Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı GV65Ö adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki silindirede bakıyorum calışıyor ısınmıs kaya agbı
    sarsıntı yaparken motorun sesi de değişiyorsa bir yerden hava alıyor olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Barış ÇETİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125/Daelim s2 250
    sırf size cevap yazmak için üye oldum.. aylar önce bu konuyu babamlar konuşurken duymuştum babam artık ilgilenmediğini ve girip bir şey yazmayacağını söyledi.. bugün meraktan konuyu bulup baktım ve babamı savunmak için bunları yazmak istiyorum;
    yedek parça dediğiniz motorun arızasını kendini usta zanneden hiç bir usta bulamamış.. hatırlamıyorum ama aşırı basit bir arızaydı çok kısa bir zamanda giderildi.. duyduğum kadarıyla satın alan arkadaşda girip bişey yazmayacağını söylemişti. satın alan arkadaş bir kere geldi sadece ondada memnuniyetini söyledi ve yağ değişimini yapıp gitti.. ekmek yiyenede gelip bakabilirsin bak bakalım ne kadar ekmek yiyebiliyor ;) hiç bir zaman emeğinin karşılığını alabilmiş bile değil ne yazıkki..

(sayın ferhatmns'ye cevap.)

ersins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Arkadaşlar,

Yaz geliyor, bu motor için özellikle bilinmesi gereken, bakıma dahil edilmesi gerekenler nelerdir?
    Benim motor 20.000 km'de
    Kendim bakımını yapsam diyorum, altından kalkılabilir mi? Kapalı garaj var nitekim...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı ersins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Yaz geliyor, bu motor için özellikle bilinmesi gereken, bakıma dahil edilmesi gerekenler nelerdir?
    Benim motor 20.000 km'de
    Kendim bakımını yapsam diyorum, altından kalkılabilir mi? Kapalı garaj var nitekim...
    KM olarak hiç birşey değil.Fakat genelde beklemiş/az kullanılmış motorlar olduğu için bazı plastik/kauçuk parçaların değişmesi gerekebiliyor. Benzin, vakum, tahliye vs gibi bilimum hortumların çatlak patlağı var mı diye kontrol etmek iyi olur.
    Manifoldların da aynı şekilde çatlama vs gibi durumları varmı diye bakılması lazım.

Karbüratörü temizletip, senkron ayarını bi gözden geçirmek fena olmaz.
    Hidrolik sıvıları en son ne zaman değişti bilmiyorsanız veya 2 yıldan fazla olduysa değiştirmekte fayda var.
    Radyatördeki antifrizin seviyesini kontrol edin

Sezonluk sürüş yapan kişiler için bunları kontrol ettirmek önemli. Bunların dışındaki şey yağ, yağ filitresi , hava filitresi, buji gibi malzemeler. Siz kendiniz de tabi ki yaparsınız fakat ilk 1-2 sefer için yanınızda bilen birinin olmasını tavsiye ederim.
    ZERDÜŞT bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    sahifede yazan kalmadı millet uzun yolda galiba burda kıdemli bir ben kaldım.motora yıllık bakımını yaptım.km olarak 30.000 ne yaklaştı devridaim pompası ve debriyaj balatası nı keyfe keder değişdim.bütün vidalarını elden geçirdim gevşeyen leri sıktım oksitlenenleri degiştirdim,egsoz civatalarını 10.000 de bir sök tak diyor manuelde onları yaptım,iridyum bujileri kontrol ettim.fan,müşir ve termostadını lçüp,suyunu kontrol ettim yag ve filitreyi yazmaya gerek yok degiştirdim.fren balatalarını kontrol ettim.muayene yapıldı ve koltuk sayısı 2 ye çıkarıldı.Boyalara polisaj yapıldı.
    koreye sipariş gecegim yedeklemek isteyen ler yazsın manifold sıkıntısı var onlardan bulamıyoruz pompa conjoktör .startör.vs yedeklemek veya ihtiyacı olan bir hafta içinde bildirirse iyi olur.
    ayrıca elimde enjeksiyonluların hava filitresi mevcut.yag fili,treleri mevcut.fren balataları.
    koruma demiri bir adet kaldı ayrıca cam demiri krom kalmadı orjinali mevcut bir adet sisi bar var çanta demiri yaptık krom malzemeden harem garaj üyleri için montajlı 300 tl montajsız 280 tl üye olmıyan arkadaşlara 350 tl den gönderebilirim.

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahifede yazan kalmadı millet uzun yolda galiba burda kıdemli bir ben kaldım.motora yıllık bakımını yaptım.km olarak 30.000 ne yaklaştı devridaim pompası ve debriyaj balatası nı keyfe keder değişdim.bütün vidalarını elden geçirdim gevşeyen leri sıktım oksitlenenleri degiştirdim,egsoz civatalarını 10.000 de bir sök tak diyor manuelde onları yaptım,iridyum bujileri kontrol ettim.fan,müşir ve termostadını lçüp,suyunu kontrol ettim yag ve filitreyi yazmaya gerek yok degiştirdim.fren balatalarını kontrol ettim.muayene yapıldı ve koltuk sayısı 2 ye çıkarıldı.Boyalara polisaj yapıldı.
    koreye sipariş gecegim yedeklemek isteyen ler yazsın manifold sıkıntısı var onlardan bulamıyoruz pompa conjoktör .startör.vs yedeklemek veya ihtiyacı olan bir hafta içinde bildirirse iyi olur.
    ayrıca elimde enjeksiyonluların hava filitresi mevcut.yag fili,treleri mevcut.fren balataları.
    koruma demiri bir adet kaldı ayrıca cam demiri krom kalmadı orjinali mevcut bir adet sisi bar var çanta demiri yaptık krom malzemeden harem garaj üyleri için montajlı 300 tl montajsız 280 tl üye olmıyan arkadaşlara 350 tl den gönderebilirim.
    Hava ve yağ filtresinin fiyatı nedir acaba?
    Sissy bar resmini görebilir miyim?
    Hyosung GV650
    AB Rh(-)
    Hayat sürünce güzel...

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    S.A ERSİN senin motor enjeksiyonluydu sanırım. yag filitresi 28 TL HAVA filitresi fı için 120 tl orjinal kore 2 adet kaldı
    hava filitresi karburatörlü modeller için 20 tl çanta demiri resimleri koyabilirsem koyacagım çanta demiri bir adet var kromdan yapmak istemiyorlar krom malzeme zor işlendiği için rica minnet yaptırdık. sisi bar orjinali onun resminide koyabilirsem koyarım olmaz sa özelden mail adresinizi yazın veya bana mail atın resimleri göndereyim
    kayasozgen@gmail.com 05322124353

oguzhanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsx-r 600
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-mavi-hyosung-gv-650-137747988/detay

çok değerli büyüklerim gv250 mi sattım sizlerin arasına girmek istiyorum bütçem bu motora el veriyor sizin bilgilerinize ihtiyacım var lütfen yardım edin

Buldum sorunu cok ılgınç gercekten arka tekerın hawa basıncına hıc bakmadım arka lastık hawa basıncım 5e dusmus
    30 a kadar yukselttım resmen tıtreme gıtti.hawa basıncları lastıklerın optımum degerlerı nedır acaba?

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    ön 33 arka 36

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı oguzhanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-mavi-hyosung-gv-650-137747988/detay

çok değerli büyüklerim gv250 mi sattım sizlerin arasına girmek istiyorum bütçem bu motora el veriyor sizin bilgilerinize ihtiyacım var lütfen yardım edin
    oguzhan istanbuldamısın galiba bursa dasın harem garaj sahifesinde cevap verdim ama burdada yazayım arkadaş yurt dışında burda arkadaşına vekalet vermiş o ilğileniyor geçen yaz saroza yanımıza gelirken yoldan çıkıp ufak bir kaza atlattı ön borulardan biri hafif egilmişti depo da az ezik vardı boru düzeltildi ama son durumunu görmedim almayı düşünürsen gelirsen yanıma yardımcı olurum. İnceler ekspertiz yaparız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

bu arada şu mesajımı yenilemek istiyorum.koreye sipariş gecegim yedeklemek isteyen ler yazsın manifold sıkıntısı var onlardan bulamıyoruz pompa conjoktör .startör.vs yedeklemek veya ihtiyacı olan bir hafta içinde bildirirse iyi olur.
    Ayrıca arkadaşlar bir ara fan motorlarında sıkıntı olmuştu sagolsun Eski kullanıcılardan Ali şan kardeşimin gönderdiği eski fan parçalarına bir motor bulup Hasan arkadaşın fanında yardımcı olduk.Kayışınıda zincire çevirdik.şimdi sıkıntı yok.Fan için amerikan malı yassı 2 adet motor bulmuştum yedek bir tane daha yaptım ihtiyacı olan arasın.Uzun süre kullanmak istiyen arkadaşlar manifoldlara çözüm bulsun.

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Sonunda Bursa'daki Bülent usta sağolsun, koruma demirlerim takıldı

Deponun altından bir yerlerden benzin musluğunun olduğu taraflardan benzin akıtmakta motorum.Bununla ilgili ilk önce Çetin Usta ile benzin musluğu diyaframlarını değiştirdim, ardından akıtmaya devam edince benzin musluğunun sıfırını Halidun Kaya abiden aldım ve tekrar değiştirdim. Ancak akıtma devam etmekte. Halidun Kaya abiye nasıl halledebileceğimi sorduğumda deponun altını iyice temizle ve sun fix ile sıvayıp 3 5 saaat bekle demişti. Sunfixx aldım ancak nasıl tatbik edileceği hakkında tam bir bilgim yok. Sadece çatlağı bulup çatlağı mı kapatayım yoksa tüm deponun altınımı unfix ile sıvayayım.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı hougras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deponun altından bir yerlerden benzin musluğunun olduğu taraflardan benzin akıtmakta motorum.Bununla ilgili ilk önce Çetin Usta ile benzin musluğu diyaframlarını değiştirdim, ardından akıtmaya devam edince benzin musluğunun sıfırını Halidun Kaya abiden aldım ve tekrar değiştirdim. Ancak akıtma devam etmekte. Halidun Kaya abiye nasıl halledebileceğimi sorduğumda deponun altını iyice temizle ve sun fix ile sıvayıp 3 5 saaat bekle demişti. Sunfixx aldım ancak nasıl tatbik edileceği hakkında tam bir bilgim yok. Sadece çatlağı bulup çatlağı mı kapatayım yoksa tüm deponun altınımı unfix ile sıvayayım.
    OLGAY deponun ön baglantı puntalarının etrafındaki sacın depo saçı ile birleştiği bütün yerleri sızdırmaz olacak şekilde aynı şekilde arka baglatı sacı ve gözeneklerini sun fix le kapatıyorsun.Uygulamada zorluk çekersen sabah erken randevu alarak gelirsen yardımcı olurum. Ayrıca şamandıra baglantı yerini de kontrol etmek gerekir kolay gelsin ön kasnak işini ne yaptın halletmişindir inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Sonunda Bursa'daki Bülent usta sağolsun, koruma demirlerim takıldı
    hayırlı olsun koruma demiri çok önemli çinde bile koruma demiri olmadan bazı motorların satışına izin verilmiyor.Ancak bazı koruma demirleri varki sadece süs olaral motora agırlık yapmaktan başka bir işe yaramıyor.bizim orjinal korumalar gibi hatta egilerek sag ve sol grenajların kırılmasına sebeb oluyor..Nerdeyse tenekeden yapacaklarmış.BAZI YAPTIRAN ARKADAŞLARDA VAR ANCAK yere çok yakın baglantılar dönüşlerde motoru yatırdıgında yere sürterek takılmalara ve kazalara sebeb olmakta.Ayrıca kaza anında motorun takla atmasını kolaylaştırmaktadır.Onun içindirki süsü olarak koruma demiri takmayın veya uygun olmıyan koruma demiri takmayın.Koruma yapabilecek şekil testlerle ortaya çıkmaktadır.Ben bu işe önem verdim en uygun ergonomiyi bularak kromdan imal ettirdim bilginize.

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    OLGAY deponun ön baglantı puntalarının etrafındaki sacın depo saçı ile birleştiği bütün yerleri sızdırmaz olacak şekilde aynı şekilde arka baglatı sacı ve gözeneklerini sun fix le kapatıyorsun.Uygulamada zorluk çekersen sabah erken randevu alarak gelirsen yardımcı olurum. Ayrıca şamandıra baglantı yerini de kontrol etmek gerekir kolay gelsin ön kasnak işini ne yaptın halletmişindir inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

hayırlı olsun koruma demiri çok önemli çinde bile koruma demiri olmadan bazı motorların satışına izin verilmiyor.Ancak bazı koruma demirleri varki sadece süs olaral motora agırlık yapmaktan başka bir işe yaramıyor.bizim orjinal korumalar gibi hatta egilerek sag ve sol grenajların kırılmasına sebeb oluyor..Nerdeyse tenekeden yapacaklarmış.BAZI YAPTIRAN ARKADAŞLARDA VAR ANCAK yere çok yakın baglantılar dönüşlerde motoru yatırdıgında yere sürterek takılmalara ve kazalara sebeb olmakta.Ayrıca kaza anında motorun takla atmasını kolaylaştırmaktadır.Onun içindirki süsü olarak koruma demiri takmayın veya uygun olmıyan koruma demiri takmayın.Koruma yapabilecek şekil testlerle ortaya çıkmaktadır.Ben bu işe önem verdim en uygun ergonomiyi bularak kromdan imal ettirdim bilginize.
    Çok baktım ama en çok orjinaline benzer koruma demirleri hoşuma gitti. Resimleri aşağıdaki gibidir.

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Çok baktım ama en çok orjinaline benzer koruma demirleri hoşuma gitti. Resimleri aşağıdaki gibidir.

https://imageshack.com/i/nfsr2zj
    https://imageshack.com/i/ngoqozj
    https://imageshack.com/i/n8rzhgj
    ersin resimler açılmıyor yeniden yüklersen görebiliriz.Orjinal dediğim gibi sadece süs ve granaj kırmaya yarıyor.Onlardan taktıysan en kısa ZAMANDA bizim yaptırdıgımız krom demirlerden edinmeni tavsiye ederm.
    Bu gün 6038 yanıma geldi kendisi edirneye tayin oldugu için bakımlarını kendi yapmak istiyor ögleden sonra kendisine bakım ve sekron ayarı,debriyaj balata değişimi ve kontrolu, konjoktör ve startör kontrolu uygulamalı olarak ögrettim.Motoru yeniden dogmuş gibi oldu sıkıntısız uzun süre kullanacak hale geldi. Arkadaşlardan bu konularda gelip ögrenmek istiyen olursa uygulamalı olarak 2 günde veya hızlandırılmış olarak bir günde ögretebilirim.

Slwer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE300 & Honda CRF250
    Herkese selamlar..
    Eski bir üye olarak son motorumu 2009 da sattıktan sonra uzun zamandır motosiklet kullanmıyordum.
    Ama dönüp dolaşıp yine iki tekerin üzerine çıkmış bulunmaktayım.
    Geçmişte çok güzel organizasyonlarda bulunmuş ve düzenlemiştik tekrar aranızda olmak (GV650 ile) güzel duygu.
    10 gün kadar önce bende bir gv 650 edindim ve ufak tefek sorunları var onları toparlamaya çalışıyorum takıldığım noktalarda yardımlarınızı talep edeceğim.
    saygılarımla...

Erman KIZILELMA
    İSTANBUL / MALTEPE
    0533 577 14 04
    m € c l ü q

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    [QUOTE=Slwer;3361513]Herkese selamlar..
    Eski bir üye olarak son motorumu 2009 da sattıktan sonra uzun zamandır motosiklet kullanmıyordum.
    Ama dönüp dolaşıp yine iki tekerin üzerine çıkmış bulunmaktayım.

Geçmişte çok güzel organizasyonlarda bulunmuş ve düzenlemiştik tekrar aranızda olmak (GV650 ile) güzel duygu.
    10 gün kadar önce bende bir gv 650 edindim ve ufak tefek sorunları var onları toparlamaya çalışıyorum takıldığım noktalarda yardımlarınızı talep edeceğim.

erman hayırlı olsun motorun sıkıntısız kazasız binersin umarım ne gibi sıkıntıların var yardımcı oluruz.istersen bu konularda beni arayabilirsin 5322124353 harem garaj sahifemizde bilgilerimiz mevcut garaj da ögrenmek istediğin konuları ögretir parça konusunda da yardımcı oluruz.
    motorunun resimlerini bekleriz.

Motosikleti
    Yamaha XSR700
    ersin resimler açılmıyor yeniden yüklersen görebiliriz.Orjinal dediğim gibi sadece süs ve granaj kırmaya yarıyor.Onlardan taktıysan en kısa ZAMANDA bizim yaptırdıgımız krom demirlerden edinmeni tavsiye ederm.
    Bu gün 6038 yanıma geldi kendisi edirneye tayin oldugu için bakımlarını kendi yapmak istiyor ögleden sonra kendisine bakım ve sekron ayarı,debriyaj balata değişimi ve kontrolu, konjoktör ve startör kontrolu uygulamalı olarak ögrettim.Motoru yeniden dogmuş gibi oldu sıkıntısız uzun süre kullanacak hale geldi. Arkadaşlardan bu konularda gelip ögrenmek istiyen olursa uygulamalı olarak 2 günde veya hızlandırılmış olarak bir günde ögretebilirim.
    https://imageshack.com/i/nfsr2zj
    https://imageshack.com/i/ngoqozj
    https://imageshack.com/i/n8rzhgj

Resim olarak nasıl koyacağımı bilemiyorum, forumda yazdığı gibi koydum, çalışmadı, ekteki linklerde görebiliyorum ben, görülemiyorsa belki imageshack ayarlarımda sorun olabilir.

Ben şahsen hızlandırılmış bakım eğitimi almak isterdim ama mümkün zaman ayarlayabileceğimi düşünmüyorum kolay kolay :(
    Hyosung GV650
    AB Rh(-)
    Hayat sürünce güzel...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Beyler elimde far camı var ihtiyacı olana verebilirim. ( ön deki şeffaf cam )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler