Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    megelli kullanan arkadaslar size böylebi egzoz lazım ama kuyruk altına sıgmaz bu biraz daha kücükünü buluruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    selamun aleyküm.
    arkadaşlar ben alanyadan yazıyorum megelli cumartes,i itibarı ile buradada satışa başlandı.. bayi ile görüştüm plaka dahil 8500 tl olduğunu söyledi.
    genel olarak izlenimlerim şekil 10 numara ama sanki acemi işi gibi parçalar tam yerlerine oturmamış çok basit hatalar yapılmış. yani fikir güzel ama uygulamada belli deneyimsiz oldukları. zaten araştırdığımda gördümki megelli çok eski bir marka değil. silindir bölümünü sym üretiyor gibi yazılar var kendi resmi sitesinde. ve km arızası gibi sorunlar çıkartıyormuş. ama ben yinede kullanan arkadaşların bilgisini istiyorum. objektif olarak arkadaşlar söylermisiniz kullanımı malzeme kalitesi vites geçişleri gaz yemesi nasıl? motorun artılarını ve eksilerini objektif olarak yazacak bir delikanlı varmı? bide honca cbr 250 r 26 hp
    bu motorda 26 hp.. bu motorun son hızı kaç? honda cbr 250r 180 yapan gördüm ben düz yoldada 160,,165 filan

iyi günler,
    bende megelli 250r ile ilgileniyorum forumu başından beri takip ediyorum. Youtube da gezinirken megelli nin top speed video sunu gördüm. Test eden adamlar Malezyalı yani benim anladığım kadarıyla Malezyalı. İngilizce alt yazısı var adam motoru anlatıyor az bir miktar ondan sonra top speed denemesine geçiyor gps ile ölçüm falanda yapmışlar belki bir fikir sahibi olabilirsiniz. ayrıca adamlar diğer 250cc lik motorlarında top speed denemelerini yapmışlar kawasaki ve hondanın. megellide extra bir şey varmı bilmiyorum paylaşmak istedim sadece iyi günler..

video'nun linki --> http://www.youtube.com/watch?v=-pG-_Zc7GI4

Chucky35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlerleyen aylarda :))
    Biraz araştırdıktan sonra megelli almaya karar verdim. Nedenlerini söylersem parça fiyatları ucuz görünümü çok güzel. Kendiside o sınıfta en ucuz fiyatta.Motoru bugün bayide birazcık inceledim o internette gördüğüm fotoğraflardan çok daha güzel göründü bana. Gidişi hakkında bi tek youtube'den gördüğüm,izlediğim kadarıyla yorum yapıyorum hızlanması güzel. Ayberkin paylaştığı linkteki Top speed 177 ne kadar doğrudur bilemem. http://www.youtube.com/watch?v=74GcZx3cfMg bu videodada aniden 30 dan 120 ye hızlı çıktığını görebilirsiniz. önümüzdeki ay bi aksilik olmazsa alıyorum )
    googan bunu beğendi.

Benim motoru satalım sana Chucky 8,000 TL. 1 ay olmadı adanadan geleli. Tüm bakımları orda yenıden yapıldı.

Motosikleti
    0 alma gibi planım var :D

Arkadaşlar az önce tesadufen motora bakarken gordum depo bıraz yukarda duruyor. Deponun uzerıne oturttukları govde ıle baglantısını kırmıslar. Adanaya gıderken tek saglam yerı orasıydı orada kırılmıs. Depo havada duruyor. Depo kapagında bır vıda eksık. Arkadasım farkettı. Benzın ucup gıder burdan dıyor. Bende bu benzın kokusu nerden gelıyor dıyordum. Gernajda 1 vıda eksık. Bırde arka koltukta bulunan ufak alet cantasınıda almıslar.

Oturup motoru detaylı ıncelemeye korkuyorum. Baska neler cıkacak hayret edıyorum vallahı. Biz de adamlar temiz yapar dıye Adanaya göndermiştik motoru : )))))

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar az önce tesadufen motora bakarken gordum depo bıraz yukarda duruyor. Deponun uzerıne oturttukları govde ıle baglantısını kırmıslar. Adanaya gıderken tek saglam yerı orasıydı orada kırılmıs. Depo havada duruyor. Depo kapagında bır vıda eksık. Arkadasım farkettı. Benzın ucup gıder burdan dıyor. Bende bu benzın kokusu nerden gelıyor dıyordum. Gernajda 1 vıda eksık. Bırde arka koltukta bulunan ufak alet cantasınıda almıslar.

Oturup motoru detaylı ıncelemeye korkuyorum. Baska neler cıkacak hayret edıyorum vallahı. Adamlar temiz yapar dıye Adanaya gönderdik bizde motoru.
    Dostum bence bir an önce sat kurtul :( inan bana üzülüyorum boyle seyler okuyunca. Motosiklet cok farkli, insan duygusal bağ kuruyor ve surekli dert cikarinca istemeden butun morali bozuluyor insanin

Motosikleti
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bence bir an önce sat kurtul :( inan bana üzülüyorum boyle seyler okuyunca. Motosiklet cok farkli, insan duygusal bağ kuruyor ve surekli dert cikarinca istemeden butun morali bozuluyor insanin
    O sorun bence modelle alakalı değil yani gönderdiği firma veya servisle alakalı bi sorun. Satmasına gerek olacağını düşünmüyorum farklı bi yere gönderir artık sorun kalkar ortadan. Ama dediğiniz doğru sürekli dert açınca insan hayattan soğuyo.
    googan bunu beğendi.
    Ayağa kalk, dik dur, hakların için karşı dur. Ayakta dur, dik dur, mücadeleyi bırakma. *Bob Marley*

Motosikleti
    Vitello Life 80
    yunus arkadasım bende alanyadayım acaba hangı magazada satılıyor bana da soylermısın yada net uzerınden nerden bakabılırım. baska bı sorum daha olucak ıkıncı el 125cc 2010 model olanlarından alınırmı megelli sportbıke olandan

Alıntı Chucky35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sorun bence modelle alakalı değil yani gönderdiği firma veya servisle alakalı bi sorun. Satmasına gerek olacağını düşünmüyorum farklı bi yere gönderir artık sorun kalkar ortadan. Ama dediğiniz doğru sürekli dert açınca insan hayattan soğuyo.
    Dostum motoru servise goturduum demedim zaten. Adana Megelliye teslim ettim. Yani ithalatci firmaya. Dokuyucuya.

Ona ragmen motor ortada.
    Chucky35 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Megelli cok guzel goruntusu olan bir motosiklet ve insani kendine aşik ediyor sonrada perişan..
    Tipki cok guzel ama kötü kadinlar gibi uzerine dokuyucu da musterilerini dokumaya calisinca al sana hüsran...birde kullanicilar dokuyucu ile ilgili sikayetlerini dile getirince birden birileri foruma yeni uye kaydi yapip bu basliga "dokuyucu beni soyle memnun etti boyle memnun etti" yaziyor ve ne hikmetse o mesaj forumdaki ilk mesaji oluyor ))

Ben mobilden girdigim icin durumu farkedememistim ama zeki ve dikkatli bir arkadasimiz fark edip bizi uyandirmişti
    Chucky35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motoru servise goturduum demedim zaten. Adana Megelliye teslim ettim. Yani ithalatci firmaya. Dokuyucuya.

Ona ragmen motor ortada.
    Ben olayı yanlış anlamışım kusura bakma ) Gerçi hala anlayamadım niye adanaya gönderdiğini yani ithalatçı firmaya ) Cahil gibi kaldım dokuyucu ney :D:D
    Ayağa kalk, dik dur, hakların için karşı dur. Ayakta dur, dik dur, mücadeleyi bırakma. *Bob Marley*

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı hsyncls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yunus arkadasım bende alanyadayım acaba hangı magazada satılıyor bana da soylermısın yada net uzerınden nerden bakabılırım. baska bı sorum daha olucak ıkıncı el 125cc 2010 model olanlarından alınırmı megelli sportbıke olandan

obada koçtaşın bitişiğinde hemen yıldırım motorda dostum
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

Motosikleti
    http://www.youtube.com/watch?v=ssN3w--Dyq8 bu sesi orjinal egsozu vermiyo deme :D

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    http://www.youtube.com/watch?v=ssN3w--Dyq8 bu sesi orjinal egsozu vermiyo deme :D
    chucky35 o motordaki egzos orjinal egzos yani ses motorun orjinal sesi
    Chucky35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Gün geçtikçe daha çok alma isteği doğuyo içimde :D

c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chucky kardeşim diğer sayfalara bakarsan artılerı eksileri konusunda baya detaylı bilgiler var.

Amaç kanka bak ben de aynı problem vardı ben yanmaz silikon sıktım benzin contasının altına suan bi problem yok grenaj içinede sista köpükle doldurdum suan beton gibi Allaha sükür bi problem yok senin şansına vallahi suan gümbür gümbür çalışıyor motor ayrıca o deponun sağ sol tarafındaki vida yeri bende de kırık eğer orayı kastediyorsan zaten vida atsamda bişeyi tuttugu yok )) bende çareyi köpük sıkmakta buldum bastım köpüğü kalıp gibi oldu

Motosikleti
    grenaj içini köpükle doldurunca ne oluyo ?

c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grenaj içini köpükle doldurunca ne oluyo ?
    ön tarafında hafif boşluk var orası daha sert dursun diye benım buldugum bi çözüm sadece kardeşim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler