Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Zat 150 hk.da-2.el almayı düşünüyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Çok yakında...
    Arkadaşlar merhabalar, aranıza yeni katıldım. Ehliyet işini hallettik, sıra geldi uygun bi motor almaya. Konfor açısından mondial zat150 tavsiye edildi. Hız delisi değilim öncelikle bunu belirteyim. Asya motor ve çelik motor içinde sıkıntılı yazılar okudum açıkcası...

Gelelim esas konuya. Şimdi ikinci el ile başlamak istiyorum. Niye diye soru gelmeden açıklama yapayım. Hem çok yeniyim motor konusunda, hemde sıfır için iki katı para veremem. 1500-2000 TL civarı benim işime uygun. Ayrıca renk konusunda da istediğim renkler ikinci elde var. Artık parlement mavi kalmış bayilerde. Bana siyah yada gri lazım...

Neyse... 4 tane buldum hepsiyle görüştüm. 3 tanesi 3000 km civarında, diğeri ise 1700 km de. benim merak ettiğim konu şu;

* Bu motor için yukarıdaki km ler yüksek mi?
    * Ne tür sıkıntılar yaşarım?
    * Anadolu yakasında oturuyorum (servis lazım yada işin ehli usta) Üsküdar ve çevresi için...
    * Motorları incelemeye gittiğimde ne tür kontrollerden geçirmem gerekiyor. (servise tabi ki baktıracağım)

Bu başlıklar şimdilik aklıma gelen ve beni yönlendirecek başlıklar. Konu üzerinde bilgisi olan arkadaşları lütfen cevap yazarlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Çok yakında...
    yaw o kadar yazı var bu mondial zat150 hakkında, ama hepsi 2005-2006 tarihlerinde, güncel yazılar bekliyorum arkadarşlar yok mu yazan yaw....:(

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    bence zat düşünme hele 2.el sebebi ise şanzıman sorunları sürekli yağ akıtıyror bide kasa büyük sık kayış koparıyor,ama mondıalın 125 mt si var 125 rt si var 150 hs si var onları düşünderim eğer mondıal alacaksan.
    aldığın motor kayışı ilk kopardığında servisin kayışından değilde,mıtsubıchsı,powerluk yada bando japon tak çok uzun birsüre arkana bakma.
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    1) Benim motor 12000de hiçbir sorunu yok. En büyük sorunumu yeni yaşadım, 3 gün uğraştım, bin türlü yerine baktım meğersem bi kablo yerinden çıkmış bu sayede motoruda kontrol etmiş oldum, hiçbir yerinde sorun yok. Kullanımlada alakalı tabiki. Yani altındaki makinayı honda, yamaha gibi kullanırsan 1000kmdede haşat edebilirsin, düzgün kullanırsan 20000km sorunsuz kullanabilirsin.

2) Yaşayacağın sıkıntılar sana kalmış ama, genel olarak bazı basit kronik sorunları var. Benzin hortumun kopabilir
    bendeki gibi kablo çıkabilir
    yağ yakabilir
    sert kullanırsan kayış koparabilirsin (ben 11000kmde bi hayvanlık yapiyim dedim öyle kopardım ilk kez)

3) Sevpa tavsiye ediliyor kozyatağı karfurun orda

4) incelemeye gittiğinde kalkışlarda nasıl olduğuna bak, motorun sesine dikkat et, lastiklere dikkat et, orjinal lastikler leş
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım;
    14 aydır yaz,kış,fırtına,lodos,kar,tipi,uzun yol... devamlı kullanıyorum!!! 26.645 km'deyim,tabiki sorunları var... esas olay şu; 2 el alacağın motorun ilk sahibi motora nasıl binmiş!!!!!

sonuçta fiyatı ve kalitesi belli olan bir motor alıyorsun... çokta etki altında kalma!!! zat 150 gezi motorudur,hız yapmayı bekleme sakın... 90-95 çook rahat görürsün,motorunu devirli kullanmaya çalış... servis olarakta SEVPA TİCARET diyorum. internet'tende araşatırabilirsin...

Motosikleti
    Çok yakında...
    ayberk: mesajda belirttiğim gibi hız delisi değilim, amacım kısa mesafeli olan işyerime hızlı gidip gelmek. Estetik ve konfor arıyorum, o da bunda var. Sorun şu 3000-4000 km motorda yaşanabilir sıkıntılar ne olabilir. Klasik sıkıntıları okudum ama toplasna parası zaten 1500 tl...

RunemagicK: Sevpa yı duydum, hatta ustanın ismini bile aldım, teşekkürler.

ümmet perkitan: Yazdıklarınızla ilgili yaşanılan sorunun benzerini birkaç kişiden duydum ama aslında biraz da şans meselesi zannedersem. Tabi ki ikinci el oluşunun çok dezavantajı vardır. Kim nasıl binmiş-kullanmış bilinmez ama. Sonuçta bi bakıma girip alınacak bu motor. Ama dediğiniz mondial ürünlerine de bakacam.

Herkese teşekkürler.

Motosikleti
    birde alıcağın kişiyede dikkat et. Ben bi zat bakıcaktım, sahibiyle bindik motora, o zamanlar ehliyet olmadığı için ben artçıydım. Adam sert gaz veriyor, ellerini bırakıyor filan. Motoru kullanımı hakkında az çok fikir verdi bana Bu aldığım motorun sahibi ise emekli bi amcaydı, düzgün kullanmıştır diye düşündüm, gece karanlığında motorun dışını bile doğru düzgün görmeden anlaştık satış için, kaparo bile verdim ve hiçte pişman olmadım. Sahibe dikka yani
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Çok yakında...
    Evet ya kesinlikle katılıyorum size. Adam nasıl kullanmıştır bilinmez. Sen sakınırsın ama adam satacam zaten der basar ki basar... Tek korkum bu zaten, içinde azcık Allah korkusu olan zaten yapmaz. Hadi parası-malı kıymetli değil, ulen bari Allahtan kork. Demi... Neyse araştırmaya devam.

Şimdide kafayı bulandırdılar, özelden mesaj atmış bi arkadaş sağolsun. Diyo ki 151 RS sıfır al hiç kasma diye. Kime soruyorsam 151 RS yi dandik diyo. Topik oraya kaysın istemiyorum konumuz ZAT ama bilgisi olan kısaca yazıp geçebiliriz.

kursunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşım bende Seger scooter var hemde 125lik, daha önce arkadaşımın Zat150 kullandım sadece görüntü var, hiçte 150cc gibi değil. Tabi seninde dediğin gibi kullanıcıdan kaynaklanıyor ama arkadaşım 2.el aldı aldığı günden beri servisi zengin etti.

Bursa da sürekli gittiğim 2 motor tamircisi abime de sordum bi dönem bende alacaktım ikisininde dediği laf aynen şu
    "Al tabi al sakın kaçırma(bu esnada ellerini ovuşturuyorlar) biz çok seviyoruz ZAT modelini, şuanda çok sık gelmiyorsun alırsan akraba gibi oluruz sıksık gelirsin bize"

SYM öneriyorum, araştır bence, fiyatı fazla gelebilir ama inan servisin nerede olduğunu unutturur, sadece benzinini yağını koy düşmeden kullan banamısın demez.Şehirlerarası yolculuk yapan arkadaşım var, Bursa-Eskişehir hiç durmadan
    16 BHN 22
    (BatuHaN)

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LEVENT;
    benim zat az önce 26.750 km oldu ve ben bu motoru 1.850 TL'ye satıyorum... yani;3.000-4.000 km'deki motorlarla aynı fayata!!!!

gördüğün sadece km... ancak motora bindiğinde hiçte 26-27.000 km yol yapmış motor gibi değil.... hatta dahabile iyisi...

tamamen bakım ve kullanımla alakalı....

e tabi birde ilk toplanma hali var... servis nasıl topladı bunu bilemeyiz,ilk sahibine güvenmen ve mutlaka RunemagicK gibi 2-3 tur motorda tur at... ama sahibiyle beraber!!!!!

150 zat maxi scooter olduğundan çok rahattır,indikten sonra diğer motorlara bindiğinde (151 rs modelleri gibi) sana çok küçük ve rahatsız gelecektir...

tabiki boy ve kilo'nda önemli etken...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    almayı düşünüyorsan tanıdık birinden almanı tavsiye ederim...Mesele Ayberk'ten...ama kaderden kaçamazsın...

Çin menşeili ucuz ithal ürünlerin gazabı ve laneti seni elbet yakalar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Çok yakında...
    kursunes; SYM yi araştırmıştım daha önce gerçekten çok hoş motorları var, ama fiyatlar haliyle yüksek, bana da şuan itibariyle yüksek fiyatta bişey lazım değil, lazım değil demiyeyim de alamam açıkcası. Yoksa gerçekten çok hoş motorlar var. Hele ki Joyride 200 lere hastayım. Ama 3500 tl den aşağı bulmak zor gerçekten.

Açıkcası servislerin Zat 150 yi çok görmesi kafamı karıştırmıyor değil, ama beklemekte istemiyorum motor konusunda.

AYBERK; km muhabbetinde haklısındır lafım yok, ama inan çok anladığım bişey değil. Araba alır gibi davranmak istemiyorum, öyle olmadığını bilyorum çünkü, ama yine de teşkkürler ilgin için. Aklımda bulunsun muhakkak birileri soracaktır bana, senin motor içinde bi çaba içerisinde olacam.

mete_han; nasip diyelim mi?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    evet nasip diyelim...asla satmam dediğim motorun elimden haciz yoluyla alınabileceğini düşünsem inanmazdım mesela...ama herşey olur bu hayatta...herşey...ama sen seçimini yaparken Allahın verdiği aklı kullanmalısın...o aklı kullan...sonuna kadar dibine kadar kullan...belkide yetmedi bu topiği ondan açtın...danışmak için...tabiki zat 150 kullanan birne danışacaksın bana neden danışasın ki...ben sadece okuduklarımın gördüklerimin olumlu olmadığını söylüyorum...görmek duymak istemediğin şeyler nedeniyle sorumlusun...zatların laneti diye birşey duymadınmı bu forumda...illa araştırıp sana linkmi atayım...servislerde nasıl kazıklanıldığını...her an marşa bastığında çalışmaya kendilerini hazır hissetmediklerini ..vs vs...

sadece bir örnek...sadece 1...yeterli değilse bu veritabanına iyice bakarsın...sana o parayla bay mükemmli al demiyorum...ama seçimlerinde daha dikkatli olmalısın...bu ya nasip dersen eyvallah...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...aceralari.html

Alıntı MaxiBoost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani eskiden "cin ali" dizisi kitaplar vardı ya ,
    cin ali kırda ,
    cin ali okulda ,
    cin ali ve şehir gezisi
    vs vs

bende artık, mondial zat 150 için böyle bir dizi yazı hazırlamak istiyorum,
    en azından başlık olarak ona benzer birşeyler kullanıcam ..

lanetli zart ,her zaman olduğu gibi en fazla 2 ay dayanabildi ,
    bugün gene bir tarafları karıncalanmaya başlamış olacakki bana sorun çıkardı .

En son kayış falan değişmiştim ,karburatör ayarını ne güzel tutturmuş ,
    orasının burasının ufak tefek problemlerini çözmüştüm ve çok uzun zamandır yağ damlatma probleminide giderdikten sonra bugün gene başka bir maceraya atıldık, malum zat bu rahat duramaz ,
    illlllaaaaaa arıza çıkaracak, 1 ay bilemedin en fazla 2 ay ..

problem :
    motoru çalıştırdım sorun yok ,çıktım yola ,en fazla 5 dakika yol almıştımki ,
    motorda çatırtılar çuturtular gelmeye başladı ,mekanik ve baya yüksek bir ses .

Hemen sağa çektim stop ettim ,tekrar çalıştırdım ses yok ,
    biraz bekledim ,o ses gene başladı sonra kesti ,ara ara gene gelmeye falan başladı , sanki kartere bir metal parça düşmüş de krank dönerken ona vuruyormuş gibi ,

sonra bu sesin yatak vurma sesi olmadığına kanaat getirdim ,yani piston ,krank problemine benzemiyor ve sallantı sonucu ortaya çıkıyor genelde , sürekli değil .

neyse yapacak birşey yok ,
    motoru komple indirdim, artık bir o kalmıştı yapmadığım o konuda da milli olduk sonunda. Bu arada zat 11 bin de .

bir arkadaş marş motorunun motorun içinde kalan dişlileri ile ilgili bir problem yaşamış daha önce , muhtemelen aynı olay .Yarın oraları sökücem iyice bakıcam , çünkü piston krank segman falan gibi bir sorun değil ,eğer o ses yoksa motorun çalışması düzgün .

hazır sökmüşken iyice detaylı resimler çekeyim diyorum .

aklına birşey gelen olursa dinlerim,
    ama kimse,
    iyi bir ustaya götür,
    ellemeeee cıssss bozarsın ,
    geçmiş olsun,takma kafana,
    orjinal kalsın,kurcalama,
    sat başka birşey al ,
    ehehe kesin akün bitiktir gibi cevaplar vermesin.

bugün cep tel ile birkaç kalitesiz foto çektim
    Lanetli Zat:

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Çok yakında...
    aslında araştırdım ama maceralına girmemişim ya gerçekten de topicin hepsini okudum, ama gerçekten de içler acısı. Kafa karışıktı tam karıştı Benim gibi aceminin acemisi için çok fazla şeyler aslında motor vs.

En azından şöyle düşünüyorum (yani zat olsun derken bile düşünüyorum) "beni işe götürüp getirsin, sorun çıkarmasın vs gibi"

Ama şu bir gerçek ki ben devamlı bi şekilde servise gideyim, bırakayım 1 hafta yatsın, 50-100-200 tl bayılayım, gerçekten hiç ama hiç iç açıcı değil, yalan yok. Yazık günah 2000 lira vericem, çöpe... Böyle de düşünüyorum bazen. Hatta bu düşüncemden dolayı acaba sıfır küçük bişey mi alsam falan dedim. Kebapçı scooterlerından

SYM motorlara hastayım, yani bir burgmann gibi tabi olamaz ama görüntü itibariyle motor gücü itibariyle süper ama tabi onda da topic açmam gerekecek. kursunes arkadaşımız "servisi unutursun" diyo, ben bunu biçok kişiden duydum ama yine de insan diyor ki; "benim gibi daha motor tutkusu başlamamış, sadece kısa mesafeyi kat edeyim diyen biri için fazla değil mi"

bir yanım bunu diyor, diğer yanımda "iki teker üstü canını teslim ediyorsun kolay değil bedeli" diyor.

Oooofffff ne kadar zor bir iş Yarabbim. Motor hevesi olunca Rabbim maddi imkanda nasip etsin. AMİN...

Motosikleti
    zatın diğerlerinden iyi olduğunu şöyle ispatlayabilirim
    sahibinden.com daki satılık mondial ilanlarına gir, kilometrelerine göre sırala, en çok kilometresi olanlar 150 zattır
    (en başta 50-60-70-80.000km gibi olanlarda var yanlış onlar, sonraki sıfırıda yazmış akıllılar)
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Çok yakında...
    kardeşim iyi güzel de birde o adamlar niye satıyor diye sormak lazım demi benim gibiler alsın diyemi? gerçekten dilleri-cepleri yandığı için mi?

Klasik cevap verebilirler, hatta yazarlarda oraya yeni alıcam, memnunum. Ben dürüstüne rastladım (dün mesaj atmıştım, cevap verdi).

Adam diyo "kardeşim eğer problem çözebiliyorsan güzel motor"
    ya dedim "ben o kadar anlamam ama usta eder adamı herhalde"
    "ben hala olamadım usta diyo"

Diyeceksin ki bunları duyduktan sonra hala almak istiyormusun? Vallahi param olsa hiç düşünmeden başka bişeylere yönelirim ama ne yapacaksın. Aksilik ki, ne Yardan oluyorum, ne de Serden...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:19 PM ----------

kardeşim iyi güzel de birde o adamlar niye satıyor diye sormak lazım demi benim gibiler alsın diyemi? gerçekten dilleri-cepleri yandığı için mi?

Klasik cevap verebilirler, hatta yazarlarda oraya yeni alıcam, memnunum falan...
    Ben dürüstüne rastladım (dün mesaj atmıştım, cevap verdi).

Adam diyo "kardeşim eğer problem çözebiliyorsan güzel motor"
    ya dedim "ben o kadar anlamam ama usta eder adamı herhalde"
    "ben hala olamadım usta diyo"

Diyeceksin ki bunları duyduktan sonra hala almak istiyormusun? Vallahi param olsa hiç düşünmeden başka bişeylere yönelirim ama ne yapacaksın. Aksilik ki, ne Yardan oluyorum, ne de Serden...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı leventkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında araştırdım ama maceralına girmemişim ya gerçekten de topicin hepsini okudum, ama gerçekten de içler acısı. Kafa karışıktı tam karıştı Benim gibi aceminin acemisi için çok fazla şeyler aslında motor vs.

En azından şöyle düşünüyorum (yani zat olsun derken bile düşünüyorum) "beni işe götürüp getirsin, sorun çıkarmasın vs gibi"

Ama şu bir gerçek ki ben devamlı bi şekilde servise gideyim, bırakayım 1 hafta yatsın, 50-100-200 tl bayılayım, gerçekten hiç ama hiç iç açıcı değil, yalan yok. Yazık günah 2000 lira vericem, çöpe... Böyle de düşünüyorum bazen. Hatta bu düşüncemden dolayı acaba sıfır küçük bişey mi alsam falan dedim. Kebapçı scooterlerından

SYM motorlara hastayım, yani bir burgmann gibi tabi olamaz ama görüntü itibariyle motor gücü itibariyle süper ama tabi onda da topic açmam gerekecek. kursunes arkadaşımız "servisi unutursun" diyo, ben bunu biçok kişiden duydum ama yine de insan diyor ki; "benim gibi daha motor tutkusu başlamamış, sadece kısa mesafeyi kat edeyim diyen biri için fazla değil mi"

bir yanım bunu diyor, diğer yanımda "iki teker üstü canını teslim ediyorsun kolay değil bedeli" diyor.

Oooofffff ne kadar zor bir iş Yarabbim. Motor hevesi olunca Rabbim maddi imkanda nasip etsin. AMİN...
    Leventkurt "beni işe götürüp getirsin, sorun çıkarmasın vs gibi" diyorsun işe giderken yolda kalmaların arttığında işinden olmayasın

Şaka bi yana burda ne yazılırsa yazılsın senin kafana ve cebine yatandan başkası yalan oluyor, ama yinede kafanı karıştıracak olacaksam kendi fikrim 2. el Zat alacağına kebapçı scooterlarından sıfır alırsan daha mantıklı derim, en azından 2 yıl garanti yada 30-40binkm garantili oluyor.

Zat istemenin sebebi anladığım kadarıyla şeklinden kaynaklanıyor, madem acemisin (benim gibi), madem motor hevesin var(benim gibi), komikte olsa az yakan-servisi-yedek parçası bol bi scooter al(benim gibi), acemiliği atınca zaten kriterlerin değişiyor.

Mesela ben hep Kawasaki ZZR 1100 istedim ama 1 kez kullanınca tabiki bi acemi için tamamen intihar olacağına kanaat getirdim,
    sonra naptım 100cc cross(ehliyetsiz) ardındanda 125lik Seger scooter(ehliyetli) şimdi ehliyette var azda olsa tecrübe de, ufaktan cc büyüteceğim,

şimdi gözümü 200cc cross-enduroya diktim, sonra da Honda Transalp istiyorum, nasip olur senin dediğin gibi Rabbim maddi imkan verirsede hayalim BMW F800GS

Ufaktan başlamanın avantajları saymakla bitmez, ki ustalarda böyle diyor zaten yağmuru, mıcırı, yoğun araç trafiğini, çukuru, virajı, manevrayı, yağı, kaskı, eldiveni....... herşeyi ufakta olsa bi motora binip yola çıkınca öğreniyorsun, tabi ufak motorun yedek parçada, benzinde, vergide, aksesuarda ufak masrafı, Allah korusun kazada (tabi kazaya bağlı) ufak yaralanması oluyor.

Çok uzattım biliyorum, işin özü hayırlısıyla sen bineceksin,

Allah gönlüne göre versin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:37 PM ----------

Buyur benim motoru vereyim sana

http://www.sahibinden.com/2008_model...XQQdisplayitem
    16 BHN 22
    (BatuHaN)

Motosikleti
    SYM EVO 250
    al al zat al..süper keyifli bi motordur..ha arıza yaaprsa o da kaderin diyelim
    işte buna dokunma !!!

Motosikleti
    Çok yakında...
    kursunes kardeşim çok teşekkür ediyorum gerçekten üşenmeden yazdın valla. Allah razı olsun. Dediğin gibi ikinci el yerine küçük bişey al sıfır olsun 2 yıl garanti vs var en azından. Biraz önce bi yazı okudum mondial işine hiç girmeyin diyor. Bu seferde sıfır kebapçı motoru alacaksam bu ne olmalıyı tartışıyorum içimle

Hazır el attın konuya hadi bide sıfır bi kebapçı motoru söyle kardeş.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı leventkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kursunes kardeşim çok teşekkür ediyorum gerçekten üşenmeden yazdın valla. Allah razı olsun. Dediğin gibi ikinci el yerine küçük bişey al sıfır olsun 2 yıl garanti vs var en azından. Biraz önce bi yazı okudum mondial işine hiç girmeyin diyor. Bu seferde sıfır kebapçı motoru alacaksam bu ne olmalıyı tartışıyorum içimle

Hazır el attın konuya hadi bide sıfır bi kebapçı motoru söyle kardeş.
    Valla kebapçıların çoğunda çin malı var ama motordan anlayanlarda yada az masraf çıkartsın sorun olmasın diyenlerde yamaha honda (ybr yada cbf) gerçi bunlar scooter tarzı değil ama çok sağlam makinalardır.

Honda CBF 150

Yamaha YBR 125

Scooter olarak Honda Beat ya da sıfırları varmı bilmiyorum ama Yamaha Cygnus tavsiye edebilirim, gerçi senin gözüne komik gelecek diye tahmin ediyorum ZAT şekline alıştığın için bu modeller benim de gözümde sivrisinek gibi duruyor biraz ama dediğim gibi acemiliğini atmış olursun üzerinden...

Ya bide bunlar tuzlu gelir diyosan benim dayıoğlunda var çokta memnun hemde çoğu kişinin bildiği gibi Çin malı değil Taiwan malı
    Kymco CK 125 Pulsar
    16 BHN 22
    (BatuHaN)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler