Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    Alıntı Utided adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah hocam, kafama kurcalayan tek konu da bu zaten. Cüsse itibariyle maşallahlık adamım biraz(185cmx110kg), benim maksimum çıkacağım hız 130-140 dır zaten. Belki belki uzun yol yapılır aşılabilir ama çok çok nadir. Tarz olarak Cruiser motor tek tercihim. Ama kendime fiyat olarak ikinci el GV650 fiyatlarında alternatif bulamıyorum. Daha önce ikinci el motor almamış olsam da 90-95 model motorlara yine GV650 ile aynı parayı vermek de çok mantıklı gelmiyor açıkçası. Yoksa bu cüsselerde eli yüzü düzgün, karakteristik olarak cruiser mantığına daha yakın bir motor varsa önerebileceğin, araştırmak bakmak isterim onlara da. 6-7 yıllıktan eski olmamak ve fiyat olarak 12bin civarını aşmamak kaydıyla tabii .

Tekrar sağol.
    SÜREKLİ SEHİR İÇİ KULLANICAM DİYOSAN DAHA UFAK CC BAKABİLİRSİN MALUM BENZİN FİYATLARI YÜKSEK CC MOTORLAR SEHİÇ İÇİ TRAFİĞİNDE YAKAR GERÇİ ŞEHİRDEN ŞEHİRE DEĞİŞİR BEN UFAK BİR İLÇEDE OTURUYORUM FAKAT İSTABULA BEN KENDİ FİKRİM SEHİR İÇİ OLARAK OLARAK BAKMIYORUM İSTANBUL İLÇELERİ BİRBİRİNE MESAFELERİ NEREDEYSE SEHİRLER ARASI BEN HIZI SEVMEM DİYOSAN NE BİLEYİM SUZUKİ M800 İNTRUDER800 SAHADOW750 DRAGSTAR650 DAHA AĞIRBAŞLI MOTORLAR. DAHA DÜŞÜK CC OLARAK GV250 ÖNEREBİLİRİM SINIFINDA BENCE BİRİNCİ FAKAT SİZİN İÇİN BOY KİLO RAHAT OLMAYABİLİR. BEN GV650 YE BİR KERE KAPILDIM ŞİMDİ VAZGEÇEMİYORUM.FİYAT KALİTE GÜÇ ESTETİK HEPSİ BİR ARADA MOTORLARIN HEPSİ GÜZEL TÜM MARKALAR GÜZEL BİRBİRLERİ ARASINDA ARTILARI EKSİLERİ VAR FAKAT GV650 BAŞKA
    ZERDÜŞT ve Utided bunu beğendiler.
    ANATOLIAN EAGLES MC

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı tnt555tnt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Forum'a yeni üye oldum.
    Almak istediğim 2007 model GV650 var.
    Çetin Ustanın telefon bilgisini alabilir miyim ?
    Çetin usta 05327311077

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Eyvallah hocam, kafama kurcalayan tek konu da bu zaten. Cüsse itibariyle maşallahlık adamım biraz(185cmx110kg), benim maksimum çıkacağım hız 130-140 dır zaten. Belki belki uzun yol yapılır aşılabilir ama çok çok nadir. Tarz olarak Cruiser motor tek tercihim. Ama kendime fiyat olarak ikinci el GV650 fiyatlarında alternatif bulamıyorum. Daha önce ikinci el motor almamış olsam da 90-95 model motorlara yine GV650 ile aynı parayı vermek de çok mantıklı gelmiyor açıkçası. Yoksa bu cüsselerde eli yüzü düzgün, karakteristik olarak cruiser mantığına daha yakın bir motor varsa önerebileceğin, araştırmak bakmak isterim onlara da. 6-7 yıllıktan eski olmamak ve fiyat olarak 12bin civarını aşmamak kaydıyla tabii .

Tekrar sağol.
    bilginet45 yani Birol kardeşim güzel özetlemiş..fakat bahsettiği hız limitleri agresiv kullanımda geçerli ..1.vites 40 ,2.vites 40-70 ve 3.vites 65-80 aralığında da rahatca kullanabilirsin ayrıca ayak pegi yakın ve uzak olarak vites cubuğunun değişmesi koşuluyla kısaltılabinir ve uzatılabilinir de..alacağın GV 650 eğer uzun vites cubuğu ise zaten sana uygun olur..ancak şehir içi sıkışık trafikte sürekli kullanırsan yakıt artar..uzun yolda ise makina kendine gelir..ğer sürekli sıkışık trafikte kullanacaksan ve GV 650 almayı kafana koyduysan otomatik olarak yanan far için bir düğme koy böylece motor gündüz sıcaklığında dur kalk tarafiğinde çok fan açarsa farı kapatıp öyle devam edersin aksi takdirde motor akü zayıfladığı an kendini rahatladığına emin oluncaya kadar kapatacaktır..bende anadolu yakasındayım..müsait bir zamanda istersen görüşür çayımızı içerken daha detaylı bilgileri seve seve paylaşırım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Selam dostlar uzun zamandır sahibinden com üzerinden fiyatları takip etmek açısından GV650 ilanlarını inceliyorum. Neredeyse hiç enjeksiyonlu model denk gelmiyor. Hatta bütün motorlar 2007-2008.. Tuhaf geldi bana merak ettim sebebini. Yorumu olan varsa..?
    Bunun nedeni Kanuni nin , Global döneminde ki satış başarısına ulaşamamış olması dır..Satış yetkisini kanuni alınca Global motor bitti..Kanuni de hem isminden hemde yetersiz satış becerisinden dolayı bu motordan fazla satamadı..senin anlayacağın 100 tane 2006-2008 arası model satıldıysa sonrasında ancak 10 tane enjeksiyonlu ya satıldı ya satılmadı..oran ve miktar temsilidir..ancak satış grafiği gerçektir..örneğin geçen sene fuarda 1 tane GV 650 bile yoktu kanuninin standında..elinde bile olmayan motor nasıl satılsın nasıl çoğalsın.. inşaallah bundan sonra değişir gelişir diyelim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı metallermaison adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biginet45 ve Zerdüşt Yrdımlarınızdan dolayı teşekkür ederim evet tamamiyle dediklerinize katılıyorum motora bakmaya gittiğimde ilk dikkatetmem
    gereken yerleri neresisidir onları yazarsanzı çok sevinirim mesela
    "Kayışın değiştiğini ,kasnağın değiştiğini"
    "konjektörü değişip değilmediğini nerden anlarım"
    bu fiyatlarda 97 - 99 -99 2000 model eski motorlarla uğraşmak istemiyom çünki artık hepsi demir yığını gibi oluyo kendimotorumdan biliyorum.

Saygılarla
    Kasnağı elle kontrol edip dişler keskin değilse iyi durumda olduğunu düşünebilirsin keza kayışında üzerinde çatlaklar varmı ona bakarsın diyeceğim ama örnekleri ni görmediysen anlaman zor olabilir..konjektörde sol depo altı granajın içinde yeni tipler(olması gereken) sol granajı az biraz kasar eski tipin iki misli büyüklükte dir tahminen 11-12*11-12 cm gibi..lastiklerin den bir tarihi var ve en çok 4 sene de bir değişmeli..lastiğin yanağında imal yılı ve haftası yazar bunlarada bakabilirsin ama en güzeli bilen biri ile bakman veya ustaya göstermen olacaktır..
    bilginet45, Utided ve metallermaison bunu beğendiler.
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Zerdüşt teşekkür ederim numara için.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı tnt555tnt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zerdüşt teşekkür ederim numara için.
    Rica ederim..yoğun olması nedeniyle her zaman kolayca ulaşamayabilirsin ama pes etme.. ;)

Altın elbiseli adam GV 650 yi test etmedi dimi. Biraz araştırdım videosunu bulamadım.

Utided - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Hyosung GV250
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çetin usta 05327311077

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

bilginet45 yani Birol kardeşim güzel özetlemiş..fakat bahsettiği hız limitleri agresiv kullanımda geçerli ..1.vites 40 ,2.vites 40-70 ve 3.vites 65-80 aralığında da rahatca kullanabilirsin ayrıca ayak pegi yakın ve uzak olarak vites cubuğunun değişmesi koşuluyla kısaltılabinir ve uzatılabilinir de..alacağın GV 650 eğer uzun vites cubuğu ise zaten sana uygun olur..ancak şehir içi sıkışık trafikte sürekli kullanırsan yakıt artar..uzun yolda ise makina kendine gelir..ğer sürekli sıkışık trafikte kullanacaksan ve GV 650 almayı kafana koyduysan otomatik olarak yanan far için bir düğme koy böylece motor gündüz sıcaklığında dur kalk tarafiğinde çok fan açarsa farı kapatıp öyle devam edersin aksi takdirde motor akü zayıfladığı an kendini rahatladığına emin oluncaya kadar kapatacaktır..bende anadolu yakasındayım..müsait bir zamanda istersen görüşür çayımızı içerken daha detaylı bilgileri seve seve paylaşırım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Bunun nedeni Kanuni nin , Global döneminde ki satış başarısına ulaşamamış olması dır..Satış yetkisini kanuni alınca Global motor bitti..Kanuni de hem isminden hemde yetersiz satış becerisinden dolayı bu motordan fazla satamadı..senin anlayacağın 100 tane 2006-2008 arası model satıldıysa sonrasında ancak 10 tane enjeksiyonlu ya satıldı ya satılmadı..oran ve miktar temsilidir..ancak satış grafiği gerçektir..örneğin geçen sene fuarda 1 tane GV 650 bile yoktu kanuninin standında..elinde bile olmayan motor nasıl satılsın nasıl çoğalsın.. inşaallah bundan sonra değişir gelişir diyelim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Kasnağı elle kontrol edip dişler keskin değilse iyi durumda olduğunu düşünebilirsin keza kayışında üzerinde çatlaklar varmı ona bakarsın diyeceğim ama örnekleri ni görmediysen anlaman zor olabilir..konjektörde sol depo altı granajın içinde yeni tipler(olması gereken) sol granajı az biraz kasar eski tipin iki misli büyüklükte dir tahminen 11-12*11-12 cm gibi..lastiklerin den bir tarihi var ve en çok 4 sene de bir değişmeli..lastiğin yanağında imal yılı ve haftası yazar bunlarada bakabilirsin ama en güzeli bilen biri ile bakman veya ustaya göstermen olacaktır..
    Alıntı bilginet45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SÜREKLİ SEHİR İÇİ KULLANICAM DİYOSAN DAHA UFAK CC BAKABİLİRSİN MALUM BENZİN FİYATLARI YÜKSEK CC MOTORLAR SEHİÇ İÇİ TRAFİĞİNDE YAKAR GERÇİ ŞEHİRDEN ŞEHİRE DEĞİŞİR BEN UFAK BİR İLÇEDE OTURUYORUM FAKAT İSTABULA BEN KENDİ FİKRİM SEHİR İÇİ OLARAK OLARAK BAKMIYORUM İSTANBUL İLÇELERİ BİRBİRİNE MESAFELERİ NEREDEYSE SEHİRLER ARASI BEN HIZI SEVMEM DİYOSAN NE BİLEYİM SUZUKİ M800 İNTRUDER800 SAHADOW750 DRAGSTAR650 DAHA AĞIRBAŞLI MOTORLAR. DAHA DÜŞÜK CC OLARAK GV250 ÖNEREBİLİRİM SINIFINDA BENCE BİRİNCİ FAKAT SİZİN İÇİN BOY KİLO RAHAT OLMAYABİLİR. BEN GV650 YE BİR KERE KAPILDIM ŞİMDİ VAZGEÇEMİYORUM.FİYAT KALİTE GÜÇ ESTETİK HEPSİ BİR ARADA MOTORLARIN HEPSİ GÜZEL TÜM MARKALAR GÜZEL BİRBİRLERİ ARASINDA ARTILARI EKSİLERİ VAR FAKAT GV650 BAŞKA

Cevaplar için eyvallah, ufak çaplı git geller yaşasam da sanırım sonunda yine GV650 den vazgeçemeyeceğim. Kısmet. Tekrar sağolun.
    bilginet45 bunu beğendi.

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Halidun abi selam. Senden gv250 malifold lastikleri için halen haber bekliyorum beni unutma

ersins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    GV650 ile tek teker yapan var mı?
    Öyle bir hevesim yok, meraktan soruyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Merhaba,

Elektrik tesisatı ile ilgili bir sorum olacak.

Bir kaç ilave takmak istiyorum motora.
    1- USB şarj cihazı - çıkışı 1A. 7 inç tablet telefon kullanıyorum aynı zamanda GPS ve navigasyonunu da kullanıyorum, depo üstü çantamın üst cebinde. Eski GV250 motorumda kullanıyordum, satarken de beraber verdim.
    2- LED sis farı taktırmayı düşünüyorum koruma demirinin üstüne (evet koruma demiri modeline karar verdim sonunda), bir arkadaş yapıyor http://www.bursaenduro.com/showthread.php?17970-Led-far-uygulamas%FD-art%FDk-ak%FCn%FCz-bitmeyecek.&highlight=sis+far%FD adreste detayları görülebilir. 3 Ledlisinden düşüüyorum.
    3- Bunda kararsızım ama ek olarak takılan devir ve/veya vites göstergeleri var. Yüksek akım çektiğini sanmıyorum.

Bunlar sıkıntı olur mu elektrik tesisatı açısından (3. şık için henüz çok emin değilim, önceliğim de değil). Evet ise nasıl bir alternatif ile yapılabilir?

Çok ilerisi için aslında kafamda aynaları iptal ederek geri ve yan kamerası ile ufak bir lcd monitör var ama o henüz fantazi belki seneye projelendiririm

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı ersins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GV650 ile tek teker yapan var mı?
    Öyle bir hevesim yok, meraktan soruyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Merhaba,

Elektrik tesisatı ile ilgili bir sorum olacak.

Bir kaç ilave takmak istiyorum motora.
    1- USB şarj cihazı - çıkışı 1A. 7 inç tablet telefon kullanıyorum aynı zamanda GPS ve navigasyonunu da kullanıyorum, depo üstü çantamın üst cebinde. Eski GV250 motorumda kullanıyordum, satarken de beraber verdim.
    2- LED sis farı taktırmayı düşünüyorum koruma demirinin üstüne (evet koruma demiri modeline karar verdim sonunda), bir arkadaş yapıyor http://www.bursaenduro.com/showthread.php?17970-Led-far-uygulamas%FD-art%FDk-ak%FCn%FCz-bitmeyecek.&highlight=sis+far%FD adreste detayları görülebilir. 3 Ledlisinden düşüüyorum.
    3- Bunda kararsızım ama ek olarak takılan devir ve/veya vites göstergeleri var. Yüksek akım çektiğini sanmıyorum.

Bunlar sıkıntı olur mu elektrik tesisatı açısından (3. şık için henüz çok emin değilim, önceliğim de değil). Evet ise nasıl bir alternatif ile yapılabilir?

Çok ilerisi için aslında kafamda aynaları iptal ederek geri ve yan kamerası ile ufak bir lcd monitör var ama o henüz fantazi belki seneye projelendiririm
    Merhaba Ersin kardeşim;
    USB şarj cihazı takılı,ledler de var ve navisgasyon cihazıda bağlı bir sıkıntım olmadı..

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halidun abi selam. Senden gv250 malifold lastikleri için halen haber bekliyorum beni unutma
    aklımda kardeşim fakat korede yok burdada yok sipariş verdim bekliyorum gelirse haber vereceğim.

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Arkadaşlar,

Aşağıdaki çantalar gayet iyi gözüküyor gibi geldi bana...

http://www.mutazu.com/products.php?cat_id=7&menu=Hard%20Saddlebags&produ ct_id=459&s=prod.php

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklımda kardeşim fakat korede yok burdada yok sipariş verdim bekliyorum gelirse haber vereceğim.
    Abi sipariş verdiğin yerde varsa mutlaka gelecektir. Beklemek tek çözüm Teşekkürler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Orjinal Debriyaj balataları komple + debriyaj sacları komple + yaylar komple =375TL
    Sadece 5000km kullanıldı. Yalanı dolanı yok kendi motorumdan çıkma.
    Almayı düşünen 3-4 günde benimle irtibata geçsin

Hyosungsource fiyatı 500tl +kargo
    Kanuni fiyatını söylemiyorum bile

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sipariş verdiğin yerde varsa mutlaka gelecektir. Beklemek tek çözüm Teşekkürler.
    gt 250 nin manifoldları mevcut gv lerin yok biraz daha bekliyecegiz olmadı uydurma durumu ne olur bir bilene sormak gerekir.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    ben gv 650 alıcam 10.000 TL nakıtım var bana gv 650 bulunnnnnnnn 0532 737 45 26

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

2 sene once 2007 model 6000 km makınemı 9000 tl ye satmıştım sımdı 10.000 tlye temız makına bulamıyorum valla bu ne ıs alnamadım gıttı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    10.000 TL ye temiz bir makina bulabilirsen şanslısın derim..senin resimde ki motorun bazı sıkıntıları vardı giderilip boyandıktan sonra o fiyata satıldı..alan şansşlıydı mesela.. Umarım sende bulursun..

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    sahibinden ilan no:n No 141204557 bu nasıl onerırmısınız?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-2008-gv-650-141204557/detay

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden ilan no:n No 141204557 bu nasıl onerırmısınız?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-2008-gv-650-141204557/detay
    motorun sahibi bu sayfada arada yazan biri eskiden bir ara bizim klüpteydi..bu nedenle bu motor hakkında yorumda bulunmak istemiyorum..daha önce kullandığın için kendin bakar karar verirsin..

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gv 650 alıcam 10.000 TL nakıtım var bana gv 650 bulunnnnnnnn 0532 737 45 26[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

http://img297.imageshack.us/img297/7...foto002kr5.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Bu motorun sissy barı gördüğüm en güzel sissy bardı. Bütün forumu ve internetteki bir çok yeri gezdim. Nitekim kullanışlılık ve arkasına çanta bağlamanın pek mümkün görünmemesi nedeniyle bunu düşünmüyorum.
    Arkaya bir de bagaj aparatı ile yapılabilir mi acaba?
    Bunu kime kaça yaptırmıştın?

10.000 TL biraz iyimser, ben daha yeni aldım, lastikler ile beraber 11.000 TLye geldi ki benimki de sorunları olan bir motordu.

Bir kaç ay boyunca internetteki her ilanı araştırmıştım.
    Bence biraz çıkmak lazım üstüne.
    14.500e bir TT Customda modif görmüş alet vardı çok güzel mesela
    Hyosung GV650
    AB Rh(-)
    Hayat sürünce güzel...

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ooo kimleri görüyorum alper kardeşim hoşgelmişin sende biliyorsunki o fiatlara aldıgın makina biraz ugraştırır ama yakınız gel karşılıklı konuşalım ben haremdeyim .bir ay önce deseydin bana temiz bir makina satıldı.fiat biraz daha fazlaydı ama degerdi neyse hayırlısı olsun bulunur inşallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler