Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

602 cc mz racing

Motovento
    REKLAM ALANI
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş güldürme adamı 99 da sıfır 251 aldım. öncesinde de 94 350 jawam vardı. bunların yanı sıra 301 ede bindim arada çok bir fark yok.

her iki motorlada haşır neşir oldum.

yamaha yapmış rx 135 18.5 hp. 251 mz 21 hp silindir hacmine bakılırsa mz 35 hp nin üzerinde olması gerekir.

şimdi bu durumda yamaha aptalmı. hem daha hafif motor yapmış hemde yarısı kadar motor hacmiyle 18.5 hp güç üretmiş.

benim anlatmak istedigim olay budur.

yakıt sarfiyatı hp ile alakası yoktur.

bide 180 km hıza nasıl çıkıyorsun orasıda muaallak. defalarca denenmiş ve test edilmiştir. 140 tan sonra gitmez kardeş taş çatlasa 150 yapar.

şimdi bana diyecen gel göstereyim nasıl yapıldıgını felan gibisinden çoluk çocuk muhabbetlerine giremem. peşinende söyleyeyim.

linkteki motoru begendiysen git al. kimse seni tutmuyor. elaleme sataşma

aynen katılıyorum aynı motorları bende kullandım 89 bukaristandan ithal mz 251 92 jawa 350 kullandım orjinalsa biryerleriyle oynanmadıysa kesinlikle yapmaz hatta 140 km yi geçmez 160km hızı geçen mz gördüm ama km saatinin içindeki manyetik alanla oynamışlar o160 yapınca ben onu 110 la geçiyordum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    bu motoru geçtiğimiz yıllardaki motorsiklet fuarında görmüştüm kanuni reklam olarak getirmişti yanılmıyorsam
    Yüksek Kalite Üstün Performans

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    Alıntı romeo_brave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yanlışanlama ama senin motor bilgin 0 ben senin dediğin yamaha rx lerede bindin çooook çeşit motor kullandım bilmem sen ne kadar çeşit kullandın?? ben hiç bir zaman 1 motoru övmedim yüceltmedim her motorun markanın kendine göre güselliği albenisi gücü kuvveti vardır sen rx 115 le en uzun yolun ne kadar dicem ama belkide hiç kullanmadın benim rx ile en uzun yolum manavgat konya otogar arası idi ayrıca yakıt sarfiyatının hp ile alakası yoktur demişisin soralım bütün mt cilere varmıdır yokmudur?

180km hıza e gelince sana ispatlamak zorunda değilim bindiğim kullandığım hatta elazığdan karamana kadar geldiğim motoru bana senmi öğreticen

sen kendine göre cc li hp li motor kullan dicem ama olmaz...
    çünkü motor kullanmak la bitmez en azından biraz teknikte bilmek gerekir

sorarım sana kaç defa sekman değiştirdin?
    kaç defa silindir değiştirdin ?
    kaç defa piston krank söktün ?
    kaç defa karbiratör söküp temizledin filitresini meme sini?
    yada en basiti motorunda giderdiğin tek arızayı söyle bana ok
    marka modelinide yaz ama

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:58 PM ----------

arkadaşlar orjinal tek silindir 500cc mz kullanan sahibi olan satmak isteyen varsa mutlaka görüşelim sonradan bozma modivasyon yada ekleme ile 500 cc mz ler olmaz
    kardeş kusura bakma ama ben senin saydıklarınla 10 15 sene önce ilgilendim sen ise yeni başlamışsın. 1995 te bir pougeot italyan glardoni motor aldım. 3 ay sonra silindir kitledi. götürdüm tamirciye. gittigim tamirci arkadaşım olur. 3 kardeşler üçüde motor tamircisi. şu anda da istanbulda honda servisinde çalışıyorlar. o zamanlar 2 zamanlı makinaların tamirini yapıyorlardı. neyse silindiri söktük. motor kısmını komple dagıttık. kartel yatagına biraz işlem yaptık. daha sonra tekrar topladık. motorun üzerinde 19-19 karbüratör vardı. arka dişli küçük monza dişliydi. rektefeden sonra 1 hafta bindim bujinin porseleni silindir içine düşmüş. egzoz dan atarken silindiri çizmiş. piston delinmiş.bütün paramı yeni silindire verdigim için yeni silindir alamadım. dükkanda çim makinasına ait çıkma bir piston vardı. ama sekmanları yoktu. kumpasla ölçtüm boyut olarak aynı ama arkada emiş deligi yok birde piston etekleri uzun. matkapla delik açtım. etek boyunuda ayarlamak için kaıın conta kestim. sonuç çalıştı zaptedilmeyen orjinalinden daha güçlü bir motor çıktı ortaya.

iki zamanlı motorların bakımı kolaydır. komple söksen bile geri toplanabilir ister vitesli olsun ister olmasın.

her zaman kendi motorumun bakımını kendim yaptım.

180 km hız olayında ise abartıyorsun ve bunu sende biliyorsun. kulanmadıgım denemedigim model olsa agzımı açmam. ama komik olma. neyi ispat etmeye çalışıyorsun pilot mu olacan.

mz güzel motordur ama 1993 sonrasında üretim yerli üretici kuralkana geçmiş ve çıkardıgı modeller adeta dökülmüştür. özellikle debriyaj baskı balata sorunu çok yaşatmıştır kullanıcılarına. asla alman mzdeki kaliteyi yakalayamamıştır.

son olarak yazdıgım eleştiri senin için agır olmuş olabilir ama sende karşındaki insanı tanımadan böyle konuşman birşeyleri ispat etmeye çalışman açıkçası hoşuma gitmedi.

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    arkadaşım 500 lük 2 zamanlı mz den bahsediyorsun önce o motoru desturla ağzına almalısın !!!
    sen ya 2 zamanlı vitesli motor kullanmadın yada anlamıyorsun motordan !!!
    eğerki ahanda burda tüm mt şahit olsun 500 lük 2 zamanlı mz e 50hp yada 70hp yapsalardı varya bırak benzin olayını çünkü bidahaki istasyona gidinceye kadar öbür tarafı bulmuş olursun 301 mz bile aşırı sürat yaptığı için çok tepki topladı ve halada öyle adamlar bunu düşünmüş 500cc lik mz i 34 hp yapmışlar ben şuan orjinal hatasız 301mz le 180 km hıza rahat çıktığıma göre merak ediyorum 500 lük mz ne kadar yapıor ve nasıl urduruyorlar üzerindeki fren sistemiyle NOT: MZ 500CC TEK SİLİNDİR KARDEŞİM HABERİN OLSUN....

500 lük mz im olsa tek diycem şu olurdu!!!

TEK RAKİBİM HAYABUSAAAAAA
    bu konuda ufak bi yanlışlık var mz in 500lük modelinin makinası 2 zamanlı değil 4 zamanlı rotaxdır 500cc 2 zamanlı motor olsa motorun önünü indiremezsin
    mzhastası bunu beğendi.
    Now the world is gone. Im just one.

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    berbat ötesi. çok çirkin olmuş. darılmaca gücenmece yok ama. hele o ön grenajlar çok iğreti durmuş. çöpe atacak parası olan varsa alsın derim.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda ufak bi yanlışlık var mz in 500lük modelinin makinası 2 zamanlı değil 4 zamanlı rotaxdır 500cc 2 zamanlı motor olsa motorun önünü indiremezsin
    arkadaş belki indirmek istemiyordur :D hep dik hep dik teker
    AKIN FİDAN

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    güzel çalışma olmuş farları cbr 125 farı gibime geldi

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor her yıl çıkıyor piyasaya, sonra kayboluyor.
    bizim arkadaşlardan yeni görenler, zaman zaman tekrar hatırlatıyor desek daha doğru olur. bu sanırım benim karşılaştığım 4. yada 5. muhabbet. arkadaş vatandaş yapmış, bizimkilerden biri de kendince bir şeyler yapmaya çalışmış, bizse halen konuşuyoruz....

Motosikleti
    Ybr
    Geçen senede görmüştüm bu 602'yi

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet
    güzel bir çalışma olmuş ama buna gerek yok aslında çünkü orjinal 501 mz ler var fakat her ne hikmetse yıllar oldu ama tr ye hala gelmedi göremedik ancak avrupada görüyoruz izliyoruz

Model
    MuZ 500R Fun

Year
    1992

Engine
    Air cooled, four stroke, single cylinder.

Capacity
    494
    Bore x Stroke 89 x 79.4 mm
    Compression Ratio 9.2:1

Induction

Ignition / Starting

Max Power
    34 hp @ 7000 rpm

Max Torque
    35 Nm @ 6500 rpm

Transmission / Drive
    5 Speed / chain

Front Suspension

Rear Suspension

Front Brakes
    Single 260mm disc

Rear Brakes
    160mm Drum

Front Tyre
    90/90-18

Rear Tyre
    110/80-16

Dry-Weight
    149 kg

Fuel Capacity
    23 Litres[COLOR="Silver"

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:20 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 AM ----------

arkadaşım tamam çift silindir ama 600cc olur şöyle bir örnek vereyim sana hysng gt250 ler çift silindir 250cc yani senin mantığınla dicek olursak çift silindir 125mi dicez yanlışım varsa düzeltin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:24 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:20 AM ----------

http://www.motorcyclespecs.co.za/Gal...MuZ%20500R.jpg
    teşekkürler herzaman söylemek istedigim ama içimde kalan bir şeyi açıkladınız xD

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    bunu yapan ustanın gözlerinden öperim helal be helalll
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

attraction - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia rs250
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster

zaten indiremiyo elemanda

http://www.youtube.com/watch?v=SARVvPck5tA&feature=fvw
    mzhastası bunu beğendi.
    .....

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    2 zamanlı diye uçak yapmayın bir motoru Allah aşkına.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

Motosikleti
    mz 301 etz
    bilen bilir bilmeyende ancak konuşurmuş bilmemek ayıp değil sormamak öğrenmemek ayıptır bence bilmeyenler bilenlere sorsun öğrensin herkes bilgilerini sorarak duyarak pratik yaparak yada araştırıp okuyarak öğrenir öğrenmek ne kadar güzel bilmek ise harika motor hakkında bildiklerimi her zaman paylaşmaya hazırım asla ukala olmadım bilmişlik taslamadım ama adam bilmiyor birde üste çıkıyorsa ben doğruları söyler anlatırım anlamıyorsada bidaha anlatırım doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış 10. köyden sesleniyorum motor aşkından ölmek üzereyim
    mzhastası bunu beğendi.
    4 teker bedenimizi 2 teker ise ruhumuzu taşır.diğer aleme motorlamı gidecez die bana sormayın gidip gelmedim...

Motosikleti
    MZ 301
    ya kardeşim 301 mz den bahsediyorsun senin jawa dediğin motor sadece ses çıkarıyo ben hala 301 mz kullanıyorum 180 görmeyen bi motor 12 km yi 4,23 saniyede alırmı var sen hesap et yapamı yapmazmı ya sen 301 mz hiç binmedin yada ezbere konuşuyorsun bu arada 350 cc jawa ya 251 mz bile nal toplatıyor jawayla mz i bence kıyas bile etme

Motosikleti
    Mondial 50 tt nabm bunla idare ediyoz

s.a

Arkadaşlar Benim adım Enes Emiroglu 602 mz i amcam yapmadı motorun sahibi var hakan abi o yaptı amcam sadece birz yrdım etmiş makina rahat 180 buluo çok ses çıkarıyo motora ben pindim çok güzel ve rahat kacıo patide de ibre 180ne çıkıo on numara bi motor amcam bu motorla tek yaptı

Motosikleti
    mz 301 etz
    Ahanda motor burda sırf o inanmayanlar için yakında müsait olduğum bir gün antalya yoluna çıkıp modifiyesiz orjinal haliyle (zaten öyle) mz ETZ 301
    180km hız yapıyormu yapmıyormu gösterecem ben motoru yüceltmek yada büyütmek istediğim falan yok doğruyu söylüyoruz kızıyorlar deli oluyorum yine kızıcaklar sırf inanmayanları bir güzel bozup servislerine göndermek için hafta sonu video çekip yayınlıycam

http://www.sahibinden.com/meraklisin...XQQdisplayitem
    mzhastası bunu beğendi.
    4 teker bedenimizi 2 teker ise ruhumuzu taşır.diğer aleme motorlamı gidecez die bana sormayın gidip gelmedim...

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O değilde ben şunu merak ediyorum MZ' le elektrikle çalıştırma yok. Bu motoruda aynı şekilde ayak marşıylamı çalıştırıyor arkadaş. Kazayla motor geri teperse aya giden ilk Türk olur herhalde
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Motosikleti
    mz 301 etz
    şakacı seni ama evet doğru diyorsun mz lerde akü var lakin marş motoru yada elektirikli çalışma yok ayak marşı mevcut

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    çok sert binerim
    Orgazma Dudak Büktürür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler