Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Suzuki VZ 800 / 1400 / 1500 Intruder Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    İmkanınız varsa Michelin Commander II 'den şaşmayın. Bridgestone da iyi ancak yaş zeminde ben çok iyi tecrübe etmedim eski Dragstar 1100'ümde. Michelin bu saydıklarınız içerisinde en iyisi. Alternatif olarak da Pirelli Night Dragon 'u inceleyebilirsiniz.
    bilginet45 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şu motora talip olmayı düşünüyorum. Bir yorumunuz olur mu?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9365982/detay/

Motosikleti
    Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu motora talip olmayı düşünüyorum. Bir yorumunuz olur mu?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9365982/detay/
    Marauder'lara yurtiçinden parça bulmakta zorlanabilirsiniz. Onun dışında bakımları yapılmış bir makineyse yarı yolda bırakmaz. Almadan önce mutlaka güvendiğiniz yetkili bir Suzuki servisinde ekspertize sokup hem gerçekte kaç km olduğunu hem de eksiği gediği ne varsa öğrenmiş olursunuz. Zira 97 model bir motosikletin 42.000 km olması pek olası değil ama çok kullanılmamış bir motor da olabilir.

Şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

Teşekkür ederim.

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800

Tavsiyene uyup michelin commander2 aldım güzelmiş gidon ağırlaştı asfaltı iyi tutuyor.

Motosikleti
    Alıntı bilginet45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/jQP77m.jpg
    https://i.hizliresim.com/qJ1A93.jpg

Tavsiyene uyup michelin commander2 aldım güzelmiş gidon ağırlaştı asfaltı iyi tutuyor.
    Güle güle kullanın ancak 2012 tarihli, eski lastik almışsınız. Keşke yeni üretim tarihli olanından alsaydınız. Eğer kullanılmamış lastik ise ilk 150-200 km'den sonra tutuş artar. Üzerine sürülen koruyucu wax'ı bu kilometrelerden sonra atar. Bu ilk kilometrelerde ani ve limitlerde lasik kullanımından biraz kaçınmakta fayda var tutuş nispeten düşük olacağı için.

Bir de Michelin özellik olarak biraz daha geç ısınır. Soğuk havalarda ilk 10-15 kilometreye ısınma payı verip lastiklerin limitlerini zorlamamanızı öneririm.

Motosikleti
    GV650, C800
    Tarihi dot 10/16 yani 2016 diye verdiler 2012 başka bir numara olmasin

Motosikleti
    Tarihi dot 10/16 yani 2016 diye verdiler 2012 başka bir numara olmasin
    10/16 yazıyorsa iyi. 10. hafta 2016 üretim demek. Kazasız belasız kullanın.

Motosikleti
    GV650, C800
    eksoz nerden bulabiliriz uygun yollu sıfır çok yüksek fiyatlar üzerindekinin stoc eksozun son susturucu boruları aldım ama ses yetersiz kaldı ilanlara bakıyorum satılık eksoz falan yok incelemelerimde cobra eksoz çok iyi ses veriyor.
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    eksoz nerden bulabiliriz uygun yollu sıfır çok yüksek fiyatlar üzerindekinin stoc eksozun son susturucu boruları aldım ama ses yetersiz kaldı ilanlara bakıyorum satılık eksoz falan yok incelemelerimde cobra eksoz çok iyi ses veriyor.
    Yurtdışından getirmekten başka çare yok. Düşerse 2. el ilanları kovalamak lazım. Onun dışında Apache Cycles biraz yüksek meblağlarda satışını gerçekleştiriyor Cobra ve Vance & Hines 'ın.

Ben de Cobra Streetrod Slashdown full system'i Amerika'dan sipariş etmiştim. 27 günde bana ulaşmış, hatta kargosu ile vergisi dahil Türkiye satış fiyatının yarısına mal olmuştu.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    BU arkadaşları bir deneyebilirsin. Kocaeli taraflarndalar galiba.
    Özel üretim yapıyorlar, isteğin doğrultusunda; yakıtı ve karışımları ayarlayarak hallediyorlar. Bi araştırmakta fayda var.
    20

Motosikleti
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU arkadaşları bir deneyebilirsin. Kocaeli taraflarndalar galiba.
    Özel üretim yapıyorlar, isteğin doğrultusunda; yakıtı ve karışımları ayarlayarak hallediyorlar. Bi araştırmakta fayda var.
    https://www.youtube.com/watch?v=T3o9Pl93b9Y
    İbo, bu ses bence hiç hoş değil. Hem devir yükseldiğinde baksana ne kadar kulak tırmalıyor. İkimiz de Cobra kullanıyoruz. Uzaktan yakından alakası yok bunun Cobra'yla. Zaten son tüpleri değiştirmişler anlaşılan. Silindirlerden çıkan tüpler stok egzosta ait. Ama uygun yollu bir çözüm düşünenler için iyi olabilir.

Motosikleti
    GV650, C800
    Evet daha önce inceledim vidolarinı izledim emeğe saygı fakat ses cok kötü çin motoru gibi siz cobralardan sıkılmadınızmı daha arkadaşın c800de cobra var ses hayranım ben ise 125cc motor gibi icime kapanık emrah misalı sessiz geziyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

Buji ve hava filtresi degiştiricem iridium buji önerirmisiniz ngk dpr8eix-9 yada standartmı kullanayım.hava filtresi vss alicam internetten alışveris yaptıgınız bir suzuki yedek parça sitesi varmı

Motosikleti
    BWS 100
    Evet daha önce inceledim vidolarinı izledim emeğe saygı fakat ses cok kötü çin motoru gibi siz cobralardan sıkılmadınızmı daha arkadaşın c800de cobra var ses hayranım ben ise 125cc motor gibi icime kapanık emrah misalı sessiz geziyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:21 ----------

Buji ve hava filtresi degiştiricem iridium buji önerirmisiniz ngk dpr8eix-9 yada standartmı kullanayım.hava filtresi vss alicam internetten alışveris yaptıgınız bir suzuki yedek parça sitesi varmı
    Buji iridium daha iyi diyorlar internette, denemedim ben. Ama denerim önümüzdeki zamanda.

Hava filtresi zamanında ben gidip orjinal almıştım,110 tl miydi neydi 1,5 sene önce. şu an 170 lerde geziyor.
    Hava filtresini çok araştırdım. Ucuza nasıl kapatırım diye.
    KN hava filtresi SU-8005 benim motora uygun filtre. 110 dolar abd'de. Senin modelde SU-8001 galiba. 75 dolar. Ucuzmuş.
    Bundan bir defa alıp temizleyebilirsin. KN filtrelerin özelliği bu, kağıt yerine pamuk filtre kullanıyorlar. Yıkayıp yağlayıp, tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Ben ne yaptım, daha kullanmadım da, Şöyle bir yola giriştim. (@Hazzılhar'ın da fikrini merak ederim bu konuda.) Gittim bendeki eski filtreyi söktüm, plastiğinden ayırdım. Oraya uygun filtre aldım. Sabitledim onu. Daha sonra söker değiştiririm diye yapıştırmadım. Bana maliyeti yaklaşık 15 tl oldu
    İşin teknik kısmı ne olur bilemeyeceğim. Fotolar şu şekil.

Bir deneyeceğim beyler.

Bir de şu sübap ayarını nasıl yapacağız. Galiba hafif ses yapıyor gibi benim 2 kafadar. Hafif bir hava sesi geliyor gibi, "cuf cuf cuf cuf" diye. Sübap mıdır.
    20

Motosikleti
    GV650, C800
    teknik kısmı yakıtta belli olur motoru o filtre sıkabilir yeterli hava alamıyabilir yada fazla hava alabilir bür düzensizlik olabilir. uydurma olduğu için cuf cuf cuf şeklinde olan ses hava filtresinden olabilir. sibop sesi bu intruder 800 lerde kronik diye biliyorum biraz ses li çalışıyor ustalar sentil ile ayarnaıp ses kesilebiliyor benim motorum 10binde fakat sibop sesi bendede var hatta soğuk iken debriyaj kısmındada ses yapıyor ısınınca kesiyor.izlediğim bütün videolarda o ses var ama sorun değil herhangibir arızada değil motorun oluşu öyle sanırım.
    ANATOLIAN EAGLES MC

Motosikleti
    BWS 100
    Ortada bir basınçlık bir iş olmadığı için fazla hava alacağı durumuna sokacağını düşünmüyorum.
    He sıkar mı dersek, sanıyorum kı sıkmayacak, yüzey alanı itibarıyla orjinale göre daha fazla alan var gibi, bir de malzeme daha geçirgen gibi. Bir deneyelim bakalım, kısa süreli de olsa deneyeceğim bir.

Motosikleti
    Suzuki Yedek Parça sitesi yok ama bahsettiğiniz parçaları Merkez Yedek Parça'dan veya yurtdışından temin edebilirsiniz. Yalnız fiyatlar Suzuki Türkiye ile hemen hemen aynı. 3-5 kuruş kâr etmek için bu motorlara Çinli motor muamelesi yapmayın ki size daha uzun ömürle hizmet etsin.

İridyum buji kullanmayın. Boşa maliyet, lüzumsuz. İridyumun kullanılma nedeni daha ince elektrod yapılabilmesidir. Bakırla yapılan ince elektrodlar eriyip dayanmadığından ergime sıcaklığı daha yüksek olan iridyum, paladyum ve platin gibi materyallerin alaşımları kullanılır. İnce elektrod demek daha uzun buji ömrü ve daha çabuk ateşleme demek. Bu da performansa ufak da olsa bir katkı sağlar. Cruiser için bunun bir avantajı olmaz. Ufak tefek performans farklarının hesap edildiği bir enduro veya supersport yarış motorunuz yoksa size bir fayda sağlamaz. Bakır bujiden şaşıp da macera aramaya gerek yok. Kullanım kılavuzunda tavsiye edilen bujiyi kullanmak doğru olandır. Yine kılavuzdaki değişim aralıklarına uygun olarak değiştirin bujilerinizi.

Hava filtresinde de orijinalden şaşmayın. Bakım aralıklarında kompresörle hava sıkarak temizlik yapmak yerine değişim yapın.

Buji iridium daha iyi diyorlar internette, denemedim ben. Ama denerim önümüzdeki zamanda.

Hava filtresi zamanında ben gidip orjinal almıştım,110 tl miydi neydi 1,5 sene önce. şu an 170 lerde geziyor.
    Hava filtresini çok araştırdım. Ucuza nasıl kapatırım diye.
    KN hava filtresi SU-8005 benim motora uygun filtre. 110 dolar abd'de. Senin modelde SU-8001 galiba. 75 dolar. Ucuzmuş.
    Bundan bir defa alıp temizleyebilirsin. KN filtrelerin özelliği bu, kağıt yerine pamuk filtre kullanıyorlar. Yıkayıp yağlayıp, tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Ben ne yaptım, daha kullanmadım da, Şöyle bir yola giriştim. (@Hazzılhar'ın da fikrini merak ederim bu konuda.) Gittim bendeki eski filtreyi söktüm, plastiğinden ayırdım. Oraya uygun filtre aldım. Sabitledim onu. Daha sonra söker değiştiririm diye yapıştırmadım. Bana maliyeti yaklaşık 15 tl oldu
    İşin teknik kısmı ne olur bilemeyeceğim. Fotolar şu şekil.

https://i.hizliresim.com/4GZLvJ.jpg
    https://i.hizliresim.com/0G47oo.jpg
    https://i.hizliresim.com/JO7pyj.jpg

Bir deneyeceğim beyler.

Bir de şu sübap ayarını nasıl yapacağız. Galiba hafif ses yapıyor gibi benim 2 kafadar. Hafif bir hava sesi geliyor gibi, "cuf cuf cuf cuf" diye. Sübap mıdır.
    Valla bu yaptığın fantezinin temel sebebini hala kavrayamadım İbocum : ) Faydalı mı zararlı mı olur bilmiyorum ama orijinal hava kutusuna göre ağır olacağı kesin. Umarım bir sorun yaratmaz.

Supaplar motorun çalışması esnasında piston hareketlerine göre hava ve yakıt karışımını, uygun anlarda açılarak yanma odasına yani emme supaplarına alınmasını sağlayan ve yanma sonucunda oluşan egzoz gazının, uygun anda açılarak yanma odasından uzaklaşmasını sağlayan hareketli parçalardır. Hava-yakıt karışımının doğru olmaması durumunda çok hızlı çarpan iki metalin sesine benzer bir ses işitmek mümkündür. Yani o hava sesinin kaynağı supap ayarından olmayabilir. Hava filtresinin değişiminden kaynaklı da olabilir ama kontrol ettirmekte fayda var. Supap arızası olduğunda motor çekişten düşüp, yakıt tüketimi artabilir. Supap ayarını doğru dürüst bir sente çakısı olan yetkili serviste yaptırmakta fayda var. Sente çakısıyla Suzuki servislerine verilen ayar aralıklarında supap açılış-kapanışı ayarlanmalıdır. Aksi takdirde yanlış ayar aralıklarına çekilip başka sorunlara yol açmasına sebep olursunuz. Biraz ince ayar ister, mutlaka yetkili servise yaptırın.

Motosikleti
    GV650, C800

k&n filtre aldım bakalım ne gibi bir etkisi olacak
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    BWS 100
    Aha patron hayırlı olsun.
    Güzel bir ölçüm istatistiklerini bekliyorum.

edit: bir de temini nasıl yaptın, sorabilir miyik.

Motosikleti
    GV650, C800
    Aha patron hayırlı olsun.
    Güzel bir ölçüm istatistiklerini bekliyorum.

edit: bir de temini nasıl yaptın, sorabilir miyik.
    Valla ilk izlenimim çok az performans ve ekszoz sesi değişti biraz daha rahat çalışıyor fakat yakıt konusunu ileride görücez. Temini sahibinden comdan aldım get ilan 110tl su-8001 fakat normalde 270tl olması gerekiyor. 1 adet kalmış ve stok bitiriyoruz dedi.
    sey_47 bunu beğendi.
    ANATOLIAN EAGLES MC

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler