Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Sym xs125k

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    merhaba arkadaşlar sym xs125 henüz piyasaya yeni girdi.ben sym nin diğer model kullanıcılarının yazdıklarına güvenerek henüz bu model tanıtım aşamasındayken satın aldım.aynı şeyi yıllar önce kymco da yapmıştım ve yanılmamıştım umarım yine aynı şey olur.çünkü bu modeli tanıtım fiyatı olan 3000 tl ye vade farksız 12 taksitte aldım.bayii 10 adet getirmişti,bir hafta içinde tamamı satıldı.ben henüz rodaj aşamasındayım,motorun gerçek performansı hakkında deneyimlerimi ileriki günlerde yazıcam.ama eski bir ybr ve tvs kullanıcısı olarak ilk izlenimim iyi bir alışveriş yaptığım şeklinde bu modeli kullanan arkadaşlarda buraya fikirlerini yazarlarsa kararsız kalmış motorsiklet alıcak arkadaşlarada yol göstermiş oluruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    hayırlı olsun,güle güle kullan.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    sağolasın abi,bugün daha motorla 500 metre yol yapmadan lastiği patlattım.kocaman bir vida girmiş.hemen iki lastiğide dublekse çevirdim.yani bu motorla maceram iyi başlamadı inşallah en büyük sıkıntısı bu olur.

Motosikleti
    bu gün ilk defa adam akıllı motora binip test etme imkanım oldu.öncelikle çok seri bir motor asla hantallık yok.virajlarda oldukça dengeli ve en çok hoşuma giden tarafı süspansiyonu oldu taşlı bir yola girdim ve daha önce libertydeki gibi sarsıcak diye beklerken ummadığım kadar iyi bir süspansiyon ile karşılaştım.fazla bir sürat denemesi yapamadım malum henüz rodajda ama çok rahat bir şekilde 90 kmyi geçti ama ben yavaşladım.vites geçişleri çok yumuşak ve rahat bu motora gitgide kanım ısınmaya başladı.şimdi depo kılıfı branda ve koruma demiri arıyorum.düzcede aksesuar bulmak zor internetten araştırıyorum.

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    evet gerçekten güzel bir motora benziyor görünüşü aynı ybr gibi fakat malzeme ve işçilik kalitesi daha fazla gibi görünüyor.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    İnsan bi fotosunu da koyar değil mi?

Güzel motormuş, güle güle kullan.

Motosikleti
    sağolun arkadaşlar,gerçekten iyi çıktı,önce şüpheyle almıştım ama korktuğum başıma gelmedi.bu gün 300 km lik bir tur yaptık.abant,mudurnu,göynük,adapazarı ve düzce.arkadaşlardan birinde ybr diğerinde cbf250 vardı.hondayla başetmek mümkün olmadı,nede olsa 250 lik ama ybr nedense hep bizi takip etmek zorunda kaldı.ama olsun nede olsa yamaha sağlam motor deyip arkadaşı teselli ettim.umarım burayı okumaz çokta alıngandır.

Motosikleti
    Yamaha x city 250
    arkadaslar bende motor almak istiyorum da sym xs 125 güzel bi motor gibi geldi.İşçiliği gerçekten yakından baktımda güzel duruyodu galiba iç aksanı motoru japon malıymış gayet kaliteli.Ama motor konusunda beni kuşkulandıran servis ve yedek parça problemi bi bilgisi olan varsa servisleri nasıl yedek parça hemen temin edebiliyorlarmı fiyatları nasıl bilmek isterim.Uzun yol kullanan arkadasımız varsa onada sormak isterim uzun yolda motor nasıl vibrasyon olayı nasıl artılarını ve eksilerini bilmek isterim

20yıllık motorcuyum gidib bir sym xs125 k aldım aldım ama sorunlar hemen başladı kafa bilyalarında boşluk var sıktırdım yine gevşedi sıkıyorsun servisinde yine gevşiyor gittim ünlübir ustaya akcaabatta 100l,ira para harcadım tornaya verdim kafayı ancak yaptırabildim nereden civata sökersen yerine takamıyorsun yalama oluyor
    klometre saatlerinin aldında lastik takoz olması gerekirken demir takoz koymuşlarsaatlerin ici zamanla sarsıntıdan boşalacak biliyorum amortisörleri cok sert arka amortisör ayar yerlerindedi kalitesizliğe bir bakın marş ve sinyal kollarını komple değiştirdim garantiden arızalı idi garbiratörüde garantiye yollayıp yaptırdım yok arkadaşlar kanuni bile bundan kaliteli anlamayıp aldımtektesellim yedek parcası var garantiside altındaki motor şimdilik iyi kaportası iyideğil

Motosikleti
    SYM xs125 k

Sym xs125k

BENCE YANLIŞSISINIZ MOTORUN SÜSPANSİYONU ÇOK GÜZEL VE ÖN TARAFTAKİ VİDALAR KONUSUNDA HAKLISINIZ HEMEN GEVŞİYORLAR NE YAPÇAZ PEKİ SİZ NASIL YAPTIRDINIZ O VİDALARI

Çok kaliteli makine yapmışlar sıfırını geçen gün inçeleme şansım oldu(Honda bayinde)
    Kafadaki civata da neymiş,göstergeleri tutan parçanın civatası mı gevşiyor.

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    cumartesi siparişim geldi, bu haftaiçi plaka v.s. işlemlerini de halledecem o yüzden sadece 10 km yol gidebildim, saat gibi maaşallah, rodajda olduğundan çok itina gösteriyorum, memnunum... ilk 300 km den sonra civataların her motorda olduğu gibi elden geçmesi gerekiyor...

SVG....

symxs125k nın kafası yani ön amortisörlerini tutan bilya düzeneğiboşluk yapıyor onu dedim birde daha ince bir motor şasesi görmedim direksiyonu tutan civataları bir ikidefa sökün bakın ne olacak yalama olacaklar kafayı tutan yani amortisörleri tutan ücgen ne kadarince bir bakın

Motosikleti
    Alıntı motorcu6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    symxs125k nın kafası yani ön amortisörlerini tutan bilya düzeneğiboşluk yapıyor onu dedim birde daha ince bir motor şasesi görmedim direksiyonu tutan civataları bir ikidefa sökün bakın ne olacak yalama olacaklar kafayı tutan yani amortisörleri tutan ücgen ne kadarince bir bakın
    arkadaşım sen ya bizle dalga geçiyorsun yada sana toplama motor satmışlar .7 aydır bu motorun üstündeyim en ufak bir şikayetim yok umarım bu markayı kötülemek için bunları yazmamışsındır.milletin ekmeği ile oynamaya hiç birimizin hakkı yok.

cem.dinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM XS125K (200cc)-DESTRO250-ZZR250-Windy s 150
    Arkadaşlar 2009 haziranda sıfır 2009 model xs 125 k aldım motor beş para etmez köpekler gibi pişmanım 125 lik motor az yakıyor ama sürat yok çekiş yok şase işçiliği berbat şase kaynak yerlerinde kaynak çapakları temizlenmeden basmışlar boyayı. Ha şu bir gerçek az yakması ve vibrasyon olmaması çok güzel ama geri kalan hiç bir şeyi beş para etmez. Motor 125lik olmasına rağmen genel ağırlığı çok fazla. Servis konusu ise tam başa bela. Yeni aldığımda eksozun içindeki susturucular perçinlerinden koptu. Bir müddet zırıltılı eksozla gezdim sonra servis merkezinden yeni eksoz istedi.gelen eksoz kullanılmış ikinci el eksoz gönderdi. Buna çok sinirlendim ve geri gönderttim. Yeni göndersinler diye de servisi tembihledim. Ikinci gelen eksozda ilk gelenden daha berbat bir eksoz geldi cinler tepeme çıktı ve eksozu servisin gözü önünde parçaladım ezdim. Merkezin yapacagı işe deyip bastım küfürü allahtan servis akrabam olmasına rağmen nazımı çekti.servisin suçu yok tamamen merkezin i..neliği sonrada 125lik motoru söküp 200cc kros motoru taktım ve kendim özel el yapımı eksoz yaptım sahibinden.com da son fırsat adlı ilanda motorumun detaylı modifikasyonlarını görebilirsiniz.şu anda motordan memnunum servisten sorun yaşamazsınız ama yedekparça konusunda başınız ağrıyabilir. Lanet olsun bu motorun yedek parçasını kullanılmış gönderen kişiye.....

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Başına gelen olay üzücü tabi ancak genel bir değerlendirme yaparsak az yakması ve vibrasyon olmaması herşeyin önünde benim için. Seri olmaması konusunda birşey diyemem çünkü nayken81 arkadaşımız da en yukarıda motorun çok seri olduğundan bahsetmiş. Sanırım senin motorda bir sorun vardı ya da bahsettiğn susturucu sorunu yüzünden egsoz çıkışı tıkanıp performansı düşürdü. Bunun dışında şase işçiliğinin nasıl olduğunun da bence bir önemi yok, 3300 TL'lik motor sonuçta.

Motosikleti
    şunları eklemeyi unuttum motoru virajda biraz yatırdıgımda lastikler kayıyor.motoru yatırmaya gelmiyor çok düşme tehlikesi atlattım. ön takımın diğer motorlara göre dik olmasından rüzgarda ön takım çok sallanıyor ve motor yolda geziyor.hakimiyeti zor. Jantları çok çok ağır lastikler dandik ve ön amasör çok dik bu motoru hiç kimseye tavsiye etmiyorum alırsanız bile istediğiniz kıvama getirmek için çok masraf edersiniz. Yok bana sürat lazım değil sadece gezmek için alıyorum derseniz siz bilirsiniz.(duyuyormusun sym distiribütörlüğü lafım size)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:42 ----------

SEKO ARKADAŞIM NAYKEN81 NOLU ARKADAŞIM KIZMASIN AMA DEDİKLERİNE KATILMMIYORUM. MOTOR SERİ KALKMIYOR.HANTAL. 125 LİK MOTORA O ŞASE VE JANTLAR ÇOK AĞIR GELİYOR. YEMİN EDERİM Kİ KALKIŞ SERİ DEĞİL. 200cc KROS MOTORU BEN BOŞUNA MI KOYDUM O ŞASENİN ÜZERİNE. VALLAHA 125 UAG MONDİAL BENİ 125LİK İKEN KALKIŞTA GEÇİYORDU. ŞİMDİ 200cc KOMPLE MOTOR TAKTIM ANCAK ARKASINDA RÜZGARINA GİREBİLİYORUM. DEMEM O Kİ ŞASE ÇOK AĞIR. MOTOR 125LİK OLMASINA RAĞMEN O ŞASEYE UYGUN DEĞİL 125K YAPACAKLARINA 200cc MOTOR KOYSALAR O ŞASENİN ÜZERİNE BİNİLECEK MOTOR OLUR DERİM. YANİ FİRMA BAZI DETAYLARI DİKKATE ALIP BİZ KULLANICILARN GÖZLEMLEDİKLERİNİ UYGULASALAR BU MOTOR BELKİ BİR ŞEYE BENZER..

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman şimdi SYM XS125'in teknik verilerine ve özellikle güç / ağırlık oranına göz atalım..

Makinanın ağırlığı: 119kg
    Motorun gücü: 10,2hp

10,2 / 119kg = 0,0857

-----

Yamaha YBR125 için aynı veriler ve oran;

Makinanın ağırlığı: 124kg
    Motorun gücü: 10hp

10 / 124 = 0,0806

---

CBF150 için

Makinanın ağırlığı: 127kg
    Motorun gücü: 11.3hp

11.3 / 127 = 0.0889

-------------

Evet, şimdi bakın bakalım arada dağlar kadar fark varmı?

Karıştırmayın kafanızı.. Bu 3 makinayıda kullanmış biri olarak rahatça söyleyebilirimki; bu makina Honda CBF150'den yada Yamaha YBR125'ten serilik konusunda asla geri kalmaz. Belki daha bile iyidir.

Tek sıkıntısı YBR'de olduğu gibi lastikleri.. Fabrika çıkışı lastikler çok sıkıntılı, değişmesi gerekiyor..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Neredeyse 1.5 ay oldu 850 KM yol yaptım, SYM'den çok memnunum ne yalan söyleyim, cem arkadaşımızın beklentileri yüksek olduğundan muhakkak bu motor ona az geliyor olabilir, adı üstünde COMMUTER bu ne yarış motoru ne cross motoru. Benim için önemli olan yakıtı ve sağlamlığı. Tek şikayetim; lastikleri virajda yatmak veya ani ufak bir frenajda kayıyor, biraz daha kullandıktan sonra onu da değiştirmek lazım, güvenlik açısından.

SVG...

Motosikleti
    Arkadaşlar beni yanlış anlamayın ama sym xs125k gibi bir motorsikleti Yerli Mondial uag125 geçiyor Hatta benim motora arkadaşlar ÖLÜ SYM diyerek dalga geçiyorlardı.Bu da beni acayip sinir etti ve bu sinirle egzantrik zincirli 200CC komple motor taktım şasenin üzerine. Doğru söylüyorsunuz benim beklentilerime xs125k karşılık vermedi Şu anda benim motorumun markası aynen şöyle olmuştur (SYM XS125K 200cc)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler