Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    serdar sen bana gösterge parça listesimi şemasımı nerde o onu gönder bana bios pili ni bulup gönderiyim sana condansatör giibi bir şey olacak

yakında bütün gv ciler bir servis açacak kadar usta olacagız işte motorcu bu yolda dagta bayırda kendi işini kendi görecek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Millet,

Abi Bios pili nerede, gösterge komplesinin parça listesinde göremedim?

Arka lambaki led'lerin yine yarısı yanmama durumu yaşattı. Ben de az önce tekrar söktüm arka lambayı, sonra ısı tabancasıyla gövdesinin silikonlarını yumuşatıp arka kapağı söktüm. 3 ayrı küçük kart ara bağlantı kablolarıyla birbirine bağlanmış. Bir bağlantıda biraz sıkıntı var gibiydi, tekrar lehimledim. Silikonlayıp kapattım. Hepsi canavar gibi yanmakta şu an Sorunu hallettim diye umuyorum, şimdi kuruyor, 4 gibi yerine takarım.

Karanım başka bir başlıkta elektrik sorunu bulmak için bir yöntem tarif etmiştim :
    serdar o kadar detayı beceremem hemde alet yok onları yapmaya. ama sorun herhalde sargıda

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Ustan böyle yapsın o zaman, genelde yanlış yöntemle ölçüyorlar
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustan böyle yapsın o zaman, genelde yanlış yöntemle ölçüyorlar
    serdar artık ustalara yol gösteriri oldun .makinayı ne yaptın takviye ile çalıştırdınmı aramışın motordaydım aradım sende duymadın merak ettim

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    halidun kardeş selam. iyi yıllar
    vallla ben şu dijital göstergeciyi unuttum kusura bakma. bugün sitede gezerken benzer problemleri görünce hatırladım kusura bakma.
    Maslak oto sanayi sitesi 2. kısım 7. sokak no:213-214 adresinde bulunan Oto Erol
    Telefon: 0212 276 66 61 - 0212 328 17 00
    kolay gelsin.

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serdar artık ustalara yol gösteriri oldun .makinayı ne yaptın takviye ile çalıştırdınmı aramışın motordaydım aradım sende duymadın merak ettim
    Benim salak benzin hortumu yine filtreden çıkmış, akü zayıflamış ve bujiler boğulma sonucu benzinlenmiş. 3 problemi ortadan kaldırdım. 2 derece sıcaklıkta Ankara bozkırını yararak eve döndüm. Şu an motorda zerre kusur yok, oh be

Bakalım ne kadar gidecek, şöyle 6 ay problem çıkmasın, hayatımın sonuna kadar bu motora binebilirim, çok güzel bir alet bu ya...
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

Sa

Nurettin gardaşım teşekkür ederim unutsanda hatırlamışınya

serdar geçmiş olsun olabilr böyle süprizler usta olmak kolay değil burda yazmaklada tercübeleri paylaşıyoruz iyi oluyor

ayaz neysede buzlanmalara dikat et

KARANIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 Fazer
    Nurettin gardaşım teşekkür ederim unutsanda hatırlamışınya

serdar geçmiş olsun olabilr böyle süprizler usta olmak kolay değil burda yazmaklada tercübeleri paylaşıyoruz iyi oluyor

ayaz neysede buzlanmalara dikat et
    halidun abi statoru nerde yaptırdın yanmıştı ya

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

Alıntı KARANIM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halidun abi statoru nerde yaptırdın yanmıştı ya
    bobinajcıda sardırdım sana yardımcı olurum bir kaç bobinajcı tanıyorum yarın görüşelim sen müsait olunca ara beni halolur merak etme veya sen aküyü sarj et makinayı getir bana .

harunizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F

problem

Arkadaşlar benim motora bi haller olmaya başladı şöyle anlatayım ;
    Aldığımın 3ncü günü arkadaşlar "çalıştır da sesini duyak" dediler işyerinin önünde, ben de çalıştırdım paaaatttt diye bi ses geldi egzostan, torpil patlamasının yarı şiddetinde, sonra ben panikledim tabi, biraz bekledim sonra yeniden çalıştırdım motordan iğren bi ses geliyodu, sonra öyle öyle maslak sanayiye gittim, yakındı zaten, karbüratörün yerinden çıktığını söyledi ustam, her zaman götürdüğüm bir ustadır, çalıştırırken gaza çok yükleniyosun bu eski motorun gibi değil dikkat et dedi, tamam dedim.
    Aradan 3 ay geçti, geçen gün biraderle binicez, gene aynı patlama gene aynı ses, ben kanıksadım tabi tecrübeyle öğrendim ya, gene dedim karbüratör patladı galiba, yine gittim yaptırdım yine bindim o gün, 3 gün sonra bidaha canım çekti bineyim dedim, bu sefer o sesin yarısı kadar bi ses geldi ama önceki karbüratör arızası gibi bi ses gelmiyor egzostan, ıslığımsı bi ses çıkıyor. nedenini anlamadım,
    ustaya götürmeden önce bi sorayım dedim sizlere.
    başına gelen varsa anlatabilirmi bana? artık eşim bana mızmızlanmaya başladı sen bu motoru kullanamıyor musun ya diye, eski sahibi ne güzel gıcır gıcır verdi sana hergün biyerini bozuyosun diyor ağırıma gitti abartıyor tabi biraz ama. daha 2 kez arıza verdi o da bu karbüratör mevzusu hakkını yemeyeyim, motorumu çok seviyorum ondan soğumak istemiyorum muhtemelen çalıştırırken hata yapıyorum, eski Zealsun' uma çeyrek daire gaz elciği çevrilik halde çalıştırıyodum buna da birazcık gazdayken çalıştırıyorum, yanlış mı yapıyorum bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Ben hiçbir zaman marşa basmadan gaza basmadım bugüne kadar. Ne kadar alakası var bilmem ama benim durumum bu.

Benim de yolda giderken egzozdan dediğin ölçüde bir ses gelmişti birkaç sefer. Sanırım hava az, benzin çok olduğu zaman sapıtıyor. Umarım sorunun hallolur.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    harun senin motorda bu arıza bir kaç sebebden olabilir ateşleme zamanında bir problem var gibi veya buji uygun degil veya çapak var silindir kapagında veya subablarda zamansız ateşlemeye sebeb oluyor sekron ayarıda çok bozuk olabilir incelemek gerekir ayrıca çalıştırıken mootor soguksa jigle ile sıcaksa marşa basarken hafif gazı açarak çalıştırmak gerekir bir gün ugra yardımcı olalaım

harunizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F
    harun senin motorda bu arıza bir kaç sebebden olabilir ateşleme zamanında bir problem var gibi veya buji uygun degil veya çapak var silindir kapagında veya subablarda zamansız ateşlemeye sebeb oluyor sekron ayarıda çok bozuk olabilir incelemek gerekir ayrıca çalıştırıken mootor soguksa jigle ile sıcaksa marşa basarken hafif gazı açarak çalıştırmak gerekir bir gün ugra yardımcı olalaım
    Olur abi uğrarım, sizin yer nerde? Islık sesi bariz belli ediyor kendini, bu sabah uzay'ın dediği gibi 0 gazla çalıştırdım sorunsuz çalıştı ben boğuyormuyum farkında olmadan acaba?
    Abi adres yazabilir misin?

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı harunizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur abi uğrarım, sizin yer nerde? Islık sesi bariz belli ediyor kendini, bu sabah uzay'ın dediği gibi 0 gazla çalıştırdım sorunsuz çalıştı ben boğuyormuyum farkında olmadan acaba?
    bak burdan bütün bilğilereimi görürsün www.dogalgazcı.net.
    tel ve adres var

http://www.dogalgazci.net/

Motosikleti
    '10 GV 250
    selamlar herkese..

ismim Ertan, 27 yaşındayım, Ankara, Batıkentteyim (Ankaralı çok arkadaş olduğu için semti eksik etmeyelim ), uzatmalı hukuk öğrencisiyim ama bir yandan çalışıyorum.

1 haftada da olsa bitirdim okumayı satır satır.. gerçi son 1 senedir arasıra uğradım buraya..

son anda kardeşim dediğim adam kanıma girmese, er6n sahibi olmayı kafama koymuştum ki gv650 hayallerimi tekrar hortlattı..

yeterli motorsiklet tecrübem olmasına rağmen bunların büyük çoğunluğu düşük cc'li chopper'lardı ve incelediğim kadarıyla gv650'nin sadece bir cruiser olmadığı açık..

neyse uzatmayayım,

gv650 talibiyim.. otobur yakalandın haberin olsun!!! sahibinden'deki fotolardan yakaladım

cevrenizde sağınızda solunuzda eşinizde dostunuzda duyarsanız temiz bir gv 650; mesaj atmaktan, aramaktan çekinmeyin lütfen..

aradığım özellikler;

*kesinlikle masrafsız olmalı (rutin bakımlar dışında tabi ki, ne kadar güvensem de onları kendim yapmalıyım)
    *nisan ayında yapacağım 3500 Km'lik balkan gezisini sorunsuz tamamlatabilmeli (yazar burada rodajının iyi ve kronik sıkıntıları olmamasından dem vuruyor )
    *aksesuarlı olması tercih sebebimdir, cünkü bildiğiniz üzere ve dediğim gibi gezi yapacağım için maliyetimin artmasını istemiyorum (windshield, sissy, saddlebracket, tankcase, vs.. her türlü aksesuar kabulumdür)
    *gelelim asıl "duygusal" meseleye, açık konuşayım ayırdığım bütçe 8500Tl. (+),(-) mutlaka oynayacaktır, diğer türlü kimse motor alıp satamaz, ben açık oynarım, satıcıdan da aynısını beklerim, bu yüzden samimi davrandım..

eğer hala sıkılmadan buraya kadar okuduysanız, teşekkür edeyim ben

Ertan A****
    0541 528 54 58 (7/24 arayıp, mesaj atabilirsiniz)

Not: bu arada çok resmi bir yazı oldu, sabah sabah sidikli kontes oldum aksine hepinizle tanışıp sohbet etmekten de zevk duyarım...

iyi sabahlar..
    it's a long way to the top...

Motosikleti
    NC 700 X
    Aramıza hoşgeldin.

Umarım aradığın fiyata aradığın motoru bulursun

Motosikleti
    '10 GV 250
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin.

Umarım aradığın fiyata aradığın motoru bulursun
    teşekkür ederim, sanırım biraz kinayeli oldu, iğnelendiğimi hissedip girdim internete

dediğim gibi + - oynar fiyat sonuçta ölücü yada çingenelik yapmam ama açıkçası 11bin civarlarına çıkamıyorum, malum pasaport, uluslararası ehliyet, ruhsat gibi işlemlerim gecikir, yaza da kalmak istemiyorum, final-büt dönemleri bu sene diploma inşallah..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...38804936/detay

bu motorda karşılaşabileceğim sıkıntı tahminleriniz var mıdır? elbette yürüyen aksam, sıvılar vs. nin değişmesi lazım fakat gv650 özelinde sorarsam, daha önce kayışlı bir motorum olmadı, kayış veya benzeri parçaların arıza verme ihtimalleri yüksek midir kullanılmadıkça?

teşekkürler..
    it's a long way to the top...

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı WTP adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim, sanırım biraz kinayeli oldu, iğnelendiğimi hissedip girdim internete

bu motorda karşılaşabileceğim sıkıntı tahminleriniz var mıdır?

kayış veya benzeri parçaların arıza verme ihtimalleri yüksek midir kullanılmadıkça?
    İçinde kinaye vardı ama temenni tarafı çok daha ağır basar
    Motorun fiyatı gayet uygun. Neden bu kadar az istiyor bilmiyorum. İyi bir ustaya göstermek lazım tabii ki de.

Kayış bugüne kadar yanlış hatırlamıyorsam kimseye sorun çıkartmadı. Motor yıkandıktan sonra biraz öter kendileri Ama pudralayınca sesi kesiliyor

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı harunizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör manifoldlarını bir kontrol et, çatlak var mı? birisi rölantide gaz verirken sen eğilip bak daha iyi görürsün çatlak varsa, kalp atışı gibi açılır kapanır..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ertan hoş geldin hakında hayırlısı olsun daha önceki yazılanları okuduysan viceroy un güzel bir yorumu vardı diyarbakırdaki motor için bizden yorum bekleme, görmeyince sesini duymayınca test etmeyince komşumun motoruda olsa yorum yapamayız.
    sen en iyisi serdarla tanış ankaradasınız o sana inceden inceye her seyini anlatır onungibide alabilirsin motoru görmeden parayı gönderip motoru ayagına getirtebilirsin
    kayış şaft tan sonra en iyisidir tavsiye ederiz .balkan gezisini rahat yaparsın bende düşünüyorum ama yazın iyi olur balkanlar baharın soguktur.Yakında gv ile suruş yaparız
    sabah sabah sidikli kontes oldum bu ne demek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler