Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Ducati Monster Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam seni izleseydim kesin ilk bulduğum 696 yı alırdım, fakat iyi ki izlememişim daha iyisi nasip oldu şans tabii :D
    daha iyi olmuş sevindim eğer daha iyiden kastın sf 848 se cillop olmuş hatta :D
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun hakkında araştırmamıştım hiç, tek cümleyle buldum bilgiyi. Şimdi durum şöyleymiş tam olarak:
    Ön diskte diskin içinde bir siyah disk daha görürseniz ABS var.

http://www.imgim.com/1349incim5221531.jpg
    ......
    kaynak: https://www.ducatimonster.org/thread...96-abs.211102/
    Yanlışlık olmasın diye belirtmek istedim; Verdiğiniz fotodaki motorda abs yok görünüyor. Zira abs okuyucu disk yok orada. Alıntı yaptığınız kaynakta da orjinalde 2 foto varmış ancak biri (çıkarımıma
    göre abs li olan) görüntülenemiyor. Oradaki tam açıklama : "Ön diskte diskin içinde KARE BOŞLUKLAR OLAN bir disk daha var ise abs'li" şeklinde yapılmış. O bahsedilen " içinde kare boşluklar olan disk" ise zaten abs okuyucu diski. Herhangi bir abs'li motorun özellikle ön diskine bakıldığında ya da google'da " motorcycle abs rotor " diye arama yapıldığında ilgili disk ve farklı modelleri karşınıza çıkacaktır.
    cıbılduck bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışlık olmasın diye belirtmek istedim; Verdiğiniz fotodaki motorda abs yok görünüyor. Zira abs okuyucu disk yok orada. Alıntı yaptığınız kaynakta da orjinalde 2 foto varmış ancak biri (çıkarımıma
    göre abs li olan) görüntülenemiyor. Oradaki tam açıklama : "Ön diskte diskin içinde KARE BOŞLUKLAR OLAN bir disk daha var ise abs'li" şeklinde yapılmış. O bahsedilen " içinde kare boşluklar olan disk" ise zaten abs okuyucu diski. Herhangi bir abs'li motorun özellikle ön diskine bakıldığında ya da google'da " motorcycle abs rotor " diye arama yapıldığında ilgili disk ve farklı modelleri karşınıza çıkacaktır.
    Teşekkür ederim düzelttiğin için.

Arkadaşlar 2010 model ABS'li monster ile aranıza katıldım. Söylenildği gibi bir çift tank pad gerekiyor öne doğru kayıyorum çünkü. Siz nereden aldınız ne kullanıyorsunuz yazarsanız sevinirim. Önerebileceğiniz başka aksesuar varsa da dinlerim.
    berk_cglr bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs

Arkadaşlar 2010 model ABS'li monster ile aranıza katıldım. Söylenildği gibi bir çift tank pad gerekiyor öne doğru kayıyorum çünkü. Siz nereden aldınız ne kullanıyorsunuz yazarsanız sevinirim. Önerebileceğiniz başka aksesuar varsa da dinlerim.
    bende bundan var gayet iş görüyor https://tr.aliexpress.com/item/40001...archweb201603_
    cıbılduck bunu beğendi.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    MT25 2016

hayırlı olsun. fotoğraf alalım

Motosikleti
    Monster 696
    Moruklar vites kolunu kırdım da elinde parça olan var mı? Yoksa Çin yolları gözüktü :(

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Moruklar vites kolunu kırdım da elinde parça olan var mı? Yoksa Çin yolları gözüktü :(
    Geçmiş olsun, kaza bela mı oldu? Kaynaklanmayacak bir şekilde mi durumu?

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Korlasa da bir sorun bence belki biraz daha hızlı ve uyguna gelebilir, güzel bir kaynak yapılırsa sıkıntısız olur bence.
    2014 cbr 250r-2017 cbr 500r-2006 vfr 800-2016 cbr 650f-2008 ducati 848-2013 ducati monster 696

Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, kaza bela mı oldu? Kaynaklanmayacak bir şekilde mi durumu?
    Yok kaza yok. Alırken önceki sahibi yana yatırmış yamulmuştu. Öyle kullanıyordum ama bugun trafikte giderken kirmizida durdum, bi baktım ayağıma vites gelmiyor :D Düşmüş gitmiş. Sonra eve döndüm. Kaynağı bırak direkt kopmuş ucu :D

Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korlasa da bir sorun bence belki biraz daha hızlı ve uyguna gelebilir, güzel bir kaynak yapılırsa sıkıntısız olur bence.
    Korlasa mail attım 75€ dediler. Maalesef biraz fazla geldi ve vites kolu olduğu için gidip aliexpress'ten sipariş ettim. Çıkma parça bulamadım. Bi tane sarı sitede hurda 696 vardı ama fotosuna dikkatli bakınca yamuk vites kolunu gördüm kapattım o secenegi de :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Olay bu yani :D

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Kaynakla düzeltirsiniz zor birşey değil, sağlamda olur. Kırılan parça durmuyorsa o iş biraz sıkıntı olabilir siz bir tornacıya verin parçayı çizimini yapsin tarif edin yada benzer bi motosikletten ölçüleri alın tezgahta yapabilir aynısını.

Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynakla düzeltirsiniz zor birşey değil, sağlamda olur. Kırılan parça durmuyorsa o iş biraz sıkıntı olabilir siz bir tornacıya verin parçayı çizimini yapsin tarif edin yada benzer bi motosikletten ölçüleri alın tezgahta yapabilir aynısını.

Bu şekil hallettim geçici olarak. Aliexpress'ten parçayı söyledim gelene kadar böyle.

Şimdi dostlar bir diğer mevzu da, benim motor 15 Mayıs 2020'de girmiş bakıma ve desmosuna. Değişenler şu şekilde. Motor bu bakıma 17.500'de giriyor, motoru ben aldıgımda km'si 17.700. Sıvısından bujisine bir çok şey değişmiş listede görebilirsiniz. Bakımdan sonra azıcık sürmüş adam. Motor epey bi süre yatmış, ben aldıgımda da uykudan uyandırdık. Şimdi ben bunun neyini değişeyim bilemedim. Hiç bu duruma düşmemiştim. Yaklaşık 1 aydır sürüyorum. Yağını değişecegim sanırım ancak diğerlerini bilemedim. Diğerleri dediğim mesela kayış. Kayışlara bir şey olur mu yattığı yerden? Liste aşağıda ekliyorum:

Sürülmediğine göre hava filtresi temizdir herhalde. Onun dışında yağ yattığı yerde eskiyor onu biliyorum, peki yağ filtresini de değişmek gerekir mi? Aksine ikna edecek yoksa, acıkcası, yağ filtresini kendim kuru bir sekilde temizleyip geri koyayım diye düsünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yatan motorda genelde yağ ve akü öldüyse akü değişir devam edilir.200km gitmiş yağı değişitirin devam edin derim lastiklerede bakın ama biraz eskiyse sıkıntı olabilir

Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yatan motorda genelde yağ ve akü öldüyse akü değişir devam edilir.200km gitmiş yağı değişitirin devam edin derim lastiklerede bakın ama biraz eskiyse sıkıntı olabilir
    Lastikler de bu bakımda değişmiş. Aldığımda üstünde şeritleri duruyordu. Pek iyi bir lastik olduğunu söyleyemem ama şimdilik idare eder gibi. En azından yaz aylarına kadar.

Motosikleti
    Lastikler de bu bakımda değişmiş. Aldığımda üstünde şeritleri duruyordu. Pek iyi bir lastik olduğunu söyleyemem ama şimdilik idare eder gibi. En azından yaz aylarına kadar.
    biraz yol yapın o zaman lastik yüzeyi biraz aşınsın kendine gelsin.zaten yaza geliyoruz dahada iyi olur o ebatlarda kötü lastik yok zaten 2 yaz çıkartır sizi rahat
    cıbılduck bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Spor lastik değil mi? Asıl yaz aylarında verim alırsınız o lastikten
    cıbılduck bunu beğendi.

Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın yaz ayları dediğim de zaten yağmurlar baslayana kadar götürür, sonra pilot power tarzı bir 4 mevsim lastiğe gecebilirim belki.

Motosikleti
    Monster 696
    Yağ değişeceğim demiştim. Geçen haftalarda değiştirdim. Eski yağ Shell'di. Onu da değiştirmeden önce trafiğe soktum ve ısınmaya etkisini görmek istedim. 10 aylık yağ aslında o yüzden çok da günahını almak istemiyorum ama neler oldu söyleyeyim yine de.
    Kavramada hafif güçlükler, motorda yüksek sıcaklık yaşadım uzun süre trafiğe sokunca. Daha sonra nisan sonlarına doğru LiquiMoly 15-50W koydum. Tekrar soktum trafiğe. Aynı sıcaklığa gelmedi motor (ki hava sıcaklıgı daha fazlaydı bu sefer) ve debriyajda kavrama güçlüğü yaşamadım. Yine de dediğim gibi, eski yağ km olarak çok az yol kat etmiş olsa da epey bir süre motorun içindeydi o yüzden bu deney ne kadar doğruyu yansıtır bilemiyorum :D

Motosikleti
    arkadaşlar istanbulda yaşayanlar bu karantina süreci bitince bi zahmet korlasa gidip yeni gelen ducati 937 hakkında yorum,foto atabilirmi ?? geçen koymuşlar ya test motoru yada satış olanlar bilmiyorum yeni 937 ler geldi.eğer satılıcak olanlar ise gerçeketn bedavaya yakın bir fiyatla geldi çünkü zam yapılmadı mayıs ayında.130 bin tl ye belki ufak bir ikram ile birlikte güzel bir fiyata alınabilir.ben ciddi ciddi düşünüyorum ama antalyadayım görmem oturmam şart acelemde yok gerçi buraya anca gelir o.yeni z900 145 bin tl,mt09 140 dan aşaya çıkmaz çıkamaz honda cbr650r bile 115 bin lira olmuş.bu paraya böyle motor yok ducati ayrıcalığıda cabası.desmodan korkmuyorum öbürleride zaten artık ucuz değil

Motosikleti
    Monster 696
    Motoru hazirandan beri satmaya çalıştım Ankara'da, ancak satamadım. Tek bir kişi bakmaya geldi o da sonra fiyatı öldürmemi istedi vermedim. İstanbul'a döneceğim ay sonu. Orada satabilirim umarım. Monster'ın piyasasının hızlı olmadıgını biliyorum ancak piyasayı takip etmek için favoriye aldığım diğer monsterların çoğu satıldı. Anlayamadım gitti. Umarım Istanbul'da rahatça satarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haziran gibi havalar iyice ısınınca lastikten epey verim aldım. Ankara'da ayaş-güdül-kızılcahamam köy rotalarına girdik ve yepyeni yapılmış kırsal asfaltında virajlara yata yata turladık ve epey verimliydi hiç sorun yaşatmadılar. Ancak şehir içinde yine arka kaymaları yaşıyorum ve kışın çok daha kötü oluyor bu lastikle. Ne yapacağım emin değilim. Motor satılmazsa sanırım geçici bir kış lastiği gerekecek.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Merhaba Arkadaşlar bugün itibariyle mt07’yi verip monster 696 sahibi olmuş bulunmaktayım.
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler