Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Selamlar,

2009 modelde orjinal on cam yuksekligini degistiren oldu mu? Dikkate deger bir etkisi olacaksa ben de biraz yukseltmek isterim fakat fazla bir degisiklik olmayacaksa hic kurcalayip cizmenin anlami yok.
    hyo kenan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    Arkadaslar merhaba.
    Bayramın 4. gunu ufak bir gezi yapayım dedim
    istanbul-mudanya-trilye-bursa-gemlik-yalova ve ist yaptım
    eglenceli bir gezi oldu
    hava mukemmeldi
    yol sartlarına baglı olarak genelde 70-150 km surat aralıgında kullandım
    5.4 ortalama yakaladım artçıyla
    beklediğimden güzel yaktı guc heran elimizde ve bu yakıt super.
    hyo kenan bunu beğendi.

zaferche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000
    arkadaslar merhaba bende 2007 cbf1000 aldım 1 ay once.benım ufak bı sorunum var hıcbısey bulamıyorum yanı ne uzun cam ne eegsoz yada baska bı aksesuar bıldıgınız tanıdıgınız yerler varsa yonlendırebılırsenız cok sevınırım
    hyo kenan bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    S.a.

Adana dan selamlar...

şu ilandaki motor sahibi burardan mı acaba.bende 600f mi satıp bunu veya başka bir cbf 1000 düşünüyorum ama,sonradan pişman olurmuyum diyorum bazen.ama yinede cbf 1000 alma hissi ağır basıyor.
    bu motorun sahibi buralardan ise daha iyi olurdu en azından tanınan bir motor olurdu diye sormak istedim..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79550586/detay
    hyo kenan bunu beğendi.

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    Arkadaslar tekrar merhaba..
    cbf e doyamadıgım için surekli yollardayım
    gecen persembe sabah saat 9 da yola cıkmaya karar verdik ufak bi gezi yapalım dedik
    guzergah söyle idi
    istanbul-ankara-adana-gaziantep-urfa-malatya-sivas-istanbul
    saat 8 de yola cıktık benzinciye geldik depoları doldurduk.
    bu arada 2 arkadas gidiyoruz cbf 1000 ve fz8
    bercestede ilk mola

ankarada ilk mola arkadas ugraması

fakat guzergah degişti olaylardan oturu rota bodrum oldu

yolda denizlide mola verdik aksam 9 olmustu
    sabah yola cıktık tekrar 9 gibi guzel bir kahvaltı arkasına
    bu arada denizli bodrum arası yol muhtesemm
    virajlar harika cam ormanları arasında yol alıyorsunuz

bodruma vardık hava superdi fakat sezon bitmiş yas ortalaması 70 civarı

bodrum biraz daha kalabalıktı ancak ordada sezon bitmiş

pazar sabahı yola çıktık saat 9 civarında
    hava güzeldi izmire yaklaşırken biraz kapadı

bursayı gecerken hafif yagmur çiseledi ama bişi yoktu fazla
    sorunsuz geziyi tamamladık totalde 1840 km yol yapmışız
    averaj olarak 1 lt ile 16.6 km

hem toplamda hemde parca parca olarak yaklasık 6 lt yakmış 100 km de
    ki super rakam ortalama hızımızın 140-190 km oldugunu dusunursek
    gezi baya yuksek suratli bir geziydi yol şartlarından dolayı cunku yol harikaydı
    akşam saat 6.45 te eve vardım
    herkese kazasız surusler

mehmet cihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X

2011 model CBF1000
    249Km de kesici var bu modellerde doğrumu.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Gösterge ayarlarından yakıt tüketimini lt/100 km ORTALAMA yı gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Şu anki konum 1 litre ile yapılan mesafeyi gösteriyor . Güzel gezi olmuş, tebrik ederim.

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    arkadaşlar merhaba...daha önce sordum ama cevap veren olmadı.
    ankarada servislerden hangisini önerirsiniz?

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda EFE ..iyidir.Bugüne kadar birsıkıntı yaşamadım,orda kullandıkları motor yağı motül istersen dışarıdan götürebilirsiniz..
    hyo kenan bunu beğendi.

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Manuel Cruise Control System:

Ebay de 150 dolar lara satılan bu parçanın bana maliyeti,malzeme dahil 50 tl.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

forewer ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a.

Adana dan selamlar...

şu ilandaki motor sahibi burardan mı acaba.bende 600f mi satıp bunu veya başka bir cbf 1000 düşünüyorum ama,sonradan pişman olurmuyum diyorum bazen.ama yinede cbf 1000 alma hissi ağır basıyor.
    bu motorun sahibi buralardan ise daha iyi olurdu en azından tanınan bir motor olurdu diye sormak istedim..
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79550586/detay
    [COLOR="Silver"]

kardeşim merhaba cvp biraz geç ama olsun bende senin gibi ikilemde kaldığım çok oldu alsammı almasmmı diye ama şuan için hiç pişman değilim ss ve f makina hiç kullanmadım nasıldır bilmiyorum ama cbf 1000 bi harika kesinlikle tavsiye ederim.
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

Alıntı zaferche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba bende 2007 cbf1000 aldım 1 ay once.benım ufak bı sorunum var hıcbısey bulamıyorum yanı ne uzun cam ne eegsoz yada baska bı aksesuar bıldıgınız tanıdıgınız yerler varsa yonlendırebılırsenız cok sevınırım
    ustam hayırlı olsun kazasız belasız bin inşallah.bizim motorların aksesuarı pek yok galiba tur camı için feyizoğlu var oraya bakabilirsin.eksoz içinde kadıköyde stadın karşında motorcular var ya mototal yada mototaş dı tam hatırlamıyorum ama benim motorun eski sahibi ordan SBKnın eksozunu almış takmış bende sökmedim güzelde sesi var kullanıyorum oralara bi bak.ufak tefek şeyleride ebaydan filan bulabilirsin diye düşünüyorum.kal sağlıcakla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı KutlayGül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

2009 modelde orjinal on cam yuksekligini degistiren oldu mu? Dikkate deger bir etkisi olacaksa ben de biraz yukseltmek isterim fakat fazla bir degisiklik olmayacaksa hic kurcalayip cizmenin anlami yok.
    merhaba.bi arkadaşımda 2008 model var orjinal camını söküp Givinin tur camını taktı gayette memnundu.yükseltme mevzusunu pek bilmiyorum ama başka bi cbf 1000 kullanan arkdaşım motoru aldığında vardı ondanda bi şikayet duymadım uzun yolda işe yaradığını filan söylüyordu.tabi yine tercih sizin.
    mehmetenis bunu beğendi.
    live to ride...ride to live...

Motosikleti
    2014 Cbr 650f
    Borayı öneririm. Böyle ilgilisini bulmak zordur.
    hyo kenan bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Değerli arkadaşlar bende 2012 model 17.000 Km CBF1000 FA ile aramıza katılmış bulunmaktayım.
    Herkese Merhaba
    gursus, hyo kenan ve EGELİ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hayırlı olsun kardeşim.kazasız belasız.yavrucağı karın altında nasıl bıraktın? ben sırf kapalıda dursun diye motorumdan 50km uzaktayım
    mehmetenis bunu beğendi.
    live to ride...ride to live...

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Hayırlı olsun kardeşim.kazasız belasız.yavrucağı karın altında nasıl bıraktın? ben sırf kapalıda dursun diye motorumdan 50km uzaktayım
    Valla Ben Motoru 05.01.2015 tarihind0e İzmir den İstanbul a sürerek getirdim bu resimde görünen kar benim üstümdeydi
    Yolda polisler çevirdi daha fazla gidemeyeceğimi söylediler o yüzden dinlenme tesisinde zorunlu konaklama yaptım. Bu resimde ertesi sabah yola çıkmadan evvel çekildi ve o esnada kar yağıyordu ve en güzeli bütün gece kar altında olmasına rağmen sabah tek marşlar çalıştı.
    Yalnız ist.dönünce heryerini wd40 ladım motor kendine geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Bu fotoğraf da yolda çekildi,06.01.2015

Bu da Dün Çekildi yıkandı paklandı temizlendi :-) 13.01.2015

hyo kenan bunu beğendi.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar bende 2012 model 17.000 Km CBF1000 FA ile aramıza katılmış bulunmaktayım.
    Herkese Merhaba
    http://imagizer.imageshack.com/img538/8649/wlZKin.jpg
    Hayırlı olsun.
    mehmetenis bunu beğendi.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Teşekkürler Ahmet Abi

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    hayırlı uğurlu olsun değerli forumdaşım,Allahım kazasız belasız binmek nasip etsin,yol arkadaşınla mutlu olacağına inancım tam.
    mehmetenis bunu beğendi.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti
    sym joymax
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.vfr800 motorumdan sonra nasipse yaza dogru bir yol arkadası daha arıyorum kendime.vfr800 çok güzel motor hiçbir sıkıntım olmadı cok memnun kaldım hem konfor hem teknoloji hemde görüntü olarak beni ziyadesiyle memnun eden bir motor oldu.yeni motorumda ise biraz değişiklik olsun istedim ve ducati multistrada 1200s düşündüm.ama hem fiyatının yüksek olması hemde ducatinin bakım maliyetleri biraz gözümü korkutuyor.onun haricinde cbf1000 baktım şekli fln güzel ama hiç kullanmadım ve vfr800 den sonra nasıl bir keyif alırım bilmiyorum.genelde uzun turlara cıkıyorum eşimle geziyorum.vfr de cok rahat ve yakıtı düşük bir motordu ama cbf de onu aratmaz sanırım.bu vesile ile sizden yol tecrübelerinizi yakıtını vs vs cevapları bekliyorum.vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşk eder yeni dostunuzla güzel bir yıl ve yıllar dilerim...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Honda CBF 1000 ve Diğer Modellerin Kullanım Kitapçıkları Türkçe

http://honda.com.tr/satis-sonrasi/kullanim-kitapciklari

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

Alıntı _RoMeO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.vfr800 motorumdan sonra nasipse yaza dogru bir yol arkadası daha arıyorum kendime.vfr800 çok güzel motor hiçbir sıkıntım olmadı cok memnun kaldım hem konfor hem teknoloji hemde görüntü olarak beni ziyadesiyle memnun eden bir motor oldu.yeni motorumda ise biraz değişiklik olsun istedim ve ducati multistrada 1200s düşündüm.ama hem fiyatının yüksek olması hemde ducatinin bakım maliyetleri biraz gözümü korkutuyor.onun haricinde cbf1000 baktım şekli fln güzel ama hiç kullanmadım ve vfr800 den sonra nasıl bir keyif alırım bilmiyorum.genelde uzun turlara cıkıyorum eşimle geziyorum.vfr de cok rahat ve yakıtı düşük bir motordu ama cbf de onu aratmaz sanırım.bu vesile ile sizden yol tecrübelerinizi yakıtını vs vs cevapları bekliyorum.vereceğiniz bilgiler için şimdiden tşk eder yeni dostunuzla güzel bir yıl ve yıllar dilerim...
    üstat Bende motoru yeni aldım, İzmir den İstanbul a ortalama 800KM yol yaparak geldim,
    Benim bir önceki motorum Yamaha XJ6 Diversion 600cc İdi,
    Yamaha ile Honda Arasında Hem cc farkı hem de konfor olarak çok fark var, Bir kere CBF 1000 Rahat bir motor selesi insanın kalçasını ağrıtmıyor ki bende basur ve fistül ameliyatı olmama rağmen kalçamda 800KM boyunca hiç bir şekilde ağrı hissetmedim,bu konuda Yamaha xj6 ya göre bir hayli önde, Yamaha da bu şekilde uzun yol yapamazsınız kalçanıza ağrı girer.
    Gidonu biraz alçak geldi neden derseniz benim bir önceki Yamaha da 2,5 cm gidon yükseltme ve yakınlaştırma aparatı kullanıyordum eğer ki kullanmasaydım CBF 1000 gidonu Yamaha ya göre daha yüksek ki zaten buna da gidon yükseltme takmayı düşünüyorum.
    Ayrıca gidonu Yamaha nın gidonuna göre daha dar bunun olumlu yönleri de var olumsuz yönleri de var dönüşlerde tur kısa kalıyor ama şehir içinde kıvrak olmasını sağlıyor.
    Selesi 3 kademe aşağı yukarı ayarlanabiliyor ben aldığımda en yüksekteydi ayaklarım yere parmak ucuyla değiyordu , aldıktan sonra en aşağı pozisyona getirdim ayaklarım tam basmaya başladı boyum 1,75.

Oturuş pozisyonu rahat dik oturuyorsunuz,

Camı aşağı yukarı ayarlanıyor benim motorumda Givi Tur camı var En yukarıda müthiş bir şekilde yağmuru ve rüzgarı kesiyor. Ama kirlenirse üstünden bakmak veya aşağı indirmek zorunda kalıyorsunuz.

Performansı çok güzel gaz tepkilerine anında cevap veriyor ben 1.viteste çok rahat 90-110 Km/s,2.Vites te 160 Km/s hızlara kadar zorlanmadan ve bağırmadan çıkabiliyor, Motoru çok güçlü olduğu için vites değiştirmeye pek ihtiyacınız kalmıyor 1. ve 2.viteste kısa ve orta mesafeleri daha yukarı viteslere çıkmadan gidebiliyorsunuz.

Bunun haricinde lastik boyları arka 160 ön 120 olması şehir içinde kıvrak olmasını sağlıyor ben eski fazer 6 kullanıcısı olduğum için fazer da arka 180 idi şehir içinde manevrada zorluk çekiyordum ki Yamaha xj6 ve Cbf1000 lastikleri aynı olması benim için bir artı oldu.

Motorda maalesef hararet göstergesi yok yani ısındığını sesi haricinde anlayamıyorsunuz ve dur kalk trafikte sıkıntı yaşanabilir.

Onun haricinde motorun duruşu gidişi çok güzel kesinlikle tavsiye ederim.
    Artı vfr 800 2 Silindir makine bu 4 silindir, 4 silindirin avantajını uzun yolda çok rahat göreceksiniz.

Benim görüşlerim bu yönde diğer arkadaşlar motor hakkında ne düşünürler bilemiyorum ama 3 aşağı 5 yukarı benim düşüncelerim ile aynı olacaktır.

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler