Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Windys 150 LX Hakkında bilgi alma ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    furkancilli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Windys 150 LX
    Merhaba arkadaşlar..Motorum daha 6 aylık fakat bi çok sorun yaşadım..Titreşimden dolayı egsozu tutan civataları kesti..Arka frene basıldığı zaman ya tutmuyordu yada biraz fazla basınca arka tekeri kitliyor ve kaydırıyordu balataları değiştirdim ama değişen bişey olmadı.Kafa grenajının olduğu yer 5bin deviri geçildiği zman titreme yapıyordu..Ve bunun gibi sorunlar işte..Hani kalkış olarak çok seri bir motor o yönden bi sıkıntı yoktu ama bi zmana kadar..Bakımlarını düzenli yaptırdığım halde 3000 km den sonra çekişte düşme oldu..Motoru 5 vitese takıp gazı sonuna kadar çevirdiğim zaman(düz yolda) ilk zmanlar 120 yi bulurken şimdi 100 km hızı geçemiyorum ayrıyetten motor kendi kendini 100 e gelince motor kendini kastırıyor ve yavaşlıyor..Servise götürdüm subap ayarları yapılması lazım dediler bu hafta sonu götüreceğim inş düzelir eğer düzelmezse ne yapmam gerekir bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.. Birde uzun yol gittiğim için(200-300km) gibi aynı zmanda hız yapmayı seven birisi olarak motorumun dişlilerini değiştirsem ne gibi farklılıklar olur..Çekişten düşermi motor..Birkaç arkadaşa sordum ön dişlinin bir büyüğünü tak dediler 140 ı bulur dediler bildiğim kadarıyla ön dişli 16t,bunu 17t yapsam motorun ömründen yermiyim ve hız konusunda bariz bi fark olur mu?Bu konularda biraz acemiyim bilgisi olan varsa lütfenn yardımm etsinnn.. !! Şimdiden teşekkürler..Saygılarımla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba..
    Bu motorun 2011 model olanı var bende 20k kilometreye geldi sayılır herhangi bir problem yaşamadım.. periodik bakımları haricinde bir masraf açmadı bana.. Ama bu kasa olanlarda 1-2 kişiden daha duydum bu sorunları. Allah yardımcın olsun.. Benim ilk motorum, tek şikayetim titremesi ama az mı titriyor çok mu karar veremiyorum çünkü başka motor kullanmadım bu zamana kadar.. son hız olayına gelirsek, ben pek hız yapmam bana 80-90 görsün yeter. Şimdiye kadar 1 kere açtım gaz kolunu onda da banamısın demeden 110 a çıktı daha gidiyodu ben korktum.. çünkü henüz acemi sayılırım. Neyse yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)