Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XT125 Cross Modeli Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    cemsht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati monster 696'11
    valla bugün kadıköy-rexx in önünde bitanesi yanıma park etmişti o kadar da az değiliz yahu.

bir de arkadaşlar bir sorunum var sizde de benzer sorun var mıdır acaba? soğuk havalarda misal bu havalardan bahsediyorum , motor çok zor çalışıyor. 5-6 kere denemem gerekiyor en az.hadi çalıştı diyelim bu seferde 3-4 dakika sonra rolantideyken stop ediyor motor. rolanti ayarım düşük diye tahmin ediyorum, ama 5-6 kerede motorun çalışması bana hiç normal gelmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin kronik sorunu rölanti sanırım. Tam ayarlanınca var ya bulutların üstüne falan çıkmış gibi oluyo insan.Bir de arkdaşlar ön sinyallar kırık ama çalışıyor(dışları kırık ampülde bişey yok), manetler eğik. Bunlar hep başımıza gelen şeyler. Bir de bu motosikletin hızı bana yetmiyor. 130 görüyorum ama hiç sanmıyorum 130 olduğunu olsa olsa 100dür. 660 şart. Ama başlangıç motoru olarak biçilmiş kaftan.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    herhangi bir motor servisine gittiğiniz takdirde 5 dk da hallederler rölanti işini.soğuk havalarda jikleyi açıp çalıştırırsanız hemen çalışır.
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı TutkuluAcemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin kronik sorunu rölanti sanırım. Tam ayarlanınca var ya bulutların üstüne falan çıkmış gibi oluyo insan.Bir de arkdaşlar ön sinyallar kırık ama çalışıyor(dışları kırık ampülde bişey yok), manetler eğik. Bunlar hep başımıza gelen şeyler. Bir de bu motosikletin hızı bana yetmiyor. 130 görüyorum ama hiç sanmıyorum 130 olduğunu olsa olsa 100dür. 660 şart. Ama başlangıç motoru olarak biçilmiş kaftan.
    iyi bir çalışma ile görmesi mümkün,wisego!.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    az evvel yokuş aşşağı inerken istop etti rolanti derdi mevcut. ısınsa bile bazen 2 kademe oluyor ama çoğunlukla tek kademede kalıyor devir göstergesi. devir göstergesi rakamlı değil bir de. 8000 i kafadan bölmek gerekiyor çizginin uzunluğuna göre bir de sıkıştırdığım hızlı kullandığım zamanlarda bir sonraki çalışmada zor çalışıyor. o neden olurki? boğuluyormu acep?
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

of_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 rr fireblade
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az evvel yokuş aşşağı inerken istop etti rolanti derdi mevcut. ısınsa bile bazen 2 kademe oluyor ama çoğunlukla tek kademede kalıyor devir göstergesi. devir göstergesi rakamlı değil bir de. 8000 i kafadan bölmek gerekiyor çizginin uzunluğuna göre bir de sıkıştırdığım hızlı kullandığım zamanlarda bir sonraki çalışmada zor çalışıyor. o neden olurki? boğuluyormu acep?
    hocam mode tuşuyla kadranı görebilirsin
    VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN.NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE !

cemsht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati monster 696'11
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de var hocam. şu rolantiyide bir ayarlatamadım gitti. iş güç meşguliyet hepsi üst üste. pazar açık bir usta bulursam dalıcam içeri başka yolu yok gibi. siz ayarlatmış mıydınız rolantiyi daha önce?

akinosan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı cemsht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de var hocam. şu rolantiyide bir ayarlatamadım gitti. iş güç meşguliyet hepsi üst üste. pazar açık bir usta bulursam dalıcam içeri başka yolu yok gibi. siz ayarlatmış mıydınız rolantiyi daha önce?
    Rölanti sorunu yaşayanların, karbüratör manifoldunu kontrol ettirmelerini öneririm. Manifolttaki herhangi bir kaçak buna neden oluyor olabilir.

Eğer değiştirmeniz gerekir de, orjinal parçayı bulamazsanız (ki bulma ihtimali yok gibi) iyi bir ustaya götürün, oraya uygun bir plastik hortumdan parça kesip iki kelepçeyle tuttursunlar.

Motosikleti
    660 tenere
    gidon yükseltmek için aparat nerden bulunur? var mı yapan bilgisi olan? 5 cm yükselse şahane olacak tam dik oturacam

Merhabalar,

Forumu uzun süredir takip ediyordum. Benimde motorumla ilgili bir kaç problemim var fren balatalarını tutan kıskaçlarım kayıp idareten tel geçirdim bunları bulabileceğim bir yer biliyormusunuz. Birde elinde ikinci el veya sıfır ön çamurluk, arka kuyruk, arka basamaklar, debriyaj kütügü yada jikle kolu.

Teşekkürler

Motosikleti
    660 tenere
    çanakkalede satılık mavi yamaha xt 125 r 2010 1500 kmde
    0541 653 95 61
    ilan ve fotolar altta

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7459180/detay/

Motosikleti
    yamaha xt125x 2006

xt125 x kullanıcısıyım..

2006 model 300 kmdeyken almıştım.. 1 yıldır kullanıyorum. tabi beklemekten bir sene kullanımından sonra lastikleri şuan değişim istiyor. geçen sene sattığımız sıfır 2007 model xt modellerinde de benimkinde de grenajlar hep soyulma yaptı güneş yağmur vs etkenlerden dolayı.. paslanmalar bu tür soyulmalar meydana geldi ama hiçbir arıza ile karşılaşmadım. Yolda kalmadım. Yakıt kısmıda km de 10 kuruş olarak gidiyor.. Şuan bu motoru tek kullanma amacım cross motor sevmemden dolayı .. hatta 250 cc lık olsa muhteşem bişey olacağını düşünüyorum. ilk honda xl200 ler çıktığında alacaktım. 1 sene denensin teknik bir arızası olurmu diye bekledim ve üretimden kalktı. Şuan 250 lık bir cross otoban lastikli bişeyler bakıyorum ama kendime göre bişey bulamadım. xt 660 bindim harika bir motor oda ama işte boyum pek kullanmamı engelliyor. Mt03 de denedim onunda amortisör sistemini beğenmedim. Gazı kesince öne çok atıyor. Motor kullanmak bir ayrıcalık ve bu ayrıcalıkta kendimizi düşünmemiz gerekir. Kendi bedenimizden önemli bişey olmadığı için en güvenli olanı seçmemiz en güzelidir.

Motosikleti
    turuncu!!
    yahu türkiyenin belkide en dertli xt cisi (ben)bakmayınca ne güzel canlanmış konu.ben de yarın servise bırakıyorum motoru nihayet.değişecek parçaları saymak gerekirse.gidon(renthal +yükseltici),sinyaller,elcikler, gaz borusu ,debriyaj balataları,hava filtresi, buji,maşa(burdan kaza sonucu ne hale geldiği anlaşılır)tabii frenler de yapılacak sübap ayarı oydu buydu derken tum bunların bakımı parçalar haric 250 tl.kimisi değer kimisi değmez diyor ama daha fazla yatmasına gönlüm razı değil.motor açılınca illaki başka masrafları da çıkacak.ama ne yapalım.bu zamana kadar ne ekmek ne de su verin! şeklinde kullanıyordum ve yolda hiç kalmadım sağlamlığını onaylarım ah bir de parçaları tuzlu olmasa...
    0-100 sana kalmış 100-0 1 saniye...

Sawa Lastik

Arkadaşlar merhaba;
    Aranıza yeni katılmış olan bir xt125 r kullanıcısıyım. Motorumu geçen hafta aldım.20.000 km olmasına rağmen çok diri ve tek marş çalışan bir motor. Akdemirlerde servise baktırmama rağmen hiçbir sorun keşfedilmedi.Tek sorunum arka lastiğin değişmesi gerekiyor. Önerileriniz ve nereden temin edebileceğimi paylaşabilirseniz çok sevinirim.https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net...9_293788_n.jpg

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    125x bir ay önce almıştım. Aldığım gün hava yağışlı olduğu için servise göstermeye fırsat bulamadık satan kişininde fazla vakti yokmuş fotoğraf çekiminemi ne yetişmesi gerekiyormuş.
    Neyse verdim parayı aldım getirdim motoru sakin kafa ile bindiğimde
    1- boşta gaz verdiğimde ön taraftan şıkırdama sesi geliyordu servise gittim eksantrik bilyesi (6002 6003 kodları) idi sanırım değiştirdik.
    Usta subap ayarlarını gevşek yaptı sıcak havalarda iyi oluyormuş haliyse şakırtı giderken kafa şişirir oldu
    2- bide ne görim km seyir halinde iken 0 gelirken arada yükselip düşüyordu km rediktörü arızalandı heralde servistede mevcut değilmiş akdemirleri aradım 1 aya gelir dediler sipariş geçersek pff
    3- rolanti sorunu stop ediyordu ve motor 1 gün yatınca ilk marşta almıyordu usta karbüratörde sorun var dedi değişmemiz lazım dedi rölanti ayarı yapılamıyor dedi değiştirmemiz lazım dedi
    ybr karbüratörü siparişi verdi sanırım orjinal değil yalnız çakması 100 tl demişti ybr parçaları uymuyor diye okudum bende forumda bi kaç mesajda kendimde ybryi getirdim yanına
    ybrde jigle kolu gibi bişi vardı karbüratörün ortasında xt de yoktu ve ölçüleride uymuyordu göz kararı bakıldığında
    Bodrum da bu motordan anlıyan kimse varmı pazarları yanına gidebilirim yada motoru emanet edebileceğim usta bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Uzun bir yazı oldu oldu gibi sankim
    Herkese kazası seyirler dilerim...

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125x bir ay önce almıştım. Aldığım gün hava yağışlı olduğu için servise göstermeye fırsat bulamadık satan kişininde fazla vakti yokmuş fotoğraf çekiminemi ne yetişmesi gerekiyormuş.
    Neyse verdim parayı aldım getirdim motoru sakin kafa ile bindiğimde
    1- boşta gaz verdiğimde ön taraftan şıkırdama sesi geliyordu servise gittim eksantrik bilyesi (6002 6003 kodları) idi sanırım değiştirdik.
    Usta subap ayarlarını gevşek yaptı sıcak havalarda iyi oluyormuş haliyse şakırtı giderken kafa şişirir oldu
    2- bide ne görim km seyir halinde iken 0 gelirken arada yükselip düşüyordu km rediktörü arızalandı heralde servistede mevcut değilmiş akdemirleri aradım 1 aya gelir dediler sipariş geçersek pff
    3- rolanti sorunu stop ediyordu ve motor 1 gün yatınca ilk marşta almıyordu usta karbüratörde sorun var dedi değişmemiz lazım dedi rölanti ayarı yapılamıyor dedi değiştirmemiz lazım dedi
    ybr karbüratörü siparişi verdi sanırım orjinal değil yalnız çakması 100 tl demişti ybr parçaları uymuyor diye okudum bende forumda bi kaç mesajda kendimde ybryi getirdim yanına
    ybrde jigle kolu gibi bişi vardı karbüratörün ortasında xt de yoktu ve ölçüleride uymuyordu göz kararı bakıldığında
    Bodrum da bu motordan anlıyan kimse varmı pazarları yanına gidebilirim yada motoru emanet edebileceğim usta bilen varsa paylaşırsa sevinirim. Uzun bir yazı oldu oldu gibi sankim
    Herkese kazası seyirler dilerim...

Dostum, bahsi geçen karbüratör arızası manifolttan kaynaklanıyordur muhtemelen. Bu aletin kronik sorunu. Boşuna orjinal manifolt arama, bulamazsın. Yamaha, ülkemizde parça stoğu yapmayan, "servis" ve "müşteri memnuniyeti" terimlerinin bir araya gelip gelmemesine pek önem vermeyen bir markadır. Madem xt'ye bulaştın, bunları bilmende fayda var. Yerinde olsam motoru farklı (ve güvenilir) bir ustaya götürür, servisin bahsettiği karbüratör arızasının doğru olup olmadığına bakardım. Eğer bahsettiğim gibi problem manifolttaki çatlaktan kaynaklanıyorsa da bir daha o servisin önünden geçmezdim. Bu motorun dilinden azıcık anlayanlar, o manifoldu iptal edip yerine plastik bir boru uyduruyorlar ve eskisinden daha iyi bile oluyor.

Gösterge arızası da kronik maalesef. Belki elektronikten biraz anlayan birileri tamir edebilir ama ben öyle birine denk gelmedim. Gösterge arızası durumunda motorun kilometresinin de doğru olmayacağını söylemek gerek.

Motorunun modelini bilmiyorum, belki çoktan başlamıştır ama eğer yoksa da Bodrum güneşi altında renk atan, solan ve fıstık kabuğu gibi soyulan grenajlara da hazır ol. Ha, elektrik arızalarını da unutmayalım tabi. Yakında konjektörü eline alırsın diye tahmin ediyorum.

Sağolsun, xt125 r ile 2 sene geçirdim. Sayesinde artık ne almayacağımı çok iyi biliyorum en azından.

black-man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    grenajlarda var soyulmalar maalesef haftaya perşembe veya cumartesi akyakadaki abimin yanına uğrayacağım. Marmaris oraya uzak değil diye biliyorum eğerki vaktiniz varsa size motoru göstermek için marmarise geçebilirim. Sabah 10-11 gibi akyakada olurum muhtemelen cevabınızı bekliyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı akinosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, bahsi geçen karbüratör arızası manifolttan kaynaklanıyordur muhtemelen. Bu aletin kronik sorunu. Boşuna orjinal manifolt arama, bulamazsın. Yamaha, ülkemizde parça stoğu yapmayan, "servis" ve "müşteri memnuniyeti" terimlerinin bir araya gelip gelmemesine pek önem vermeyen bir markadır. Madem xt'ye bulaştın, bunları bilmende fayda var. Yerinde olsam motoru farklı (ve güvenilir) bir ustaya götürür, servisin bahsettiği karbüratör arızasının doğru olup olmadığına bakardım. Eğer bahsettiğim gibi problem manifolttaki çatlaktan kaynaklanıyorsa da bir daha o servisin önünden geçmezdim. Bu motorun dilinden azıcık anlayanlar, o manifoldu iptal edip yerine plastik bir boru uyduruyorlar ve eskisinden daha iyi bile oluyor.

Gösterge arızası da kronik maalesef. Belki elektronikten biraz anlayan birileri tamir edebilir ama ben öyle birine denk gelmedim. Gösterge arızası durumunda motorun kilometresinin de doğru olmayacağını söylemek gerek.

Motorunun modelini bilmiyorum, belki çoktan başlamıştır ama eğer yoksa da Bodrum güneşi altında renk atan, solan ve fıstık kabuğu gibi soyulan grenajlara da hazır ol. Ha, elektrik arızalarını da unutmayalım tabi. Yakında konjektörü eline alırsın diye tahmin ediyorum.

Sağolsun, xt125 r ile 2 sene geçirdim. Sayesinde artık ne almayacağımı çok iyi biliyorum en azından.
    adam amma yazmış be helal olsun bu kadar kronik sorunu olan bi makinaya 2 yıl sabretmiş
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda xl650 Transalp
    Alıntı black-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenajlarda var soyulmalar maalesef haftaya perşembe veya cumartesi akyakadaki abimin yanına uğrayacağım. Marmaris oraya uzak değil diye biliyorum eğerki vaktiniz varsa size motoru göstermek için marmarise geçebilirim. Sabah 10-11 gibi akyakada olurum muhtemelen cevabınızı bekliyorum.
    Dostum, ben buralardayım. hafta içi öğleden sonraları müsait olurum. Sen geldiğinde bir haber ver, bir şekilde görüşürüz. Yalnız, benim motora bakmam pek işe yaramaz. Burada tanıdığım, güvendiğim bir usta var, ona götürüp baktırırız beraber. Özelden telefonumu gönderiyorum.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam amma yazmış be helal olsun bu kadar kronik sorunu olan bi makinaya 2 yıl sabretmiş

Valla, sorunluydu falan ama, yine de güzel bir başlangıç motorudur xt125. İki sene boyunca bir çok kereler küfür ettiğim, sinirlenip yere çarptığım olmuştur fakat, yine de çok şey de öğretti bana. Bahsettiğim kronik arızaları olmasa ve Yamaha'nın adam akıllı bir servis hizmeti bulunsa 2. eli altın değerinde olurdu muhtemelen. Her halükarda, enduro sınıfına giriş yapmak isteyenler için en mantıklı iki üç makineden biri.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı akinosan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, ben buralardayım. hafta içi öğleden sonraları müsait olurum. Sen geldiğinde bir haber ver, bir şekilde görüşürüz. Yalnız, benim motora bakmam pek işe yaramaz. Burada tanıdığım, güvendiğim bir usta var, ona götürüp baktırırız beraber. Özelden telefonumu gönderiyorum.

Valla, sorunluydu falan ama, yine de güzel bir başlangıç motorudur xt125. İki sene boyunca bir çok kereler küfür ettiğim, sinirlenip yere çarptığım olmuştur fakat, yine de çok şey de öğretti bana. Bahsettiğim kronik arızaları olmasa ve Yamaha'nın adam akıllı bir servis hizmeti bulunsa 2. eli altın değerinde olurdu muhtemelen. Her halükarda, enduro sınıfına giriş yapmak isteyenler için en mantıklı iki üç makineden biri.
    bende enduro merakı var bende geçiş yapmak istiyorum hatta bu da takip ettiğim bi modeldi fakat bu kadar sorunlu bi makinaya ortalama 5000 tl vermem arkadaş bu ne ya çinliler bile bu kadar sorunlu değil ramzey asya kullanan bir dünya arkadaşım var yeni çıkan apache markası güzele benziyor fakat onada plaka çıkmadığı için ilk baştan eleniyor iki tane motor da almayacağım için bir tane olsun hem dağda hemde asfaltta kullanayım istiyorum çok birşey istemiyorum arada da bizim ustanın süpermoto cantlarını takarım (exell)marka dükkanda boş boş duruyor ama heralde daha çok araştırma yapmam gerekli
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler