Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 100 KH - UHK Modifiye + Performans Destek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sabırr :)
    Degerli arkadaşlar öncelikler merhabalar .

Ben motor alma arifesindeyim sizlerinde fikirlerine danışmak istiyorum.
    Öncelikler Mondial 100 KH Alıcam fiyatı gayet uygun ve aynı zamanda motoru babamda kullanacagı için onada kolaylık olmak için bu tür bi motor seçtik.

Öncelikle : Motorun performansını artırmak için ne yapmam lazım .Hız konusunda denklerinden önde olmalı ben burdayım demeli.Fiyat ve masraf o kadar önemli degil alınacak parçaların.

2. Olarak : Dış modifiye olarak kafamdan geçenler cok ses cıkarmayan abartı olmayan fakat kulaga hoş gelen bi egsoz.

-Lastikleri degiştirmeyi düşünüyorum.

-Ön Arka Lambaları degiştirmeyi düşünüyorum.

-Lastiklerin yanına fosforlu yanak düşünüyorum . [ Olurmu Bilmem Tabi ]

-Sizinde bana Önerebilceginiz Tawsiyelerinizi bekliyorum.
    Bu Saydıgım parçaların marka olarak iyileri yada kullanıp memnun kaldıklarınızı paylaşırsanız sewinirim.

İyi Forumlar
    Turn Up The VoLume ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    lastikleri ırc 2.75 al.jantın aralarını boyatabilirsin.arka lamba demişsin eğer seffaf stop bulablrsen o güzel olur.mondial yazılarını sökeblirsin motorun güzel olur öyle
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Tamam kardeşim degerlendircem bu dediklerini . Motor hakkında bilgin varmı peki ?
    Turn Up The VoLume ..

Motosikleti
    Yokmu Aranızda Arkadaşlar Yardımda Bulanbilcek Kimse
    Turn Up The VoLume ..

Bende mondial 100kh kullanıcısıyım.Sana tavsiyem motorla oynama.Orjinal bin.Bu motorun orjinal halinin kendi ibresi motor acıldıgı zaman 110 görüyor.Ayarlattıgın zaman (Ön ve arka disliyi büyültmen lazımki kalkışta ve rampada bayar.Karbüratör ayarı yaptırman lazım ki buda benzinde acayip fark eder.)Bu ayarları yaptırdıgın zaman motorda 20km bir artış görceksin.Ha basarsın motor ibresi 140 der daha sonra kendiliginden 160a iner ama biz bunu denedik arkadasın motoruyla motor ibresi 160 gösteriyorken araba ibresi 130 civarında gösteriyordu..Ve son bir diyecegim bu motorlar bu hıza gelmiyor cok fazla sorun cıkartıyor.Bilgin olsun.

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Merhaba ben de bır 100 ukh m var koy de kullanıyorum tam benım gıbısın jackalxi arkadasın dedıkelrını kendım harfıyen uyguladım 1 mılyar lık motor napcam dedım dıslı fılan motorla oynadım bayır assagı 150 goruyordum kımse yetısemıyodu tabı denk motorlar cıkacak sorunları da sana soyleyım krank kesmıstı ama oda 130 ytl ye yapılıyor ben yaptırıp suruyordum koyde tabır yerındeyse at gıbı daha sonra dıslıyı degıstırdıgın zaman yokus yukarı bayılır o yuz den degıstırme motoru acmayı bılırsen raha t 120 yapar

Ön Lambayı Xenon (Beyaz ) Arka Sinyalleri Arka Lambanın Yanındaki Boşluga Al Ve Kırmızı Kapağı Beyaz Bi Kapakla Değiştir.Orjinal Mondial Yazılarını Sök.Egzoza Abarth Tak.Jantları Boya.Amartisörleri Kes.Jantlara Beyaz Yanak Al.Aynları Sök.Orjinal Yazıları Söktügün Yerlere Bi Reklamcıdan Alev Sticker Çıkart YapışTırt.Ve Altlara Mavi Işık At.İşte Modifiye...

Mehmet-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    bende 100km var otomatik vitesli olan. Benimkinde Mondial yazısının üzerinde vernik var Sizinkindede öylemi bilmiyorum sökünce kötü görüntü yapabilir.
    07-gєηçℓιк

Motosikleti
    151 rs 2006
    Yazıyı söktkten sonra gaz yada benzinle slin
    [B][COLOR="Blue"]R@zOR_70 RS[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Ramzey 100cc 2009
    slm disk i boya , amasörleri bas,orjinal yazılarını sök yerine tabelacıdan tek renk motorun renk ıne göre baskı kagırtları al yapırtır cok güsel görünüm oluyor , koltuk a sade döseme tavsiye ederim , granajlardaki deliklere tel koy , ısıklandırma ise motor un renkine göre olsun sadece görünüs olan bide eksoz koaly gelsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:45 ----------

benim ramzeyde wardı o sorun tabelacıdan kagıt al yapıstır cok güsel görünüm oluoyr

Motosikleti
    mondial 100kh

modifiye show

kardeşimmrb bendede 100kh var ve on numara bir motor herşeyini kendim yaptım bir iki ayardan sonra istedigin motorla kapişabilirsin sbar ve innowa kafa kafaya gidiyorum varsa üstüne gelsin roj_128@hotmail.com

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    apaçi işi yapmadığın sürece cub a herşey yakışır olur neden olmasın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

U u 963

Bende 2007 model mondial 100 kh var 4 aydır biniyorum çok hoşuma gidiyor bu motorlar motorum orjinal olup 10.000 kmdedir ben 1 ay uğraş sonucu motorunu açtım basa basa önemli olan motoru zorlamadan sündürmek açmak 1-viteste 40-2de 85 3de 115 4de 145 yapıyor şu anda motoruyla hiç oynamadım orjinal ben daha yüksek bir hıza ulaşmak için çalışıyorum adanalıyım 23 yaşındayım kolay gelsin

Motosikleti
    Çook yakında olacak inşallah : ))
    Mondial alınacak motor değilmiş alınca anladım xD Gerçi sattım ama oLsun :D

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı CrayzWolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial alınacak motor değilmiş alınca anladım xD Gerçi sattım ama oLsun :D
    cub lar yinede sağlamdır diğerlerine göre
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    mondial 100kh
    kardeşim ben de 100kh var resimdeki gibi motor 2009 mdl şimdi ona yapılanlari modifikasyonu yzyrum motor 110cc oldu altinda beyaz letler var erezyonlar kestim viraj lastigi var ve tam bir sene oldu alalı hic masraf cıkmadi bu güne kadar kim ne derse desin ne marka model olursa olsun önce kullanmayı bileceksin sonrası motora bir sey olmaz hadi ii bak kndine

Motosikleti
    kuba xcg 150
    kardesim kubayı dene herkes mandial yapıor bi fark olsun modifiye yap ve mondial den güzel olur herkes kırmızı mondiale ya siyah yada kırmızı boyaya boyuyor jantları kubanın jantları mondialden kaliteli fiyatıda mondiaslden uygun benim var xy 100 125 kms gidiyor o 160 gidiyor diyenlere inanma mondial ibrelerinin yanlış oldugunu her kes biliyor tmm gidende var ama tüm motor oynanıktır bırak motora ellleme bence kuba

Motosikleti
    mondial 100kh
    kardeşim sen orjinal bin. bende de 2006 ilk seri 100 kh var avatardaki cantlar dışında hiç bir yeri ellemedim mavi şerit var. egzozst takmayı planlıyorum scooter egzozstu ..park lambalarının içine ayrı anahtarı olan patlayan lambalardan tak .ön camurluk yan içlere seri led lamba tak oldu bitti....kolay gelsin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:35 ----------

makinan da oynama sakın yapma sonradan büyük sorunlar yaşarsın..4 senedir kullanıyorum sorun yok...maşallah..

Motosikleti
    mondial 100kh

????

Alıntı serseri1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşimmrb bendede 100kh var ve on numara bir motor herşeyini kendim yaptım bir iki ayardan sonra istedigin motorla kapişabilirsin sbar ve innowa kafa kafaya gidiyorum varsa üstüne gelsin roj_128@hotmail.com
    ne yaptın öle de kafa kafaya gidiyon yeme milleti burda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:40 ----------

Alıntı MONDİ_963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2007 model mondial 100 kh var 4 aydır biniyorum çok hoşuma gidiyor bu motorlar motorum orjinal olup 10.000 kmdedir ben 1 ay uğraş sonucu motorunu açtım basa basa önemli olan motoru zorlamadan sündürmek açmak 1-viteste 40-2de 85 3de 115 4de 145 yapıyor şu anda motoruyla hiç oynamadım orjinal ben daha yüksek bir hıza ulaşmak için çalışıyorum adanalıyım 23 yaşındayım kolay gelsin
    nasıl açtın o motoru öle ne yaptın da o kadar gidiyoo

abicim bndede 100 lük çelik vardı iki bucuk ay bindim ve hiç memnun kalmadın sattım şimdi sıfır 2011 model mondial aldım 100 mf...alalı 3 ay oluyor ve Allah a çok sükür çok memnunum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler