Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF 1000 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı asesmest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet ! bugünden itibaren bende cbf 1000 (2007 20100km) sahibiyim. cbf500den geçiş yaptım daha 100km oldu ama çok hoş bir makina. oturuşu 500den daha rahatsız zira kollarıma ağrı girdi ancak buna değer.
    Merhaba asesmest su anda neredeyse kesin kararımı vermiş bir cbf1000 almak üzerdim . ama senin yorumun dikkatimi çekti 2 yıldır cbf500 kullanıyorum aslında son derece memnunum biraz para yaptım neden abs almasın filan gibi nedenlerle cbf1000 almaya karar verdim. ama senin yorumun kafamda soru işareti oluşturdu ; soru şu: neden paramla mevcut konforumdan taviz vereyim? Deneyimini benimle daha detaylı paylaşırsan sevinirim.
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    cevap bekledim ama gelmedi. Motoru bu gün aldım. artık kendi deneyimlerim olunca sizle paylaşırım.
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

asesmest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200S
    Alıntı avciceyhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap bekledim ama gelmedi. Motoru bu gün aldım. artık kendi deneyimlerim olunca sizle paylaşırım.
    dostum kusura bakma uzun süredir takip etmiyorum forumu...öncelikle sorunu pek anlıyamadım ama :D 2500 km oldu cbf 1000 ile.500 den farkı ne neden cbf1000 diyorsun sanırım. 1. ve beni en çok cezbeden yakıt. tatlı kullandığında 500 le nerdeyse aynı yakıyor alet. abs cbs çok büyük nimet ama abs ye ihtiyaç duyacak zor durumla karşılaşmadım yada abs siz frenlemede ustalaştığımızdan bana öyle geldi. 4 silindirin şaseden dışarı fırlamış görüntüsü 500den sonra çok hoş tabi. muazzam güç ve tork. 500 ümü özlemiyor değilim. ama iyiki 1000lik almışım iyiki sende almışsın . kollarımdaki ağrıya gelince o tamamen benim sert kullanımımdan kaynaklanıyormuş makina daha hırçın ve atak olunca hem gazlamada hem frenlemede yoruyormuşum kolları !
    VARMAK DEĞİL ! YOLDA OLMAKTIR !

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    24 eylül 2011 tarıhınde yazdığım gibi artık cbf 1000 e yavaş yavaş geçişimi duyurmak isterim. Şuan arayış içerisindeyim. Yeni kasa cbf1000 bakıyorum. Sahibindene bıraz göz attım. 0 ını 23900 tl almış arkadaşlar 2 şubat zammına dayanarak kendı motorlarını da aldıklarının üstüne satışa koymuşlar. Zam gelmeseydi belki sıfır km bile alabılırken ,malesef şuan 2. el yeni kasalara bakıyorum.

Sahibinden den 2 makınayı gözüme kestirdim .Fakat onların biri Ankara diğeri ise Adana'da . Bu motorlara yakın ve yardım edebilecek olursa çok sevinirim. Çünkü İstanbul'dan kalkıp oralara gidip eli boş dönmek istemiyorum.
    ilanlar ise bunlar.
    Adana'daki http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4812828/detay/

Ankara'daki http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3952778/detay/ Aslında ilk tercihim beyaz rengı oldugundan bu.

Bu makınelere ben bakar yada baktırırm diyen olursa çok sevinirim. İnşallah en kısa zamanda bende bır cbf binci olucam Saygılar.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 eylül 2011 tarıhınde yazdığım gibi artık cbf 1000 e yavaş yavaş geçişimi duyurmak isterim. Şuan arayış içerisindeyim. Yeni kasa cbf1000 bakıyorum. Sahibindene bıraz göz attım. 0 ını 23900 tl almış arkadaşlar 2 şubat zammına dayanarak kendı motorlarını da aldıklarının üstüne satışa koymuşlar. Zam gelmeseydi belki sıfır km bile alabılırken ,malesef şuan 2. el yeni kasalara bakıyorum.

Sahibinden den 2 makınayı gözüme kestirdim .Fakat onların biri Ankara diğeri ise Adana'da . Bu motorlara yakın ve yardım edebilecek olursa çok sevinirim. Çünkü İstanbul'dan kalkıp oralara gidip eli boş dönmek istemiyorum.
    ilanlar ise bunlar.
    Adana'daki http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4812828/detay/

Ankara'daki http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3952778/detay/ Aslında ilk tercihim beyaz rengı oldugundan bu.

Bu makınelere ben bakar yada baktırırm diyen olursa çok sevinirim. İnşallah en kısa zamanda bende bır cbf binci olucam Saygılar.
    bu fiyatlar ne harbi ya adamlar kullanıp kullanıp aldıkları fiyattan pahalıya satıyolar vay benim güzel türkiyem :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fiyatlar ne harbi ya adamlar kullanıp kullanıp aldıkları fiyattan pahalıya satıyolar vay benim güzel türkiyem :D
    Ayn en hatta bir tanesi 2011 modele 26000 tl istemiş. O 'na mesaj atmamak için zor tuttum kendımı . o paraya sıfırını verıyorlar. Ama işte adam tutturabildiğine. Bakalım artık Ankara'dan bır arkadaş bulabılırsem ve fiyatta anlaşabılırsek, atlar gider alırım motoru.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Ayn en hatta bir tanesi 2011 modele 26000 tl istemiş. O 'na mesaj atmamak için zor tuttum kendımı . o paraya sıfırını verıyorlar. Ama işte adam tutturabildiğine. Bakalım artık Ankara'dan bır arkadaş bulabılırsem ve fiyatta anlaşabılırsek, atlar gider alırım motoru.
    Bizim insanımızla uğraşılmaz kardeş, sık kendini sıfır al daha iyi valla
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakıt tüketimi nasıl şu son kasaların acaba?
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Dün 3 tane mağaza gezdik. 0 km 2012 model cbf 1000 de 25 bin tl den 27250 ye kadar anahtar teslım fıyatları çekildi. En uygun olan magazadan almak ıstedım ,fakat o da ben gıtmeden 1 saat kadar önce motoru satın almışlar. Biraz şanssızlık oldu ama napalım başka arayışlar yada bekleyişlere geçicam.

Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Dün 3 tane mağaza gezdik. 0 km 2012 model cbf 1000 de 25 bin tl den 27250 ye kadar anahtar teslım fıyatları çekildi. En uygun olan magazadan almak ıstedım ,fakat o da ben gıtmeden 1 saat kadar önce motoru satın almışlar. Biraz şanssızlık oldu ama napalım başka arayışlar yada bekleyişlere geçicam.
    hayırlısı olur inşallah
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    hayırlısı olur inşallah
    Eyvallah saoğolasın. Artık kısmet diyelim. 2. elde uçmasalar direk alacağım aslında.

Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Eyvallah saoğolasın. Artık kısmet diyelim. 2. elde uçmasalar direk alacağım aslında.
    yeni kasasıyla eski kasanısının motor açısından pek bi farkı yok aslında hatta bana sorarsan eski kasası bana daha hoş geliyo çift egzosu büyük ön farları gibi yönlerden eski kasasınıda araştır iyi fiyata düşürebilirsin
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    yeni kasasıyla eski kasanısının motor açısından pek bi farkı yok aslında hatta bana sorarsan eski kasası bana daha hoş geliyo çift egzosu büyük ön farları gibi yönlerden eski kasasınıda araştır iyi fiyata düşürebilirsin
    Renk ve zevk meselesı tabı. Benımde tam tersı yenı kasalar çok hosuma gıdıyor. Bugün bir çılgınlık yapıp sıfır km alabılırım. Ama keske once bı test edeılecegım cbf 1000 olsaydı. Gerci hep olumlu yorumlar var .Gidişi olsun, konforu,frenleri olsun ama deneyıp almak gibiside yoktur heralde. Böyle bir imkan bulma sansım var mıdır acaba?

Motosikleti
    Dün 2. el 2012 çıkışlı bir makine buldum ve baktım. Ufak bir nazarlık dışında bir sıkıntı göremedim. Bugün iş çıkışı motoru mutluhana baktırıp okey alırsam , ordan kısmetse notere .

Motosikleti
    Bizim konu resmen ölmüş gömen yok.

Motosikleti
    CBF1000.A Hoda 2011 model
    Merhabalar ben CBF 1000-A 2011 model 0 km aldim iki aylik henüz cok güzel ama motor hakkinda detayli bilgim fazla yok

Motosikleti
    Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela göstermesin. Makine , özellikle eskimotoruma kıyaslarsam, oldukça rahat , güçlü, süspansiyonları güzel, frenler abs olduğu için güvenilir, uzun yolda yormuyor ve yine uzun yolda yakıt tüketimi oldukça makul.
    Kötü yönleri ise, şehir içinde dur kalklarda çabuk fan açması ve yine şehir içi yakıt tüketiminde ortalama yakıt tüketimi, şehir dışına göre 100- 150 km daha az olması. Kısacası trafikte benzini içiyor.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Raphae1

NC topiği de böyle ölü. Soru gelsin de cevaplayayım diye bekliyorum kimse bir şey merak etmiyor demek ki. Bende sürekli kendi başıma yazmak istemiyorum. NC den sonra geçeceğim motor inş CBF 1000 olacak. Onun için şimdiden bilgi toplamakta fayda var diye düşünüyorum. Gerçi şehir içi çok yakıyor demişsiniz. NC şehir içinde 3.5 litre yakıyor ve çok pratik. Ama uzun yolda yorucu ve nefesi yetmiyor bazı yerlerde. CBF bambaşka bir motor. Honda GS'de pist içinde 3 tur atma fırsatı buldum, o zamandan beri aşığım. Peki içiyor demişsiniz. Bu içmeyi biraz açsak ne kadar. Bir de önceki motorunuz olan er6-f e göre bir kıyaslama alsak. Sonra da CBF 1000 in size göre eksileri neler? Şimdiden teşekkür ediyorum cevap için.

Biraz canlandıralım topiği haydi beyler bayanlar

Motosikleti
    Cbf1000 in eksileri dediğim gibi yakıt oranı şehir içinde oldukça artıyor. Gerçi bütün motorlar şehir içi trafiğinde fazla yakar. Hesabımı tl olarak değilde daha cok km olarak yaptım.

Örnek vermek gerekirse; 1 depo benzin ile şehir içinde kullanıma bağlı 200-230 km arası ışık yakıyor. Bu da geride 4 litre benzinin kaldı anlamına geliyor. O da yaklasık 50-60 km yol gidiyor.Toplamda 250-270 km yol gidiyor

Şehir dışında 150 km\s in altına düşmememe rağmen 300 km de ışık yaktı. 350-360 km de benzın bıttı. Birde sakın kullanabılseydım (100-120 km\s)cok rahat 400 km yol giderdim.

Er6f in deposu 15.5lt Cbf 1000 in deposu ise 20 lt. iki motorda 1 depo benzın ıle km bazında hemen hemen aynı yolu kat edıyor. Fakat depo hacımlerını hesaba kattıgımızda Cbf 1000 20 litre ile 250 km gıderken er6 f 15 litre ile 250 km yol gidiyor. Kısacası Cbf 1000 er6 dan 4 litre daha fazla yakıyor. Bu kadar guvenlı, konforlu ve güçlü motordan da daha az yakmasını beklememek lazım.

Şunuda belırteyım 1000 cc motor olmasına ragmen , özellikle uzun yolda 600 cc lik racıng makınalardan cok daha az yakıyor. İnşallah en kısa zamanda istediğiniz cbf 1000 e kavusursunuz.
    "
    Benım suan maddı imkanlardan dolayı motorumu satma olasılıgım var. Hiç istemıyorum ama kafayı yedırtırlerse satabılırımde. Fakat "sattıgımı varsayarak yazıyorum" yerıne alabılcek bı motor begenemedım, yanı yerıne baska motor koyamadım. İnşallah satmama egrek kalmadan sıkıntılarımdan kurtulurum.
    Reşit bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Raphae1 'nin yazdıklarına aynen katılıyorum. Değerler bende de bu şekilde.
    2 haftadır kardeşimin fazer'ını kullanıyorum. ABS, motor dengesi, rüzgar koruması, oturuş rahatlığı, her devirde tork neymiş daha iyi anladım. Yolda akıyor gidiyor, vites geçişleri pürüzsüz, vites düşürünce arka teker kitleme yok, frenleri harika, alt devirlerde dahi harika tork veriyor. Bu motor her yönden ideal bir makine. Umarım motorunuzu satmazsınız. Ben de eski kasa cbf1000 imi, ekonomik nedenlerden ötürü satıp 600 cc lik birşey almak istemiştim ama ne var ki yeni kasa cbf1000 in üzerinde buldum kendimi

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123451353 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler