Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT125 Cross Modeli Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla kardeş zincir sesinden kastın her gaz açıp kapattığında klavuzlara çarpan ses ise kesme şansın yok zincir kendini saldıkça çarpar. Yeni ve kaliteli bir zincir kullan. Ha gergin olduğu halde ses ediyorsa kitli bakla vardır o geldiği yerde bi tırt diye öter. Onuda zincir değiştirirsen keser . Ama bunlar dışında bi ses varsa zinciri çıkarıp tekerleği döndür bak bakalım birde motoru çalıştır ön dişliyi dinle.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

S.A Allah rizasi icin soyleyin xt125 e nerden marşrublesi bulacağım :/

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://motoliz.com/YedekParca.aspx?KID=19598&MID=21016&ID=19599&v=0

Buraya bir bakın.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Eyvallah kardes cok saol bugun aricam hemen ama mars kavramasi ne kadar pahaliymis. 400 kusur :/

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    KArdeşim ybr parçası olarakta bak fiyatlar yarı yarıya oynayabiliyor ve uyumlu . Yalnız her modelinki değil sanırım . Bence xt 125 r marş rublesini yada komple statör tasını çıkar yedek parçacılara ybr 125 parçası olarak sor karşılaştır . Ybrde aynı olmasına rağmen xt olarak almaya kalkınca fiyatlar çoşuyor.
    cenkito bunu beğendi.

Cok saolun yardim icin zannedersem ybr lerinde eski modelleri hangi yila kadar olanlari bilmiorum ama onlarin kavramasi uyuyormus. Parcacilara onudq soruyorum ama onuda bulamiyorum. Varsa tavsiye edeceginiz bi yer istanbulda gidip hemen bakim.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    İstanbulda neresi vardır bilmem ama motolizde olması lazım baktınmı oraya . Ya da sahibinden komda çıkma parçalara bak .

Motosikleti
    CRF 250 L
    statör 12 bobinli alıyorsun okuyucuyu eskisi ile değiştiriyorsun soketleride eskisi ile değiştiriyorsun cuk oluyor basit iş halledemezsen söyle yaparım sana 12 li statör 50 tl.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Arkadaşlar 2 aydır motorun ciğerini sökp söküp topluyorum. Ufacık bir kaynak için yarmak zorunda kalmıştım . Topladığımda hafif bir sürtünme sesi geldiği için tekrar yardım motoru ve krank değiştiriyorum şu an. Kranta hafif bir yamulma olmuş muhtemelen toplama aşamasında yahut yarma aşamasında yanlış bir işlem yapmış olabilirim. Lakin paylaşma sebebim ybr parçalarının büyük bir çoğunluğunun aynı olduğunu vurgulamaktır yeniden. Xt diye arattığınız parçaların yan sanayisini bile bulamazken ybr diye arattığınızda orginali bi yana yan sanayisinide bolca bulabiliyorsunuz. Kalitesini bilemem tabi ama en nihayetinde 40000 dayanmasa 20000 dayanır ki buda az bişi değil sonuçta.

Yalnız hakikaten 44000 lerde falandır benim motor dişlilerde en ufak bir aşınma bile yok. Adamlar yapmış motoru hakikaten. Eli anahtar tutan herkes bu motorla motorculuğun tamirat kısmındada kendini çok rahat geliştirebilir. Korkmayın parçalayın :D Ama 125 cc ve şu an ikinci eli 3500-5500 tl olduğu için bunu yapın . Büyük motorlara elleşmeyin :D
    cenkito ve emre xt125 bunu beğendiler.

ottomanism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 125 R (2006)
    galiba benim sıkıntı orta amortisörde yenisini sorduk 650 lira dediler çok pahalı acaba başka motorun amortisörü buna uyarmı ? orta amortisör hakkında bilgisi olanlar yazsın lütfen
    YOL VERMEZSEN YOL ALAMAZSIN

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı ottomanism adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    galiba benim sıkıntı orta amortisörde yenisini sorduk 650 lira dediler çok pahalı acaba başka motorun amortisörü buna uyarmı ? orta amortisör hakkında bilgisi olanlar yazsın lütfen
    eger amortisör patlaksa gereksiz yere cok esneme yapar, sadece helazon yayda oldugundan,

buda sık sık zirciri sündürüyor olabilir.

uyumlu parcalara bakılırsa uygun bişey bulunabilir elbette
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Bir arkadaşım xl 200 arka amartisörü takıp uydurdu gayette iyiydi :D

Motosikleti
    yamaha xt 125 R (2006)
    boyunu ölçüp bakmak lazım ohalde .. üstad sen şu dişli değişimi olayını anlatırmısın biraz sadece ön dişli mi değişiyo yada sadece arkayı büyütsek oluyomu tork artışı ?
    YOL VERMEZSEN YOL ALAMAZSIN

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Tork için ön dişliye 12 dişli takıyorum ama önce 12 dişli bulup işlemden geçirmen gerek yoksa kilit pulu uymuyor bizimkinin. Ben aldığımda dişli uzerine iki delik deldirip havşayla vidalar için yer açtım sonra pula iki delik o şekilde bi set yaptım öyle taktım. Bende 12 13 15 dişliler mevcut 15 dişli bizdeki kilit puluyla uyumlu ama 13 12 işlem istiyor. 12 dişlide hızın 70 lere falan düşüyor 13 dişlide 80 lere falan düşüyor. Ama torku çoşuyor. Arazi için düşünüyorsan 12 dişli yetiyor. artçılı rahat gezmek istiyorsanda şehir içi 13 yetiyor . TAbi bunlar benim motorun durumuna göre edindiğim sonuçlar. Senin motorun çekiş benimkiden iyidir bakımlıdır km düşüktür falan bilemem .
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha xt 125 R (2006)
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tork için ön dişliye 12 dişli takıyorum ama önce 12 dişli bulup işlemden geçirmen gerek yoksa kilit pulu uymuyor bizimkinin. Ben aldığımda dişli uzerine iki delik deldirip havşayla vidalar için yer açtım sonra pula iki delik o şekilde bi set yaptım öyle taktım. Bende 12 13 15 dişliler mevcut 15 dişli bizdeki kilit puluyla uyumlu ama 13 12 işlem istiyor. 12 dişlide hızın 70 lere falan düşüyor 13 dişlide 80 lere falan düşüyor. Ama torku çoşuyor. Arazi için düşünüyorsan 12 dişli yetiyor. artçılı rahat gezmek istiyorsanda şehir içi 13 yetiyor . TAbi bunlar benim motorun durumuna göre edindiğim sonuçlar. Senin motorun çekiş benimkiden iyidir bakımlıdır km düşüktür falan bilemem .
    yani 12 taksak maksimum 70 mi yapıyor. yolda çok sıkıntı scooterlere geçilmek istemiyorum 13 dişli arazide nasıl olur acaba benim motor 20 bin km de 2006 model

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ön dişli küçültme.. aklıma yattı bunu düşüneceğim

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişli küçültme.. aklıma yattı bunu düşüneceğim
    öne 15 takabilirsin, piyasada cg ön dişlisi 5 TL
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öne 15 takabilirsin, piyasada cg ön dişlisi 5 TL
    15 in etkisi nasıl anlaşılabilir?
    13,14 ne yapar?
    esas sorum kısacık olan 1. vites iyice yok olurmu

Motosikleti
    yamaha xt 125 R (2006)
    ön dişliye dokunmayıp arkayı 52t yapsak nası olur acaba denemek lazım hepsini

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla arkadaşlar şöyle açıklayayım. önde bir diş demek arkada 3 diş demekmiş. Arka dişliyi söküp takmak çok zahmetli. Onun yerine ön dişliyi söküp takıyorum ben. orjinali 14 ön dişlinin. sen 15 yaparsan 120 görürsün ama arazide tırmalarsın dik ve düşük hızlı bayırlarda. 13 dişlide işini görür. tabi ne kadar sert araziye daldığına bağlı. Ben 60 eğimli çamurda 13 dişli ile zorlanıyorum . 12 dişlide o eğimlerde çamurda olsa uzun bayır olmadığı sürece her türlü çıkıyorum. Birazda plotaj önemli tabi 12 dişliyi takınca 1. vites hikaye :D 10 km hıza gelmeden 2 istiyor makina ki 2 ile kalkıyosun zaten alışınca. Ama sert arazi yapıyorsan 12 dişlinin çok faydasını göreceksindir.Ben arazide 12 şehir içinde 13 dolanıyorum. Değiştirmekte 5 dk alıyor. Uzun yola gideceksem şehirler arası 15 dişli takıyorum. Mesela ayvalığa gittim geldim 15 dişli ile çokta rahattı . Orda 13 taktım.He birde şöyle bir sıkıntı var dişli küçülttükçe yüksek devirde kullandığın için motor ömrüne negatif etkisi oluyordur muhakkak. tercih meselesi :D
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 172526272829 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler