Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT125 Cross Modeli Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Aynen voltaj yüksekliğinden patlamıştır zaten

Bu arada süspansiyona yağ kaçırmıyorsa bulaşmana gerek yok bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yok hiç yağ kacirmiyor ben el sürmeyeyim en iyisi ön çatala

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam başlangıç motosikleti. Lakin bu motorla başlarsanız çukurları dikkate almama gibi bir his gelişiyor ister istemez daha sonrasında racinge geçmezseniz sıkıntı olmaz. Bir de bu motorda oturunca her şey elinizin altında ve olması gerektiği gibi çok iyi. Örneğin şuan kullandığım motorda xt 660r bunun abisinde arka fren pedalı daha ortada gibi yani daha rahatsız sürülüyor. Oysa 125te paşa gibi gidiyorken bunda ayağım hiç rahat değil geride kasılarak duruyor.

Alıntı TutkuluAcemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam başlangıç motosikleti. Lakin bu motorla başlarsanız çukurları dikkate almama gibi bir his gelişiyor ister istemez daha sonrasında racinge geçmezseniz sıkıntı olmaz. Bir de bu motorda oturunca her şey elinizin altında ve olması gerektiği gibi çok iyi. Örneğin şuan kullandığım motorda xt 660r bunun abisinde arka fren pedalı daha ortada gibi yani daha rahatsız sürülüyor. Oysa 125te paşa gibi gidiyorken bunda ayağım hiç rahat değil geride kasılarak duruyor.
    çok doğru bir konuya değinmişsin =) bulunduğum yerdeki çukur ve tümseklerde hemen hemen hiç hissetme olmuyor xt ile. Bunu arkadaşin hyo gt 250yi kullanınca anladım. Her zaman geçtiğim ufak bir tümsekte gt 'tak' diye vuruyor adeta. Xt pamuk gibi. Yedek parça temini harici gerçekten harika bir motor.

Motosikleti
    CRF 250 L
    bu tarz motorlara alışıpta scootera binenlerde asfaltı tatma sorunu oluyor, ben bi olay anlatıyım üç gün önce sabah işe gitmek için kahramanımız xt ye atlayıp yola çıktım hafta içi istanbul trafiğini anlatmaya gerek yok faciadır neyse 2. köprü yoluna doğru aradan sağdan soldan durmuş kitlenmiş trafiğin arasından gidiyordum arkamdada beyaz bi honda pcx vardı o da benim gibi beni takip ederek motosikletin avantajını kullanıyordu köprünün şile girişinde yol tek şerittir ama yolu iki şerit kullanarak motor bile geçemeyecek kadar daralır bende yolun dışındaki su kanalına girerim ordan toprak yoldan bi kaç yüz metre giderim aynı şeyi yaptım ama gözüm arkada dibimde motorcu olunca tedirgin olurum ben su kanlına girince pcx li arkadaşda arkamdan daldı en son aynadan pcx in arka tekerini gördüm arkadaş kötü düştü hemen durdum yanına gittim motoru kaldırdık hayırdır nasıl düştün dedim çocuk abi arkandan bende kanala girdim ön teker toprağa çakıldı dedi, anlatmak istediğim scooter gibi tekerleği tatlı tabağı kadar motorlarla xt kıyas ble edilemez yada kısa amortisörlü 125 civarı motorlarla.
    cenkito ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Arkadaşlar bitmez benim bu çilem Cumartesi akşamı motor durduk yere ateşlemeyi kesti. Aldım eve motoru komple dağattım aküde bitti haliyle deneme yanılma yaparkene. Buji degiştirdim falan ama yinede motor ilk ateşlemeyi yapıyor onra kesiyor ama marş motorum dönmeye devam ediyor onda sıkıntı olmadığına eminim. Şüphelerim endüksiyon bobini - kontektör yahut cdı ünitesinden . HAdi bobinle konjektör ucuzda cdı 825 tl arkadaş. cdı dan yapma ihtimali var mıdır ? bobini ve konjektörü nasıl kontrol edebilirim ?

Motosikleti
    CRF 250 L
    cdi kolay kolay bozulmaz bence kablolarla ilgili bi sıkıntı var ölçü aletini konjektörün girişine değdir biriside ayak marşına bassın bak bakalım enerji geliyormu geliyorsa konjektörün çıkışınada bak 14 v civarı vermesi lazım vermezse bende konjektör var sağlam olması lazım gönderirim sana.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Eyvallah Hasan kardeşim öncelikle okuyuduyu takip edicem böylelikle elektirik tesisatınıda gözden geçirmiş olucam sonra o kabloda sıkıntı yoksa sırayla bobin röle konjektör ve cdi a kadar gidicem . Tabi ilk önce bobini değiştircem bi bakıcam en basit işlem o .Saolasın.

sizler yine iyi anlıyorsunuz benim motor bi arıza verse yandım ben

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla bende mantık şöyle emre. Önce bakarım kurcalarım yapabiliyorsam zaten yapar binerim yapamazsam zaten tamirciye gidecek. Neden önce kendim denemeyeyim :D Böylece öğreniyorsun. Ha gerçi bazı şeyleri acı acı öğreniyorsun o ayrı :D Şimdi belki arızayı ararken komple yakacam elektronik parçaları allah bilir :D
    emre xt125 ve cenkito bunu beğendiler.

bende öyleyim aslında kendim tamir etmeyi daha çok seviyorum kendi motorum olduğu için itina ile çok temiz yapmaya gayret ediyorum deneyimlerinizden bu motoru nasıl kullanacağımizi, nelerin bu motora zarar verdiğini filan paylasirsaniz püf noktalar filan faydalı olur diye düşünüyorum. Mesela ben sigortayi bilmiyordum motosikletciden sigorta aldım adam bana 25a sigorta vermiş. Kullanma kılavuzunda 10A tavsiye ediliyor Allah'tan göstergeye filan bir şey olmadı.
    motorumu kasım 15te garaja aldım. Almadan 20gün kadar önce yağını yenilemistim. 21mart ekinoks tarihine kadar bakımda garajda tutacagim =) içindeki yağin özelliği bozulur mu aceba? Biraz pahalıda olsa motul ile değiştirmek istiyorum. Tavsiyelere açığım =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

şu an için tek sıkıntım arka jant telinden 1tanesi eksik. Normal kullanımda hissettiğim bir sorun yok ancak artci ile kullanımda hız olarak 100 km civarına ulaşınca çok hafif bir sallama oluyor sanki. Çok düz yollarda hissedilebiliyor ancak. Ilerleyen zamanlarda diğer tellere zarar vermesinden endişe ediyorum

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    valla ben moturu hiç garajda yatırmadığım için bilemem nelerin yapılması gerektiğini kardeşim. Ama her zaman yanında sigorta - buji anahtarı- seleyi açabileceğin alyan- ve yıldız tornavida taşı avadanlıkta falan. Jant teli bende 2 senedir biri eksik kullanıyorum büyük bir sıkıntı yaşamadım hiç ki sürekli arazideyiz tatlıda olsa. Asfalttada haftaiçi işe gidip geliyorum. değiştireceksen komple ön arka takım değiştir akorunu yaptır. bu şekilde kullanmak azda olsa rulmanlara zarar sanırım

bi yerde okumuştum xt 125 ler evladıyelik motor diyorlar. Motoru özellikle çok sağlammis ve xt nin motorunu ıtalyada bir çok 125cc motorda kullanıyorlarmis.

Motosikleti
    CRF 250 L
    erkan motorun son durumu nedir merak ettim

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Hasan kardeş motoru topladım evde yatmaya devam ediyor . Yapılacak beyin naklini bekliyoruz endişeyle Arızam beyinden kaynaklanıyormuş. Benim beyni başka xt ye takınca oda ateşlemeyi kesti . Onunkini benimkine takınca ateşleme yaptı. Arıza netleşti. Şimdi ybr beyni uydurmaya çalışıcam hafta sonu. Muhtemelen olacakta genel kanı olacağından yana ustalar arasında Yoksa yamahanın kucağında acı dakikalar geçirtecekler bana
    cenkito ve emre xt125 bunu beğendiler.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    CRF 250 L
    aslında prensipte aynıdır 125 cc 4 zamanlı tek silindir motor cdi ünitesi osilatör ve sürücüsünden oluşur içine açabilsende bi baksan rölesi sağlammı diye mekanik röle var içinde tıkır tıkır çalışan onun bozulma olasılığı çok yüksek ybr cdi soketleri farklı uydurulabilir
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Önce bi ybr uydurmaya çalışayım olmadı silikonu söküp içine ulaşmaya çalışıcam eğer parçalamadan çıkartırsam onu tamir ettiricem . Zor gibi durmuyor dremel ile kesilebilir kasası biraz ince işçilikle içine ulaşabilirim . SOnrası işi bilenlerin elinden öper :D Soketler farklı ama gerekli kabloları köprüleme yoluyla ybr beynine girersem muhtemel çalışacak. Rüyamda ilk takışta çalışıyordu :D NAsı seviniyodum var ya :D Allah kimseyi motorsuz bırakmasın ya .
    cenkito ve mustafaferah bunu beğendiler.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce bi ybr uydurmaya çalışayım olmadı silikonu söküp içine ulaşmaya çalışıcam eğer parçalamadan çıkartırsam onu tamir ettiricem . Zor gibi durmuyor dremel ile kesilebilir kasası biraz ince işçilikle içine ulaşabilirim . SOnrası işi bilenlerin elinden öper :D Soketler farklı ama gerekli kabloları köprüleme yoluyla ybr beynine girersem muhtemel çalışacak. Rüyamda ilk takışta çalışıyordu :D NAsı seviniyodum var ya :D Allah kimseyi motorsuz bırakmasın ya .
    amin
    Ahmanamra bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

mustafaferah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco super 8 - KYMCO DİNK 200İ - LİFAN PONY 100
    allah kolaylık versın ercan ınsallah cok ugrastırmaz uyum saglar
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Amin amin saolasın

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler