Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XT125 Cross Modeli Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru yüksek devirde kullanmak motor ömrünü düşürür mü? motor ömrüne katkıda bulunmak için hangi devirler idealdir??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla kardeş ben genelde sahip olduğum motorun maximum güç verdiği devirlerde kullanmaya çalışıyorum herhalde devirli kullanmak buna deniyor Bilmiyorum bende ama motorun zorlanmadan ivmelendiği devirde kullanmak motor ömrünü uzatır diye okumuştum bir yerde yani ne piston ez nede bağattır motoru .:D

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeş ben genelde sahip olduğum motorun maximum güç verdiği devirlerde kullanmaya çalışıyorum herhalde devirli kullanmak buna deniyor Bilmiyorum bende ama motorun zorlanmadan ivmelendiği devirde kullanmak motor ömrünü uzatır diye okumuştum bir yerde yani ne piston ez nede bağattır motoru .:D
    yok hiç bağırttirmiyorum :-) mesela 3. vitesteysem devir göstergesi 4 5 bin arası rahat kullanıyorum.. max 12 bin devir zaten..

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Arkadaşlar facebook'ta bir grupta bir arkadaşımız sağolsun amortisör keçesini ücretsiz veriyor. İhtiyacı olan ulaşsın. Grup adı Yamaha XT 660 Z Tenere Aksesuar ve Gereçleri
    cenkito, hasansonmez ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Ya ben ne zamandır bakmamışım başlığa Arkadaşı buldum yarın bi bakayım vermediyse birine talip olabilirim
    dockerengin bunu beğendi.
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Herkese selam, bende yamaha xt 125 r almak istiyorum. Daha önceden mondial x-treme max almayı düşünüyordum her ikisini de kullananlar çok memnun. Mondiallar yeni 2012 model falan fiyatları 2500 tl civarında , yamaha xt 125 r 2005 model 20.000 km de sahibi sorunsuz diyor ve fiyatı 3,250 tl.Başlangış için alacam , boyum 1.69 daha çok şehir içinde kullanmak için alacam ama arada sırada araziye giderim, antalya da yaşıyorum çok kararsız kaldım.
    2012 mondial mı (5.000 km) 2500 tl
    2005 yamaha mı ? (20.000 km) 3.250 tl

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla dostum xt 125 r daki denge ve kaliteyi ben hiç bir çinlide görmedim bindiğim. Mondiallerde güzel sorunsuz diyorlar evet ama ikisi arasında bir seçim olsa gene xt yi seçerdim. Daha bugün yeni silindir piston sekman değiştirdim ilk günkü gibi motor.Ayrıca şehir içi takılıyosan xt daha iyi

merhaba arkadaşlar bende başlangıç krosu alacam ama daha çok şehirde kullanacam ve internette bir ilan gördüm , sizce nasıl ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ihtiyac-fazlasi-oldugu-icin-satiyoruz-205436781/detay/

Yamaha 2005 model xt 125 r 40.000 km

atilpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt 125 X 2009
    arkadaslar benim dijital gösterge bozuldu muayeneden geçemiyorum ne yapabilirim yamahada fiyatı 700 lira bunu vermek istemiyorum çözüm olarak ne yapılabilir

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Al bir cg gostergesi sardır km yi gostermelik monte et bozuldu bunu taktım dersin. Sadece km gormek için arıyorlar sonuçta gosterge.Bende aynı dertten muzdaribim.

ottomanism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 125 R (2006)
    debriyaj balatasını değiştireceğim ybr nin balata bizimkine uyuyormu ?
    silindir piston kaça maloldu ?

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla ybr balataları 4 adet bizde 5 adet bi arkadaş takmıştı ama emin değilim çunku o debriyaj tasını falanda ybr ile değiştirmişti sanırım hatırlamıyorum emin değilim ama al orjinali tak ybr 60 *70 se bizimki 160 falan saçlarla dahildi sanırım.piston sekmanda envayi çeşit var 125 tl den falan başlıyodu sanırım. yan sanayi ybr takımı tabi
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    arkadaşlar parça tedariği edebiliceğimiz kimse varmı yada motorunu parçalamış olup satacak olan bana marş rublesi lazımda

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Bu arada arkadaşlar bizim debriyaj takımı xtz 125 ile aynıymış. İnternette gezerken bi videoda gördum. Saclar ve balatalar aynı. Yalnız x modelinde görduklerim ybr 125 debriyaj takımıydı. Bilginize.

Şafakxt125x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt 07

Sa Motoru yeni aldım. Acaba iyi bir tamirci Yada servis tavsiyesi olan varmı?

Parça ve bakım için önerebîlecginiz bir yer varmı? Istanbul Avrupa yakası ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Birde Avrupa yakasında oturan be müsait olan arkadas varsa elektrik tesisatını degiştiricem bulusup bakmak istiyorum Yada varsa elektrik seması olan biri paylaşırsa sevinirim

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    http://gigi600.altervista.org/immagi...05_service.pdf

Hocam buradanda bakabilirsin kılavuzu indirebilirsin. Mailinide yaz ybr manuelini yollayam sana hemen hemen aynı bir çok sorunu çözmende yardımcı olur
    cenkito bunu beğendi.

Şafakxt125x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt 07
    tesekurler bu bana yeterde artar bile birkaç tamirci el atmış elektrik tesisatına ama bu sema ile ben yenilerim artık.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Dostum mailleride attım gün içinde gelir affola bu ara yoğunum gecikti biraz..Tesisatıda yenileme olayına gireceksen çok uraşma derim genelde tüm sıkıntı gidon rulmanlarının yanından geçen boğazda oluyorç Oradaki kırıkları bulup aralara ek atsan ve biraz bol bıraksan birdaha sorun olmaz ben 1.5 yıldır kullanıyorum tesisat tamirinden sonra bi sıkıntı yaşamadım bir daha. Çok istiyorsan ama tüm soketleri bi zımpara ve wd 40 ile elden geçir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://gigi600.altervista.org/immagi...05_service.pdf

Hocam buradanda bakabilirsin kılavuzu indirebilirsin. Mailinide yaz ybr manuelini yollayam sana hemen hemen aynı bir çok sorunu çözmende yardımcı olur
    Buradaki linkte ölmüş maillerini kontrol et :D

Motosikleti
    Xt 125 r
    Merhaba arkadaslar bende dun itibatiyla araniza katildim.ilk vitesli motorum. Motorlardan anladigim soylenemez. Tecrubeli arkadaslardan yardimlarini bekliyorum. Motoru aldigim arkadas karburatorun temizlenmesi gerektigini soyledi. Motor giderken tekleme yapiyor tam performans alamiyorum.2008 model 19bin kmde. Bugun bulundugum yerde bir ustaya gittim. Karburatorde sorun oldugunu temizlemeyle duzelmeyecegini degistirmemiz gerektigini soyledi. Bu konuda siz ne dusunuyorsunuz? Temizleme yapilsa kurtarilmaz mi? Birde ybr karburatoru uyar yan sanayi ondan takariz dedi. Bu karburatorler tam uyumlu mu bizim motorla. Bilgilendirirseniz sevinirim. Iyi aksamlar

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla hocam hayırlı olsun once. KArburator çok komplike bir parça ufacık bir parçadan oturu verimli çalışmayabilir lakin o ufak parçayı bulup değiştirirsen komple karburatöru değiştirmeye gerek kalmaz ki orjinali iyi para bizimkilerin. Ybr uyar herhalde hiö bakmadım ama başka bir ustaya daha göster derim bence işlem yaptırmadan once yahut forumlarda araştır tekleme sebeplerini belki sadece bujin elektirik kesiyordurda başka parçada sorun vardır. Teklemenin bir çok sebebi olabilir kanımca ateşleme yoluyla okuyucuyla beyinle ve karburatorlede alakalı olabilir sanırım. Nette biraz araştır sonra başka bir ustaya daha goster bakalım derim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler