Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT125 Cross Modeli Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    kamehame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu!!
    bende malesef kitapçık bulunmuyor ne işe yararlar anlayamadım ave tod? bunlar ne anlama gelıyor hıc bılemıyorum :(
    0-100 sana kalmış 100-0 1 saniye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kamehame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elektronik gostergeden acıkcası ben de bırsey anlamadım ama o kronometre veya gıdılen km olabılır tam emın değilim bu konuda ben de yardım beklıyorum motorsiklette metzeler marka lastikleri tavsiye ediyorlar ama dişli lastikten pek anlamıyorum sayın savaskayan bu konuda daha bilgili olmalı kendine yeni lastik almıştı
    kronometre ve gidilen km bilgilerini de gösteriyor.Metzeler fuzuli bir masraf olacaktır.Sava gerçekten ideal bir lastik.

Göstergedeki diğer fonksiyonlar
    0-40 km hızlanma
    TIME =SAAT
    LAP =KRONOMETRE
    TD =KISMI MESAFE
    TOD =TOPLAM MESAFE
    AVE =ORTALAMA HIZ

AKÜ DEĞİŞİNCE HAFIZADAKİ AYARLAR SIFIRLANIR.
    mod anahtarı ile fonksiyonları görebilirsiniz.

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws

ut 150 mi? yoksa xt 125 r mi?

merhaba ege üniversitesinde öğrenciyim kendi çabalarımla bir cross motor almayı düşünüyorum babamın yüzünden kendim almak zorundayım ancak mondial ı sevmiyor güvenemiyorum fakat UT 150 modelide hoşuma gitmiyor değil daha önceleri aprilia pegaso 125 2t turbolu cross kullandım special sayılır kafamda param olsa xt 125 yada xt225 var ama parasal sıkıntıdan UT 150 düşünüyorum ucuza max 1000 1250 tl civarına çevrenizde bildiğiniz UT150 yada Zonghsen 200 varmı ? senelerdir yamaha kullanıyorum alırsam umarım üzmez zaten en ufak arızasını dahi yaparım kendim
    Yamahaşk 😍

Motosikleti
    turuncu!!
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kronometre ve gidilen km bilgilerini de gösteriyor.Metzeler fuzuli bir masraf olacaktır.Sava gerçekten ideal bir lastik.

AVE =ortalama hızı gösteriyor
    nasıl yanı surus boyunca hız bılgılerının ortalamasını mı alıyor ?? bir de motorda depodaki benzınle tahmınen ne kadar yol yapılabılecegı yazsaymıs iyi olurmuş ayrıca cahiliyetim için kusura bakmayın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kamehame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yanı surus boyunca hız bılgılerının ortalamasını mı alıyor ?? bir de motorda depodaki benzınle tahmınen ne kadar yol yapılabılecegı yazsaymıs iyi olurmuş ayrıca cahiliyetim için kusura bakmayın
    o senin dediğin de olsa adı yol bilgisayarı olur
    akü şarj seviyesine varana kadar gösteriyor.
    Benim F650 GS de bile bu özellikler yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:03 ----------

Alıntı BWSTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ege üniversitesinde öğrenciyim kendi çabalarımla bir cross motor almayı düşünüyorum babamın yüzünden kendim almak zorundayım ancak mondial ı sevmiyor güvenemiyorum fakat UT 150 modelide hoşuma gitmiyor değil daha önceleri aprilia pegaso 125 2t turbolu cross kullandım special sayılır kafamda param olsa xt 125 yada xt225 var ama parasal sıkıntıdan UT 150 düşünüyorum ucuza max 1000 1250 tl civarına çevrenizde bildiğiniz UT150 yada Zonghsen 200 varmı ? senelerdir yamaha kullanıyorum alırsam umarım üzmez zaten en ufak arızasını dahi yaparım kendim
    Bu kadar uzun bir yazıya koyduğun" ?" işaretine yazık olmuş.Hiç koymasaydın grameri bu denli bozuk bir üniversite öğrencisinin yazdıkları edebiyat derslerine konu olacaktı

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sağol ama biz kullanma klavuzu okumayan bir milletin efradıyız.
    20 programlı çamaşır makinasının 3 programını öğrenen ev kadını bile sayılıdır bu ülkede.
    Motoru da karıştıra karıştıra yapa boza öğreniriz,Hatta sattığımız motorun bazı özelliklerini de sattıktan sonra öğreniriz

Motosikleti
    turuncu!!
    dostum sağol ama biz kullanma klavuzu okumayan bir milletin efradıyız.
    20 programlı çamaşır makinasının 3 programını öğrenen ev kadını bile sayılıdır bu ülkede.
    Motoru da karıştıra karıştıra yapa boza öğreniriz,Hatta sattığımız motorun bazı özelliklerini de sattıktan sonra öğreniriz
    bu konuda katılıyorum ama bana malesef bır kullanma klavuzu vermediler. Detaycı biri olarak bir güzel hatim ederdim ki...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:00 ----------

çok teşekkür ederim.Oldukça faydalı olacak

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Neyse ki motosikletin öyle 3'tü 20'ydi programlı meşakkatli bir tarafı yok
    Kitapsız da çözeriz

O değil, bu kitapçık nasıl olsa okunmuyorun etkisiyle, git gide vurdumduymazlaşıyoruz ona yanıyorum; 1-2 hafta önce bir arkadaşım aldı XT125R; elinde sadece 1 adet motosiklet+1 adet anahtar var Kullanım kılavuzu, yedek anahtar, kırmızı anahtar, avadanlık...vs hak getire... Önceki sahibinin de bunlardan haberi yok, onun almasına aracı olan motosiklet bayisinin de.

Motosikleti
    turuncu!!
    Neyse ki motosikletin öyle 3'tü 20'ydi programlı meşakkatli bir tarafı yok
    Kitapsız da çözeriz

O değil, bu kitapçık nasıl olsa okunmuyorun etkisiyle, git gide vurdumduymazlaşıyoruz ona yanıyorum; 1-2 hafta önce bir arkadaşım aldı XT125R; elinde sadece 1 adet motosiklet+1 adet anahtar var Kullanım kılavuzu, yedek anahtar, kırmızı anahtar, avadanlık...vs hak getire... Önceki sahibinin de bunlardan haberi yok, onun almasına aracı olan motosiklet bayisinin de.
    işte bana olan da bu elimde motosiklet ve anahtardan baska hiçbirşey yoktu eski sahibi bizde de yok ki demişti

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı of_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xt 125 r hakkında epeyce bilgi edinmeye çalıştıktan sonra sabrım kalmamıştı ve 2 ay önce 5000 km de bir 125 r aldım.motorumdan çok memnunum.çalışma vs hiç sorun yaşamadım.düz yolda giderken ybr den daha yavaş kalıyor.en son 115 km hız gördüm.ama sanırım hafif yokuş vardı.genelde son hız 109-110 arasında gidip geliyor.ancak 1 ve 2. viteslerde çok atik.motordan pek anlamıyorum ama sanırım çarkların boyutlarıyla alakalı birşey.tork üretmesi açısından çarkın boyutu ybr ninkinden farklıymış.uzun yola çıkarken çarkı değiştiriyorlarmış ve tork azalıp son hız artıyormuş.
    Birde sizlere sorularım olacak.göstergelerde ave yazan bir bilgi çıkıyor.sıfırlanabiliyor.ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilirmi?birde kalan km yi gösteren bir şey var mı?motorun üzerinde orjinal pirelli lastikler var.raf ömrünü çoktan doldurmuş ama asfaltta hiç kaymadı yol tutuşu iyi.yenilerinin fiyatıın sordum çiftine 300 tl dediler.daha ucuza iyi kalitede önerebileceğiniz lastikler var mı acaba?
    Selamlar, lastikler muhtemelen ömrünü doldurmuştur. Zira, 5000 km'de olduğuna göre daha hiç değişmemiş demektir. Ve fabrikadan çıktığından beri üzerinde olduğunu kabul edersek, nereden baksan 4 - 5 senelik olması lazım. Yol tutuşta sorun yok gibi gözükse de, kötü bir tecrübe yaşamamak için önlem almak iyi olur derim.

Ben "duro" marka enduro lastik kullanıyorum;

Lastik tercihinde kullanım şartlarını dikkate almak lazım. Arazi amaçlı kullanıyorsanız, büyük dişli offroad lastikler tercih edilebilir. Ama bunların asfaltta pek güvenli olmadığını ve asfalt kullanımından büyük zarar gördüğünü unutmamak lazım.

Bendekiler yarı arazi, yarı asfalt sayılır. Ağırlıklı olarak toprak yollarda kullanıyorum, ancak yola çıktığımda da güven veriyor. Çifti 200 tl civarında bulunabilir sanıyorum.Tavsiye edebilirim. Daha önce "pirelli scorpion" kullanıyordum. O da gayet güzeldi. Aradaki fiyat farkı "duro" almak için yeterli sebep midir bilemem tabi.

Motosikleti
    FuNDa RR :)
    xt 125 r hakkında epeyce bilgi edinmeye çalıştıktan sonra sabrım kalmamıştı ve 2 ay önce 5000 km de bir 125 r aldım.motorumdan çok memnunum.çalışma vs hiç sorun yaşamadım.düz yolda giderken ybr den daha yavaş kalıyor.en son 115 km hız gördüm.ama sanırım hafif yokuş vardı.genelde son hız 109-110 arasında gidip geliyor.ancak 1 ve 2. viteslerde çok atik.motordan pek anlamıyorum ama sanırım çarkların boyutlarıyla alakalı birşey.tork üretmesi açısından çarkın boyutu ybr ninkinden farklıymış.uzun yola çıkarken çarkı değiştiriyorlarmış ve tork azalıp son hız artıyormuş.
    Birde sizlere sorularım olacak.göstergelerde ave yazan bir bilgi çıkıyor.sıfırlanabiliyor.ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilirmi?birde kalan km yi gösteren bir şey var mı?motorun üzerinde orjinal pirelli lastikler var.raf ömrünü çoktan doldurmuş ama asfaltta hiç kaymadı yol tutuşu iyi.yenilerinin fiyatıın sordum çiftine 300 tl dediler.daha ucuza iyi kalitede önerebileceğiniz lastikler var mı acaba?
    Hayırlı Olsun. Kazasız sürüşler dilerim kardeyyşim :D eheee :D regal abi
    Dikkat! Aynada görülen nesneler hızla gözden kaybolur.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xt 125in 90 kusur bi modelini toplamayi denemistim cok ugrastirdi beni ama gidisine kimse laf edemez motorun bi kac parcasi tam olmamisti ama o haliyle bile beni cok etkilemisti.Hala da icimde uktedir o motor toplayamadim diye.
    We are many...

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Ben de de 2006 XT 125R var
    gördüğüm en fazla sürat 114 km oldu,GPS in gösterdiği ise 115.
    XT 125 ile YBR 125 in birbirine uyan bir parçasına henüz rastlamadım.
    Bu motor Yamaha için Malaguti tarafından yapılmış.Grenaj hariç parça kalitesi ortanın üzerinde.
    farketmemiş olmanıza ihtimal vermiyorum ama sizin motosikletlerinizin motorları brezilya üretimi ybr'ler (türkiye'ye ilk gelen parti de brezilya malıydı) ile birebir aynı. bu ünitenin şu anda türkiye'de satılan ybr'lerin motorundan farkı ise "geri dönüşüm sistemi" nin olmayışı ve yan motor kapaklarında bir takım yazılar ("four stroke" vs.) bulunması. egzoz sistemi de bildiğiniz üzere şahsına münhasır. dolayısıyla blok ve şanzıman civarı parçalarda ybr yedekleri pekala kullanılabilir.

beygir gücündeki ufak farklılıklar sanırım dişli oranları, farklı egzoz ve geri dönüşüm iptalinden ileri geliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farketmemiş olmanıza ihtimal vermiyorum ama sizin motosikletlerinizin motorları brezilya üretimi ybr'ler (türkiye'ye ilk gelen parti de brezilya malıydı) ile birebir aynı. bu ünitenin şu anda türkiye'de satılan ybr'lerin motorundan farkı ise "geri dönüşüm sistemi" nin olmayışı ve yan motor kapaklarında bir takım yazılar ("four stroke" vs.) bulunması. egzoz sistemi de bildiğiniz üzere şahsına münhasır. dolayısıyla blok ve şanzıman civarı parçalarda ybr yedekleri pekala kullanılabilir.

beygir gücündeki ufak farklılıklar sanırım dişli oranları, farklı egzoz ve geri dönüşüm iptalinden ileri geliyor.
    keşke öyle olsa;görüntü benziyor ancak ancak ön dişli kapağı bile uymuyor.
    yabancı forumlarda da parçaların uymadığı yönünde bir çok yazıya rastladım.

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    Alıntı Giallo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Olsun. Kazasız sürüşler dilerim kardeyyşim :D eheee :D regal abi
    sağol kardeyşim.ohho:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:57 ----------

xt 125 in sol grenajının altında saklama gözü varmış doğru mu ben mi yanlış görddüm?kullanma kılavuzundan baktım da)varsa öyle bi göz hemen bakayım yavv
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

bariskayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağol kardeyşim.ohho:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:57 ----------

xt 125 in sol grenajının altında saklama gözü varmış doğru mu ben mi yanlış görddüm?kullanma kılavuzundan baktım da)varsa öyle bi göz hemen bakayım yavv
    avadanlık kutusu var:
    www.savaskayan.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    topiği canlandırayım biraz
    2,5 saattir arazideydim.

Motosikleti
    turuncu!!
    harika yerler görünce bayıldım bende istiyorum malesef oturduğum yerde pek fazla yeşil alan yok zaten asfalt lastiği asfalt dısına çıktığım an çok tehlikeli oluyor (tecrübeyle sabit) bizim yerimize de gezin eminim güzel olmuştur

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Görüyorum ve artırıyorum

Keyif dolu, rahatlatıcı geçmiş belli ki, devamını dilerim...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler