Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Windy S ve Seyhan 150 arasında kararsız kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar bu ilk mesajım.

motosiklet almayı düşünüyorum. Fakat başlıkta belirttiğim gibi windy s ve seyhan 150 arasında kararsız kaldım. Aklıma takılan bir konu var. Kanuni yetkililerine ulaşmaya çalıştım fakat hepsi beni bir başkasına yönlendiriyor. Bende size sormaya karar verdim. Benim merak ettiğim konular şunlar,

1. Alacağım motosiklet ile şehirler arası yolculuğa çıkmayı düşünüyorum inşallah, hangisi daha uygundur ve performansı nasıl olur ?

2. Motosikletler hakkında pek bilgim yok, hangisi beni daha az uğraştırır(yağ değişimi, bakım vb. ) bunları öğrenmek istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehirler arası derken .......
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Yani 700-1000 km. arası yolculuğu kastediyorum.İlginiz için şimdiden hepinize teşekkürler.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    valla bütce meselesi bende farklı bir marka kullanıyorum ama şanslıyım iyi cıktı cıkmaya bılırdıde size tavsiyem ikinci el bile olsa ybr veya cbf bakmanızdır ustaya motosıkletı göstermeden almayın usta okey dersede bu iki marka seni kesınlıklen üzmez birazda stedearaştırmanı yap emınım hak vereceksın

Motosikleti
    _honda cbf 250_
    Alıntı mahmudi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motosiklet almayı düşünüyorum. Fakat başlıkta belirttiğim gibi windy s ve seyhan 150 arasında kararsız kaldım. Aklıma takılan bir konu var. Kanuni yetkililerine ulaşmaya çalıştım fakat hepsi beni bir başkasına yönlendiriyor. Bende size sormaya karar verdim. Benim merak ettiğim konular şunlar,

1. Alacağım motosiklet ile şehirler arası yolculuğa çıkmayı düşünüyorum inşallah, hangisi daha uygundur ve performansı nasıl olur ?

2. Motosikletler hakkında pek bilgim yok, hangisi beni daha az uğraştırır(yağ değişimi, bakım vb. ) bunları öğrenmek istiyorum.
    arkadaşım 3 sene seyhan 150 kullanmış biri olarak kesinlikle kanuniye bulaşma derim.2,el ybr 125 veya cbf 150 ideal motorlar.sıfır seyhan yada windy den 2,el ybr125 veya cbf 150 daha akıllı bir seçim olacaktır.pişman olma tecrübeyle sabittir..
    2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı berman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım 3 sene seyhan 150 kullanmış biri olarak kesinlikle kanuniye bulaşma derim.2,el ybr 125 veya cbf 150 ideal motorlar.sıfır seyhan yada windy den 2,el ybr125 veya cbf 150 daha akıllı bir seçim olacaktır.pişman olma tecrübeyle sabittir..
    Seyhan 150c aldık bir kere hatamı ettik, ne yaptık:( Bari 3-4 sene sürebilsek ağız tadıyla. İnsan yorumları okuyunca motordan soğuyor yav... Herkese kazasız belasız sürüşler...

selam arkadaşlar ben windy 125aldım yenı.ama bazı parçaları eksık.parçaların fıyatlarına nereden bakabılırım.bırde ısteyen olursa hesaplı verırım.2007model.sıgorta ve muayene tamam.eksıgı yok.1100tl ya verıvem.yenısı 2400cıvarında.teşekkurler.ılgılenen olursa bu numaradan ulaşsın bana.05313418083

Motosikleti
    kanuni windy S
    yaklaşık 5 ay önce 2009 model sıfır kanuni windy s aldım.
    o motoru almam ne bi araştırma sonucu ne de başka bişey.
    gittim şaka gibi aldım.
    hemde bi ton paraya 18 ay vade 2700 tl ye.
    herkes bana deli dedi işte ybr niye almadın,cbf niye almadın falan diye kafamı yediler.
    2 sefer kaza yaptım allaha şükür ne bende ne motorda bi çizik dahi yok)))
    bu motora binmeyen bilemez arkadaşlar.
    ben hiç hata görmedim valla 5 ayda 4000 km yaptım.
    her 1000 km de bir yağını değiştirdim.
    95 oktan benzini doldurdum sürdüm 140 km kadranın 135 ini gördüm.
    131 doğanlarla yeni kasa şahinlerle yarış ettim))
    125 ybr ile kafa kafaya gidiyor buda test edilmiştir.

Bencede kanuni windy s125 almanı öneririm.2. el ybr ye 2000-2500 vereceğine git sıfır windy al daha iyi .Elbette ybr daha iyi ama arada çok fiyat farkı war!!

TuNeR_32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki İzci 250cc
    bir WindyS kullanıcısı olarak kesinlikle öneririm bir günde tam 800 Km yaptı tabi buna mola ile devam ettim ıspartada oldugum için yazın antalya keyfi yapmıştım ama hiç sorun çıkartmadı titreşim yok denecek kadar az ve seni yormuyor gidişi düz yolda iki kişi 120 iniş aşağı 145 neti var bu yüzden km arıza yaptı garantiden sıfır komple takım km geldi. garanti yönündende bir sıkıntı yok su zamana kadar Kanuninin çıkardıgı en kral motor diyebilirim iyiki Ybr almamışım ybr kullanan arkadaşlarımda motoru kullanınca şoke oldular sonrada adını Çakma YBR koydular :D herkesin farıda yoluda açık olsun iyi forumlar
    IspartaTuning'Te Herkes SeS Verdik Bizimle Çoşar HerkeS

beyler yazılarınızı okudum herkezin gözünde bir ybr vardır ama seyhan la windyS kıyaslanamaz kesinlikle WindS 10 numara birçok yorum okudum herkez windys ten fazlasıyla memnun adamlar 130 140 yaptıklarını ybr ile kafakafaya gittiklerini söylüyorlar.Hem tip olarak hem hız olarak bence WİNDYS!!!yorumlarınıza teşekkürler

KANUNİ 150 C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ SEYHAN 150
    Alıntı berman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili dostum bende kanuni seyhan 150cc var 2 yıldır kullanıyorum tip olarak süper ama çin malı aşırı vibrasyon var titreşimden durulmuyor ybr125 veya cbf 150 al biraz fazla para ver bir kere al ucuz diye cin mallarına bulaşma...
    KANUNİ SEYHAN 150 CC

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    seyhan 150 daha yakışıklı daha oturaklı ama bi o kadar da titreşimlidir...Windy s te titreşim daha azdır...
    Belki biraz kafan karışacak ama ben o paralara kuba kh125-12d alırdım üstten egzantrikli titreşim nerdeyse yok gibi..yalnız 150 liliği de var ama o balanslı sistem sen 125 lik 12d ye bak derim...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Windy S dedin yine ben geldim. Dostum uzun yol yapacaksan oturuş pozisyonundan önce titreşim başına bela olacaktır. sırf bu sebepten Windy S diyebilirim. Windy ile 250 ve 400 km lik sürüşlerle 3buçuk ayda 13000 km'yi devirdim. sadece bakım için servise gidiyorum, 90-95 km/h hızlarda gidersen 400 km de bile motorda şişme olmuyor ve istediğin zaman 120yi görüyor.
    Ve ilk defa az önce gençlerle yarıştık;
    sıfır seyhan 125, 10.000km'deki seyhan 150, ybr ve 125KT ile yarıştım, özetle nal topladılar
    bir bakmanı tavsiye ederim
    --> http://www.motosiklet.net/forum/moto...indy-s-19.html
    112ciyiz

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    kararını vermiştir 1 sene önce açmış konuyu

tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    olsun en azından benım gibi yeni motor alacaklara guzel bilgiler var konuda

Motosikleti
    1992 mz etz

bencedeeee!!!!!

bende windy 125 almayı düşünüyorum yada o ayarda bi motor sıfır olmak şartıyla bana sunabiliceğiniz seçenekler varmııı!!!! :

Motosikleti
    kanuni windy s olacak
    ben de alacağım windy s

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı mahmudi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sımdı her kez bısıler yazmıs ama sunu dusun bır tarafda honda cbf 150 ( yag yakma sorunu var )
    bır tarafda ybr 125 ( tas gıbı motor at benzını ıstedıgın yere gıt az yakar cok kacar )
    bır tarafda kanuni çin menşeili bir ürün karar senin ama tavsiyem ybr 125
    cbf 150 görünüş itibariyle çok güzel ama bıraz sıkıntılı bence ybr 125 al basın derde gırmeden rahat rahat bin.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    windy s güzel motor gerçekten parasıda iyi ,ybrnin 2.eli yerine windynin sıfırı alınır ilk sen sürersin kafan rahat olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler