Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
50. sayfa BirinciBirinci ... 404849505152 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Selamlar,

Yarın sabah yola çıkıp 3 günlük bir Yunanistan-Makedonya kaçamağı yapmak niyetindeyim. Bu rotayı giden arkadaşlarımız var. Eğer rota tavsiyeleri olursa sevinirim. Örneğin 3 gün için Ohrid yerine Thassos adasını seçmek daha mı doğru olur? Otel yerine kamp yapmayı tercih etsem güzel mekanlar bulabilir miyim yolumun üstünde gibi..
    Palakadir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Benim için ulvi sayılacak bir sebepten ötürü #karatosun 'dan ayrılma kararı almam gerekiyor .

İlgilenen olur ise http://www.sahibinden.com/225409147

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Yarın sabah yola çıkıp 3 günlük bir Yunanistan-Makedonya kaçamağı yapmak niyetindeyim. Bu rotayı giden arkadaşlarımız var. Eğer rota tavsiyeleri olursa sevinirim. Örneğin 3 gün için Ohrid yerine Thassos adasını seçmek daha mı doğru olur? Otel yerine kamp yapmayı tercih etsem güzel mekanlar bulabilir miyim yolumun üstünde gibi..
    Çok ça kullandığım bir rotadır lakin hiç kamping yapmadım . Fakat kavala sonrasında chalkidiki yoluna gidermiş gibi sürer iseniz kamp yapmak için çok güzel su kenarı yerler var , kamp alanı değil ama civarda köyler var güvenli gözüküyor https://www.google.com/maps/place/Ne...bddead5c27fa35. Ohrid ise bana göre kamp için güvenli değil son yolculuğumda 36 euro ya çok güzel bir villa'da kaldım . http://booking.com/b958a96ab4f20f99d kredi kartı ile ödeme yapar iseniz ekstra vergi vs çıkıyor .
    Serdarrr bunu beğendi.
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Yahu bu makineyi neden getirmezler artık memlekete? Bir bilen varsa açıklasın da huzur bulalım. Hala bu segmentte bence rakibi yok. Yarın satar alırım bu makineyi diyen bir sürü insan biliyorum.
    mehmetenis ve motorcu adam bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu bu makineyi neden getirmezler artık memlekete? Bir bilen varsa açıklasın da huzur bulalım. Hala bu segmentte bence rakibi yok. Yarın satar alırım bu makineyi diyen bir sürü insan biliyorum.
    Geçtiğimiz hafta bu konuda konuştuk ve arkadaşlar iyi satış rakamları bulunan bir satış noktasında distribütör müdürü ile konuşuyor .

Günce türkiye satış fiyatı 47 den aşşağıya gelemediği için getirmiyorlar . Aynı durumu ingiltere den biliyorum resmi satış fiyatı "0 km " 9900 pound .

Bundan dolayı sıfırı gelmiyor yada gelemiyor .....
    mehmetenis bunu beğendi.
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Hot_Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000FA
    arkadaşlar selamlar. 2012 cbf 1000 makinamın arka amortisörü patladı :(
    Atatürk oto sanayide yaptırdım fakat 1 ay sonra yine cortladı. bir kaç değişik markanın keçesini kullandık ama uzun ömürlü olmadı.
    Yurt dışından baktım keçelere fakat Türkiye ye gönderimleri yok.
    Keçenin ölçüleri 14x26x7
    Başına daha önceden böyle bir şey gelen varmı acaba?
    Böbreklerimde taş olsa kesin düşmüştü bu şekilede kullanmaktan.

Motosikleti
    Alıntı Hot_Road adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar. 2012 cbf 1000 makinamın arka amortisörü patladı :(
    Atatürk oto sanayide yaptırdım fakat 1 ay sonra yine cortladı. bir kaç değişik markanın keçesini kullandık ama uzun ömürlü olmadı.
    Yurt dışından baktım keçelere fakat Türkiye ye gönderimleri yok.
    Keçenin ölçüleri 14x26x7
    Başına daha önceden böyle bir şey gelen varmı acaba?
    Böbreklerimde taş olsa kesin düşmüştü bu şekilede kullanmaktan.
    Buraya bakmanızda fayda olabilir . Geçmiş olsun .
    https://www.motorcyclespareparts.eu/

Yada böyle bir alternatif var . Kontrol etmenizde fayda olabilir .http://www.twistedthrottle.com/r-g-shocktube-rear-shock-protector-for-triumph-tiger-800-800xc-11-zx14-12

Hot_Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000FA
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya bakmanızda fayda olabilir . Geçmiş olsun .
    https://www.motorcyclespareparts.eu/

Yada böyle bir alternatif var . Kontrol etmenizde fayda olabilir .http://www.twistedthrottle.com/r-g-shocktube-rear-shock-protector-for-triumph-tiger-800-800xc-11-zx14-12
    çok teşekkür ederim fakat yine Türkiye'ye gönderimleri yok.
    bu gidişle sıfırına 1750 tl bayılıcam sanırım

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için ulvi sayılacak bir sebepten ötürü #karatosun 'dan ayrılma kararı almam gerekiyor .

İlgilenen olur ise http://www.sahibinden.com/225409147

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Çok ça kullandığım bir rotadır lakin hiç kamping yapmadım . Fakat kavala sonrasında chalkidiki yoluna gidermiş gibi sürer iseniz kamp yapmak için çok güzel su kenarı yerler var , kamp alanı değil ama civarda köyler var güvenli gözüküyor https://www.google.com/maps/place/Ne...bddead5c27fa35. Ohrid ise bana göre kamp için güvenli değil son yolculuğumda 36 euro ya çok güzel bir villa'da kaldım . http://booking.com/b958a96ab4f20f99d kredi kartı ile ödeme yapar iseniz ekstra vergi vs çıkıyor .
    Teşekkür ederim bilgi ve yorumun için. Geziyi 4 gün içinde kafama nasıl estiyse o şekilde yapıp geldim.Rotayı;

1. Gün: Keşan-Alexandropoli-Thassos
    2. Gün: Thassos-Selanik-Üsküp
    3. Gün: Üsküp-Sofya-Plovdiv
    4. Gün: Plovdiv-Edirne (ciğer molası)-İstanbul

şeklinde (yakın çevre gezileri dahil toplam 2.100 km) tamamladım. Süre kısıtı nedeniyle kamp yeri aramak yerine merkezi ve makul fiyatlı otelleri tercih ettim.
    Güzel fotoğraflar da çektim ama buraya foto yüklemek deveye hendek atlatmak gibi maalesef

Sonuç olarak, makinanın uzun yol performansı beklediğim gibi çok başarılıydı. Bir dahaki sefere menzili artırmaktan hiç çekinmem..
    Palakadir ve mehmetenis bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Hot_Road adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim fakat yine Türkiye'ye gönderimleri yok.
    bu gidişle sıfırına 1750 tl bayılıcam sanırım
    Honda nın parça kataloğunda amortisör keçesi diye bir parça yok. Komple amortisör ve yay değişiyor. Parça kodu 52400MFA920. Tükriyeye posta dahil 605 Euro fiyat yazmışlar wemoto.co.uk de. 1750 ye bulduysanız alın.

Motosikleti
    Arkadaşlar ilanı revize ettim ,

Bakımlı düzgün cbf1000 arayan var ise yönlendirmenizi rica edeceğim .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5409147/detay/

0533 282 79 17

Motosikleti
    Birisi arka amortisör ile alakalı yardım istiyordu . Arkadaşın bir hyosung gt650 modifiyesini yaparken konuyu araştırıp çözüm noktasına ulaşmış sanırım .

Gazı bastırmak için önce Lastiklere nitrojen basan yerlere gittim fakat en fazla 40psi basabildiler. Araştırınca Atatürk Otosanayideki NAM Amortirsörü buldum. Orda 160psi nitrojen bastırdım. Sahibi çok süper bir adam. Kendince birşeyler yapmak isteyen birini görünce çok hoşuna gitti. Önce sen bunu yapamamışsındır kesin yağını eksik koydun dedi. Bende internetten baktığım kadarıyla yaptım diyince üşenmedi söktü amortisörün yayını ve kontrol etti. Olmuş aferin deyince amortisörün düzgün yapıldığını da onayldık Ve amortisör işi tamam oldu (gibi)

Bu kadar basit bir işi Türkiyede doğru düzgün yapan yok. Hayret vallahi. Bilgisiz adamlar yağ kaçıran arka amortisöre çöp muamelesi yapıyor.
    Ön amortisör yağ kaçırınca niye keçe değişiyorsunuz o zaman onu da çöpe atın dediğimde yüzüme bön bön bakıyorlar.

Tamamı için http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...-modifiye.html
    Serdarrr ve EmirŞengezer bunu beğendiler.

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    uzun bir aradan sonra herkese merhaba yeni aldığım CBF 1000 le merhaba diyorum umarım bu güzel motor la güzel günler geçiririz sizlerle beraber
    biraz araştırdım yanlız tam bilgi edinemedim bir sorum olacak 2009 model motoruma güdon yükseltme takmak istiyorum boru ve kablolar müsade ediyormu
    yoksa tesisat değişmesi ve uzaması mı gerek? bunun hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.BİRDE RESİM ATAYIM[IMG][/IMG]
    Palakadir, 2move ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    gsxr13000
    selamlar...
    eski kasa ıcın leovınce karbon çift tüp egzoz satılıktır.

Yaklaşık bir yıl olmuş fakat dün yaşadığım bir olayı belki diğer arkadaşlara faydası olur düşüncesi ile yazmak istiyorum. İstanbuldan Ankara'ya gelirken yaklaşık 200 km hızda ermax marka tur camı enlemesine yaklaşık 8cm çatladı ve cam dağılmasın diye en aşağıya indirmek zorunda kaldım dolayısıyla yolculuk çok gürültü ve yorucu geçti ermax ürünü düşünenler tekrar düşünsünler bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Alıntı iboli78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @palakadir kendisi montajda yapıyor, cok abartılacak bir şey değil zaten 4 vida atıyor. Mra spoilerinden tek farkı fiyatı

@mehmetenis cbf1000.com'da kırılan tur camından bahsediliyordu ama markasını hatırlamıyorum. En üst kademede kullanıldıgında ciddi esneme yapıyor rüzgarlı havalarda ben 10.000 km kadar kullandım gecen seneki kardeniz gezisinde sadece vidasında gevseme oldu baska olumsuz bir durum yasamadım. Givide en alt kademede orjinal camın en üst kademesine denk geliyor. Orjinal cam polikarbon diger tur camlarının tamamı plexi malesef.
    Dün 200km hızla seyir halinde ki çok uzun zaman gidilen hız da değil ermax marka tur camı enlemesine çatladı. Sebebi sizce ne olabilir. Bu arada yaklasik bir yıl olmuş fakat yine de bu markayı kullanan arkadaşlar böyle bir şeyle karşılaştılar mi?

sezginozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FBA
    Dostum aynı camdan benim makinada da var.dediğin gibi yüksek süratlerde k.çı başı ayrı oynuyor.demekki benim ki de gidecek.farklı marka cam kullanmak gerek o zaman.

BU ARADA SON SÜRAT NE GÖRÜYORSUNUZ YENİ KASARLARDA ???
    ---

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı meranka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün 200km hızla seyir halinde ki çok uzun zaman gidilen hız da değil ermax marka tur camı enlemesine çatladı. Sebebi sizce ne olabilir. Bu arada yaklasik bir yıl olmuş fakat yine de bu markayı kullanan arkadaşlar böyle bir şeyle karşılaştılar mi?
    Benim de Givi Tur camı 170 km/s hızda kırıldı. Yüksek hızlara çıkılacak ise en aşağı konumda kullanmak gerekiyor bunları.

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    Sayın mehmet enısın makınesını aldım �� Aranızdayım herkese kolaygelsın

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    merhaba, cbf1000 düşünüyorum 2007 buldum bir tane ama hepsi mi enjeksiyonlu bu modellerin yoksa sadece belli yıldan itibaren mi?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam beyler,
    satılık ön tur camı ve çanta setim var.
    ilgilenenler iletişime geçebilir.

fatih545 ve caracalstar bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
50. sayfa BirinciBirinci ... 404849505152 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler