Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
37. sayfa BirinciBirinci ... 27353637383947 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    iboli78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000FA
    Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni sezona girmeden motorunun bakımını yapıcam.zincir ve dişli değiştirmeyi düşünüyorum.güvenilir tavsiye edebileceğiniz bi satıcı varmı? orjinal dıd için kilerci motorlu araçları önerenler oldu.Zinciri dıd almayı düşünüyorum dişliler hakkında ise çok fazla bilgim ve fikrim yok.varmı daha önce değiştiren alan takan?
    X-Ring zincir tercih etmenizi öneririm.
    mehmetenis ve hyo kenan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    hyo kenan zincir dişliyi kaç binde değiştiriyosunuz acaba merak ettimde?

benim zincirin üstünde paslar var ve bunun sınırı nedir ne zaman değiştirmeli ne zaman daha idare eder bilmiyorum motor 2008 model vfr 12600 km'de
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo kenan zincir dişliyi kaç binde değiştiriyosunuz acaba merak ettimde?

benim zincirin üstünde paslar var ve bunun sınırı nedir ne zaman değiştirmeli ne zaman daha idare eder bilmiyorum motor 2008 model vfr 12600 km'de
    Zincir bollaşmaya başlar siz gerdirirsiniz,ne zamanki artık germek için son ayara gelirsiniz bi müddet sonra o zincirin değişmesi gerekir,zinciri gerdirmez bolllaşmış bi şekilde kullanırsanız bu seferde dişlilere zarar verirsiniz.
    siz zincirinizi gazyağıyla temizleyin o paslar azalır sonrada yağsız bırakmayın..sanırım sizin zinciriniz o ringli o yüzden balata spreyi ,benzin le zincir temizliği yapmayın o ringlere zarar verirsiniz.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    Egeli yardımın için sağolasın hocam

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaşlar selamlar,

Bugün Honda'nın GS2 eğitiminde CBF1000 kullanma şansımız oldu. Makina canavar valla resmen ayrılamadım Muhteşem motosiklet! Keşke Honda CBF1000'i getirmeye devam etse...

Güvenli sürüşler herkese.
    EGELİ, mehmetenis ve hyo kenan bunu beğendiler.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Merhaba 2006 2007 Model Fiyatı şişirilmemiş temiz cbf 1000 arıyorum saygılar.

Motosikleti
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2006 2007 Model Fiyatı şişirilmemiş temiz cbf 1000 arıyorum saygılar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2007-model-kazasiz-masrafsiz-cbf-1000-199178792/detay
    hocam bu motor temiz görünüyor isterseniz bir görüşün derim..
    mehmetenis bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar,

Bugün Honda'nın GS2 eğitiminde CBF1000 kullanma şansımız oldu. Makina canavar valla resmen ayrılamadım Muhteşem motosiklet! Keşke Honda CBF1000'i getirmeye devam etse...

Güvenli sürüşler herkese.
    Almanya da satılıyor bildiğim kadarı ile Türkiye ye getirmiyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Arkadaşlar;
    MstTECH Sis Farlarım Satılıktır, İlgilenen arkadaşlar olursa özel fiyattan yardımcı olurum,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...99028626/detay

Değerli Arkadaşlar;

Motorumun üzerinde bulunan sis farlarını başka bir model sis farı aldığım için sizlerin beğenisine sunuyorum,

Sis Farının Markası mstTECH

Sis farı 6 Adet 1 W lık Beyaz Power LED içermektedir,

Ürün kodu: LFP006Y1

LED Gücü: 1 W

LED Sayısı: 6 Adet

LED Rengi: Beyaz(~5600 )

LED Işık Akısı: 100-112 Lümen

Toplam Işık Akısı: 600-672 Lümen

Lens Açısı: 50 Derece

Kasa Rengi: Siyah

Kasa Ölçüleri:79x79x52 mm

İzolasyon Sınıfı: IP66

Çalışma Gerilimi: 12-14 Volt

Çalışma Akımı: 0,70 Amper

Çalışma Gücü: 8,4W-9,8W

Akım Sınırlama Ünitesi: LED Far Kasası İçerisinde

Kasası blok alüminyumdan içi oyularak üretilmiş olup ek yeri yoktur.

Alüminyumdan üretildiği için kesinlikle paslanmaz.

Elektro Statik Toz Boya ile boyanmıştır. Bazı ürünlerde boya kullanılmayıp siyah eloksal kaplama yapılmıştır. Her iki yöntem de darbelere ve dış ortam koşullarına dayanıklıdır.

Camı 10mm kalınlığında şeffaf akriliktir (Kırılmaz)

Camın sabitlenmesinde ve kablo geçiş kanalında kullanılan silikon otomotiv sanayinde kullanılan bir slikondur.

Ayağı 3mm kalınlığındaki paslanmaz çelik (Bazı modellerde alüminyum) levhanın lazer ile kesilmesi sonrasında bükülerek üretilmiştir.

Montaj için kullanılan vida ve pullar paslanmaz çelik olup gövde rengine uyum sağlaması amacıyla siyah olanlar kimyasal yolla karartılmıştır. Siyah dışındaki renklerde, kasa rengi ile aynı renk boyanmaktadır.

12Volt ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu modelde CLU (Akım sınırlama ünitesi) led far kasasının içindedir.

Böylece hem motosiklet üzerinde fazladan bir cihaz kullanılmasının önüne geçilmiş hem de elektrik bağlantısı kolaylaştırılmıştır.

Ayrıca ürün ile birlikte Panjuru da verilecektir. Panjur Ürüne sabitlenmiştir.

Ürün koduNJ006Y1 B

Bu ürün istendiğinde takılıp sökülebilen bir ürün değildir.

led far modeli için tasarlanmıştır.

Delrin'den üretilmiştir.

Delrin Nedir: Teknik uygulamalarda sıkca kullanılan bir termoplastik. metallerden sert, dayanıklı ve elastiktir, ayrıca bu özelliklerini nemli ortamda ve geniş bir sıcaklık aralığında korurlar. yorulmaya ve değişken sıcaklığa dayanıklıdır.

LED fara kattığı estetik görüntünün yanısıra kasaya silikonla sabitlendiği için yalıtım açısından bir kat daha güçlenmesini sağlar.

Bir başka faydası ise sürüş sırasında cama (Pleksiglas) çarpabilecek taş parçalarından camın kenarlarını korumaktır.

Sis farların durumları gayet iyidir ve çok mükemmel ışık vermektedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Honda CBF 1000 2012 Model Arka Çamurluk;

150TL

Yavuz TAHMAZ:0535 399 82 31
    Guven ve hyo kenan bunu beğendiler.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2007-model-kazasiz-masrafsiz-cbf-1000-199178792/detay
    hocam bu motor temiz görünüyor isterseniz bir görüşün derim..

Teşekkür ederim ilginiz için öncelikle aradım, 16.000 den aşağı vermiyor arka lastik değişmesi lazım dedi egzantrik durumu meçhul ona o parayı verip masraf yaptıktan sonra 2011 2012 modeliyle arada fiyat farkı kalmıyor.Fİyatlar çook uçmuuş çook gerçekten
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Honda CBF 1000 Arka Çamurluk

Guven ve hyo kenan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Honda CBF 1000 Ön Çamurluk Uzatma

57 TL
    Tolga Sarıışık-0541 504 64 80

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

CBF 1000 ön Çamurluk Uzatma Montaj Resimleri;

TheArcheus, Guven ve hyo kenan bunu beğendiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Merhaba Mehmet Enis
    Öncelikle bu başlık için gösterdiğiniz gayret için size ve diğer arkadaşlara teşekkürler.
    2005 yılından beri M.T. üyesiyim. 2006 yılından beri de CBF serisi motosikletler kullanıyorum. 4. CBF'm en son aldığım 2011 model CBF 1000 FA (21.000 km.de) Lakin bu kadar zamandır da bu başlıktan haberim yoktu.

CBF 1000'im için Bazı konularda çözüm bulamadım.

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlarda elcik koruma kullanan var mıdır,
    Geçenlerde Acerbis'in beğendiğim bir modelini (Vision) getirttim ama ne yaptıysam oturtamadım. Motosikletimde tur camı mevcut. Lakin camdan önce aynalara değdi zaten. Ayrıca gidon yükseltme ve yakınlaştırma da var.
    Yine Acerbis'in X-Tarmac ve Dual Road modellerini de mercek altına almıştım ama Vision'da hüsran yaşayınca diğerlerini getirtmeye teşebbüs bile etmedim.
    Siz elcik korumaları takarken extra neler yaptınız ?

Ayrıca arka çamurluk ve ön çamurluk uzatma konusu var. Verdiğiniz telefonlardan ulaşıp siparişi vereceğiz sanırım. Öğrenmek istediğim şey, kalitesi. Eski 1000'ime 6 yıl önce getirtmiştim. Fiberglass'tı sanırım. Dökümünde hatalar vardı. Gördüğüm kadarıyla sizin fotografını koyduğunuz ürün oldukça şık ve kaliteli duruyor.

Gidon yükseltme konusundaki fikrinize birebir katılıyorum. Gidon yükseltmeden sonra motosiklet kendini Enduro zannetmeye başladı.

İşte benim Efe...

EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Üstat teşekkür ederim,
    Ben elcik koruma işini halettim eski motorumda ki elcik korumayı söküp buna taktık biraz uğraşla otutturduk,zor oturmasının sebebi cbf 1000 gidonu biraz bisiklet gidonunu hatırlatıyor ama bir önceki sayfada resimlerde var detaylı inceleyebilirsiniz Maşallah taş gibi oldu.Bu arada bu elcik korumaları 120TL gibi fiyata bahçelievlerden almıştım.Elcik korumaları otutrurken gidonun arka tarafına gelen kısmı biraz eğip büktük tam oturdu ve cama ve grenaja tam sol veya sağ dönüşte değmiyor onunda bilgisini vereyim,
    İsterseniz elcik korumanın resimlerini çok daha detaylı sizinle paylaşırım.

Ön çamurluğu dün itibariyle çekomastikle yapıştırdım resmen taş gibi oldu hatta biraz sağa sola bulaştırmıştım çekomastik kuruduktan sonra bulaşan yerleri falçata vasıtasıyla temizledim.Hiç bir iz kalmadı

Arka çamurluğu daha çamurda yağmurda kullanma fırsatım olmadı ama motora ayrı bir tarz kattığına emin olabilirsiniz çünkü yarım çamurluk daha bir spor görüntü verdi,şunu da belirteyim kalıp tam oturuyor eski zincir muhafazısını çıkartıp bunu direkt otutturuyorsunuz,artı ön çamurluk ptt kargo ile kapıda ödeme 57 TL arka çamurluk 150TL toplam 207 TL ye mâl oldu.
    Bu fiyatlara bırakın ön çamurluk arka çamurluk bulmak bir hayal.

Ürünler oldukça sağlam hani araya taş veya yabancı bir cisim girse sıkıntı olmaz o konuda da içiniz rahat olsun.
    Ben arka ve ön çamurlukları beyaz renge boyatmadım bu şekil daha çok hoşuma gitti.Siyah ve beyazın asaleti

Sizin motorunuza da Kocaman bir MAŞALLAH ,Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:27 ----------

Bu resimlerde yapıştırdıktan ve yapıştırma esnasında sağa sola bulaşan(Benim hatam ) çekomastiği temizledikten sonra çektim;.
    İnşallah alacak arkadaşlara faydası olur,

Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Detaylı cevap için çok teşekkürler Mehmet Enis.
    Bir önceki sayfada elcik korumaları gördüm. Gerçekten taş gibi duruyorlar. (Elcik koruma isteğim yeniden depreşti.)
    Bundan yola çıkarak biraz kesme biçme, biraz itip çekmeyle hallederim diye düşünmeye başladım. Teşekkürler.

Çamurlukları boyatmayı ben de düşünmüyorum. Eski 1000'imde de boyatmamıştım. Ve fakat beyazda gerçekten çok şık durmuş. (Bu arada Siyah-Beyaz'ın asaletine inananlardanım. )

Çamurluklar için verdiğin telefon numaralarını hemen arıyorum. Bunun için ayrıca teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Yavuz Tahmaz Bey'den arka çamurluk, Tolga Sarıışık Bey'den ön çamurluk uzatma siparişlerini vermiş bulunmaktayım.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Detaylı cevap için çok teşekkürler Mehmet Enis.
    Bir önceki sayfada elcik korumaları gördüm. Gerçekten taş gibi duruyorlar. (Elcik koruma isteğim yeniden depreşti.)
    Bundan yola çıkarak biraz kesme biçme, biraz itip çekmeyle hallederim diye düşünmeye başladım. Teşekkürler.

Çamurlukları boyatmayı ben de düşünmüyorum. Eski 1000'imde de boyatmamıştım. Ve fakat beyazda gerçekten çok şık durmuş. (Bu arada Siyah-Beyaz'ın asaletine inananlardanım. )

Çamurluklar için verdiğin telefon numaralarını hemen arıyorum. Bunun için ayrıca teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Yavuz Tahmaz Bey'den arka çamurluk, Tolga Sarıışık Bey'den ön çamurluk uzatma siparişlerini vermiş bulunmaktayım.
    Hadi hayırlısı olsun İnşallah , Yüce Rabbim daha iyilerini sizlere nasip etsin,

Ben birde elcik koruma konusunda çok hassasım Yamaha dan söküp buna taktım sanki elcik koruma yokken elimi veya parmaklarımı devamlı bir yere çarpacakmışım gibi hissediyorum,

Elcik Koruma şart (Eğitim şart gibi oldu )

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Üstat Ön çamurluk uzatmayı monte ederken muhakkak çamurluğu yerinden çıkart,
    iyice sıcak su ile yıka kir pas zift falan kalmasın üzerinde,
    sonrasında ise tam oturtturmak biraz ustalık ve iki kişi olmanız gerekiyor çünkü çift taraflı bantlar direkt grenajı tutuyor ilk oturtturmada çekomastiği de bulaştırmamak lazım ama

(bulaşırsa da dert etme hocam kuruyunca falçata ile fazlalıkları kesip atabilirsiniz, eğer çekomastik grenajın üstüne bulaşırsa yine kuruduktan sonra silgi veya ıslak bir bezle ovarak çıkıyor)

bir iki denemeden sonra oluyor, hatta grenaj biraz kanırtılırsa daha rahat oturuyor, yani takarken grenajı kanırtılıp yanlara doğru açıp uzatma aparatını da tam o esnada oturtturmak lazım.
    Guven bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Hadi hayırlısı olsun İnşallah , Yüce Rabbim daha iyilerini sizlere nasip etsin,

Ben birde elcik koruma konusunda çok hassasım Yamaha dan söküp buna taktım sanki elcik koruma yokken elimi veya parmaklarımı devamlı bir yere çarpacakmışım gibi hissediyorum,

Elcik Koruma şart (Eğitim şart gibi oldu )

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Üstat Ön çamurluk uzatmayı monte ederken muhakkak çamurluğu yerinden çıkart,
    iyice sıcak su ile yıka kir pas zift falan kalmasın üzerinde,
    sonrasında ise tam oturtturmak biraz ustalık ve iki kişi olmanız gerekiyor çünkü çift taraflı bantlar direkt grenajı tutuyor ilk oturtturmada çekomastiği de bulaştırmamak lazım ama

(bulaşırsa da dert etme hocam kuruyunca falçata ile fazlalıkları kesip atabilirsiniz, eğer çekomastik grenajın üstüne bulaşırsa yine kuruduktan sonra silgi veya ıslak bir bezle ovarak çıkıyor)

bir iki denemeden sonra oluyor, hatta grenaj biraz kanırtılırsa daha rahat oturuyor, yani takarken grenajı kanırtılıp yanlara doğru açıp uzatma aparatını da tam o esnada oturtturmak lazım.
    Bilgiler ve ipucları için teşekkürler Mehmet Enis. Hayırlısıyla geldiğinde montajını yapar, fotografları atarım.
    Tekrar teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

Motosikleti
    İst.bi yerden Eylül ayında(internet üzerinden görüp sipariş vermiştim) arka çamurluk siparişi verdim,çamurluk geldi ama oturtabilene aşkolsun,hıyarlar yan bağlantısını yani sağ tarafdaki bağlantı kavisini dokmemişler işte öyle garip bişey geldi 90 tl de para vermiştim,neyse sanayide bi şekilde ilavelerle yerine taktım,idare ediyor ama yukardaki çamurluk çok hoşuma gitti..ön çamurluk uzatmasınıda mondialin plastik çamurluk uzatmasını keserek monte ettik inanılmaz güzel oldu fırsatını bulursam fotolarını buraya atarım..
    Guven ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Valla mondial çamurluk uzatmasını bende merak ettim resim paylaşırsanız çok güzel olur,bu çamurluk uzatmadan daha da mı uzun acaba bir de benim yaptığım gibi üzerine metre koyup resim çekerseniz ölçülerini de biliriz

Motosikleti
    Crf 250 L
    Valla mondial çamurluk uzatmasını bende merak ettim resim paylaşırsanız çok güzel olur,bu çamurluk uzatmadan daha da mı uzun acaba bir de benim yaptığım gibi üzerine metre koyup resim çekerseniz ölçülerini de biliriz
    Benim çamurluk uzatma, Tolga Sarıışık'tan kapıda ödeme sistemiyle bugün geldi Mehmet Enis. Oldukça kaliteli bir işçiliğe sahip.
    Yarın arka çamurluk ta gelecek.
    Cuma günü takarım diye düşünmekteyim.
    mehmetenis bunu beğendi.

zaferche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000
    ilgilnirsen benim yavru da satılık

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-kiz-gibi-honda-cbf-1000-fazer-delici-200674060/detay/

REKLAM ALANI
37. sayfa BirinciBirinci ... 27353637383947 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler