Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce öğrendiğime göre 0-100 4.5 sn imiş . Çok tehlikeli çook. Tam gazda motorun arkasını tutmak imkansız hemen gidonun yanına geliyor yeni dökülmüş asfaltta denedim yine aynı. Bu kadarı bana çok fazla
    Rahat bir kullanımda bu süre doğrudur ancak depar yaparsanız modifiye edilmemiş bakımlı bir GV 650 için bu süre ortalama 3.5 saniye yok jet kit var ise 3 sn in altında..
    Gaza asıldığınızda 3. viteste patinaj yapması ise kimseyi şaşırtmasın GV 650 nin ruhu asi..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ylcndrsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    ismim Yalçın , Çorlu da ikamet ediyorum. Motoru yaklaşık üç ay önce ikinci el olarak aldım. makinadan gerçekten çok memnun olduğumu söylemek isterim. Yağ olarak castrol müşteri hizmetlerini aramıştım motorun modelini markasını ve km aldıktan sonra bana castrol 10-50 tam sentetik yağı önerdiler ve onu kullanıyorum ama pek içime sinmedi sanki.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Yağ seçimi zor iş 10-40 API SL kullanmanız lazım.Buda kutusunda motosiklet resimli olan hiçbir markada yok. Castrol en yakını en azından API SJ yani 2004 sonrası üretilen motorlara uygun görülmüştür.
    Şuan piyasada Würt ve Alpet in ürünlerinde 10-40 API SL mevcut..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı ylcndrsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismim Yalçın , Çorlu da ikamet ediyorum. Motoru yaklaşık üç ay önce ikinci el olarak aldım. makinadan gerçekten çok memnun olduğumu söylemek isterim. Yağ olarak castrol müşteri hizmetlerini aramıştım motorun modelini markasını ve km aldıktan sonra bana castrol 10-50 tam sentetik yağı önerdiler ve onu kullanıyorum ama pek içime sinmedi sanki.
    Motorun hayırlı uğurlu olsun..
    Sentetik yağı debriyaj üreticileri pek tavsiye etmiyorlar..mineral içerikli olandan şaşma derim..Daha bugün konusu oldu ve Usta dan alınan bilgi bu.Bulabilirsen 10-40 API SL veya SJ serisi mineral içerikli yağları tercih etmeni öneririm.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı ylcndrsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrolun sahifesinden görebiliyorsun zaten tavsiyemiz devamlı bu yagı kullanıyoruz gayette randımanlı
    http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=7027125

sana tavsiye edilen 10-50 motor için olanmı yani allat linkini vereceğim yagmı oda olabilir ama gereksiz racing tarzına daha uygundur
    http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=7019439

daha sıcak bölgede olan güneyde kullanan bunuda kullanabilir

http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=7019437

veya çok km si yüksek olanlarda kullanabilir

Motosikleti
    hyosung Gv 650
    Motorumu alalı 2 hafta oldu ama kullandıkca ve tanıdıkca bir sürü şey geliyor aklıma ve sizden daha iyi bileceğini düşündüğüm kimse yok.yani bu makina konusunda okuduklarım ve makinaya duyduğum o büyük duygusal bağ dışında bildiğim başka birşey yok bilmediğim birine gidipte keklik gibi avlanmakta istemiyorum çevrede bu tarz çakallarda çok parçasını değiştiren,ayarları ile oynayani hepimiz biliyoruz bu kişileri!bunlardan birinin eline düşmek en büyük korkum.

Öncelikle benim motorum mu çok yakıyor yoksa ben bu işi anlamıyormuyum.ortalama 50-60 km iken gösterge yarıya geliyor,170 km iken kırmızıya geliyor.sonra bitmesin diye benzinciye gidiyorum 9 lt civarı benzin alıyor yani içinde daha 8 lt benzin var demektir.buda bana garip geliyor!!!

Ayrıca bu motoru kaç binde bir bakıma sokulması gerekiyor?ve lastiklerimi değiştiricem daima favorim michelin olmuştur.bu sefer Michelin pilot road 3 lastiklerini almayı düşünüyorum.

http://www.michelin.co.uk/motorcycle...n-pilot-road-3

Yardımm üstadlar!
    :flower:Kıyamet:flower:Gelsede:flower:Kopsak :flower:[B][I][/I][/B][COLOR="Blue"][/COLOR]

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı romeonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu alalı 2 hafta oldu ama kullandıkca ve tanıdıkca bir sürü şey geliyor aklıma ve sizden daha iyi bileceğini düşündüğüm kimse yok.yani bu makina konusunda okuduklarım ve makinaya duyduğum o büyük duygusal bağ dışında bildiğim başka birşey yok bilmediğim birine gidipte keklik gibi avlanmakta istemiyorum çevrede bu tarz çakallarda çok parçasını değiştiren,ayarları ile oynayani hepimiz biliyoruz bu kişileri!bunlardan birinin eline düşmek en büyük korkum.

Öncelikle benim motorum mu çok yakıyor yoksa ben bu işi anlamıyormuyum.ortalama 50-60 km iken gösterge yarıya geliyor,170 km iken kırmızıya geliyor.sonra bitmesin diye benzinciye gidiyorum 9 lt civarı benzin alıyor yani içinde daha 8 lt benzin var demektir.buda bana garip geliyor!!!

Ayrıca bu motoru kaç binde bir bakıma sokulması gerekiyor?ve lastiklerimi değiştiricem daima favorim michelin olmuştur.bu sefer Michelin pilot road 3 lastiklerini almayı düşünüyorum.

Yardımm üstadlar!

Bu forumdaki, hatta dünyadaki en iyi üstad benim

Depon full iken 170 km gidiyorsun ve tekrar deponu fullediğinde 9 litre aldığını söylüyorsun. 100 km.'de 5.3 litre gibi birşey sarf ediyorsun. Bence gayet güzel. GV650'nin yakıt göstergesi tam düzgün çalışmaz. Mesela benimkisi ilk başlarda hiç inmiyordu veya çok az iniyordu, bir yerden sonra yarıya çok hızlı geliyordu. Ama sen yine de bir baktır derim ona. 170 km'de kırmızıya gelmesi pek hoş olmaz

Ben de michelin almıştım. Ya road 3 ya da road 2. Çift hamurlu idi. Fakat bu lastiklerden birisi racingler için. Birisi ise enduro ve bizim motorlara daha uygun. Racing için olanını aldırtmamıştı bana lastikçi. GV650 için bu diye ısrar etmişti. On bir sor derim ben!!!
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

biri meydanı boş bulmuş koyveriyor onur bu konuda GARAJ gibi ve bu sahifeler gibi bir sansın var ama sen gelecem diyorsun gelmiyorsun ögrenmek istiyorsan gel istediğini sor anlatalım sen sormaktan sıkılırsın biz anlatmaktan sıkılmayız aniden bır sıkıntı olsa kapılacaksın bir girdaba

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı romeonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yardımm üstadlar!
    Uzayın yazdığı gibi şehir içi kullanımda gayet makul bir yakıt sarfiyatı var..gösterge şapşallaşıyorsa bunda dijital entegrelerin hafifte olsa zarar gördüğünü düşünüyorum elden geçirilirse düzelecektir..
    Road 3 gayet başarılı 3 hamurlu bir lastik yağ,kimyasal ve yağmurlu havalarda emsallerine fark atıyor diye yazıyor avrupa tanıtım yazılarında..ben arka lastiğe bu modeli taktım..ön tekeri ise gelmesini bekliyorum şuan Buz motorda bizim ebatlara uygun sadece arka lastik var ama ön lastikte yakında gelecek..bence doğru seçim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de michelin almıştım. Ya road 3 ya da road 2. Çift hamurlu idi. Fakat bu lastiklerden birisi racingler için. Birisi ise enduro ve bizim motorlara daha uygun. Racing için olanını aldırtmamıştı bana lastikçi. GV650 için bu diye ısrar etmişti. On bir sor derim ben!!!
    Üstad..senin usta bu GV 650 yi kaç km kullanmış..hatta kullanmışmı..road 2 den sonra Road 3 çıktı..aynı desen ,sadece road 3 de yağmur kanalları ile desteklenmiş ve hamur farkı var..yumuşak bir lastikdir..yolu daha iyi kavrar ve frenajı daha etkilidir ne varki daha sert lastiklere göre ömrü çok uzun değildir..3 sene içinde 30.000 km yapacaksan Road 3 ömrü yetmeyebilir ama 15.000-20.000 km de sorun olmaz diye düşünüyorum..onun dışında zaten Lastiklerin raf ömrü 3 yıl minimum 4 yıl maksimumdur ..yada Allah a emanet 5-6-7 yıl da kullanırsın ama her viraj ve frenaj sana her an bir süpriz hazırlayabilir..eğer bu motor Antalya;mersin gibi sıcak iklimlerde kullanılacak olsa daha sert hamurlu bir lastik uygun olurdu ama marmara bölgesi için bence uygun..GV 650 nin Racing den tek farkı daha yakışıklı..

Motosikleti
    NC 700 X
    Ben de Buzz Motordan aldım. Onlar önermişti. En iyisi neyse o takılsın tabii ki ;)

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    Merhaba arkadaşlar gv 650 arka lastik genişletme konusunda bilgisi olan varmı acaba ?
    YOLLAR GİDİŞİME KIZLAR DURUŞUMA HASTA

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Ben de Buzz Motordan aldım. Onlar önermişti. En iyisi neyse o takılsın tabii ki ;)
    Uzay..Buz motor un elinde daha önce bizim motora uygun Road 3 yoktu..şimdi daha yeni arka lastikler var..bir yanlışlık olmasın..

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Uzay..Buz motor un elinde daha önce bizim motora uygun Road 3 yoktu..hatta bu yüzden bir arkadaşımızın motoruna road 2 tipini taktırdık..şimdi daha yeni road 3 ler gelmiş oda sadece arka lastik ölçüsünde mevcut,ön lastiklerde sadece 17 jant için var 18 jant ölçüsündekiler bekleniyor ..bir yanlışlık olmasın..

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzay..Buz motor un elinde daha önce bizim motora uygun Road 3 yoktu..hatta bu yüzden bir arkadaşımızın motoruna road 2 tipini taktırdık..şimdi daha yeni road 3 ler gelmiş oda sadece arka lastik ölçüsünde mevcut,ön lastiklerde sadece 17 jant için var 18 jant ölçüsündekiler bekleniyor ..bir yanlışlık olmasın..
    Abi benim aciz bilgim bu kadar olduğu için şu anda tamamen şaşırdım kaldım Ben tam olarak bilmiyorum bile benim lastiklerin ne olduğunu Tamam bi 3 ü vardı bir de 2 si ama bir tane daha modeli vardı 3 ve 2 diye sanırım. Biri road biri bilmem ne road gibi birşeydi. En iyisi ben bulaşmayayım Ama alacak arkadaşlar tabii ki tekrar sorsunlar

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ARKADAŞLAR SAGLIK VE MUTLULUKLA SEVDİKLERİNİZLE BİRLİKTE NİCE BAYRAMLARA KAVUŞTURSUN MEVLAM halidun kaYA

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    ***** Büyük Hyosung buluşması! *****

Tarih : 31.08.2011 Bayramın 2. Günü.
    Buluşma saati : 09:00
    Buluşma yeri :Ataköy Galleria / İstanbul. ( Bildiğimiz Galleria Alışveriş Merkezi. Saray Muhallebicisinin önünde. Galleria önü. )
    Mekan ve gezi haritası :
    * Ortaköy SUADİYE MARMARİS CAFE'DE de sınırsız sabah kahvaltısı. ( 7 TL. ve ödeme herkesin kendisine aittir! )
    * Ortaköy gezisi ve Boğaz Gezisi.
    * Belki duruma göre Kadıköy yakasına da geçilebilir. Ya da Canyon Alışveriş merkezine. (Orada motorlara özel garaj var ve ücretsiz!)
    * Sürüs türü : Normal Trafiğin kendi akışında azmadan. Yarı fermuar düzeniyle.

Masraflar herkesin kendisine ait olacaktır! Artçılı ya da artçısız gelinebilir. Kask ve mümkünse mont, eldiven vs. gibi koruma gereçlerinizi mutlaka kullanın. Motorların özellikle temiz ve bakımlı olması tercihimizdir. Onlarca motor olacak bekleriz!

TÜM MOTORCU DOSTLAR DAVETLİDİR!
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

Motosikleti
    gv-650
    Alıntı Teknika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ***** Büyük Hyosung buluşması! *****

Tarih : 31.08.2011 Bayramın 2. Günü.
    Buluşma saati : 09:00
    Buluşma yeri :Ataköy Galleria / İstanbul. ( Bildiğimiz Galleria Alışveriş Merkezi. Saray Muhallebicisinin önünde. Galleria önü. )
    Mekan ve gezi haritası : * Ortaköy SUADİYE MARMARİS CAFE'DE de sınırsız sabah kahvaltısı. ( 7 TL. ve ödeme herkesin kendisine aittir! )
    * Ortaköy gezisi ve Boğaz Gezisi.
    * Belki duruma göre Kadıköy yakasına da geçilebilir. Ya da Canyon Alışveriş merkezine. (Orada motorlara özel garaj var ve ücretsiz!)
    * Sürüs türü : Normal Trafiğin kendi akışında azmadan. Yarı fermuar düzeniyle.

Masraflar herkesin kendisine ait olacaktır! Artçılı ya da artçısız gelinebilir. Kask ve mümkünse mont, eldiven vs. gibi koruma gereçlerinizi mutlaka kullanın. Motorların özellikle temiz ve bakımlı olması tercihimizdir. Onlarca motor olacak bekleriz!

TÜM MOTORCU DOSTLAR DAVETLİDİR!
    katılım ne durumda...

---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:32 ----------

kaya abi ne taraflardasın....
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ŞEHİR DIŞINDA OLACAGIMDAN KATILAMIYORUM AMA GENELDE MİLLET TATİLDE BİR HAFTA SONUNA AYARLASAYDINIZ DAHA ÇOK KATILIM OLURDU DİYE DÜŞÜNÜYORUM

ufak harfe düzeltecektim düzeltemiyorum kemal sabah yola çıkıyorum geleceksen gel

Motosikleti
    gv-650
    abi ....ahbe abii..........:(

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ....ahbe abii..........:(
    msn ye gelsene ahlayıp ohlama

Motosikleti
    gv-650
    :(
    gelemiyorum abi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler