Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bugra harbıden dedıgın gıbı cıktı motora bakanlar en az 3 defa donuyo r etrafında hepsını gectım makanınanın alımınyum şase olması cok daha baska yapıyor , 250 cc hayabusa yada cbr cılar genelde papucların dama atıldıgını dusunduklerınden elestırıcek yer bulmaya calısıyolar bunu cok net anladım,ben ıyıkı almısım cok ama cok memnunum

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

hyo demek ıstedım orda )
    Sen söyleyince aklıma geldi,bir duke muhabbeti vardı kimlerdi yeminle hatırlamıyorum abi,bugün ışıklarda kalktık beraber de arkadaş diğer ışıklarda ben durunca geldi ARKAMDAN;)kanka kaç para bu nedir adı bayii si falan muhabbetine döndükçok makara iyi bir çocuktu birde takıldı hatta sakın bir daha yapma bak dost var düşman var dedi
    extra_serkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    megelli 250r
    elcikler berbat ya, 5-6 gündür biniyorum hala siyaha boyuyor elimi, bayram sonu ilk işim elcik manet değiştirmek olacak
    R&buğra bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı akifyucel42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elcikler berbat ya, 5-6 gündür biniyorum hala siyaha boyuyor elimi, bayram sonu ilk işim elcik manet değiştirmek olacak
    Bende hep erteliyorum bir de araştırma da yapmam lazım öncesinde iyi hatırlattın arkadaşlar manet ve elcik tavsiye istiyorum varsa önerileriniz!!!!

extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen söyleyince aklıma geldi,bir duke muhabbeti vardı kimlerdi yeminle hatırlamıyorum abi,bugün ışıklarda kalktık beraber de arkadaş diğer ışıklarda ben durunca geldi ARKAMDAN;)kanka kaç para bu nedir adı bayii si falan muhabbetine döndükçok makara iyi bir çocuktu birde takıldı hatta sakın bir daha yapma bak dost var düşman var dedi
    ))) rodajı bıtınce son hızını merak etmekteyım sabırsızlıkla

Motosikleti
    Megelli 250r
    hayabusa deyince pek ciddiye almadım zaten abianladım bir terslik olduğunu yanlış yazmıştır veya alkollüdür filan dedim gitmedim üzerine

Motosikleti
    Bende hep erteliyorum bir de araştırma da yapmam lazım öncesinde iyi hatırlattın arkadaşlar manet ve elcik tavsiye istiyorum varsa önerileriniz!!!!
    bence manetler degıstırmeye gerek yok
    elcıkler çakma rizoma beyaz ıyı durur bostancı sanayıde 20 tl ye var,beyaz motor ıcın sıyah ıcın kırmızı 10 numara olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

hayabusa deyince pek ciddiye almadım zaten abianladım bir terslik olduğunu yanlış yazmıştır veya alkollüdür filan dedim gitmedim üzerine
    eleman 1000 lıkmı bu nedır ya yazmısta bnde 1300 hayabusa yazıodum facede , ustunede buraya yazınca hatlar karıstı )
    R&buğra bunu beğendi.

Motosikleti
    megelli 250r
    4500 devirmi? motor 6binden aşagı zaten gitmiyor ki, 5 viteste 50km hizla gitmek lazm 4500 deviri geçmemek için saçma yani...310km yol yaptım 6bin deviri geçmedim ki bayide 200km geçene kadar 6bini geçme dedi, simdi siz neye dayanarak 4500 diyorsunuz onu çözemedim, makina racing, ibre 14bini gösteriyor, motor zaten 2bin devirde çalısıyor boştayken bile...gaza dokunsak 5bin devir oluyor, 6viteste 7-8binlerde 100-110 km hızla gidiyoruz, daha çevirsek 9-10a cıkacak diye hız yapamıyoruz zaten. 300km de yağ değiştirsek anca servisi zengin ederiz...
    R&buğra bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    bence manetler degıstırmeye gerek yok
    elcıkler çakma rizoma beyaz ıyı durur bostancı sanayıde 20 tl ye var,beyaz motor ıcın sıyah ıcın kırmızı 10 numara olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

eleman 1000 lıkmı bu nedır ya yazmısta bnde 1300 hayabusa yazıodum facede , ustunede buraya yazınca hatlar karıstı )
    abi manet bence şart çünkü siyah zaten gümüş rengi falan olsa belki diyeceğim internetten sipariş verebiliceğim bir şirket falan olsa daha iyi olur bahsettiğin yer karşıda bende biraz üşengecim galibabenim ki siyah abi biraz modifiye şart,sen beyazını yapıştırmışsın tabi ay parçası gibi geziyorsun sağda solda kafan rahat

Motosikleti
    abi manet bence şart çünkü siyah zaten gümüş rengi falan olsa belki diyeceğim internetten sipariş verebiliceğim bir şirket falan olsa daha iyi olur bahsettiğin yer karşıda bende biraz üşengecim galibabenim ki siyah abi biraz modifiye şart,sen beyazını yapıştırmışsın tabi ay parçası gibi geziyorsun sağda solda kafan rahat
    karsıya elbet geleceksın zaten kacarı yok bı kdıkoyden sahıl turu yapıcaz senle , ordan bostancıya gecerız bakarsın şekle uyggun bısey gercı sırkecıdede vardır tex motormutdu neydı parcacıların orda vardı elcık fln satan bı dukkan olmadı ben senden once gecerım avrupa yakasına ,sıyahda çok asıl duruyor haksızlık etme motora sımdı , ama ben beyaz atlı prens olmayı tercıh ettıgımden yapıştırdım beyazı )))))
    R&buğra bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250r
    karsıya elbet geleceksın zaten kacarı yok bı kdıkoyden sahıl turu yapıcaz senle , ordan bostancıya gecerız bakarsın şekle uyggun bısey gercı sırkecıdede vardır tex motormutdu neydı parcacıların orda vardı elcık fln satan bı dukkan olmadı ben senden once gecerım avrupa yakasına ,sıyahda çok asıl duruyor haksızlık etme motora sımdı , ama ben beyaz atlı prens olmayı tercıh ettıgımden yapıştırdım beyazı )))))
    Abi sarı dışında hepsi çok iyi dediğin gibi bence de serkan abi konu psikolojik aslında bende bu hani ismi karşı ya ben akılsıza böyle okyanus aşırı gibi geliyoraltunzade ye geliyorum gözüm kesmiyor sonra ordan geri dönüyorum

Motosikleti
    megelli 250r
    manet ve elcik şart bu makinaya, kısa racing tavsiye ederim. topuzlarda aynı renk olursa gayet güzel durur.

310km yaptım,
    bugün kalktım ısıktan 2 derken boşa attı, devir 12-13 dedi ibre takılı kalmıs. gaza dokunuyorum hafif 14 ün üstüne cıkıyor devamı olsa 20bin deviri gösterecek )) saga cektim, 10 kere falan kontagı actım kapattım düştü aynı yere sıfırladı kendini.
    motorda aşırı vibrasyon var, deponun ön kısmında titreme mevcut, depo kapagı ile sağ şasi birbirine değiyor, bayram sonu bayi-serviste bir çaresine bakacaz artık.
    benzin göstergesi sıfıra düştü, lambası yandı. gittim benzin aldım 35 tlye depo doldu. şaşırdım kaldım depo 7 litremi diye...) galiba onda da sorun var. ben alalı 5gün oluyor, gösterge problemli göstergelerdenmi çözemedim...
    göstergede en üstte saat var sağda vites sağ altta da benzin işareti var, diger uyarılar solda üstten alta dogru sıralı şekilde olan gösterge..
    sağ grenajın en öndeki vidası düşmüş, iyi sıkmadılar yada kasiste fırladı bilmiyorum...
    motoru bugun 60km gidiş dönüş yoluna götürdüm, 220km sonrası oldugu için biraz zorladım yokus aşagı 145km yi gördüm. düz yolda 125km civarı bişey görüyor...yani rodajı bitmediği için makina daha acılmadı diye düşünüyorum.
    6 binden aşagı kullanmıyorum, motoruda yormuyoruz tabi ama 40km hızla giderken 4.5. vitestede gidilmez diye düşünüyorum... 45-50 km hızla 3.viteste bile 6binde gidiyor makina, çözemedim olayını yani bu 4500 devirin
    hızlanma olarak iyi gibi, ama max hız konusunda şüphelerim var, birisi rodajı iyi yapmadı 140km max, birisi çok iyi yaptım 161km max gördüm falan diyor...bu kadar abartı aralık olmaz diye düşünüyorum.
    genel olarak duruş dizayn oturuş gösterge vs 4 4lük makina, 4-5 aydır tr.ye gelmesini bekliyordum, güvendiğim kişi bayisi olunca tereddüt etmeden aldım nakit saydık parayı...750cc hondayı gözüm görmez oldu zaten ducati 848evo hastasıydım bu makina ilaç gibi geldi yani...

500km de yagını değiştircem, 1000km geçene kadar 6-7 bin devirlerde kullanmaya çalıscam, ama 6viteste 7bin devirde 110km gitmesi ve yokus aşagı bile 145 görmesi simdilik canımı sıkıyor.

Motosikleti
    Megelli 250r
    manet ve elcik şart bu makinaya, kısa racing tavsiye ederim. topuzlarda aynı renk olursa gayet güzel durur.

310km yaptım,
    bugün kalktım ısıktan 2 derken boşa attı, devir 12-13 dedi ibre takılı kalmıs. gaza dokunuyorum hafif 14 ün üstüne cıkıyor devamı olsa 20bin deviri gösterecek )) saga cektim, 10 kere falan kontagı actım kapattım düştü aynı yere sıfırladı kendini.
    motorda aşırı vibrasyon var, deponun ön kısmında titreme mevcut, depo kapagı ile sağ şasi birbirine değiyor, bayram sonu bayi-serviste bir çaresine bakacaz artık.
    benzin göstergesi sıfıra düştü, lambası yandı. gittim benzin aldım 35 tlye depo doldu. şaşırdım kaldım depo 7 litremi diye...) galiba onda da sorun var. ben alalı 5gün oluyor, gösterge problemli göstergelerdenmi çözemedim...
    göstergede en üstte saat var sağda vites sağ altta da benzin işareti var, diger uyarılar solda üstten alta dogru sıralı şekilde olan gösterge..
    sağ grenajın en öndeki vidası düşmüş, iyi sıkmadılar yada kasiste fırladı bilmiyorum...
    motoru bugun 60km gidiş dönüş yoluna götürdüm, 220km sonrası oldugu için biraz zorladım yokus aşagı 145km yi gördüm. düz yolda 125km civarı bişey görüyor...yani rodajı bitmediği için makina daha acılmadı diye düşünüyorum.
    6 binden aşagı kullanmıyorum, motoruda yormuyoruz tabi ama 40km hızla giderken 4.5. vitestede gidilmez diye düşünüyorum... 45-50 km hızla 3.viteste bile 6binde gidiyor makina, çözemedim olayını yani bu 4500 devirin
    hızlanma olarak iyi gibi, ama max hız konusunda şüphelerim var, birisi rodajı iyi yapmadı 140km max, birisi çok iyi yaptım 161km max gördüm falan diyor...bu kadar abartı aralık olmaz diye düşünüyorum.
    genel olarak duruş dizayn oturuş gösterge vs 4 4lük makina, 4-5 aydır tr.ye gelmesini bekliyordum, güvendiğim kişi bayisi olunca tereddüt etmeden aldım nakit saydık parayı...750cc hondayı gözüm görmez oldu zaten ducati 848evo hastasıydım bu makina ilaç gibi geldi yani...

500km de yagını değiştircem, 1000km geçene kadar 6-7 bin devirlerde kullanmaya çalıscam, ama 6viteste 7bin devirde 110km gitmesi ve yokus aşagı bile 145 görmesi simdilik canımı sıkıyor.
    Biraz sabret daha randımanlı olucak kendimden biliyorum,özellikle vibrasyon konusunda ben 2000km de huzuru buldumkm saatini bayii ye sor nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama komple tüm megelli lerinki değişicek yukarıda eski sayfalarda çok konuştuk bu ibre-beyin hikayesini daha net oturur kafanda bu detaylar %70-75 randıman alıyoruz şuan tahminen bayii öyle söyledi bende sabırsızlıkla bayram sonrasını bekliyorum bakıcaz artık....senin ibre de benim sorunu yaşamış aynen

Motosikleti
    Evet arkadaşlar en güzeli , şuan için en azından İstanbul daki megellicilerle bir araya gelmek,Yeni motorlar malüm megelli,bir buluşma düzenlesek,hepimiz motorları daha net inceleme şansımız olur.Sohbet eder resimler çekeriz , Bu hafta geçti artık,önümüzdeki hafta toplanalım derim.Sloganımız;BAK İSTANBUL BİZ KAÇ KİŞİYİZ;)

c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

310km yaptım,

hayırlı olsun kardeşim o gösterge olayına takılma ledler doğruyu gösteriyor yüksek devirlere cıktgında sadece ibrede biraz şaşırıyor o kadar. benzin göstergesinide şöyle hesap et benzini attığın zaman trip km sıfırla km hesabı yap benzinini digital gösterge sonuçta yanıltabilir seni örnek mesela ben 20tl benzin attığımda 80-90km arası benzinliğe gidiyorum. daha 310km desin benim de o zamanlarda belirgin bi titreme vardı suan 2500e yaklaştı çok çok az bi titreme kaldı onuda aklıma gelmese hissetmiyorum sen motoru yeni aldığında bi rölantisin ayar çektiremdiysen çektir muhtemelene boşta 2000-2500 devirde felan calısıyordur ona bi ayar çektir devir olayını daha rahat ayarlarsın o 161-140km arası olan fark üstündekindeki sürücünün kullanışı ve sürücünün kilosu boyundan da kaynaklanır. tekrar hayırlı olsun

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gösterge tablosnun bu kadar saçmaladığı bir motorda boşu boşuna hız veya devir muhabbeti yapmayın bence... Gösterge sorunu tam anlamıyla rezillik, diğer yandan da Camgöz için bir nevi sınav. Bakalım kalıcı çözüm bulabilecekler mi ?

c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge tablosnun bu kadar saçmaladığı bir motorda boşu boşuna hız veya devir muhabbeti yapmayın bence... Gösterge sorunu tam anlamıyla rezillik, diğer yandan da Camgöz için bir nevi sınav. Bakalım kalıcı çözüm bulabilecekler mi ?
    göstergede cok önemli bi problem yok sadece ibrenin arkadan contası gevşek galiba hem ledli hem ibreli ama ledler doğruyu gösteriyor zaten cok yüksek devre cıkmayınca ibre sapıtmıyor sapıtsada ledler doğru oranı gösteriyor. Kalıcı çözüm olarak ben sorduğumda yeni gösterge ile değiştirlcegini söylediler aslında bu üstündeki gösterge daha hoş duruyor o ufak ibre problemi icin değiştiresimde yok açıkcası şuan bi problem yok 11-12bine felan çıkınca ibre takılı kalıyor problem bu zaten bi kaç saat sonra normal haline dönüyor

Motosikleti
    Eski gostergeyi bilmiyorum ama yeni gostergede benzin isigi surekli yaniyor bbayramdan sonra servis degistirecek samandira eski gostergeye uygunmus,birde benzin gostergesi olsaydi iyi olurdu,devir sorunu bndede var ayar yaptirmam lazim surekli 2000devirden asagu dogru yavas yavas dusu
    yor ,

Motosikleti
    Megelli 250r
    an itibari ile fanım çalışmıyor daha doğrusu 2 gündür çalışmıyor şuan emin oldum artık yok ya benim tadım kaçmaya başlıcak artık arkadaş bir de bakımdan 2 gün sonra sorun çıkıyor belki de bakımda bozdular bilmiyorum artık:(

Motosikleti
    Isik o yuzdenmi yaniyomus peki

Motosikleti
    Megelli 250r
    Isik o yuzdenmi yaniyomus peki
    Aynen serkan abi o yüzden hareret yapıyormuş motor yarın götürücem sabah bakalım bu nedir??? bu damı km saati yüzünden beyinin bir oyunu bana yoksa şuan birşey söyliyemiyorum yarın öğrenicez artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

ama gerçekten can sıkıcı,puan kaybettiren detaylar bunlar önemli!'!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler