Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SHADOW 750 C5
    walla kaya abi (gv650i) şu aralar senin iki motorda bana biraz fazla gelcek inşaalh daha sonraya diylim ilgi ve alakanız için teşekkürler. (bu arada abi sen 2. motorunu antalyadan almadın dimi bi ilan görmüştümde gecen hafta o mu dicektim )
    hastasıyız dedeeee

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SHADOW 750 C5
    walla kaya abi(gv650i) şu aralar biraz zor inşallah daha sonraya diyelim ilgi ve alakanıza teşekkürler
    hastasıyız dedeeee

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaya abi şu yakıt işini bana da öğret yahu 5-6 arası gidiyorum hep.
    www.motorumla.net

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    valla bende şaşırmadım değil bu kadar az yakmasına motorun egsozunu biraz kısaltmışlar ama sesi eskisi kadar az değil çokda fazla değil fakat bujiler filan iridyum çekişide çok güzel sabit sürat şeklinde gelince baya bir az yakıyor basıncada digerlerine göre az alp gelirsen ögretirim.

O zaman bir depoya 500 km'den fazla gidebilirsin demek.
    www.motorumla.net

_engin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 800
    ben 6.5 hatta 7 yi zorlarken bu iyiymiş be kaya abi

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Depoyu fullerim, 100 km giderim, depoyu tekrar fullerim. Kaç litreye depo tekrar doluyorsa 100km'de o kadar litre yakıyordur. Bunun dışındaki hesapların hepsi yanlıştır. Mesela kırmızıya gelince 50 liralık aldım, tekrar kırmızıya geldiğinde yaklaşık şu kadar km gitmiştim falan gibi bir hesap yapılıyorsa 2 litre bile çıkabilir
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Aynen, test budur. Ötesi fake...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    yaw hesap aynı uzayın dediği gibi depo doldurulup 238 km yol yaptım ve tekrar aynı seviyeye dolduruldu 49 tl lik benzin aldı hesabı siz yapın

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw hesap aynı uzayın dediği gibi depo doldurulup 238 km yol yaptım ve tekrar aynı seviyeye dolduruldu 49 tl lik benzin aldı hesabı siz yapın
    Benzinin litresini 4.22 TL aldığımda motosiklet 100 km'de 4.87 litre benzin tüketmiş

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı _engin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 6.5 hatta 7 yi zorlarken bu iyiymiş be kaya abi
    Engin senin GV 650 de benimki gibi jet kit var..şehir içi kullanımda kısa mesafeli sürüşler sonucunda sık sık kontak kapa aç derken ,dur kalk trafiği falan bu rakam 7.5 lt bulabilir.Uzun yolda ise bu jet kit e rağmen rüzgar ağırlık ve yol durumuna göre 4-5 Lt arası.Jet Kit olduğu halde benim GV 650 ile 80-130 km arası değişken hızlarda ben 4.4 LT yaktım..aşırı rüzgarlı bir havada söke ovası tarafında ise düşük vites yüksek devir kullanımında ise 5.1 Lt yaktı.Jet Kit olmasa makul bir kullanımla 4 Lt mümkün olabiliyor çevremdeki beyanlara göre.En son Kerpe gezisinde 140-180 km arası hızlardaki kullanımda ise bu oran 4.8 Lt.
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

_engin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 800
    Haldun Abi şehir içinde 4,22 den alınan benzinle hesab ettigimizde 6,58 yakıyor depoyu fulledim 180 km yol yaptığında 50 tl lik benzin aldı. fakat uzun yola cıktığımda (Garaj'la maşukiyeye gittiğimizde) hız 80-120 arasında gittik aynı hesapla 4,73 lt ye düşebildi ki buda benim motorun yakabileceği minimum yakıttır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı _engin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haldun Abi şehir içinde 4,22 den alınan benzinle hesab ettigimizde 6,58 yakıyor depoyu fulledim 180 km yol yaptığında 50 tl lik benzin aldı. fakat uzun yola cıktığımda (Garaj'la maşukiyeye gittiğimizde) hız 80-120 arasında gittik aynı hesapla 4,73 lt ye düşebildi ki buda benim motorun yakabileceği minimum yakıttır diye düşünüyorum.
    Yazdığın veriler gayet makul kardeşim..sakın muhalefet yapıyorum olarak düşünme ama Maşukiye ye tek veya 2 motor giderken farklı olur..grup olarak gidildiğinde yine farklı olur..grup sürüşlerinde fren daha fazla kullanılır buda yakıta azda olsa etkendir.4.73 Lt nin altına düşeceğin yol durumlarıda kesin olur ama nihayetinde bence önemsizdir.Ben en son 4.8 Lt harcadım kerpe yolunda. 100 Km de 1 Lt re fazla yaksak ne olur..şehir içinde ve dışında emsalleri ile arasında aşağı yukarı oranlar aynı.Bunun yanısıra kullanım özellikleri açısından gayet tatmin edici..Cümleten kazasız keyifli güzel sürüşler diliyorum..

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinin litresini 4.22 TL aldığımda motosiklet 100 km'de 4.87 litre benzin tüketmiş
    Doğru hesap.

Bu motorun sağlıklı hali ile inebileceği en düşük sarfiyat olsa olsa 4,5 L/100 km' dir.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    hyosung gv650 aquila
    benı kesın kazıklıyo bu benzıncıler :D bu soyledıgınz rakamlara hıcbır zaman ulasamıcamı dusnuyorum...

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı cold play adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benı kesın kazıklıyo bu benzıncıler :D bu soyledıgınz rakamlara hıcbır zaman ulasamıcamı dusnuyorum...
    Ulaşırsın Mahmut kardeşim..ulaşırsın..

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    ARKADAİLAR BİLGİYİ YANLIŞ GİRMİŞİM 338 KM DE 49 TL LİK YAKIT ALDI MAKİNE 238 YAZMIŞIM SEHVEN DÜZELTİLİR

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAİLAR BİLGİYİ YANLIŞ GİRMİŞİM 338 KM DE 49 TL LİK YAKIT ALDI MAKİNE 238 YAZMIŞIM SEHVEN DÜZELTİLİR

O zaman senin motor 100km'de 3.43 litre yakmış Halidun abi. (Benzinin litresini 4.22 olarak ele aldım yine)

Benden pes. Yorum yapmayacağım

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    AYNEN BENDE ÖYLE HESAP YAPMIŞTIM O KADAR AZ YAKINCA YOLDA MÜSAİT OLUNCA 140-150 İLE KALAN YOLU GELDİM RÜZGARDA KARŞIDAN ESİNCE 4 LT FİLAN ÇIKTI SÜPER AZ YAKIYOR MOTORDA FARKLILIK EGSOZDA KATALİTİK KONVEKTÖRÜ ÇIKARIP EGSOZU 10 CM KADAR KISALTMIŞLAR VE SEKRON AYARI BOZUKTU BU GÜN AYARLADIM DAHA DÜZGÜN ÇALIŞIYOR YENİDEN BİR HESAP YAPACAGIM BAAKALIM KAÇ LİTRE YAKACAK

Şehiriçi bak sen bir de ona.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler