Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Sym xs125k

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, bizim makinaya YBR hava filtresi uyuyormu? bilen varmı? yan sanayii ucuza kapatayım diyorum!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Thrıller
    merhaba arkadaşlar bende nasipse perşembe günü xs 125k alıcam özellikle uzun süredir kullanan arkadaşlardan rica ediyorum nasıl memnunmusunuz cevaplarınızı bekliyorum...

yaklaşık 3000 kilometredir kullanıyorum. uzun yolda yaptım. makina şuan 9000 civarı.
    maşallah, taş gibi.. hiçbir sıkıntı çıkarmadı. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz..

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 3000 kilometredir kullanıyorum. uzun yolda yaptım. makina şuan 9000 civarı.
    maşallah, taş gibi.. hiçbir sıkıntı çıkarmadı. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz..
    Maaşallah.... 2000km'yi yeni geçtim, yağ ve benzin harici masraf yok Çok memnunum, henüz uzun yola çıkamadım... Uzun yol tecrübelerinizi anlatırsanız?

SVG...

Motosikleti
    BMW R 25 - sym xs125k
    mrb. arkadaşlar bende 2 gün önce aldım şu an 60 km de herhangi bir problemi yok süspansiyonu gayet rahat titreşimsiz bir motor ve çok kıvrak şehir içi trafiğinde manevra kabiliyeti yüksek lastik konusuna bende katılıyorum biraz kullanıp değiştirmek lazım

SYM XS-125 mi daha iyi TVS Apache mi ?

Alıntı yigitkadi1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SYM XS-125 mi daha iyi TVS Apache mi ?
    SYM daha iri, daha kalıplı bir makina. Seramik silindir teknolojisiyle güven veriyor. Apache biraz daha güçlü. Fakat uzun boylular için çok rahat değil. Hangisini alırsanız alın, pişman olmazsınız diye düşünüyorum.

Bende aynı ikilemde kalmış ve XS125 tercih etmiştim. İyikide öyle yapmışım.

Alıntı Hisseci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol tecrübelerinizi anlatırsanız?
    Merhabalar. Uzun yol olarak niteleyebilirmiyiz bilmiyorum ama 420km yol yaptım birgün içinde. (1000-1500km yol yapanlar varmış, onlara nazaran benimki pek uzun yol sayılmaz)

Öncelikle Istanbul trafiğinde şehiriçinde 100km'de yaklaşık 2,8lt yakan motorumun uzun yol yakıt performansını hesaplamak için yola çıkarken depoyu fulledim. Tam 148 kilometre sonra tekrar fullediğimde 3 litreye yakın benzin aldı. Hatta tam 3 litre dolmadı. 2,8 litre falan.Bu da 100km'de yaklaşık 2 litre yaktığımı gösterirki maşallah çok iyi bir değer.

Yol boyunca 90km hızı pek geçmedim. Nadirende olsa makinayı moda sokmak için 110-120km'ye çıktım ama genelde 90km'de sabit hızla sürdüm diyebilirim.

Makinanın amortisorleri gayet tatlı bir ayarda. Ne çok sert ve yorucu, nede yol tutuştan ödün verecek kadar yumuşak. Tam olması gereken kıvamda. Dolayısıyla fazla yorucu olmadığını söyleyebilirim. Lastiklerim tubeless, o konudada kafam rahattı ama çok şükür onlarda da herhangi bir sorun çıkmadı. 1 saatlik sürüşten sonra sürekli molalar verdim. Varış noktamda makinanın soğumasını bekleyip bir güzel temizledim, sildim, zincirini yağladım. 4-5 gün sonrada aynı şekilde dönüşü yaptım.

Genel olarak keyifli bir yolcuktu diyebilirim. Ayarsız otobüs ve kamyonlar dışında çok şükür sıkıntı yaşamadım. XS beni hiç üzmedi..

cem.dinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM XS125K (200cc)-DESTRO250-ZZR250-Windy s 150
    ARKADAŞLAR BEN SYM XS125K MOTORUMU SATIYORUM İLGİLENEN OLURSA SIFIR KM YE DÜNYA KADAR PARA VERECEĞİNİZE BENİM SATIŞA ÇIKARDIĞIM MOTORUMU ALIN DERİM SAHİBİNDEN.COM DA FARKLI SYM DİYE İLANIM VAR BAKABİLİRSİNİZ.

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    ben de almayı düşünüyordum Wolf Classic imi satıp memnun değil miydin motordan titreşim uzun yol konforu nasıl acaba memnun değil miydin?

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 Temmuzda 9000 KM'de olduğunu söylediğiniz makineniz, 2 Eylülde 7700 KM'de nasıl oluyor... İlginç Açıklaması vardır herhalde

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30836690/detay

Alıntı Hisseci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 Temmuzda 9000 KM'de olduğunu söylediğiniz makineniz, 2 Eylülde 7700 KM'de nasıl oluyor... İlginç Açıklaması vardır herhalde

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30836690/detay
    evet hocam, doğrusu 7700 hali. şuan 8000 civarı oldu gerçi..

muhtemelen o mesajı yazdığımda makinadan uzaktım, çünkü yaz içinde sık sık garaja çekip şehirdışına çıkmam gerekti. adam gibi doya doya süremedim. tahmini olarak yazmışımdır muhtemelen.

çok takılmamak lazım. kilometre saatiyle falan oynandığı gibi bir düşünceniz varsa dileyen herkes istediği tüm ustalara yada yetkili servislere gösterebilir.

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    Selamlar, kısa süre sonra bende xs125 sahibi oluyorum... Yazılanları okudum, kullanıcısı az olan bir motor şu an da ama kullanıcı arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi?(daha ayrıntılı olarak) Vibrasyonu nasıl? Uzun yolda güvenilir mi? Performansı nasıl? Vites geçişleri nasıl? Gözünüze çarpan(kafalığın sallanması dışında) bir sorunu var mı? ...
    şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    bmw f650 gs

Daha yeni aldım....

Üç gün önce şehir içi kullanım için 2. motor olarak aldım. Şu an 250 km yol yaptım. Motor-fiyat kıyaslamasına göre parasını hak eden bir makine. Titreşim çok az ve rahat bir sürüş sağlıyor. Lastikler güvensiz. Değiştirmekte fayda var. Vites geçişleri yumuşak. En büyük eksisi, kafa bölümünde gevşeme ve zıngırtı rahatsızlık veriyor. Far aydınlatması yeterli. Sellektör butonu ve motor açma kapama switch butonu artısı.Frenleri yeterli .
    Merak ettiğim olay yakıt konusu. Sanki çok da ekonomik değilmiş gibi geldi bana. 1 Lt ile kaç km gidiyorsunuz?
    Neyse sonuçta YBR'ye tercih edilebilecek bir motor. Kullanıcısını üzmeyecek gibi görünüyor.
    bmw f650 gs

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Alıntı Burakxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, kısa süre sonra bende xs125 sahibi oluyorum... Yazılanları okudum, kullanıcısı az olan bir motor şu an da ama kullanıcı arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirler mi?(daha ayrıntılı olarak) Vibrasyonu nasıl? Uzun yolda güvenilir mi? Performansı nasıl? Vites geçişleri nasıl? Gözünüze çarpan(kafalığın sallanması dışında) bir sorunu var mı? ...
    şimdiden teşekkürler
    80-90 km den sonra rahatsız etmeyecek şekilde vibrasyon rahatsız etmeyecek düzeyde... Şahsen 95'i geçmedim, zorlamadım hiç daha doğrusu. Vites geçişlerinde problem yaşamadım, mevsimine uygun CASTROL yağ kullanıyorum, yağın etkisi de yadsınamaz. Kafalığın sallanması sorunu yaşamadım. 3800 km yaptım, yağını 800 km'den sonra her 1500km'de değiştiriyorum, bujileri de kontrol ettiriyorum.. Zincilerlerini de SHELL kullanıyorum her 500km'de temizleyip yağlıyorum... Bunun dışında orta sehpa yeterince sağlam olmadığından destek koydurttum ustama o kadar. Kısaca motorumdan çok memnunum bakımlarını düzenli yaptırıyorum, ömürlük olsun istiyorum...

Alıntı pangasuspan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üç gün önce şehir içi kullanım için 2. motor olarak aldım. Şu an 250 km yol yaptım. Motor-fiyat kıyaslamasına göre parasını hak eden bir makine. Titreşim çok az ve rahat bir sürüş sağlıyor. Lastikler güvensiz. Değiştirmekte fayda var. Vites geçişleri yumuşak. En büyük eksisi, kafa bölümünde gevşeme ve zıngırtı rahatsızlık veriyor. Far aydınlatması yeterli. Sellektör butonu ve motor açma kapama switch butonu artısı.Frenleri yeterli .
    Merak ettiğim olay yakıt konusu. Sanki çok da ekonomik değilmiş gibi geldi bana. 1 Lt ile kaç km gidiyorsunuz?
    Neyse sonuçta YBR'ye tercih edilebilecek bir motor. Kullanıcısını üzmeyecek gibi görünüyor.
    tam hesaplamadım ama şehir içinde 1 depoyla 500 km civarı olabilir kaba taslak...

SVG...

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Merhaba arkadaşlar,,bu motoru gördüm ve çok beğenerek aldım,Gerçekten çok güzel bi motor.Kullanması çok zevkli,,torku ve vites geçişleri çok mükemmel.Yalnız ön taraftan gelen ZANGURTU,,ZUNGURTUNUN KAYNAĞI nedir..Tespitlerime göre.Km saatinin oradan geliyor..çözüm bulan varsa yazsın..

Motosikleti
    BMW R 25 - sym xs125k
    arkdaşlar bu vibrasyon yok diyorsunuz ya benm makina 7.000 devirden sonra acyip titriyor artçi ayaklığı dahada fazla titriyor sizdede böylrmi yoksa benimkinde bir sorun mu var ve yan sehpadayken motor hiç güvenli durmuyor çok dik duruyor ve hafif dokunsan sehpadan iniyor son olarak şu an ateşleme problemi yaşıyorum gaza yüklenince motor ateşlemeyi kesip veriyor tam gazda giderken makina bundan dolayı geri asılıyor problemi yaşayan varmı yardımcı olurmusunuz servis bulunduğum yere uzak olduğundan gidemiyorum

Motosikleti
    Bende bu makinada yeniyim..Genelde çok memnunum..sadece ön taraftan gelen zangırtı,,zırıltı var..çare arıyorum..

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    bende daha rodajdayım yepisyeni makine olmasına rağmen ön panelden zırıltı geliyor evet... Ben biraz daha km yaptıktan sonra touring camı taktıracağım, camı gidona sabitlersem km göstergesini sıkıştırırım da sesi keserim diye düşünüyorum... (ybr camına benzer bi cam)

Motosikleti
    Cam taktım..Givi A 210 modeli..çok harika yakıştı..makina daha heybetli oldu fakat ses,e devam..ses kesinlikle kesilmedi.ses bence kontak anahtarındanda geliyor,,sedece göstergeden değil..Ne var yani zırıltısız yapsalar ellerimi kırılır...iyi yap iyi satış yakala..bu kadar basit.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler