Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Hyosung getirmiyor sanırım artık gv650 bu yıl fuarda varmıydı gören duyan bilen var mı? yurtdışında özellikle hindistan bölgesinde cok satılan ve abs li versiyonları olan bir motor haline gelmiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Alıntı armynavy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung getirmiyor sanırım artık gv650 bu yıl fuarda varmıydı gören duyan bilen var mı? yurtdışında özellikle hindistan bölgesinde cok satılan ve abs li versiyonları olan bir motor haline gelmiş
    Fuarda yeni bir şey yoktu tek 2016 model gv250leri gördüm ben hyosung stant temsilcisi zgaraj zafer bey idi ayak üstü sohbetimiz de oldu gelirse de biraz uçuk fiyattan gelebileceğinden bahsetmişti.

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Gv 650 ler a2 ehliyetle kullanılıyor mu kesin bilgi sahibi olan var mı acaba ?

Alıntı İbrahimfaruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gv 650 ler a2 ehliyetle kullanılıyor mu kesin bilgi sahibi olan var mı acaba ?
    kullanamaz

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu motorun güncel 100km yakıt değeri nedir litre üstünden.. yani 100 kmde ne yakıyor ..

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorun güncel 100km yakıt değeri nedir litre üstünden.. yani 100 kmde ne yakıyor ..
    5.5 lt civari hocam.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Bir zamanların efsane formunda şimdiler de sesizlik hakim. Kimler geldi kimler geçti. Herkese hayırlı kandiller kandiliniz mübarek olsun millet.

Motosikleti
    GV650
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir zamanların efsane formunda şimdiler de sesizlik hakim. Kimler geldi kimler geçti. Herkese hayırlı kandiller kandiliniz mübarek olsun millet.
    Nerde bu millet kimse bu makinayı kullanmıyormu yav😕

Merhabalar arkadaşlar, ben de GV650 alarak aranıza katıldım, birkaç sorunumuz vardı çözdük fakat şu anda iki sorunum var;

Birincisi, karbüratör emiş manifoltları, ikisi de hava alıyor üzerinde ısıya dayanıklı bant var söküp durumlarına bakmadım ama değişmesi gerek sanırım. Fiyatları set olarak 400-500 arasında ve stokta olmaması moral bozucu. Bunun tamiri yapılabiliyor mu? Bilen varsa beni de bilgilendirsin çok sevinirim.

İkincisi, kilometre göstergesinin LCD ekranı sıkıntılıydı çözülsün diye elektrikçiye gönderdik kondanstörlerde arıza var dedi değiştirdik fakat motora taktıktan sonra hiç elektrik gelmemeye başladı, şu anda taktığımızda tepki vermiyor. Bunun çıkmasını nereden bulabilirim veya tamiri nasıl olur bunu bilen arkadaşlarımız varsa yine bana ulaşırsa sevinirim.

İzmir'de yaşıyorum bu arada şehir dışından alışveriş de yapabilirim ancak motosikleti aktif olarak kullandığım için koreden parça getirme imkanım yok biran önce şu sorunları çözmek istiyorum. Hepinize iyi akşamlar dilerim.

Motosikleti
    GV650
    Alıntı crazyknight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar, ben de GV650 alarak aranıza katıldım, birkaç sorunumuz vardı çözdük fakat şu anda iki sorunum var;

Birincisi, karbüratör emiş manifoltları, ikisi de hava alıyor üzerinde ısıya dayanıklı bant var söküp durumlarına bakmadım ama değişmesi gerek sanırım. Fiyatları set olarak 400-500 arasında ve stokta olmaması moral bozucu. Bunun tamiri yapılabiliyor mu? Bilen varsa beni de bilgilendirsin çok sevinirim.

İkincisi, kilometre göstergesinin LCD ekranı sıkıntılıydı çözülsün diye elektrikçiye gönderdik kondanstörlerde arıza var dedi değiştirdik fakat motora taktıktan sonra hiç elektrik gelmemeye başladı, şu anda taktığımızda tepki vermiyor. Bunun çıkmasını nereden bulabilirim veya tamiri nasıl olur bunu bilen arkadaşlarımız varsa yine bana ulaşırsa sevinirim.

İzmir'de yaşıyorum bu arada şehir dışından alışveriş de yapabilirim ancak motosikleti aktif olarak kullandığım için koreden parça getirme imkanım yok biran önce şu sorunları çözmek istiyorum. Hepinize iyi akşamlar dilerim.
    Hayırlı olsun kardeşim.

Karbüratör manifoltların ısıya dayanıklı bantla sarılı ise hava almaması lazım.
    Bantları dikkatli bir şekilde manifoldlara zarar vermeden sök. Manifoldun üzerindeki çatlak bölgelere siyah sıvı conta ile sıvama yap. Kırmızı sıvı conta da olur ama renginden dolayı kötü durabilir.
    LCD göstergeye gelince, bir kaç farklı nedenden dolayı yapabiliyor. Belki duymuşsundur hyosunglarda gösterge kronik sorun.
    Göstergeyi bozan etmenlerin en önemlilerinin başında akü geliyor. İkinci sırada da stator ,konjektor(regülatör) elemanlarının dengesiz akım göndermesinden kaynaklanıyor.
    Yani kısaca şunu belirtiyim , diyelimki göstergeni tamir ettirdin. Montajını yaptın kontağı açtın , marşa bastın , eğer akü sağlıklı değilse gösterge o anda yine sapıtıyor.
    En güzeli motora küçük bir ampermetre bağlamak , ve buradan aküyü ve şarjı devamlı kontrol etmek. Eğer akünün değerlerinde bi anormallik varsa kesinlikle marşa basmadan bir hal çaresine bakmak gerekiyor.

Bu saate aklıma ancak bunlar geldi yine görüşürüz. Hee bu arada bu başlığın altındakilerin hepsi toz olmuş. Burada dolanan bir ben varım bilgin olsun 😀👍

Motosikleti
    kuba süper light 150
    herkes e merhaba biraz hortlatıyım formu gv 650 karbiratörlü alıcam bu hafta nasipse önerileriniz, ankarada iyi bir usta varmıdır tavsiye verebileceğiniz ve en önemlisi parçaları nerden bulurum ? mesela yeni gv 650 arka çamurluğu karbiratörlü modele uygunmudur ?

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Hayırlı olsun kardeşim.

Karbüratör manifoltların ısıya dayanıklı bantla sarılı ise hava almaması lazım.
    Bantları dikkatli bir şekilde manifoldlara zarar vermeden sök. Manifoldun üzerindeki çatlak bölgelere siyah sıvı conta ile sıvama yap. Kırmızı sıvı conta da olur ama renginden dolayı kötü durabilir.
    LCD göstergeye gelince, bir kaç farklı nedenden dolayı yapabiliyor. Belki duymuşsundur hyosunglarda gösterge kronik sorun.
    Göstergeyi bozan etmenlerin en önemlilerinin başında akü geliyor. İkinci sırada da stator ,konjektor(regülatör) elemanlarının dengesiz akım göndermesinden kaynaklanıyor.
    Yani kısaca şunu belirtiyim , diyelimki göstergeni tamir ettirdin. Montajını yaptın kontağı açtın , marşa bastın , eğer akü sağlıklı değilse gösterge o anda yine sapıtıyor.
    En güzeli motora küçük bir ampermetre bağlamak , ve buradan aküyü ve şarjı devamlı kontrol etmek. Eğer akünün değerlerinde bi anormallik varsa kesinlikle marşa basmadan bir hal çaresine bakmak gerekiyor.

Bu saate aklıma ancak bunlar geldi yine görüşürüz. Hee bu arada bu başlığın altındakilerin hepsi toz olmuş. Burada dolanan bir ben varım bilgin olsun ����
    Merhabalar,
    Ben gt 650 naked almak istiyorum,bu başlık daha aktif olduğundan buraya yazmak istedim.2008 model karbüratörlü bir motora baktım.Fakat motor devirdaim tarafından bir sıvı akıtıyor.Suya pek benzemiyor sanki su- yağ karışımı bir şey gibi.Siz bu konuda bilgili birine benziyorsunuz.Acaba ne gibi bir sorun vardır.Elimde videosu da mevcut.Ya da motorlardan anlayan tanıdığınız biri var mı? Şimdiden teşekkürler...
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Motosikleti
    Hyosung GV650 Aquila
    Selamlar aileye son katılan benim sanırım 😊 bende gv 650 aquila sahibiyim artık.

Motosikleti
    GV650
    Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Ben gt 650 naked almak istiyorum,bu başlık daha aktif olduğundan buraya yazmak istedim.2008 model karbüratörlü bir motora baktım.Fakat motor devirdaim tarafından bir sıvı akıtıyor.Suya pek benzemiyor sanki su- yağ karışımı bir şey gibi.Siz bu konuda bilgili birine benziyorsunuz.Acaba ne gibi bir sorun vardır.Elimde videosu da mevcut.Ya da motorlardan anlayan tanıdığınız biri var mı? Şimdiden teşekkürler...
    Su antifiriz karışımıdır devirdaimin orda tahliye civatası var ordan sızmış olabilir. Sanırım balikesirde ikamet ediyorsun. Orada motordan anlayan tanıdığım yok malesef.
    Galiba bu mesajı yazdıktan sonrada forma hiç girmemişsin , umarım sorunu halletmişsindir.👍

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı emrahbaşal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes e merhaba biraz hortlatıyım formu gv 650 karbiratörlü alıcam bu hafta nasipse önerileriniz, ankarada iyi bir usta varmıdır tavsiye verebileceğiniz ve en önemlisi parçaları nerden bulurum ? mesela yeni gv 650 arka çamurluğu karbiratörlü modele uygunmudur ?
    Merhabalar hocam. Önerilerim almadan önce motoru iyi incelemen, sonra pişman olmaman.
    Parçaları nerden bulacağın hangi parçayı aradığına bağlı.
    Yeni modelin çamurluğu olur ufak bir işlemle , fakat koltuğu da değiştirmen gerekiyor.👍

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

Alıntı Sacooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar aileye son katılan benim sanırım 😊 bende gv 650 aquila sahibiyim artık.

https://i.hizliresim.com/v621az.jpg
    Hayırlı olsun kardeşim , hoşgeldin👍

Motosikleti
    kuba süper light 150
    nasıl incelerim bu motoru? nelerine dikkat etmek lazım beni en çok neresi üzer ?

Motosikleti
    GV650
    nasıl incelerim bu motoru? nelerine dikkat etmek lazım beni en çok neresi üzer ?
    10 gündür senden ses çıkmayınca motoru aldın gezmelere başladın sanıyordum.😊
    Bu forma göz gezdirdiysen az çok hangi parçalarda kronik problemler olduğunu görmüşsündür.
    Kısaca ; konjektor , stator, gösterge, gidon vidaları vs. Ama bunların çoğu kullanıcılar tarafından giderilmiştir. Alırken bunları karşı tarafa sorabilirsin. Kayışın ömrüde 30-35 bin km dir. Onuda aldığın motorun km sini öğrenip ona göre degerlendir.👍

Motosikleti
    kuba süper light 150
    10 gündür senden ses çıkmayınca motoru aldın gezmelere başladın sanıyordum.��
    Bu forma göz gezdirdiysen az çok hangi parçalarda kronik problemler olduğunu görmüşsündür.
    Kısaca ; konjektor , stator, gösterge, gidon vidaları vs. Ama bunların çoğu kullanıcılar tarafından giderilmiştir. Alırken bunları karşı tarafa sorabilirsin. Kayışın ömrüde 30-35 bin km dir. Onuda aldığın motorun km sini öğrenip ona göre degerlendir.��
    yok daha alamadım alacağım arkadaşın motorunda şu anda bir problem varmış gaz yemiyormuş şu anda pazartesi tamirciye götürüp yaptırıp öyle vericek. almaya gittiğimde statör ve konjektörün iyi olup olmadığını anlaya bilirmiyim peki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

ha birde küba sl 150 den geçicem biraz korkuda var açıkcası forumda anladığım kadarıyla canavar diyorlar bu motor için kullanabilecekmiyim onuda bilmiyorum bakacam artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

ha birde küba sl 150 den geçicem biraz korkuda var açıkcası forumda anladığım kadarıyla canavar diyorlar bu motor için kullanabilecekmiyim onuda bilmiyorum bakacam artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Selamlar aileye son katılan benim sanırım �� bende gv 650 aquila sahibiyim artık.

https://i.hizliresim.com/v621az.jpg
    sorması ayıp ne kadara aldın kardeş

Motosikleti
    GV650
    yok daha alamadım alacağım arkadaşın motorunda şu anda bir problem varmış gaz yemiyormuş şu anda pazartesi tamirciye götürüp yaptırıp öyle vericek. almaya gittiğimde statör ve konjektörün iyi olup olmadığını anlaya bilirmiyim peki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

bakarak anlayaman zor akü şarj değerlerini ölçmen yada ölçüttürmen lazım.Alacağın kişi Tanidiğin güvendiğin biri ise bunları sorup bilgi al.
    150 cc den sonra biraz garip geleceği kesin. Ama kontrollü ve dikkatli biri isen alışırsın gibi geliyo. Biraz bacak kası yaparsın 220 kilo bide sen bineceksin hesabını sen yap işte😊
    emrahbaşal bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV650 Aquila

Ben arkadaşımdan aldığım için uyguna aldim. Fiyatı bende saklı kalsın

Motosikleti
    GV650
    Ben arkadaşımdan aldığım için uyguna aldim. Fiyatı bende saklı kalsın
    Sakın söyleme kardeşim saklı kalsın lazım olur.👍

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler