Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Serdar, aslında aksesuar statüsünde ticari satılan bu aparatlar gv için olmazsa olmazlarıdır ve standart satılmalıdır düşüncesindeyim. Hoş ben sıfır alırken aksesuarı full üstünde denk gelmişti.
    Gv650 için muhtelif siteleri geziyorum ama buradaki gibi paylaşım,teknik birikim başka yerde yok. Hatta Akdeniz sitelerinden birisinde bu motosikletin yüksek devirde 100 km de 10 litre yaktığını iddia eden olmuş ve üyeler yargısız infaz misali inanmış.
    Araştırıp motosikleti tanımak isteyen her üye için artıları ve eksileri elimizden geldiğince tarafsız paylaşıyoruz burada.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Serden,

Bizim farkımız da bu olsun ;) Orjinal braketini zaten çok sevmemiştim. Biraz bisiklet bagajı gibi duruyor. "Asianiron" motor çizgisine daha uygun birşey yapmış.

Burada mesele fiyat. Yani sanayide 150 liradan daha aza mal olur diye düşünüyorum.

Bu arada yaz da geldi. Benim adaşa da uyarsa tantuni ısmarlarsanız belki o taraflara geliriz :wiinkk Hatta istanbul tayfası da otobandan basıp gelsinler, ne de olsa bizim aletle 3 saatlik yol Şu mersindeki künefecinin de tadı hala damağımda

Veya Antalya da olabilir Ben kesin kamp yapmaya o tarafa geleceğim. O nedenle şu bagajı halledeyim diyorum. Acil destek, yoksa çin ekonomisini biraz daha büyüteceğim
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serdar, aslında aksesuar statüsünde ticari satılan bu aparatlar gv için olmazsa olmazlarıdır ve standart satılmalıdır düşüncesindeyim. Hoş ben sıfır alırken aksesuarı full üstünde denk gelmişti.
    Gv650 için muhtelif siteleri geziyorum ama buradaki gibi paylaşım,teknik birikim başka yerde yok. Hatta Akdeniz sitelerinden birisinde bu motosikletin yüksek devirde 100 km de 10 litre yaktığını iddia eden olmuş ve üyeler yargısız infaz misali inanmış.
    Araştırıp motosikleti tanımak isteyen her üye için artıları ve eksileri elimizden geldiğince tarafsız paylaşıyoruz burada.

serden kardeşim site hakında aynı düşüncedeyim ancak aksesuar konusunda aynı düşüncede değilim daha güzel veya kullanışlı olanları yapılabilinir.ben paylaşımı seven her şeyi açıkca ortaya koyan bir yapım vardır motorcu ruhuda onu gerektirir diye düşünüyorum çok arkadaşımda da bunu görüyorum bilhassa sendeki bu gayretin çok hoşuma gidiyor.Araştırarak resimliyerek bizlerle paylaşıyorsun.teşekkür ederim.
    bazı arkadaşlara soru sordugum halde burda fiat konusunu bilhassa ya yazmak istemediler veya okumadılar düşencelerine saygı duyarım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:45 ----------

Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, özellikle Haldun Abi,

Bende bagaj braketi yok. Internetten aşağıdaki modeli beğendim.

http://www.asianiron.com/luggage/car...k-chrome-gv650

Buna benzer birşeyi nasıl yaptırabilirim ve ne kadara mal olur? Yardımlarınızı bekliyorum...Adamlar 89 dolar artı yol parası şeklinde fiyat vermişler...

serdar kardeşim
    [SIZE="3"]inceledim ama bisiklet modeli bencede benim yaptırdıgım sele (ingilizce kullanmak istemiyorum) ve çanta resimlerini yayınlamıştım.bir senedir ugraştım geçen sene 120 tl ye nikel kaplamalı bir sele ustanın tavsiyesi ile taktık ancak bir aylık kullanım sonunda shat cantada yaklaşık 10 kg lık bir yükle bir kasise girince yamuldu.söktüm ve ustaya gide gele bir hafta motoru onun garajına koyarak gazını tuzunu temin ettirerek ve sonunda tasarlayıp krom dan sele ve yan çanta baglantı larını yaptırdım.sonra ustayı üstüne oturtarak test etirdim usta 140 kg

yan çantalar pek hoş olmadı ama bizim servis işi ve seyhat için çok kullanışlı oldu shad çanta üst kapagıda aynı renkte boyatım ayrıca çanta reflektörünede led uygulaması yaptım estetik ve görünürlük sagladım.
    maliyete gelince
    krom baglantı ve sele ayrıca yan çanta baglantı aparatları 400 tl eski uygulama için 50 tl düşürdüm 350 tl
    shad çanta 420 kapagı 50 tl boyası 80 tl led 25 tl i
    yan çantalar aleminyum kaplama 2 adet 100 t l
    işçilik kendime 100 tl

şimdi koruma demiri kaldı onuda kromdan imal etireceğim ama ustanın marşına basıyorum bir aydır bakalım ne zaman ateşliyecek[/SIZE]

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Adaş şimdi tantuni diyince işin rengi değişti , neden olmasın , Ankara - İstanbul hattında da bişeyler yapabiliriz, gayet de güzel olur.

Bu arada ben fırsat bulup da şu koruma demiri ve sissy için girişimde bulunamadım. Ankara için konuşuyorum, Ostim'de bu işi süper yapabilecek ustalar olduğuna eminim. Vakit ayırmak lazım Şu Hasan ustayla aparat konusunda konuştun mu hiç?

Motosikleti
    Serdarr,

Yok konuşmadım. Ama koruma demiri çok zor birşey değil. Boru bükme ve pres tezgahı olan herhangi bir yerde yaptırabilirsin. Ama Sissy Barın orjinali gayet şık, onun kadar güzel yaptırmak zor olabilir.

Ben Haziranda Uzayın tavsiye ettiği ustaya bakıma götüreceğim motoru. Cuma 6 gibi yola çıkıp pazar öğlen dönmeyi planlıyorum ne dersin? Belki de İstanbul'daki arkadaşlarla İstanbul'da buluşup kendimizi Beşiktaş sahilden Karadeniz'e kadar atabiliriz? Bilmeyenlere biraz GV650 gösterelim Ne dersiniz?

Halidun Abi,

Adamlar 89 dolar satıyorlar, arka yük tablasını (nasıl kelime uyduyorum ama ). Türkiye nakliye fiyatını sordum, bakalım ne kadar rakam çıkacak. Ama sanki 1 m kadar 10 mm çapında dolu çelik çubuk, bağlantılar için çubuğu içine alacak 10 cm boyunda ince boru, boru bükme aparatı, sağlam bir çekip, matkap, kaynak makinası ve krom kaplama yapacak yer şartları sağlandığında gayet ucuza mal edilebilir. Ölçüleri çıkarıp sanayide yaptıracağım gibi göküyor.

Motosikleti
    CBF1000
    İşim gereği biraz karışık bir dönem, bi 10 güne netleşir durumum ama fırsat olursa harika bir gezi olur gerçekten.

Motosikleti
    Dostlar Mersin'e gelmeyi düşünürseniz planı motosiklet şenliğine denk getirmek güzel olur.
    11 Haziran 2010 Cuma

Katılacak grupların il sınırlarında karşılanması.
    Gün boyu girişlerin kabulü, gelen misafirlerin iletişim bilgilerinin daha önceden hazırlanmış forma kaydı, çadır alanlarının belirlenip gruplara tahsis edilmesi, kendi bünyemizde küçük çapta eğlence, kamp ateşinin yakılması.

12 Haziran 2010 Cumartesi

İsteyen misafirlerin ilimizin tarihi ve kültürel yörelerinin gezdirilmesi için kısa gezi programına dahil olması.
    Gezi Programı: - Saat 10:00 da şenlik alanından hareket.
    - Takriben 11:00 sularında Uzuncaburç’ta olmak. Daha sonra Astım
    Mağarası, Cennet Cehennem, gezilerek öğle yemeği, saat 14:00 sularında Kız Kalesi gezilip 17:00 sularında şenlik alanına dönmek.
    İsteyen misafirlerimizin tekne turu (Tisan, Dana Burnu ve Çevresi) ve su sporları yapmasına olanak sağlamak.
    Saat 17:00 sularında canlı DJ performans ile sahne programının başlaması.
    Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterileri.
    Rock Konseri
    Saat 01:00 da sahne programı sona erecektir.
    Şenlik alanında kalan misafirlerimiz çeşitli etkinliklerle güzel zaman geçirmeleri sağlanacaktır. Bunun için çeşitli yarışmalar tertiplenecektir.

13 Haziran Pazar
    Sabah saatlerinden itibaren grupların ayrılmasına müteakip il sınırlarına kadar uğurlanması.

Tantuni ve künefe Mersin'de yenir zaten,her zaman beklerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sa arkadaşlar ankaradan mesut korkmaz kardeşimiz ledli sis farı imal etmiş uzun süredir ben araştırıyordum mesut bey gayet şık ve istege göre çeşitli ebatlarda üretmiş serdar tanışır bizim makinalara en yakışanı tesbit edersen ben hemen alacagım
    http://www.motosikletforum.com/showt...ghlight=far%FD
    http://www.mesutkorkmaz.com/

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Herşeyi benzetseniz bile ekzoz yeni alınacak zannedersem.
    Egzostun fiyatı 475$ mış. hatta sayfada youtube linkide var sesini dinleyebilirsiniz. Ben sevdim tok bir sesi var. Hani yakışmışta diyesim geliyor

http://www.richardhyosunggvgt.com/gv650accessories.htm

Motosikleti
    Levent dostumun sayesinde aldığım ekzos sesisnden sonra başkasını beğenmem zor. R6 yı bile kulüpte bastırdı

Ayak peglerini düşünüyorum rahat olduğu kesin.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Ayak pegleri fiyatıda 80$. Bende almayı düşünüyorum. Adamlara mail attım nakliye ücreti ne olur konusunda bakalım ne diyecekler.

ozanpinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS850G 1979
    arkadaşlar, GV650nin artçı selesi konforlu mudur, eşi ile kullanıp da yorum yapabilecek olan var mı?

ve de diğer modellerden GV650ye geçişte gidonun değişik formuna uyum sağlamak zor mu, rahat mı, yavaş dönüşlerde nasıl?
    Be aware and beware of the Dark

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ozanpinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, GV650nin artçı selesi konforlu mudur, eşi ile kullanıp da yorum yapabilecek olan var mı?

ve de diğer modellerden GV650ye geçişte gidonun değişik formuna uyum sağlamak zor mu, rahat mı, yavaş dönüşlerde nasıl?

Selesi gayet iyi. Artçım da çok rahat olduğunu söylüyor, şimdi sordum
    Ben Regal Raptor'dan geçiş yaptım. Gidona uyum sağlamak çok kolay ama bu kolaylık yavaş dönüşler için değil Ama yavaş dönüşler insanın canını sıkacak kadar zor da değil.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selesi gayet iyi. Artçım da çok rahat olduğunu söylüyor, şimdi sordum
    Ben Regal Raptor'dan geçiş yaptım. Gidona uyum sağlamak çok kolay ama bu kolaylık yavaş dönüşler için değil Ama yavaş dönüşler insanın canını sıkacak kadar zor da değil.
    uzay senin artcı heralde 50 kg ancak gelir benim artcı 75 kg gelince pek hoşnut değil ama gidon iyi her hıza uygun bu arada hiç sanzumandan bilya şikayeti oldumu merak ettim

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzay senin artcı heralde 50 kg ancak gelir benim artcı 75 kg gelince pek hoşnut değil ama gidon iyi her hıza uygun bu arada hiç sanzumandan bilya şikayeti oldumu merak ettim
    haldun abicim sakın şimdi de bu çıktı deme. ağzında yel alsın diyeceğim amma merakın korkuttu.

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abi 50 kg falan artçım
    Benim öyle bir şikayetim olmadı henüz.

Motosikleti
    CBF1000
    Otobur eğer pazar akşamı saat 8 gibi atakulenin önünden geçen sen değilsen Ankara'da 1 tane daha siyah GV650 var demektir

Serden hocam davet için teşekkürler program süpermiş, katılma fırsatım olursa kaçırmam.

Herkese keyifli sürüşler.

Motosikleti

Hyosung GV650 GPS Montajı

Arkadaşlar Selam,

Şu GPS mevzusunu nasıl hallederim diye biraz araştırdım. Sonuç olarak şöyle bir tablo çıktı ;

1. Bizim alette touring ler gibi bir ön panel olmadığından gömülü bir montaj şansımız yok.

2. Tank üstü vakumlu veya mıknatıslı bağlantılar özellikle bilmediğiniz yollarda bakışı sık sık aşağı indirdiğinden tehlikeli.

Geriye bir tek gidon tipi bağlantılar kalıyor. Bu tip ürünleri profesyonel olarak sunan "RAM" ve "HAMA" gibi ön plana çıkmış markalar var. Fakat GPS siniz benimkisi gibi bilinmedik bir marka ise size uygun ürün bulmak zor. Ve bu ürünler de hep 100$ kotunda fiyatlara sahip.

Benim çözümüm 50 kuruş Bisikletçiye gidilir, oradan çıkma bir tane lamba, korna, vs.. için gidon bağlantı kelepçesi alınır. Tabi burada kalınca ve sağlam görünümlü olan bir tane bulmak önemli. Evdeki alet çantası karıştırılarak bir adet musluk contası bulunur. Biraz elektrik bantı alınır. Bir adet tornavidayla motorun yanına gidilir. Önce GPS'in orjinal bağlantı aparatının son eklemi sökülür. Bakınız fotoğraf ;

Daha sonra musluk contası kelepçeyi sıkarken eklem çatalını kırmayalım diye çatalın arasına koyulur. (Çok cinsel oldu galiba ). Resimde arada kalacak olan contayı kelepçe civatası üzerinde görebilirsiniz;

Şimdi gelelim işin püf noktasına. Bu kelepçelerin içinde kelepçe kaymasın diye lastik bant olur. Burada mesele hem gidonu hem de GPS eklemini aynı anda sıkıbilmek. Burada devreye elektrik bantı girecek. Lastik parçanın üzerine deneme-yanılma yoluyla bant sararak her ikisini aynı anda sıkacak kalınlığı bulmalısınız

Daha sonra şarj için daha önceden alınmış çakmak soketinin montajını yaptım Üst taraflara koydum ama görüntüyü açıkçası beğenmedim. Aşağıda gördüğünüz çok dikkat çekmeyen bir yeri daha uygun gördüm;

Soket : http://www.tekneyatshop.com/index.ph...h_Polikarbonat

Sonra GPS takılı halde envayi çeşit çukura girilir, sert fren yapılır, sağa sola iyice motor yatırılır ve testten başarılıyla geçilir

Herkese kaybolmadan gezmeler dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:55 ----------

Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobur eğer pazar akşamı saat 8 gibi atakulenin önünden geçen sen değilsen Ankara'da 1 tane daha siyah GV650 var demektir

Serden hocam davet için teşekkürler program süpermiş, katılma fırsatım olursa kaçırmam.

Herkese keyifli sürüşler.

Adaş beni karıştırma diye sana benim motorun birkaç fotosunu yolluyorum

Motosikleti
    Serdar,aynalara bayıldım.Malum orjinallerin sırları dökülüyor.Nereden ve kaça aldığını sakıncası yoksa sormak isterim.

Motosikleti
    NC 700 X
    Otoburkaplan, ben de aynalara bayıldım. Marka, model, internetten aldıysan link nedir? GPS cihazının markası modeli nedir? Memnun musun? Yazılımı vs nasıl?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler