Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Sym xs125k

Motovento
    REKLAM ALANI
    erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Motorda feci vibrasyon var 90 km/h yi 6000 ve üstü devirde geçtiğim anda başlıyor. Rahatsızlık veriyor özellikle de sağ ayağımı çok titretiyor.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    klemenjero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max 250
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda feci vibrasyon var 90 km/h yi 6000 ve üstü devirde geçtiğim anda başlıyor. Rahatsızlık veriyor özellikle de sağ ayağımı çok titretiyor.
    evet dostum 6000 devirden sonra bende hissediyorum o titreşimi. ama benim ayaklarımı rahatsız etcek kadar değil. bi servise göster istiyorsan.
    anladığım kadarıyla 6000 deviri geçmemek gerekiyor pek bizim motorlarda.

yalniz_prens_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR-125

sym hakkında

valla arkadaşlar yorumlarınızı okudum da inanın zevkler ve renkler tartışılmaz derler ya işte bu yüzden demişler sanırım.
    bazı arkadaşlarımızı motoru kötülüyor bazı arkadaşlarımız da memnunum diyor. kötüleyen arkadaşlarımın yorumları genellikle 5 para etmez şeklinde oluyor. memnun olan arkadaşlarım da yakıtından memnunum diyor
    bende sym motoru bu hafta alıcam...
    ben evkurda çalışıyorum. burda sattığımız asya motorlar var. ve 2 gün önce motor teslimi sırasında motor çalışmadığı için asya motordan usta geldi... ama adam cidden usta. dedim abi asya motorda çalışıyorsun biliyorum ama sana bişi soracağım ben SYM motor aldım dedim.nasıl bi motordur iyi midir kötü müdür diye sordum. usta taivan malıdır işçiliği iyidir gibi güzel sözler söyledi. şimdi düşünüyorum da bu adam bana yaw neden asya almadın işte şöyle işte böyle demedi de SYM motoru övdü onu düşünüyorum.
    SYM motoru kullanan ya da kullandığını iddia eden ve kötüleyen arkadaşlarıma tek bişey söylemek istiyorum;
    1-) ya siz motosiklet binmeyi bilmiyorsunuz bu yüzden problem çıkarıyor
    2-) ya motosikletten beklentileriniz çok ama çok fazla
    3-) ya milleti yanlış yönlendirme yapıyorsunuz ki bu ülkemizde vazgeçilmez birşey
    4-) ya da sym 125 lik motoru sanırım düz yolda değil genellikle uçmak için kullanıyorsunuz...

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı yalniz_prens_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşlar yorumlarınızı okudum da inanın zevkler ve renkler tartışılmaz derler ya işte bu yüzden demişler sanırım.
    bazı arkadaşlarımızı motoru kötülüyor bazı arkadaşlarımız da memnunum diyor. kötüleyen arkadaşlarımın yorumları genellikle 5 para etmez şeklinde oluyor. memnun olan arkadaşlarım da yakıtından memnunum diyor
    bende sym motoru bu hafta alıcam...
    ben evkurda çalışıyorum. burda sattığımız asya motorlar var. ve 2 gün önce motor teslimi sırasında motor çalışmadığı için asya motordan usta geldi... ama adam cidden usta. dedim abi asya motorda çalışıyorsun biliyorum ama sana bişi soracağım ben SYM motor aldım dedim.nasıl bi motordur iyi midir kötü müdür diye sordum. usta taivan malıdır işçiliği iyidir gibi güzel sözler söyledi. şimdi düşünüyorum da bu adam bana yaw neden asya almadın işte şöyle işte böyle demedi de SYM motoru övdü onu düşünüyorum.
    SYM motoru kullanan ya da kullandığını iddia eden ve kötüleyen arkadaşlarıma tek bişey söylemek istiyorum;
    1-) ya siz motosiklet binmeyi bilmiyorsunuz bu yüzden problem çıkarıyor
    2-) ya motosikletten beklentileriniz çok ama çok fazla
    3-) ya milleti yanlış yönlendirme yapıyorsunuz ki bu ülkemizde vazgeçilmez birşey
    4-) ya da sym 125 lik motoru sanırım düz yolda değil genellikle uçmak için kullanıyorsunuz...
    Vibrasyon var dedik, olmasaydı yok derdik. Biz de biniyoruz üzerine dışardan bakıp söylemiyoruz, problem nedir anlamadım? Motordan genel olarak memnunum zaten sadece vibrasyon var hepsi bu. Daha kötü yanı çıkarsa çekinmem yazarım buraya. İyi yanlarını da yazıyorum zaten. Eleştiri böyle birşey...

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    abicim sym'nin Halkla İlişkilerini mi yürütüyorsun? Burada herkes xs125 kullanıcısı elbette iyi taraflarını da kötü taraflarını da konuşacağız ki burayı okuyan potansiyel tüketici ne alacağını bilsin, ayrıca bizde motorlarımız hakkında daha fazla bilgiye sahip olalım.. Madem daha almadın haberin olsun biraz fazla vibrasyon var, ayrıca zincir-dişli takımı dayanıksız, zırıltı benzeri sesleri bol ama dayanıklı ! Kolay kolay hararet yapmayan az yakan, kendi sınıfına göre güçlü iyi bir motoru var. Ayrıca aydınlatması, tipi, fiyatı, SYM olması, dayanıklı olması bu motorun iyi tarafları..

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    ya bundadamı sorun var ya. konunun yarısı iyi yarısı kötü. bu gidişle 2. el ybr alcam galiba. oysaki ben 4000 tl yeni ybr ye vermektense bunu alırım diyordum ama kullananlar yazmış başına gelenleri. benim olayım titreşim. eğer varsa titreşim anlaşılan biraz daha para biriktirip başka alcam.
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı isg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bundadamı sorun var ya. konunun yarısı iyi yarısı kötü. bu gidişle 2. el ybr alcam galiba. oysaki ben 4000 tl yeni ybr ye vermektense bunu alırım diyordum ama kullananlar yazmış başına gelenleri. benim olayım titreşim. eğer varsa titreşim anlaşılan biraz daha para biriktirip başka alcam.
    6000 devire kadar ( ki buda düz yolda 90km/h hıza tekabül ediyor ) titreşim falan yok. Çok konforludur. Ama 6000 i geçtiğiniz zaman titreşim başlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arkadaşlar gerçekten güzel motor..Ammmaaaa aynen doğrudur.6,000 devirden sonra titreşim artıyor..zaten 90 km hızdan fazlası bu tip motorlara göre değil..Birde ön göstergeden zarıltı,,zurultu..geliyor..ama ben memnunum...Tipi çok güzel,,kalitede fena değil..eeeeee daha ne olacak..yakıtta çok iyi..

Motosikleti
    CBF 150

Motosikleti
    CBF 150
    Geçtiğimiz günlerde motorumu yıkarken zincirini de çamurundan temizledim, wd40 sıkıp baklalarının herbiryanını güzelce temizledim. Arkasından güzelce bir yağladım yağdanlıkla. Çiçek gibi oldu. En önemlisi de vibrasyon baya bir azaldı, artık neredeyse hiç rahatsız etmiyor... Demek ki zincirden kaynaklanıyormuş birazda.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Ben oringli CBR 125 ziinciri taktım..cuk oturdu..şahane oldu...

Ben de motor sevdasına düştüm. Nerde motor satan yer var dalıyorum içeri
    Bugun uğradığım bir motorcuda bunu tavsiye ettiler. Seni uzun süre götürür bu dediler. Biz eğitim vermek için aldık beklediğimizden çok çok iyi çıktı dediler. Bu yorumları da görünce almaya meyillendim açıkçası.

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Kalite olarak herkes iyi demiş zaten merak ettiğim; Bu motorların servisleri,yedek parça fiyatları nasıl?

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalite olarak herkes iyi demiş zaten merak ettiğim; Bu motorların servisleri,yedek parça fiyatları nasıl?
    Şehir olarak nereden olduğunuzu belirtirseniz servis açısından daha rahat yardımcı olabiliriz. Bakımlarını ben istanbul motorda 70 tl ye yaptırıyordum garantiden çıkmasın diye. Biraz pahalı geldi, sanırım oraya götürmeyeceğim artık. Yedek parçayı soruyorsan eğer, daha hiç lazım olmadığı için bilmiyorum ;) 3700 km deyim

Bu arada bizim motosikletin bujisinin ngk markasındaki karşılığı DR7EA imiş. Baya bir araştırdım en sonunda aldım taktım mis gibi oldu. Çakmak çıkışı yaptırdım, artık telefon vs sarj edebiliyorum.

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Şehir olarak nereden olduğunuzu belirtirseniz servis açısından daha rahat yardımcı olabiliriz. Bakımlarını ben istanbul motorda 70 tl ye yaptırıyordum garantiden çıkmasın diye. Biraz pahalı geldi, sanırım oraya götürmeyeceğim artık. Yedek parçayı soruyorsan eğer, daha hiç lazım olmadığı için bilmiyorum ;) 3700 km deyim

Bu arada bizim motosikletin bujisinin ngk markasındaki karşılığı DR7EA imiş. Baya bir araştırdım en sonunda aldım taktım mis gibi oldu. Çakmak çıkışı yaptırdım, artık telefon vs sarj edebiliyorum.
    şehir ankara 3 tane servis görünüyor sym tr sitesinde

pek bi soru daha ekleyeyim, ybr ile kıyaslarsak ybr uzun yola gelir bu gelmez öyle mi ? başka önemli faktör var mı ?

Motosikleti
    CBF 150
    şehir ankara 3 tane servis görünüyor sym tr sitesinde

pek bi soru daha ekleyeyim, ybr ile kıyaslarsak ybr uzun yola gelir bu gelmez öyle mi ? başka önemli faktör var mı ?
    Büyük ihtimalle salı günü istanbuldan altınoluğa gideceğim. Bakalım gelecek mi gelmeyecek mi uzun yola Ben motoruma sonuna kadar güvenerek geleceğini düşünüyorum ve yüzümü kara çıkartmayacağına inanıyorum. Fotoğraflarını da koyacağım bol bol. Uzun yol konusu bu şekilde, çarşamba günü yazarım buraya geliyor mu gelmiyor mu başka önemli faktör satmak istediğinizde hemen satamazsınız bu motoru, çünkü türkiye pazarında yeni sayılır insanlar bilmiyorlar bu motorun sağlamlığını. Sym markasını da ancak motosiklet işinin içinde olanlar iyi bilir ve onlar da kaliteli markadır derler. Bir kaç yıl içinde ikinci el piyasasının da oluşacağına inanıyorum. He aldığınızda satmak ister misiniz bu motoru, işte ondan şüpheliyim ;)

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Büyük ihtimalle salı günü istanbuldan altınoluğa gideceğim. Bakalım gelecek mi gelmeyecek mi uzun yola Ben motoruma sonuna kadar güvenerek geleceğini düşünüyorum ve yüzümü kara çıkartmayacağına inanıyorum. Fotoğraflarını da koyacağım bol bol. Uzun yol konusu bu şekilde, çarşamba günü yazarım buraya geliyor mu gelmiyor mu başka önemli faktör satmak istediğinizde hemen satamazsınız bu motoru, çünkü türkiye pazarında yeni sayılır insanlar bilmiyorlar bu motorun sağlamlığını. Sym markasını da ancak motosiklet işinin içinde olanlar iyi bilir ve onlar da kaliteli markadır derler. Bir kaç yıl içinde ikinci el piyasasının da oluşacağına inanıyorum. He aldığınızda satmak ister misiniz bu motoru, işte ondan şüpheliyim ;)
    hadi bakalım uzun yol maceranı bekliyorum
    peki birisi wolf daha sağlam demiş bi iki modeli kıyaslarsak nasıl olur?

Motosikleti
    CBF 150
    hadi bakalım uzun yol maceranı bekliyorum
    peki birisi wolf daha sağlam demiş bi iki modeli kıyaslarsak nasıl olur?
    Eğer maşallah diyeceğinize söz verirseniz motosikletimin uzun yol performansindan bahsedebilirim

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Eğer maşallah diyeceğinize söz verirseniz motosikletimin uzun yol performansindan bahsedebilirim
    Sana kocaman bi MAAŞALLAH, bahsetmeden anlaşıldı aslında ama şöyle fotoğraflarla falan süslersen biraz konuyu memnun olurum

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Eveeeet arkadaşlar uzunca bir süredir locadan izledğim MT de artık sahalara inme vakti SYM nin genel referansı ve fiyatı bu seçimde etkili oldu.İlk motor ilk heyecan, aslında çok ta büyük bir beklentim yok motordan, mümkünse arıza yapmasın en azından az yapsın umarım zaman doğru kararı verdiğimiizi gösterir.
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler