Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930

Yamaha XT125 Cross Modeli Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar. ne zamandır okumaktayım paylaşımları. bende bir xt 125x aldım. ama emin değilim x mi r mı olduğuna latikler kros motordaki etiketler 125x. bir sorun teşkil etmiyor benim için. 2si de güzel.

kronik olan sorunlardan manifolt çürümüş. onu nasıl yenilerim. yöntemler nelerdir? yamaha servise 150lira istedi. benim gözümde 10 liralık matah.
    Şehir için lastik marka model ne önerirsiniz? orta seviye olsun. yüksek fiyatlıları şuan alamam.
    arka grenaj yok. servis 1 ay sonra gelir 250tl dedi. çıkma falan bulabilir miyiz? ya da birinde isteyip fiberglas yapıcam.
    Far az gösteriyor. herkesinde şikayeti. çözüm bulan var mı?
    Arka fren balatası nereden bulabiliriz. veya uyan modeller var mı?

Ön fren kolu bulamayan arkadaşlar vardı sanırım. benim ustan ayarladı çok iyi oldu. hiç bir hata ve gevşeklik yok. eski koldan biraz ince sadece.

bilgisi olanlar öneri ve yardımda bulunursa sevinirim.
    herkese kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı kobeduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. ne zamandır okumaktayım paylaşımları. bende bir xt 125x aldım. ama emin değilim x mi r mı olduğuna latikler kros motordaki etiketler 125x. bir sorun teşkil etmiyor benim için. 2si de güzel.

kronik olan sorunlardan manifolt çürümüş. onu nasıl yenilerim. yöntemler nelerdir? yamaha servise 150lira istedi. benim gözümde 10 liralık matah.
    Şehir için lastik marka model ne önerirsiniz? orta seviye olsun. yüksek fiyatlıları şuan alamam.
    arka grenaj yok. servis 1 ay sonra gelir 250tl dedi. çıkma falan bulabilir miyiz? ya da birinde isteyip fiberglas yapıcam.
    Far az gösteriyor. herkesinde şikayeti. çözüm bulan var mı?
    Arka fren balatası nereden bulabiliriz. veya uyan modeller var mı?

Ön fren kolu bulamayan arkadaşlar vardı sanırım. benim ustan ayarladı çok iyi oldu. hiç bir hata ve gevşeklik yok. eski koldan biraz ince sadece.

bilgisi olanlar öneri ve yardımda bulunursa sevinirim.
    herkese kazasız belasız sürüşler.
    Merhaba, az da olsak neslimiz tükenmekte de olsa yine çabalıyoruz kullanıyoruz bu aletleri Ben artık xt ile aramda bağ kurmaya başladım. Boş lafı bırkaıp sorularına cvp vermeye çalışayım. Ön lastik 21 arka 18 ise R modelidir daha ufak ise x modelidir. Manifold sorunu bende de var fakat geçen kafam bozuldu komple açtım dışından çatlak gözüken manifolt içine kadar yırtılmamış sanırım ya da ben göremedim ne olur ne olmaz diye dışını elektrik bandıyla bantladım catlak olsa bile hava alması imkansız oldu. Bendeki sıkıntı gaz verince öksürür gibi oluyo sonra gaz alıyo oda hava ayarındanmış sanrım hava ayarı manifoldun tam altında ve el falan sığmıyor sökmek gerekicek yine. Servisin verdiği 150 tl cok iyi fiyat İstanbul şirinevlerde çakma olma ihtimali yüksek manifolda 170 tl dediler bana. Servise ver değiştirsinler güzelde hava rölenti ayarı yaparlar. Lastik için eğer istanbuldaysan şirinevlerde bi çıkmacı var ben ordan ön bridgstone arka michelin aldım cıkma 200 tl verdim 2sine 1 senedir kullanıyorum hiç sıkıntı cıkarmadı çok şükür sıfır alırsan pirelli nin bi kaç markası var baya iyi diye duydum. Far konusunda bende mağdurum diğer arkadaşın dediği gibi kontaktan + - kablo cıkardım karaköyden led alacam tek çözüm bu. fren balataları internette satılıyor herhangi tamirciye git uydururlar.
    buda benim alet

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Dostum hayırlı olsun. X- R arasındaki en büyük özellik jant ebatları ve dişli oranları onun dışında göstergede 10 km lik bir fark :D Onuda beyini yahut sigortayı söküp takınca sıfırlatyabiliyorsun. Birinde endr diğerinde sprt mi ne yazıyodu mode tuşuna basarak kontağı açtınmı o ayarda kalıyordu. Dişlilerde r 50-14 iken x te 48-14 . Eğer 48 - 14 halindeyse torkun düşük olur. asfaltta son suratin 110 falan olur herhalde. Arazi gezileri yapacaksan 50 dişli al tak . AYdınlatma için tek çözüm sis farları mercekli ledler. Malesef ben 5 yıldır adam gibi bir çözüm bulamadım. Enson zenon falan denicem herhalde satmazsam bu sene.Benimde arka amortisör patladı değişştiricem ramzey crosunki ile. Lastiklere gelince sava mc 23 rockrider kullanıyorum gayet memnunum. Islakta dansöz gibi ama. Manifolda sıkıntılı iş. Benim arkadaş uydurma bişiler yaptyı ama bende değiştirmeyi düşünüyorum. Ybr ninki uymuyor bize. Hiş bişi olmadı silikon falan çekecez artık. Benim motordada muhtemelen debryaj yayları eskidi. Bazen gazlanmalarda sonradan kavrıyor . .

Aslınd ben bıktım artık elimin üstünde olmasından. Yetmiyorda artık motor gitmiyormuş gibi hissettiremeye başladı. Saolsun 5 sendir cefamı çekti. ama artık komple toparlayıp satışa çıkarıcam . Her ne kadar bunun gibisini bulamayacak olsamda en azından klx 250 ye çıkmalıyım artık. Onun dengeside bizim motor gibi. hiç fark ettirmemişti bana.
    cenkito bunu beğendi.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    Mondial X-Treme MAXX - 200
    Merhaba arkadaşlar. Uzun süredir motoru kullanamıyordum. Bakımlarını yaptırıp kullanmak üzere ustaya götürdüm, motordan vurma ve zincir sesine benzer ses geliyordu. motor kontrol edildi, motorun volant uydurma yapılmış sente ayarı tutmadığı için ses yapıyormuş. motorun orijinal volanını bulamıyorum. ybr 125 modellerinden herhangi birisinin volanı bizimkine uyuyor mu? bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilirmi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla dostum ben debriyaj tasini uydurdum onda sikinti yokta volanin kavrama kismi uymuyor diye hatirliyorjm arkadas degistirememisti sanirkm ama sorarim yine.ayrica volan uydurmada olsa krankin uzerindeki kama oldugundan dolayi sentede uyumsuzluk olmaz ki. Sonucta krankin pozisyonu dogru olduktan sonra is ust kafadaki egzantirkk milinin dogru ayarlanmasina kaliyor is. En fazla 1 2 dis sag sol yaparsin duzelir.ama volan tasi kapak icinde biryerlere carpiyorsa bilemem.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Arkadaslar bilgi olsun diye yaziyorum.bu bayram benim xt ile 800 km yol yaptim 500 kmsi artcili gerusi tek.85 tl benzin ile yaptim bunu ortalama 11 kurus 10 kurus gibi bir sarfiyat ile.cikmadan debriyaj balatalarimi degistirip hava filitremi temizledim baska biside yapmadim.simdiye kadar gordugun en dusuk dehmgerdi bu.Sasirdim valla 😊

deadqool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 r
    İyi günler beyler ben geçen sene xt125r aldım 2005 model bir ara sargısı bozuldu 4 ay gelmesini bekledim onun dışında hala sapasağlam yaklaşık 6500km yol yaptım şimdiye kadar genelde işe gidip gelmek ve İstanbul içi gezmekte kullanıyorum ben motorumu çok seviyorum artısı eksisiyle soru sormak isteyen var ise mutlulukla yardım ederim ayrıca yakın zamanda satıp klx ya da crf ye geçmeyi düşünüyorum çünkü parçası neredeyse üretilmiyor artık daha yeni bir şeyler istiyorum öneriniz varsa iyi olur

Motosikleti
    Yamaha mt09
    merhaba arkadaşlar bende xt125 almayı düşünüyorum satmak isteyen arkadaşlar varsa 0544 343 12 04 bu numaradan ulaşabilirler
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı deadqool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler beyler ben geçen sene xt125r aldım 2005 model bir ara sargısı bozuldu 4 ay gelmesini bekledim onun dışında hala sapasağlam yaklaşık 6500km yol yaptım şimdiye kadar genelde işe gidip gelmek ve İstanbul içi gezmekte kullanıyorum ben motorumu çok seviyorum artısı eksisiyle soru sormak isteyen var ise mutlulukla yardım ederim ayrıca yakın zamanda satıp klx ya da crf ye geçmeyi düşünüyorum çünkü parçası neredeyse üretilmiyor artık daha yeni bir şeyler istiyorum öneriniz varsa iyi olur
    Dostum hayırlı olsun. Parça sıkıntısını dert etmene gerek yok ybr motor blogu ile hemen hemen her parçası aynı. Ve daha uygun. Sadece debriyaj tası farklı.Karbürator ve manifoldu farklı. Sargıyı bilmiyorum. Birde marş rublesi farklı. Onun dışında rulmaından keçesine şanzımanından krankına piston silindirine aynı. Ben 7 yldır kullanıyprum. 2. sahibiyim. Ustelik motoru fazlasıyla zor koşullardada kullanmama ragmen performansından hiç bişey kaybetmedi. Bir çok kozmetik kusur dışında mekanik hiç bir sıkıntı yaratmadan daha bir 10 yıl gider sanırım. Mo motorun şasesi gerçekten cc ye oranla çok dayanıklı. Hatta bu motoru 125 cc ile harcamışlar. Hakkı kesinlikle 250 cc imiş. PArça sıkıntısı olduğunda buraya yaz gene elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Bu arada bende motorumu satışa koymaya hazırlanıyorum. Muanesini geciktirdim baya Onları tamamlıyayım bir kaçta kozmetik sorunu var toplarlayayım satıp crf yahut xt 660 bakıcam. 2 kişi yetmiyor artık bizim küheylan.
    cenkito bunu beğendi.

escossie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Merhaba , bende de 2005 model xt125r var.Aldığımdan beri yağ yakma sorunu vardı , neyse bu yaşta motor için kabul edilebilir bir şey ama bu aralar sesler gelmeye başladı ustaların söylediğine göre krank vuruyor muş .Yamaha servisine bıraksak sizce bana kaça patlar ? Forumda okuduğuma göre ybr'nin bütün parçaları aynı değil.Yani istesek komple ybr bloğunu xt'ye uyduramayız değil mi ? Bu arada istanbul çevresinde xt den anlayan usta varmı bildiğiniz ? Yamaha servisinde bile yabancı bakıyorlar motora

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:42 ----------

Bu arada sizde yeni çektiğiniz fotolar varsa atın lütfen.Geçenlerde maltepe sahil tarafında başka bir xt 125 gördüm , nasıl sevindim anlatamam Ben fotoları yolluyorum...

Ahmanamra bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    YBR ile XT125 motorları aynı değildir.

Parçalar aynı değil diye hatırlıyorum.
    Sanırım, YBR125 de 10.3 hp, XT125 de ise 12.5 hp bir motor vardı.

Yamaha bu motoru epeyce satmıştı. Parçalarını getirmiyor mu?

Ek;
    Konuyu tam okumadan yazmıştım. @Ahmanamra arkadaş epey tecrübeliymiş.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    Xt 125 r
    Herkese merhaba 2 senedir bindiğim motorum da bu sene sıkıntı yaşıyorum. Aküm ölmüştü vaktim olmadığı yopun çalıştığım için aküyü değiştiremedim. Ayakla çalıştırıyordum. Anca göstergem de sıkıntı oldu.
    Moturu ayakla direk çalıştırdığım da bu şekilde. Güneş ışığından görünmemiş turuncu ışığı da yanıyor ekranda.

ön frene basılı tutarak çalıştırdığım da bu şekilde başlıyor.
    daha sonra yine ilk resim gibi oluyor sürerken.
    Bir şase durumu olabilir. Gösterge komple bozulmuş mudur? Daha önce yaşayan yada fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Muaynem de bitti. Sokamıyorum. İyi forumlar.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ile XT125 motorları aynı değildir.

Parçalar aynı değil diye hatırlıyorum.
    Sanırım, YBR125 de 10.3 hp, XT125 de ise 12.5 hp bir motor vardı.

Yamaha bu motoru epeyce satmıştı. Parçalarını getirmiyor mu?

Ek;
    Konuyu tam okumadan yazmıştım. @Ahmanamra arkadaş epey tecrübeliymiş.
    Estafirullah dostum . Benden çok daha tcrübeli arkadaşlarda vardır elbet xt kullanıcısı .Şu an biz iki arkadaş yaklaşık 6-7 senedir kullanıyoruz o crfye terfi etti ben xtye devam :D Çok zorlayıp çok üzdüğümüz için oda bize dert çıkardı bol bol. Yoksa suyuna gitseniz harika motorlar. Ayrıca haklısın ybr ile her parçası bir değil. Mesela alıp ybr blogunu takabiliyorsun xtye ama karbüratör uymuyor. Manifoldlarda oynama yapman gerek. Piston sekman silindir üst kapak sıkıştırma oranı aynı ama ybrnin bir kaç modeli var mesela 2003 2005 arası ile 2006- ve esd arası farklı. Bundan dolayı bazı parçalar modele göre değişiklik göstersede xtye uyan illa ki bir ybr parçası var. Ben ilk motoru açtığımda keyfe keder ybr krankı taktım gayette guzel 40000 km yaptım. Şu an ybr küçük olmasına ragmen debriyaj seti üstünde mesela. Performans açısından pekte farkı yok gibi geldi bana ama motor yaşlı olduğuı için ilk günkü çekişleri yok artık orası kesin. Velhasıl. Ybrnin uyman parçaları marş rublesi ve volan.Onun dışında hemen hepsi uyuyor. Uymasada ufak torna işlemleriyle uydurulabiliyor. Elektirik çok farklı ama. Sadece 6 pimli beyin uydurulabiliyor. Sargıyı bilmiyorum ama. Sanzıman dişli oranları aynı. PArça konusunda sıkıntı yaşatmıyor işin özü.

Gelelim dostums enin göstergeye. Benim gösterge yanmıştı saolsun işin ehli bir arkadaş yanan parçaları değiştirip toparlamıitı. Para bile vermemiştim. Ama senin gösterge sanki led ekranın bağlantısıyla ilgili gibi geldi bana. İstersen aç bi bak facede yazışmıştık seninle sanırım. Çok büyük bir sorun gibi durmuyor o.
    emremm ve cenkito bunu beğendiler.

İlk motosikletimdi kendisi. Şimdi özlüyorum. Bir kaç kez ilanlarda gördüm tanıdım. Şimdi yine ilanda görsem almak isterim. Ayaklığına daha dik durması için demir kaynattırmıştım.

Merhaba beyler konuyu güncelleyeyim dedim 10 bin km yaptım yaklaşık 8 ayda sorularınız ve yedek parça derdiniz varsa halledebilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Dijitali silinmiş bendede vardı yeni gösterge alman gerek oda yamaha da 1300 tlydi en son bildiğim kadarıyla

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Aranızda hala bu motoru kullanan kaldımı bilmiyorum ama ben hala kullanıyorum 1-2 senedir adam gibi bakım yapamadım. Şimdi cc yükseltmeyi düşünüyorum. 150 yada komple set ile 175 cc yapacağım . Aranızda deneyen oldumu fikir almak isterim.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Arkadaşlar aranızda jant teli değiştiren var mı? Piyasada xt ye uyumlu buldunuz mu hiç ?

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Merhaba, istanbuldan Xt 125 R satmayi düşünen var mi?

deadqool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 r
    Hala kullanan var mı ben 6 yıldır kullanıyorum daha yeni bıktım

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    11 yıldır bende kara keçi :D 1 sene önce çalındı ama 1 ay gecmedi bulduk. 1 senedir hala toparlıyorum. elektrik tesisatı yaptım sıfırdan şimdi evrak işlemleri kaldı . Ömürlük makina ama yetmiyorrr yetmiyorrrr

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler