Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Cross 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    romeomustdie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    İki gün önce "0" km aldım, ilk izlenimlerimi artı ve eksileri ile paylaşmak istiyorum.

Bugün araziye çıktım, kesinlikle arazide çok iyi ve gücü tatmin edici derecede. Hopladım, zıpladım, tırmandım, indim. Sağlamlığını zamanla göreceğiz, fakat şehir içinde ve asfaltta sinir hastası eder diyebilirim bir kere müthiş vibrasyon var , üzerindeki lastikle şehir içinde 10 km yol giden biri kendini Azer Bülbül gibi hissetmeye başlıyor. Şehir içinde kullanayım arasıra da arazide binerim diyenler için pek uygun olmayacağını düşünüyorum ama ben sadece cross yapmak için istiyorum diyenler için çok uygun olacaktır.

Elektrik aksamı ve donanım bence zayıf, ilk gün sol sinyal yanmamaya başladı, bugün de arka stoplar yanmıyor. Sanırım kısa ve düzenli aralıklarla vidaları sıkmak kablo ve bağlantıları sürekli kontrol etmek gerekecek, parça fiyatlarını araştırdım oldukça hesaplı, Alanya da servis var ve ilk izlenimim oldukça iyi.

Sonuç olarak, ben sadece cross yapacağım , uzun km ile asfalt ile işim yok diyorsanız tavsiye ederim.
    insan acizdir, muhtaçtır, fazla artislik yapmamalıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr
    Hayırlı olsun...Biraz km yapıncada motosikletle ilgili bilgilerini bizlerle paylaşırsan sevinirim

M'ARRENTZIEH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Naked - Kuba STR250
    Hayırlı olsun.. tipik ekmek - köfte denklemi bu işler aslında... Bugün ben de 125'lik zongshenimle cıktım daga, sağ yan grenajım ve arka fren hidrolik haznesinin kapagi düstü(Bunu sonradan farkettim;)... Titreşimden olduğunu tahmin ediyorum. Ama gerçekten keyifli aletler bunlar... Güle güle kullanın
    www.dersverilir.net/cagriakkoc----> Ankara'da ÖSS ve SBS hazırlık öğrencilerine özel Matematik ve Geometri dersleri verilir.
    msn:cagriakkoc@orphaned-land.net

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Gülegüle kullanın..
    Hayırlı olsun, bişi sormak istiyorum yanlış görmüş olabilirim ama yolcu peg i mevcutmu motorda,
    Aklımda hep tek kişilik gibi kalmış...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

gemliklicasper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger250
    evet anlatın bu motoruu bizde bilelim yokmu başka bu motoru kullanan birazda foto koyun buraya

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........

Böyle bişi..
    Yolcu peg i yok ama tek kişilik bi makine...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ilk günden elektirik aksamı arıza vermiş...... oda güzel hayırlı olsun....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    http://img196.imageshack.us/img196/2662/90683105.jpg

acemiyim fotoğrafı direkt yükleyemedim, linkten bakabilirsiniz.

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Maşallah. Siyahı gözüme çok hoş görünüyordu, kırmızısı da hiç fena değilmiş.

Resim yüklemenin en kestirme yolu şu: Mesaj kutusunun üstünde dağ manzarasına benzeyen bir düğme var ya? Sağdan üçüncü düğme. Beyaz gülen surat en sağda, konuşma balonuna benzeyen şey onun bir sağında, dağ resmi de ondan bir sonraki. Ona tıklayınca açılan kutucuğa resminin adresini yapıştır, olsun bitsin. Yapıştırdığın adresin başında http:// varsa çıkan satırdakini kullanma. Üstüne yapıştır gitsin.
    J şimdi asker

Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben off-road demiyorum,
    Sözüm meclisten dışarı çoğu yabancı bir ülkede İngilizce olarak ekmek su istemekten aciz olup İngilizce bilgisi 100 kelimeyi bile bulmayan insanların sanki bunun Türkçesine akılları yetmezmiş gibi off-road kelimesini kullanmasını da içime sindiremiyorum.
    İngilizceyi çok iyi bilsek dahi kendi insanımızla konuşurken kendi lisanımızı kullanmak zorundayız.
    Dilini kaybeden milletler yok olmaya mahkumdur.
    Aklınızda bulunsun
    Rodajdaki bir motorla yoldışı rotalara girmek kesinlikle büyük bir hatadır.
    Rodajı asfalt yollarda tamamlamak gerekir.
    Yoldışı kullanımlarda bir takım arızaların olması kaçınılmazdır,örneğin usulüne uygun sabitleme sıvıları kullanıldıktan sonra uygun torkta sıkılmamış civatalar ,vidalar,kapaklar düşecektir,Ne yaparsanız yapın flaman ampüller sarsıntıdan dökülecektir,Kablo gevşemeleri de olağandır
    Yoldışı kullanım öncesi,ortasında ve sonrasında sık sık bunları kontrol etmek gerekir Motor ister Kanuni olsun,ister KTM ya da BMW bu kontroller gereklidir.
    O motora MT 90 lastik takılırsa şehir içinde de rahat kullanabilirsin.
    forzaBJK, tinerci ve snkustur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    evet, bu arızaların meydana gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bugün daha iyi anladım çünkü bugün ben de dökülüyorum dün olayın sıcaklığıyla biraz yorulmuşum diyordum ama bugün anladımki dökülmüşüm her yerim hamlamış özellikle göğüs çevresi, kol kanat bölgesi ve bilekler acaip sanki hiç durmadan 5 basket maçı üstünede halısahada 3 fotbol maçı yapmış gibiyim , yorucu ama çok eğlenceliydi sanırım arazide yeni olduğum için stresin de etkisiyle kendimi çok kasmışım ki bugün heryerim ağrıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı romeomustdie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet, bu arızaların meydana gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bugün daha iyi anladım çünkü bugün ben de dökülüyorum dün olayın sıcaklığıyla biraz yorulmuşum diyordum ama bugün anladımki dökülmüşüm her yerim hamlamış özellikle göğüs çevresi, kol kanat bölgesi ve bilekler acaip sanki hiç durmadan 5 basket maçı üstünede halısahada 3 fotbol maçı yapmış gibiyim , yorucu ama çok eğlenceliydi sanırım arazide yeni olduğum için stresin de etkisiyle kendimi çok kasmışım ki bugün heryerim ağrıyor.
    yol dışı kullanımı ciddi bir deneyim gerektirir.Vücut ve motor buna hazır olmak zorundadır.İki kullanım arası uzadıkça düşme riski de artar.

Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    100 km asfaltta bindikten sonra hemen araziye çıktım yani rodaj filan bekleyemedim peki bunun sonucunda ne olacak, rodaj döneminin önemli olduğundan hep bahsedilir. Motorun ilerideki performans ve dayanıklılığı kötü rodajdan ne derecede etkilenir ?

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Öcelikle motorun hayırlı uğurlu olsun dostum,güle güle kullan.Bir kaç gündür bende bu motoru araştırıyorum.Ancak kafaya takmış durumdayım bu motoru SM ye çevireceğim onu araştırıyorum.Deneyimlerini bizimle paylaşmaya devam edersen çok sevinirim.Tekrar hayırlı olsun.
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Alıntı romeomustdie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motokros yavuz spormuş diyorlar
    Profesyonel motokrosçuların nabzı profesyonel basketçilerinkinden daha fazla yükselip
    yüksek seviyelerde daha uzun süre kalıyormuş. Kollar mollar tabii ki yorulacak.

Arazi motorlarının hafif olması biraz da bu yüzden önemli.
    Nitekim bizim DRZ'lerin S modellerini kullananlar da biraz zorlu arazilerde helak oluyor çünkü
    DRZ de biraz ağır kaçıyor zor şartlar için.
    Kuru ağırlığı 135 kilo. Dolu depoyla falan 150'ye yaklaşıyor.

Cross 250'ler ne kadardı? Kuru 128 gibi bir rakam hatırlıyorum, doğru mudur?
    J şimdi asker

Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    Uzunluk: 2055
    Genişlik: 800
    Yükseklik: 1210
    Aks Arası: 1385
    Sele Yüksekliği: 895
    Ağırlık: 118 kg
    Depo: 8.8 Litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi: 3.35 lt

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:01 PM ----------

motocross koruyucu kıyafetler ile ilgili bir kaç sorum olacak deneyimli arkadaşlar bilgi verirse çok memnun olurum.

shark marka ucuzundan dizlik ve dirseklik kullanıyorum ayrıca bir de cross kaskı aldım fakat çizmem yok ve oldukça önemli olduğunu söylüyorlar, çizme olmazsa olmazmıdır yoksa benim gibi yeni başlayan ve çok çok sert kullanmayan biri için boğazlı bir ayakkabı da yeterli olacakmıdır ? ayrıca çizme ve pantolon fiyatları çok yüksek sanırım çünkü en ucuz çizme 300 TL ve en ucuz korumalı pantolon 200 TL civarı sanırım, bunların daha ucuzlarını bulmak mümkün mü ve iş görür mü ?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    Kanuni Cross 250 - 3. yol dışı deneme. (Alanya - Kızılalan mevkii)

Motor 400 km'ye geldi ve sanırım o da ben de yol dışı kullanıma ve parkura iyice alıştık.

Bugün kendi sınırlarımı zorladım motor performans olarak benim gibi bir kullanıcıya şimdilik fazla bile, daha önce de belirtmiştim enduro deneyimim oldukça var ancak sert arazi ve hoplama rampası cross deneyimim olmamıştı biraz ürkütücü ancak kesinlikle çok zevkli.

Gittiğim yer, orman içinde, oldukça geniş toprak bir alan ve çevresinde onlarca doğal rampa , iniş, engel, taşlık arazi vs. mevcut ayrıca birileri dağ bisikletleri için rampalar yapmış ve sanırım bir dönem orada dağ bisikleti yarışları yapılmış.

İlk başta atlamaya korktuğum rampanın yüksekliği 1,5 m var, ilk bir kaç kez yavaş hızla sadece üzerinden indim çıktım ve sonra cesaretimi toplatıyıp hızlanarak ilk atlayışımı gerçekleştirdim ilk defasında ön teker arka teker den çok önde indi korktum fakat düşmedim, 2. defa iki teker sanırım aynı anda yere indi ama çok sert hissettim ve selenin üstüne küt diye oturdum bu da hoşuma gitmemişti, 3. defa denediğimde forumlardan okuduğum gibi yaptım biraz daha hızlı girdim rampaya ve üst noktada kalçamı geriye doğru çektim iniş daha iyidi ama hala korkuyorum ayrıca insanın tek başına öğrenmesi ürkütcü.

Biraz da forumlarda anlatılan dönüş ve kontra tekniği denedim , o gerçekten zevkliydi motoru yatırıp dış ayaklığa baskı uygulayıp gaza da yüklenince dönüş keskinleşiyor ve motora kıç attırılabiliyor

çok dik iniş ve çıkışlarda kesinlikle insan kendini rahat bırakmalı ve vitesleri çok iyi tanımalı yoksa rampanın ortasında kalabilirsiniz, çıkış sanki daha kolay gibi görünüyor, çok dik inişler ürkütücü, insan motorun önteker üstünden aşacağını düşünüyor fakat rampaya ve motora alışınca diğer denemelerde korkmadan yapılabiliyor.

Tektekere gelince, sanırım kanuni bunun için biraz güçsüz çok fazla başarılı olamadım, birinci viteste hız yavaş olduğu için burnu iniyor , 2 viteste güç az olduğu için çok kalkmıyor (muhtemelen ben beceremiyor da olabilirim, motora bok atmayayım şimdi ,

Deneyimli arkadaşlar yazdıklarımda yanlış veya eksik yaptığım şeyler varsa, belirtirlerse sevinirim, çünkü okuyarak ancak bu kadarını becerebiliyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var.

hep tek olduğum için fotoğraf ekleyemiyorum üzgünüm

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Öncelikle hayırlı olsun. Amacın sadece hoplayıp zıplamaksa ve tecrübe edinmek istiyorsan kanuniyi parçalayana kadar kullan derim. zaten bir cross için sinyal lambalarının bir önemi olacağını düşünmüyorum.veya herhangi bir görsel aksamın.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Suzuki DR-Z 400 S
    Aslında gerçek amacım hem yol yapıp hem de hoplayıp zıplamaktı fakat kanuni ile asfaltta uzun yol yapmak çok yorucu olur, çok fazla titreşim var alırken bu kadar titreşim olabileceğini düşünmemiştim çünkü 70 km sürate gelince motor titreşim moduna geçiyor ancak hoplatıp zıplatma konusunda çok çok iyi , özellikle crossa merak salanlara kesinlikle tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler