Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar gecen sene 21000tl ye sıfırları warken bu sene 27000 tl olmus durumda dolar fırladı halıyle insanlarda enayı degıl fıyatlar dahada yukselcek bence sezonda herkes malının kıymetını bılır ucuz etın yahnısıde yawan olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    6038 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650
    Geçenlerde 2009 model 35000km de Gv650 aldim ancak uzerinde radyator fani sokulmus. Ben bu motosikleti balikesirden istanbula getiricem sizce sikinti olur mu? Birde nerde bulabilirim cikma veya uygun yollu radyator fanini? Ayrica duydum ki bu motosiklete Sava marka lastik takanlar varmış. Ben arka lastik tamam ama one hangi model sava lastigi takacagimi bulamadim. Bu konularda tecrubeli olan abi ve arkadaslarimdan yardim bekliyorum. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler..

sonoyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yolda bir sıkıntı olmaz sanirim. Bende motoru aldigimda fan calismiyordu. İzmir mugla arazi yol yaptim. Piyasadan 60-70 liraya bulabileceğini bir sürü fan var. Yanlız montaj için biraz uyarlamak istiyor. Ben 120 liraya fırçasız cross KTM fanı aldım. Rüzgarı motoru yürütecek. Buranın sıcaklarında şehir içi çok performanslı.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Bunu öğrendiğim iyi oldu sadece orjinali olur sanıyordum peki sava marka lastik ile ilgili bi haberiniz var mi?

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı 6038 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde 2009 model 35000km de Gv650 aldim ancak uzerinde radyator fani sokulmus. Ben bu motosikleti balikesirden istanbula getiricem sizce sikinti olur mu? Birde nerde bulabilirim cikma veya uygun yollu radyator fanini? Ayrica duydum ki bu motosiklete Sava marka lastik takanlar varmış. Ben arka lastik tamam ama one hangi model sava lastigi takacagimi bulamadim. Bu konularda tecrubeli olan abi ve arkadaslarimdan yardim bekliyorum. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler..
    hayırlı olsun motor uzun yolda fazla basmasan hararet yapmaz ama dikatli olmak lazım istanbul içinde harerat yapacaktır.fanın hiç bir parçası yokmu bende bazı parçaları var veya başka fan ayarlanabiliyor ama orjinali gibi olmuyor.Fansız gelmek durumunda kalırsan en azından termostadında çıkarılması biraz daha ısınmayı geçiktirir.
    Sava lastikler de bizim ölçüler yok biliyorum ama bazı yeni modeller getirmişler bakmak lazım.İstanbula gelince ugra yardımcı olamaya çalışırım.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Eyvallah yardimlariniz icin cok tesekkurler. Lastikleri yola cikmadan degistirmek istiyorum durumu cok kotu cunku sizin tavsiye edeceginiz uygun yollu lastikler nelerdir?
    Savanin fabrika satisini aradim enduro lastiklerinde var o olcu acaba onumu takmislar diye sordu? Bu lastigi Akif isminde biri takdirmis Gv650 ye simdi onu bulmaya calisiyorum ama bi ilerleme katedemedim..

Bende degıstırcem bu yaz nasıpse en uygun we en guwenlı lastık markalarını tecrubelerınıze dayanarak beklıyorum

sonoyuncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hala gönlüm elvermediği halde motorun ilanını internete attım. Sahibinden 157781632

ersins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Lastik için bana en çok tavsiye edilen araştırdığımda da iyi bulduğum Michelin Road3
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Arkadaşlar..fan motoru önemli..bir şey olmaz demeyelim..ne tür bir trafik le karşılaşacağınızı bilemezsiniz..Allah korusun kaza vardır veya yol çalışması nedeniyle trafik oluşabilir..bence fan motoru sorununu çözün derim ..işi şansa bırakmak çok doğru değil..Kia Bango kamyonetinin soğutma motorunu çıkmacılardan bir arkadaşımız ayarlıyor soketlerine kadar birebir uyumlu..Caner bey den bilgi alabilirsiniz..0537 222 96 86

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Alıntı GV65Ö adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende degıstırcem bu yaz nasıpse en uygun we en guwenlı lastık markalarını tecrubelerınıze dayanarak beklıyorum
    Güney bölgelerinde kullanılacaksa Motor tavsiyem brıdgestone veya metzeller ama iç anadolu marmara,Karadeniz gibi bölgelerse 1 sırada Michellin 2 sırada ise Metzelleri tavsiye ederim..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Yardımınız için teşekkürler kia bango ilginçmiş sanırım bulabilirimde. Lastik ve fan olayını çözmeden yola çıkmak yok ozaman.
    ZERDÜŞT bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Yardımınız için teşekkürler kia bango ilginçmiş sanırım bulabilirimde. Lastik ve fan olayını çözmeden yola çıkmak yok ozaman.
    Mantıklı ve doğru bir karar ..işi şansa bırakmaya gerek yok.. bu arada Kia bongo intercooler fan motorunu çıkmacılardan ara..yenisi çok pahalı..
    6038 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıklı ve doğru bir karar ..işi şansa bırakmaya gerek yok.. bu arada Kia bongo intercooler fan motorunu çıkmacılardan ara..yenisi çok pahalı..
    Hocam Caner bey ile irtibata geçtim çok ilgiliydi sağolsun. Şimdi geriye bikaç birşey kaldı sonrasında inşallah İstanbul yollarında beraber yol alabilmek üzere teşekkürler..
    ZERDÜŞT bunu beğendi.
    Yol yapıp gaz açmak bütün mesele bu kadar basit

golife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG AQUILA, GV 650
    Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun. Size önerim motorun ön lastiği çok kötü (yani orta eksendeki diş derinliği 2 mm den az olmamalı) değilse radyatör fanı ve lastik sorununu çözmeden İstanbul'a bandırma feribotu ile gelmenizdir. Böylece en fazla 100-120 km yapmış olacaksınız. Zaten havalar soğuk fanın sorun çıkartacağını sanmıyorum.

Bu tip sorunları İstanbul'da çözmeye çalışmanız çok alternatif içinden maliyet açısından da en uygun olanını ehil ellerle çözmeniz açısından çok önemli.

Lastik olarak benim öneri sıralamam;(3 ay önceön lastiği değiştirdim ve bayağı araştırdım, T'30'da karar kıldım)
    1. Bridgestone Battlax T30 ve Pirelli Angel GT
    2. Michellin Pilot Road3
    3. ve diğerleri

Kolay gelsin,iyi sürüşler.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Hocam Caner bey ile irtibata geçtim çok ilgiliydi sağolsun. Şimdi geriye bikaç birşey kaldı sonrasında inşallah İstanbul yollarında beraber yol alabilmek üzere teşekkürler..
    İnşallah kardeşim..İstanbul a geldiğin de görüşelim çayımızı içerken aklına takılan tüm sorulara cevap buluruz diye düşünüyorum..Caner kardeşimiz le irtibatı koparma..;)

ersins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Arkadaşlar, motor yan yatınca gidon deforme oluyor mu? Oluyor ise de tamiri kolay mı?
    Hyosung GV650
    AB Rh(-)
    Hayat sürünce güzel...

Arkadaslar motor kalkışta dusuk devırde 1. Vıte 2. Vıtes ve 3. Vıteste sarsıntı yapıyor bunun nedenı nedır acaba

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı GV65Ö adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motor kalkışta dusuk devırde 1. Vıte 2. Vıtes ve 3. Vıteste sarsıntı yapıyor bunun nedenı nedır acaba
    bir kaç nedeni var en önemlisi tek silindir çalışıyor arada buji veya benzin pisliği olabilir.

İki silindirede bakıyorum calışıyor ısınmıs kaya agbı

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    Alıntı ersins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, motor yan yatınca gidon deforme oluyor mu? Oluyor ise de tamiri kolay mı?
    ÖNCELİKLE MOTORUN HAYIRLISI OLSUN

motorun nasıl yan yatmasına bağlı koruma demiri varsa bişey olmaz hafif yatma olursa ayak pegleri hasar alır depo ezilebilir orjinal koruma demirinde sert yan yatma olduğunda depo altındaki krom parçalarıda kırabiliyor. korma demirin yoksa biran önce yaptırırsan yada temin edersen iyi olur.
    ANATOLIAN EAGLES MC

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler