Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

150 hs niz ne yakıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

ben 15 tlye maximum 120 km yapıyorum gecenlerde benım motor aynısını gördüm bi sorayım dedim bir depoya kaç km gidiyorsun dedim bana 220 km yol yapıyorum dedi varmı böyle bir km yapan arkadaşlar servise 1 ay oldu götüreli karbüratör yenı değiti hava filitresi yenı eksozda delik patlak çatlak yok

normalmi yakıyor anormalmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    valla arkadaşım bunların depoları aynı lt.degil forumlara bakarsan görürsün benim motorun deposu 6 küsür lt yazıyo ama ben kırmızının yarısında bile benzin koydugumda 4 lt alıyo bana göre benim rs nin deposu 4,5 litre

disstartion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ck 125
    kardeşim 5 liralık benzinle ortalama 50 - 60 km gidiyo benim motor artı olarak egzos kesik abart egzoz gibi ses veriyo buna rağmen enginxml eğer sen motorun rodajını doğru yapamadıysan motor şimdi çok benzin yer bunu motorcularda söylüyo bide senin motor maximum kaç lt alıyo vede kadranda en çok kaçı gördün

Alıntı disstartion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim 5 liralık benzinle ortalama 50 - 60 km gidiyo benim motor artı olarak egzos kesik abart egzoz gibi ses veriyo buna rağmen enginxml eğer sen motorun rodajını doğru yapamadıysan motor şimdi çok benzin yer bunu motorcularda söylüyo bide senin motor maximum kaç lt alıyo vede kadranda en çok kaçı gördün
    4.5 lt falan alııyor
    ben 15 liralık benzinle 120 km yi zor görüyorum
    kadranla km nın ne alakası var ki yınede söyliyim en fazla 110 gördüm gazı bıraktık halada cıkacaktı
    rodaj dediğin nedir ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:08 PM ----------

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşım bunların depoları aynı lt.degil forumlara bakarsan görürsün benim motorun deposu 6 küsür lt yazıyo ama ben kırmızının yarısında bile benzin koydugumda 4 lt alıyo bana göre benim rs nin deposu 4,5 litre
    aynı ortalam 4.5 litre falan alıyor

Motosikleti
    kardeşim 5 liralık benzinle ortalama 50 - 60 km gidiyo benim motor Artı olarak egzos kesik abart egzoz gibi ses veriyo buna rağmen Enginxml eğer sen motorun rodajını doğru yapamadıysan motor şimdi çok benzin yer bunu motorcularda söylüyo bide senin motor maximum kaç lt alıyo vede kadranda en çok kaçı gördün
    senıin egsoz orjinalken kaç gördün ? Kesik degilken

Motosikleti
    ck 125
    HIZ OLARAK SORUYOSAN GENE AYNI YAPIYODU ZATEN Bİ ARA MOTORU BAŞKA Bİ MOTORLA DEĞİŞTİRMİŞTİM O ALAN ARKADAS KESTİRMİŞ SONRA ANLAŞAMADIK GERİ ALDIM MOTORU AMA O ZAMANDA EN FAZLA 90 - 95 Dİ GENE AYNI ya o zaman benim motorda bi şeymi var ben 6.1 litre benzin aldım sizinki nasıl 4.5 litre yoksa bp benimi kazıkladı yada depolar farklı farklı mı engin sen rodajı doğru yapamadığın için çok yakıyo bundan eminim hızı sormamın sebebi ise benim motor en son 95 yapıyo onun içim sordum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:12 PM ----------

ENGİN SEN MOTORU 2. EL Mİ ALDIN SIFIRMI

Motosikleti
    HIZ OLARAK SORUYOSAN GENE AYNI YAPIYODU ZATEN Bİ ARA MOTORU BAŞKA Bİ MOTORLA DEĞİŞTİRMİŞTİM O ALAN ARKADAS KESTİRMİŞ SONRA ANLAŞAMADIK GERİ ALDIM MOTORU AMA O ZAMANDA EN FAZLA 90 - 95 Dİ GENE AYNI ya o zaman benim motorda bi şeymi var ben 6.1 litre benzin aldım sizinki nasıl 4.5 litre yoksa bp benimi kazıkladı yada depolar farklı farklı mı engin sen rodajı doğru yapamadığın için çok yakıyo bundan eminim hızı sormamın sebebi ise benim motor en son 95 yapıyo onun içim sordum
    97 OKTAN BENZİN AL 100 YAPARSIN DEPOLAR FARKLI Bİ ELAMAN ÇEŞMEDE BENİM MOTORDAN SÜRMÜS O MOTORUN DA DEPOSU 6 KUSUR LT.BENZİN ALIYOMUS.....RODAJDAN DEGİL SEHİR İÇİNDE DUR KALK ÇOK YAPIYOSA HER ARAÇ ÇOK YAKAR BENİM MOTORDA ŞEHİR İÇİ ÇOK YAKIYO AMA UZUN YOLDA AZ YAKIYO

Motosikleti
    ck 125
    T.madde arkadas rodaj ne diye soruyo farkındaysan ve rodajda motoru yorarsan motor ilerde çok yakmaya başlar bunu bana mondinin servisi söyledi ve bende şehir içi kullanımda 5 liralık benzinle rahat 40 - 50 yapıyorum

affola ama rodaj nedir anlamadım ve nasıl yapıyor o rodaj ayarı

Motosikleti
    ck 125
    ENGİN RODAJ MOTORU SIFIR ALDIYSAN MOTORU İLK 1000 KM YORMAMAK DEMEK YANİ 40-50 KM HIZI GEÇMİCEN YARIM GAZDAN FAZLA VERMİCEN TAM GAZ KESİNLİKLE VERMİCEN İKİ KİŞİ BİNMİCEN MOTORLA SIFIR ÇİZMİCEN YAPAN ÇOK BUNLARI İLK ALDIĞINDA YAPARSAN MOTORUNDA SENİ ÜZMEZ BENİM MOTOR ÇOK AZ YAKIYO RESMEN KOKLUYO DİYEBİLİRİZ ÇEKİŞ SÜPER AMA HIZ YOK Bİ ONU ANLAYAMADIM

Motosikleti
    t.madde arkadas rodaj ne diye soruyo farkındaysan ve rodajda motoru yorarsan motor ilerde çok yakmaya başlar bunu bana mondinin servisi söyledi ve bende şehir içi kullanımda 5 liralık benzinle rahat 40 - 50 yapıyorum
    rodajı biliyorum ilk 1.000 km de 80 geçmicen ama benzın bu herkezın surusu bır degıl.... Senın motorun sehır ıcınde 5 lıralık benzınle 40 km yapıyo desek 3 le çarparsak 120 km yapar 15 tl ye denk gelır,,,,uzun yolda 20 tl lık benzinle 2 kişi devamlı 70 90 arası gıttım 300 km yol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:12 PM ----------

ENGİN SEN MOTORU 2. EL Mİ ALDIN SIFIRMI
    2. el aldım

Motosikleti
    ck 125
    senden önceki arkadas çok yormuş demekki motoru VEDE RODAJIN BENZİNLE ÇOK ALAKASI VAR

ENGİN RODAJ MOTORU SIFIR ALDIYSAN MOTORU İLK 1000 KM YORMAMAK DEMEK YANİ 40-50 KM HIZI GEÇMİCEN YARIM GAZDAN FAZLA VERMİCEN TAM GAZ KESİNLİKLE VERMİCEN İKİ KİŞİ BİNMİCEN MOTORLA SIFIR ÇİZMİCEN YAPAN ÇOK BUNLARI İLK ALDIĞINDA YAPARSAN MOTORUNDA SENİ ÜZMEZ BENİM MOTOR ÇOK AZ YAKIYO RESMEN KOKLUYO DİYEBİLİRİZ ÇEKİŞ SÜPER AMA HIZ YOK Bİ ONU ANLAYAMADIM

şöyle birşey var benım karbüratör yenı değilti ilk sahibi mahvetmişmiş artık kıme yaptırdıysa bilmiyorum servise götürdüm stop ediyor diye karbüratör ayar tutmuyor dedi bende değiştirin dedim ne yapim
    ama krbüratörü değiştirdikten sonra motorla gazı sonu sonuna kadar kökledim 2 kişi bindik ondada hız yaptım bunların eksisi olurmu bilmiyordum valla bilsem hız mız yapamzdım

Motosikleti
    ck 125
    Kaça aldın motoru vede aldığında KMSİ kaçtaydı

Kaça aldın motoru vede aldığında kaçtaydı
    850 tlye aldım 3300 teydı 2008 model

Motosikleti
    Alıntı enginxml adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle birşey var benım karbüratör yenı değilti ilk sahibi mahvetmişmiş artık kıme yaptırdıysa bilmiyorum servise götürdüm stop ediyor diye karbüratör ayar tutmuyor dedi bende değiştirin dedim ne yapim
    ama krbüratörü değiştirdikten sonra motorla gazı sonu sonuna kadar kökledim 2 kişi bindik ondada hız yaptım bunların eksisi olurmu bilmiyordum valla bilsem hız mız yapamzdım
    Bİ EKSİSİ OLMAZ SEN Bİ GÜN DEPONU 97 OKTAN BENZİNLE FULLE UZUN YOL YAP KAÇ KM DE FULLE DİGİNİ YAZ Bİ KENARA BENZİNİN BİTTİGİ YERDE BAK KAÇ KM YOL YAPMISSIN NE KADAR YAKTIGINI ÖYLE ANLARSIN....SEHİR İÇİNDE COK DUR KALK YAPIYOSAN MOTOR DUR KALKLARDA BENZINE CEKER HAVA FILTREN KIRLIYSE BENIZINI CEKER IKI KISI BINDIGINDE BENZINI CEKER 40 YERINE 60 LA GIDERSEN BENIZINI CEKER BUNLARIN HEPSI MOTORA FAZLA BENZIN YAKTIRIR

Motosikleti
    ck 125
    İYİ ALMIŞIN DİYEMİCEM ÇÜNKÜ MOTORUN ÇOK YAKIYO

Alıntı t.madde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bİ EKSİSİ OLMAZ SEN Bİ GÜN DEPONU 97 OKTAN BENZİNLE FULLE UZUN YOL YAP KAÇ KM DE FULLE DİGİNİ YAZ Bİ KENARA BENZİNİN BİTTİGİ YERDE BAK KAÇ KM YOL YAPMISSIN NE KADAR YAKTIGINI ÖYLE ANLARSIN....SEHİR İÇİNDE COK DUR KALK YAPIYOSAN MOTOR DUR KALKLARDA BENZINE CEKER HAVA FILTREN KIRLIYSE BENIZINI CEKER IKI KISI BINDIGINDE BENZINI CEKER 40 YERINE 60 LA GIDERSEN BENIZINI CEKER BUNLARIN HEPSI MOTORA FAZLA BENZIN YAKTIRIR
    95 oktan değilmi 97 oktanla ne farkı var

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:48 PM ----------

İYİ ALMIŞIN DİYEMİCEM ÇÜNKÜ MOTORUN ÇOK YAKIYO
    bende bunun caresını rıyorum zaten düşüremezmiyiz yakıtını

Motosikleti
    ck 125
    Engin motorcuya git bi sor anblat derdini ama t.madde nin de dediği gibi hava filtresi falan bunları kontrol edeceksin depoyu fulle çık şehirlerarası yola bitene kadar git şehir içinde anlayamassın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:51 PM ----------

T.madde bu senin dediğin (97) katkılı kursunsuz olan super benzin değilmi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler