.php/products/detail/5
    megelli alman markası sachs fabrıkasında üretiliyor sanırm bu 250 likler için geçerli

kral-kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf R6
    30 tl ye 420 km mi ozaman hiç yakmıyor diye biliriz ya Yakıt konusunda gercekden süpermiş. peki YASİN KARDEŞ bu şilindiri 180 cc ye cevirme işi vardı onunaptın bi ilerleme varmı bilgilendirirsen sevinirim YOLA GİDİİ NASIL VİBRASYON VARMI serilik. hız fazla yok 130 felan heralda ve 100 120 km hızla giderken motor zorlanıyomu bunalıyomu yoksa rahatmı gidiyoo.Çünki bende almayı düşünüyorum ama tipde 10 numara yaaaa

Motosikleti
    MEGELLİ R 125
    Alıntı kral-kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 tl ye 420 km mi ozaman hiç yakmıyor diye biliriz ya Yakıt konusunda gercekden süpermiş. peki YASİN KARDEŞ bu şilindiri 180 cc ye cevirme işi vardı onunaptın bi ilerleme varmı bilgilendirirsen sevinirim YOLA GİDİİ NASIL VİBRASYON VARMI serilik. hız fazla yok 130 felan heralda ve 100 120 km hızla giderken motor zorlanıyomu bunalıyomu yoksa rahatmı gidiyoo.Çünki bende almayı düşünüyorum ama tipde 10 numara yaaaa
    merhaba, captan
    yanı 124 kilo motorun ağırlıgı ...ve uzerınde en az 65 kılo bir insan olduğunu düşünürsek ki ben 63 kıloyum yanı ortala 190 200 kg aşagısına düşemez ve bu kıloda pek vibrasyondan etkilenecegini sanmıyorum eğer ybr flan kullandıysan onlardan daha az bır treşim hıssedebılırısnsonucta 125 lık ve 11 bg... motor zorlanmıyor gerçekten yanı eksoz arkda pek ses duyamıyorum sesımden önce gittigim için) ama yanımda motoruyla giden arkdaşlar sesin yuksek oldugunu söyluyor... ben çok memnunum ve hafta sonu binicisi oldugum için bana yetiyor ... evet görüntü süper ürün kalıteside 10 puan veremezsın ama 7 flan verılır..180 cc olayını pek araştrmadım ve öyle bişey yapmam çünki bu motor 125 lık olarak orjinal üreytilmiş yanı daha sonra 180 cc yapmanın pek mantıklı olacagını düşünmüyorum...evet yakt konusnunda gercekten cimri ben sctordan sonra ilk reyzing motorum tabı bu işin sonu yok ve bız insanlar doymuyor ve yetınmıyoruz yanı önce isteklerınden emin olman gerek hız,bg,görüntü,kalıte senı tatmın edıyorsa hıç düşünme al derim.yok çın yok ingiliz yok alman yanı danıştıgın insanlar kafanı karştıra bılır ama bu fiyata şuan en ıyısı bu hondanın 125 lik ve yamaha 125 ile kıyaslamıyorum onların kalıtesı var ama bu fiyata onlardan almakta zor...

saygılarıla görşmek üzre...

Motosikleti
    MEGELLİ R 125

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yasin arkadaşım noldu senin motoru satmaktan vazmı geçtin, ilanı göremedim zira sahibinden de ?

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    naked tarzını adana seyahatine gittigimde kullanma ımkanına sahıp oldum tam bır yol motoru ve kalıtelı 125 cc ye gore guzel sesı var hızlanması falan guzel parası olan arkdaslara tavsıye ederım ancak tutulmadı gıbı gozukuyor...

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    bende almayı düşünüyorum şu anda sizin düşünceleriniz neler ? alan almayanlar ne diyorlar acaba ?

Selam arkadaşlar.
    125M supermotoyu bundan 15 gün önce aldım. Ciddi anlamda yorumlarım var.
    Motor öncelikle işçilik ve görüntü olarak güzel. fakat üzerinde can taşıdığımız düşünülürse alınması düşünülecek hatta alınmayacak bir motor.
    1-) Motoru ilk aldığım günlerde motor ısındıktan sonra rölantide durmama stop etme gibi problemleri vardı. Sağolsun ki Camgöz motor bana 4 gün sonra bulunduğum çevrede ve yakın illerde yetkili servisin olmadığını söyleyebildi. Yetkili servis olayı tamamen sınıfta kaldı. işi bilen motor tamircisi arkadaşa baktırdım yeni motorda benzin otomatigi arızalıymış. motorun benzin ,hava vs hortumları bayatladığı için çatlama yapmış değiştirdik motoru sağlıklı çalıştırabildik. motorlar 2010 model olduğu için bayatlamış borular..
    2- Arıza sendromunu atlattıktan 2 gün sonra gezmeye çıktım. Motor yolda giderken arkadaki tek amortisörün üst bağlantı vidası (şase bağlantı yeri olan değil, yayı sıkan pasolu klilit vidalı olan kısımgevşek ve sıklmadığı için amortisör üst taraftan bıraktı dengemi kaybettim ve motordan düştüm.
    3- Motorum için parça istediğim 5 günde kargo zor geldi. Neden olarak PTT posta hesabı ile çalışıyorlar ve kargoyu 2 gün sonra gönderebildiler. Sitede verilen telefonlara ahmet ,mehmet isimli sarı çizmeli mehmet ağalar açıyor.ve kargoya şirket ismiyle değil kagoyu paketleyenin adı ile veriliyor. Doğal olarak kargodan camgöz motordan kargo bekliyorum diye sorduğumda böyle bir kargo yok diyebiliyorlar. kargo süresi 2 gün olunca 5 gün parçayla yattım parçayla kalktım.
    Genel yorumum şu ki;
    1-)Distribitör firma çok çok çok zayıf
    2-)Motorda üretim ve teknik hatalar mevcut.
    3-)Servis ağı yok
    4-)Yedek parça transferi hızlı değil karadüzen çalışıyorlar.
    Aslında tüketici haklarına göre ayıplı mal sınıfına giriyor ve motorun yenisinin değişmesini bayiiden talep edebilirim. neden yapmadığım konusuna gelince gelecek olan motorda da aynı sorunlar çıkarsa..

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    senin anlattıklarına göre bence hiç bi sıkıntı yok bunları siz sorun olarak görüyosun bi bakıma haklsıınız ama her motorda yaşanan tipte sorunlar..

1.firma sana daha servis ağı yaygın olmayan motora 5 gunde kargo ile parça gönderdiyse dua etmen lazım yamahacılar 1-2 ay beklemekte.
    2.üretim hatası deil vida sıkılmamıs veya titreşimden gevşemiş her motorda olası bi hata.
    3.servis ağıyok sadece buna katılıyorum
    4.parça transferinin daha ne akdar hızlı olmasını bekliyosun ucu kökü 5gün bence senin bu yazdıklarının hiç bir tutarlı yanı yok.

ayrıca fabrika üretim tarihinden 2 sene sonra satılmayan motorlarda karıncalaşma başlar özellikle plastik parçalarda bunalr dikkate alınmalı...
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Üretim hatası arkadaşım. Tireşimden gevşeyecek bir parça değil. Ben bu motoru bisiklete alternatif aldım. Benım bilgiğim müşteri memnuniyeti ve hız önemlidir. Demekki motor piyasasında malzemeyi geç gönderen daha iyi marka oluyor. benım alışverişlerimin %90 ı internet üzerinden hesap numarası ve kargo gönderisine dayalıdır. Kimi zaman büyük kimi zaman küçük firmalarla alışverişim oldu. ama hiç bir zaman bu kadara amatör zihniyetle çalışan bir firmaya rastgelmedim. Dediğine göre her motorda oluşabilecek hata olan amartisörün başı ben 70 le giderken yolda çıksaydı şimdi bunları yazamıyor sizleri bilgilendiriyor olamamam motoru iyi yapmazdı sanırım.. Ben aldım motoru satmayıda düşünmüyorum. amacım birilerine bu tecrübelerimi paylaşmak. belki firma sahipleri okur ve olumlu bir gelişme olabilir diye düşünüyorum. Kısaca bu motoru alan biraz uğraşacak.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Herkes soruyorum cevap yok hep 2010 modeli var bunların 2011 yeni modeli sıfırı yokmu
    5-6 aydır araştırıyorum..fazla bilgi bulamadım..kullanlar yazsın..lütfen naked modelinin alacm koltuğu küçük artçı asıl rahat oturabiliyor mu
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    supermoto tarzı cok hos fakat sahipleri biraz daha bilgilendirirse seviniriz
    sonucta hicbiryerde hicbir bilgi yok

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Adam akıllı bir firma adam akıllı bir fiyata 250cc modelleri getirse piyasadaki tüm 250 cc lere ciddi bir rakip olur . Muhteşem br tasarım yapmışlar.
    http://www.youtube.com/watch?v=fHUnrPYuOEo
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    keske daha fazla bılgı sahıbı olabılsek
    sahıbı olanlar buralara hıc ugramıyor
    kocaelıde sankı gormustum bırtane

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656106 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler