Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Suzuki VZ 800 / 1400 / 1500 Intruder Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı gucluaydogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.. Bu başlık öyle çok da aktif değil anladığım kadarıyla, o yüzden doğru yere yazıp yazmadığıma emin değilim, belki forumda daha uygun bir başlık bulunabilirdi ama aynı motor sahibi olarak da en iyi siz anlarsınız diye düşünüyorum... Tabii bu yazıya denk gelirseniz.

2007 M800 sahibiyim. 1 senedir filan motorumun bir sinyal sıkıntısı var. Önce tamamen yakmayı kesti. Daha sonra iki ayrı tamirci kurcalaya kurcalaya biraz yakmayı başardı. Biraz yakmakla kastettiğim şeyi şu videoda izleyip görebilirsiniz: http://www.dailymotion.com/video/x5i...l-issue_webcam

Mesela bu videoda sol biraz gecikmeli yanıyor, sağ hiç yanmıyor ama paneldeki sinyal göstergesi yanık kalıyor. Dörtlü ise normal yanıyor. Bazen sol da yanmamaya karar verebiliyor. Sonra sağ ansızın bir hayat belirtisi gösteriyor filan. Ne yapacağı belli değil. Ve işin kötüsü motorun muayenesi geçti, kaçak kaçak biniyorum. Zira malum sinyalin yanmaması ağır kusurdan muayeneyi geçememesi demek. Şimdi yakalansam bi dünya ceza, motoru çekecekler mi ne olacak o da belli değil...

Neyse, ilk gören tamirci biraz kurcalayınca "kütükten bu" dedi. Sonra bakan da "şu sinyal kolunu bi değiştirmek lazım, çıkmasına bakalım" dedi. Ama gelen giden yok tabii. Benim bu işe şüphem ise sinyal vermeye çalışınca paneldeki gösterge ışığının yanıyor olması. Yanıyor ama yanık kalıyor. E demek ki sinyal kolu motora gerekli bilgiyi iletiyor, mesele arada bir yerde takılıyor diye düşündüm.

Sonra yabancı bir foruma yazdım, bu düşüncemle beraber, oradakiler de sinyal rölesinden kaynaklanıyor olabileceğini düşündüler.
    Sinyal kolu benimkine benzer ebay'de bir bu var: http://www.ebay.com/itm/SUZUKI-VZR18...xYWb5x&vxp=mtr

O da 109 dolar ve de gri. Benimki gibi siyahını yedek parça sitesinde bile bulamadım. Hadi buldum diyelim, problemin ondan kaynaklandığı bile kesin değil, paramı havaya mı atacağım?

Sinyal rölesi de en makul, yan sanayi şu var: http://www.ebay.com/itm/LED-FLASHER-...-/291148379700

Bunu alabilirim hadi.. Ama ya değilse. Bir de size esas sorum; şimdi dikkat ettiyseniz sinyallerim farkli, orjinal değil. Ben bu motoru aldığımda böyleydi. Böyle farklı sinyal takmak için farklı röle mi kullanmışlardır sizce? Yani motorun içinden çıkacak olan bu sayfadaki gibi olmayabilir mi?

Ne dersiniz ne düşünürsünüz? Derdime bir çare lütfen...

Bu başlık çok sessiz sakin olduğundan yukardaki konuyu şu başlıkta da sordum, oradan takip edebilir ve oraya yazabilirsiniz:
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...n-videolu.html
    Burası pek de sessiz sakin değil. Bu motorun sürücülerinden biri olarak her gün kontrol edip sorusu olanlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.

Öncelikledailymotion videosu açılmıyor ama bahsettiğiniz sorunu anladım. Çözümü basit. Sinyal rölesini ve bağlantı kablolarını komple değiştireceksiniz. Eğer sorun sinyal hattındaysa tabii. Dediğiniz gibi eğer bilgi aktarılıyorsa kesin olarak iletim yolunda bir sıkıntı var demektir. En yakın yetkili Suzuki servisine gidip durumu anlatabilirsiniz. Orijinal parçalarla değişimi yapsınlar. M800'ün elektrik ve mekanik aksamı C800 ile aynıdır. İlle de M800 ismi altında parça bulamazsanız C800 parçalarına bakabilirsiniz.

Ancak aklınızda bulunsun iyi bir elektrikçiye gidip bir yerde kaçak ya da şase yaptıran bir durum varsa önce o tespit edilmeli. Belki çözümü tahmin ettiğimizden daha ucuz olabilir. Bazen bir parça elektrik bandının çözemediği sorun olmaz. Mutlaka motorun elektrik hattının adım adım voltaj ölçümleri yapılmalı. Geçmiş olsun.

Alıntı opctebur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar...
    bende geçen hafta 24 binde 2008 model Suzuki VL 800 C800 marka model bir motor aldım, ilk motorum.Evet büyük bir motorla başlıyorum ama, nasıl başlarsan öyle gider mantığıyla gaza gelip aldım işte. Salı günüde ehliyet başvurusunu yapıcam. Üzerindeki egzoz (egzost hangisi doğru bilemiyorum)çok gürültülü, görüntü olarak hoş ama ses olarak yıkıcı. Değiştirmek istiyorum, lakin original takıntım var ama onuda bulamıyorum. Sesten çok şikayeetçi olduğum için illaki değiştiricem. Servisteki ustalar biz yapalım diyorlar. Markasız el yapımı nasıl olur original'e benzer mi ses istediğim gibi kulakları tırmalamayan bir ses alabilirmiyim ? Kafamda deli sorular
    Öncelikle yanlış olduğunu düşündüğüm bir başlangıç yapmışsınız. Üstelik cruiser ile başladığınızdan ötürü temel motosiklet dinamiklerini de yanlış öğreneceksiniz. Umarım kazasız, belasız bir ilk 15.000 km geçirirsiniz. Eğitim almanızı şiddetle tavsiye ederim. Eğer kilometre saati ile oynanmadıysa gayet az kilometrede bir araç sahibi olmuşsunuz. Hayırlı olsun.

Doğrusu egzost (exhaust kelimesinin okunuş karşılığı) ama TDK'ya geçmiş karşılığı egzozdur. Orijinal egzostları satın aldığınız kullanıcıdan istemeniz lazımdı. Kendisiyle görüşüp durumu bildirin. Sanayide yaptırmak son tercihiniz olsun. Egzost markanız ne ise (Vance & Hines, Cobra, Highway Hawk vs) o markanın motosikletinizin üzerinde bulunan modeline ait baffler yani susturucuları bulunmaktadır. Bunları satın alıp takabilirsiniz. O zaman sesin tokluğu değişmeden gürültüsü azalacaktır.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Selam arkadaşlar...
    bende geçen hafta 24 binde 2008 model Suzuki VL 800 C800 marka model bir motor aldım, ilk motorum.Evet büyük bir motorla başlıyorum ama, nasıl başlarsan öyle gider mantığıyla gaza gelip aldım işte. Salı günüde ehliyet başvurusunu yapıcam. Üzerindeki egzoz (egzost hangisi doğru bilemiyorum)çok gürültülü, görüntü olarak hoş ama ses olarak yıkıcı. Değiştirmek istiyorum, lakin original takıntım var ama onuda bulamıyorum. Sesten çok şikayeetçi olduğum için illaki değiştiricem. Servisteki ustalar biz yapalım diyorlar. Markasız el yapımı nasıl olur original'e benzer mi ses istediğim gibi kulakları tırmalamayan bir ses alabilirmiyim ? Kafamda deli sorular
    hocam ne kadara aldın makinayı?

Motosikleti
    Suzuki VL 800 Intruder
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burası pek de sessiz sakin değil. Bu motorun sürücülerinden biri olarak her gün kontrol edip sorusu olanlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum.

Öncelikledailymotion videosu açılmıyor ama bahsettiğiniz sorunu anladım. Çözümü basit. Sinyal rölesini ve bağlantı kablolarını komple değiştireceksiniz. Eğer sorun sinyal hattındaysa tabii. Dediğiniz gibi eğer bilgi aktarılıyorsa kesin olarak iletim yolunda bir sıkıntı var demektir. En yakın yetkili Suzuki servisine gidip durumu anlatabilirsiniz. Orijinal parçalarla değişimi yapsınlar. M800'ün elektrik ve mekanik aksamı C800 ile aynıdır. İlle de M800 ismi altında parça bulamazsanız C800 parçalarına bakabilirsiniz.

Ancak aklınızda bulunsun iyi bir elektrikçiye gidip bir yerde kaçak ya da şase yaptıran bir durum varsa önce o tespit edilmeli. Belki çözümü tahmin ettiğimizden daha ucuz olabilir. Bazen bir parça elektrik bandının çözemediği sorun olmaz. Mutlaka motorun elektrik hattının adım adım voltaj ölçümleri yapılmalı. Geçmiş olsun.

Öncelikle yanlış olduğunu düşündüğüm bir başlangıç yapmışsınız. Üstelik cruiser ile başladığınızdan ötürü temel motosiklet dinamiklerini de yanlış öğreneceksiniz. Umarım kazasız, belasız bir ilk 15.000 km geçirirsiniz. Eğitim almanızı şiddetle tavsiye ederim. Eğer kilometre saati ile oynanmadıysa gayet az kilometrede bir araç sahibi olmuşsunuz. Hayırlı olsun.

Doğrusu egzost (exhaust kelimesinin okunuş karşılığı) ama TDK'ya geçmiş karşılığı egzozdur. Orijinal egzostları satın aldığınız kullanıcıdan istemeniz lazımdı. Kendisiyle görüşüp durumu bildirin. Sanayide yaptırmak son tercihiniz olsun. Egzost markanız ne ise (Vance & Hines, Cobra, Highway Hawk vs) o markanın motosikletinizin üzerinde bulunan modeline ait baffler yani susturucuları bulunmaktadır. Bunları satın alıp takabilirsiniz. O zaman sesin tokluğu değişmeden gürültüsü azalacaktır.
    İlginiz için teşekkürler.
    Evet ileri sürüş teknikleri ile ilgili bir eğitim alıcam. Bu ilk yapacaklarım arasında zaten. Ben motorun 3. sahibiyim 2. sahibi de orginallerinden bihaber!... Egzost Highway Hawk ama modelini tam bilemiyorum. Resmini koyuyorum, belki siz daha detaylı yardımcı olabilirsiniz. Bu dediğiniz baffler yurt dışından mı temin ediliyor yoksa yurt içi de mümkün mü ? aynı zamanda yakıt tasarrufu içinde kullanılır mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ne kadara aldın makinayı?
    Direk bu soruyu sorunca şaşırdım!...
    26 bin diyorum. Highway Hawk deli ses çıkaran bir egzost, yan çantalar, yolcu sissy bar ve son olarak ön cam ( cam dediklerine de bakmayın mika imiş.)

Motosikleti
    gürültülü egzoz isteyenler el yapımı kullanıyolar genelde...egzoz un bafflerini servis veya satıcılarda bulursunuz tahminimce olmadı ebay dan getirtirsiniz... bi de baffler yakıtıda azaltır gerçi HAZZILHAR daha iyi bilir

Motosikleti
    İlginiz için teşekkürler.
    Evet ileri sürüş teknikleri ile ilgili bir eğitim alıcam. Bu ilk yapacaklarım arasında zaten. Ben motorun 3. sahibiyim 2. sahibi de orginallerinden bihaber!... Egzost Highway Hawk ama modelini tam bilemiyorum. Resmini koyuyorum, belki siz daha detaylı yardımcı olabilirsiniz. Bu dediğiniz baffler yurt dışından mı temin ediliyor yoksa yurt içi de mümkün mü ? aynı zamanda yakıt tasarrufu içinde kullanılır mı ?[COLOR="Silver"]
    Hiçbir zaman evrakı, parçası tam olmayan motosiklet almamak lazım. Sizin model eski ve artık üretilmeyen turn down modeli. Diğer isimle Snake Exhaust System. 2.36 inç dış çapları var. Aslında bu genişliğe uygun bafflerlar var ama bunlara baffler olmuyor sanırım eğimleri fazla olduğu için. Fotoğrafını Highway Hawk'a mail kanalıyla gönderip hangi baffler'ların uyumlu olduğunu sorarak öğrenebilirsiniz. HH'ın bafflerlarının linki şu: https://www.highwayhawk.com/products...armymotorcycle

Yurtdışından da getirebilirsiniz ancak yurtiçinde Motoavm, Motoliz, Özen motor, Feyizoğlu gibi bilinen ve güvenilir mağazalar bu ürünleri getiriyor. Arayıp stok durumlarını öğrenebilirsiniz. İstanbulda yaşıyor iseniz, Kadıköy Hasanpaşa'da Apache Cycles var. Onların elinde de çeşitli bafflerlar bulunmakta. Oradan da uyumlu olan bir tane alıp yine aynı bölgede bulunan benim de sürekli tercih ettiğim Suzuki Yetkili Servisi Delta Motor'da montajını yaptırabilirsiniz.

Baffler yakıt tasarrufu yaptırmaz. Siz performans egzostu kullandığınız sürece yakıt tasarrufunu düşüremezsiniz. Kaldı ki bu modellerde performans egzostu yakıt tüketimini 100 km'de yaklaşık 0,5-1 lt aralığında artırır.

Ayrıca motorunuz 8 yıllık. Bakımları ne derece uygun yapılmış bilmiyorum. Öyle tahmin ediyorum ki servis bakım ve garanti kitapçığı da elinizde yoktur. O sebeple eksiklerini öğrenmeniz açısından da mutlaka Delta Motor'a uğrayınız. Yaz yakın, yağın durumu, radyatör soğutma sıvısı, fren hidrolikleri, amortisör ve şaft yağları, bujiler mutlaka incelenmeli. İsmail Usta insaflı ve esnaflığı iyi bir adamdır. Bu tarz işlerden yüklü meblağlar koparmaya çalışmaz. O sebeple İstanbuldaki pek çok Inruder sahibi, motorunu ona emanet eder. Güvenebilirsiniz, hatta dilerseniz bir cumartesi günü ben size eşlik eder ve tanıştırırım.

Görmeyenler için eklediğiniz fotoğrafın linkini de mesaja ekleyeyim:

https://gyazo.com/7df028b6a5b0b4f860ee3b98a1b68086

Motosikleti
    Suzuki VL 800 Intruder
    Hiçbir zaman evrakı, parçası tam olmayan motosiklet almamak lazım. Sizin model eski ve artık üretilmeyen turn down modeli. Diğer isimle Snake Exhaust System. 2.36 inç dış çapları var. Aslında bu genişliğe uygun bafflerlar var ama bunlara baffler olmuyor sanırım eğimleri fazla olduğu için. Fotoğrafını Highway Hawk'a mail kanalıyla gönderip hangi baffler'ların uyumlu olduğunu sorarak öğrenebilirsiniz. HH'ın bafflerlarının linki şu: https://www.highwayhawk.com/products...armymotorcycle

Yurtdışından da getirebilirsiniz ancak yurtiçinde Motoavm, Motoliz, Özen motor, Feyizoğlu gibi bilinen ve güvenilir mağazalar bu ürünleri getiriyor. Arayıp stok durumlarını öğrenebilirsiniz. İstanbulda yaşıyor iseniz, Kadıköy Hasanpaşa'da Apache Cycles var. Onların elinde de çeşitli bafflerlar bulunmakta. Oradan da uyumlu olan bir tane alıp yine aynı bölgede bulunan benim de sürekli tercih ettiğim Suzuki Yetkili Servisi Delta Motor'da montajını yaptırabilirsiniz.

Baffler yakıt tasarrufu yaptırmaz. Siz performans egzostu kullandığınız sürece yakıt tasarrufunu düşüremezsiniz. Kaldı ki bu modellerde performans egzostu yakıt tüketimini 100 km'de yaklaşık 0,5-1 lt aralığında artırır.

Ayrıca motorunuz 8 yıllık. Bakımları ne derece uygun yapılmış bilmiyorum. Öyle tahmin ediyorum ki servis bakım ve garanti kitapçığı da elinizde yoktur. O sebeple eksiklerini öğrenmeniz açısından da mutlaka Delta Motor'a uğrayınız. Yaz yakın, yağın durumu, radyatör soğutma sıvısı, fren hidrolikleri, amortisör ve şaft yağları, bujiler mutlaka incelenmeli. İsmail Usta insaflı ve esnaflığı iyi bir adamdır. Bu tarz işlerden yüklü meblağlar koparmaya çalışmaz. O sebeple İstanbuldaki pek çok Inruder sahibi, motorunu ona emanet eder. Güvenebilirsiniz, hatta dilerseniz bir cumartesi günü ben size eşlik eder ve tanıştırırım.

Görmeyenler için eklediğiniz fotoğrafın linkini de mesaja ekleyeyim:

https://gyazo.com/7df028b6a5b0b4f860ee3b98a1b68086
    Bakımlarını alır almaz yaptırdım... Öyleki hala motora binemedim bile...
    bütün herşeyi tam olunca binicem inşaALLAH. Bakımını Altan motorda kartal da yaptırdım... ama oradan başa bir servise götürdüm.Orada da baskı balatalarını değiştirdiler.tek eksiğim egzost ve ileri sürüş eğitimi. Ama bundan sonraki bakımlarını sizin tavsiye ettiğiniz yerde yaptırıcam.

Motosikleti
    Suzuki M800

Cevabınız için teşekkürler, ama maalesef aslında şaşe gibi bir ihtimalden kaynaklanmadığına emin gibiyim... Bahsettiğim ikinci tamircide motoru komple boyaya da göndermiştim. Kazadan filan değil de çok yıpranmalar vardı üstünde. Ufak tefek şeyler filan hepsi kapansın diye mat siyah yaptım komple. Neyse bu başka bir hikaye... O sırada kablolar filan hep kontrol edildi. O ustam bir de problemden haberdar olduğu için, şaşe ihtimaline bakmış olduğuna eminim. Sorun böyle bir şeyden kaynaklandıysa bile, bu artık bir etken değildir sanıyorum. Arızanın yeri ve nasıl giderebileceğim meseleydi şu anda daha çok. Sinyal kolundan iletilen bilginin varlığının röle olma ihtimalini güçlendirdiğini düşünmenize sevindim. Aslında iyi de bir ustaydı ama hiç röleden kaynaklı olabilir demedi o. Bizim motorlarda da baya kesilmesi gereken bağlantılar altındaymış röle. Taze bir röle denemiş olsa haberdar olurdum diye tahmin ediyorum.

Dediğiniz gibi en temizi bir Suzuki servisine gitmek. Ama haybeye 500-600 lirama çökecekler diye korkuyorum Parçalarımız çok pahalı... Güvenilir gidilir bildiğiniz bir liste var mı İstanbul için?

Motosikleti
    Alıntı gucluaydogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkürler, ama maalesef aslında şaşe gibi bir ihtimalden kaynaklanmadığına emin gibiyim... Bahsettiğim ikinci tamircide motoru komple boyaya da göndermiştim. Kazadan filan değil de çok yıpranmalar vardı üstünde. Ufak tefek şeyler filan hepsi kapansın diye mat siyah yaptım komple. Neyse bu başka bir hikaye... O sırada kablolar filan hep kontrol edildi. O ustam bir de problemden haberdar olduğu için, şaşe ihtimaline bakmış olduğuna eminim. Sorun böyle bir şeyden kaynaklandıysa bile, bu artık bir etken değildir sanıyorum. Arızanın yeri ve nasıl giderebileceğim meseleydi şu anda daha çok. Sinyal kolundan iletilen bilginin varlığının röle olma ihtimalini güçlendirdiğini düşünmenize sevindim. Aslında iyi de bir ustaydı ama hiç röleden kaynaklı olabilir demedi o. Bizim motorlarda da baya kesilmesi gereken bağlantılar altındaymış röle. Taze bir röle denemiş olsa haberdar olurdum diye tahmin ediyorum.

Dediğiniz gibi en temizi bir Suzuki servisine gitmek. Ama haybeye 500-600 lirama çökecekler diye korkuyorum Parçalarımız çok pahalı... Güvenilir gidilir bildiğiniz bir liste var mı İstanbul için?
    Kadıköy-Hasanpaşa'daki Suzuki Yetkili Servisi Delta Motor'u tavsiye ederim. İsmail Usta ve Kamil Usta 2003'ten bu yana Suzuki servisi işletiyorlar. Özellikle de cruiser modellerine çok hakimler. Ben de sürekli oraya giderim. 0216 345 30 86 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Randevu almanızda fayda var. Özellikle röleden şüpheniz olduğunu belirtirseniz ilk olarak onu kontrol edeceklerdir.

Kartal Oto Sanayii'ndeki Altan Motor'u da çok methederler. Ancak bulunduğum konuma olan mesafesinden ötürü gitme fırsatım olmadı.

Motosikleti

Motosikleti
    Suzuki VL 800 Intruder
    Kadıköy-Hasanpaşa'daki Suzuki Yetkili Servisi Delta Motor'u tavsiye ederim. İsmail Usta ve Kamil Usta 2003'ten bu yana Suzuki servisi işletiyorlar. Özellikle de cruiser modellerine çok hakimler. Ben de sürekli oraya giderim. 0216 345 30 86 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Randevu almanızda fayda var. Özellikle röleden şüpheniz olduğunu belirtirseniz ilk olarak onu kontrol edeceklerdir.

Kartal Oto Sanayii'ndeki Altan Motor'u da çok methederler. Ancak bulunduğum konuma olan mesafesinden ötürü gitme fırsatım olmadı.
    Altan motora bir kez gittim... pek olumlu yorum yapasım yok... tüm bakımları yapın diye verdik güya yaptı verdi 535 tl pra aldı... ama bitik bask balataları göremedi... başka yerde yaptırdık tekrar işçilik vererek...

Motosikleti
    Suzuki VL 800 Intruder
    Selamlar tekrar.
    Uzun uğraşlar sonrası Ankara'da birisini elinde original bir egzost buldum ve aldım. 550 tl mal oldu
    bence diğer aldığım rakamlara göre çok iyi kısmetse gidip taktırıcam
    ilgilenenlere teşekkürler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Selamlar tekrar.
    Uzun uğraşlar sonrası Ankara'da birisini elinde original bir egzost buldum ve aldım. 550 tl mal oldu
    bence diğer aldığım rakamlara göre çok iyi kısmetse gidip taktırıcam
    ilgilenenlere teşekkürler.
    Başkan eski egzozları ne yaptın,
    Satmadıysan atmadıysan alayım ben
    Haberini bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

6 ay yatan motosikletimin aküsünü söküp eve koymuştum. Kışın üstünde kalmasın, soğukta olmasın diye.
    179 gün sonra taktım aküyü, makina tek marşta çalıştı, gözlerim doldu; özlemişim

Bir sıkıntı vardı, kendi taktığımız tesisat çalışmıyordu, çakmaklık, sis farı, ek korna. Üstüne düşmedim.
    Bugün nasip oldu bakmak, kendi tesisatımın Eksi(şase)ucu bağlamamışım aküye. Sanıyordum ki, içeride bi yerden almıştık eksi ucu.
    Neyse ona bakarken de, aküyü bir ölçtüm.

Sistem kapalıyken akü, 12.98 V sağlıyor.
    Rölantideyken 14.00 V civarı veriyor. Hafif gaz verince 14.00 - 14.10 aralığında geziyor. Belirli devirde belirli volt vermesi gerekiyorda, bakmadım şimdi servis kitapçığına. Motor soğuktu, gaz vermek te istemedim. Sanıyorum ki Değerler normal

Sistem kapalıyken

Rölantideyken

Sevgilerimle
    20

Motosikleti
    Değerler 3 aşağı 5 yukarı fark gösterir ama normal düzeyde İbo. Sıkıntı edilecek bir şey yok.
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki VL 800 Intruder
    [QUOTE=sey_47;4142980]Başkan eski egzozları ne yaptın,
    Satmadıysan atmadıysan alayım ben
    Haberini bekliyorum.[COLOR="Silver"]

Ah bee! bunu 10 gün önce söyleseydin ya seninkileri alırdım bende.
    egzost henüz değişiyor. Hasanpaşa'daki servise bıraktım buradaki arkadaşın tavsiyesi ile karbüratör temizliği egzost değişim senkron ayarı v.s cuma akşamı alıyorum
    üzerindeki egzost higyway hawk yukarıda resmi var.
    ilgilenirsen teklifini yazarsın.
    Teşekkürler.

Motosikleti
    Herkese selamlar;

Bugün bir M800 kullanıcısı arkadaşımızın "O2 sensör yuvaları olmayan egzostu nasıl O2 sensörü olan motorumuza montajlarız ?" sorusuna istinaden bir bilgi videosu paylaşmak istiyorum. Zamanında benzer bir soruyu sey_47 (İbrahim) arkadaşımız da bana sormuştu ama o zaman videoyu eklemeyi atlamışım sanırım.

Böyle bir bilgi arayan arkadaşlar için faydası olacağını düşünüyorum:

roccoatilla bunu beğendi.

Merhaba arkadaslar,
    Bende İntruder M800 sahibiyim.
    2006 model M800 iki sene 10bin km kullanıp sattım, ve tekrardan yeni kasa M800 aldım.
    Ancak eski kasası hala gözümde tütüyor....
    Bu yeni kasa için arka koltuk için kapak ve ön cam kullanan varmı acaba,
    gecen sene gri bir tane görmüstüm ancak üyeler arasında yok sanırım.

Motosikleti
    Alıntı roccoatilla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,
    Bende İntruder M800 sahibiyim.
    2006 model M800 iki sene 10bin km kullanıp sattım, ve tekrardan yeni kasa M800 aldım.
    Ancak eski kasası hala gözümde tütüyor....
    Bu yeni kasa için arka koltuk için kapak ve ön cam kullanan varmı acaba,
    gecen sene gri bir tane görmüstüm ancak üyeler arasında yok sanırım.
    Merhaba, ben artçılı da kullandığım için mono kapak tercih etmedim. Ayrıca kamp malzemelerini taşırken kapağın üzerine yükleme yapmak çizilmesine belki kırılmasına sebep olur diye hiç o işe girmedim. Aradığınız parça şu herhalde: http://www.twowheel.co.uk/suzuki-int...ail-cover.html

Rüzgar siperlikleri bu kasada çok çirkin duruyor. Alien kafası gibi. Görüntüyü sorun etmem benim için konfor önemli diyorsanız elbette düşünün. Ama bu klasik bir motosiklet değil. Muscle bike. O sebeple ben görüntüyü daha çok önemsediğimden herhangi bir rüzgar siperliği işine de kalkışmadım. Suzuki servislerinden sipariş edebilirsiniz. 1 hafta-10 gün civarında gelir aksesuarlarınız.

Bunlar da siperliklerin görüntüsü:

Kısa ve karartmalı olan: http://www.customcruisers.com/conten...le-n28216.html

Uzun ve konfora yönelik olan: http://www.customcruisers.com/conten...le-n28217.html

Alıp kullandığınızda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    roccoatilla bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki VL 800 Intruder
    Selamlar.
    Diyorum ki ; acemiliğimi atlana kadar, hangi vites de olduğumu bana gösterecek bir şey yok mudur bu motor için ?
    VL800 C800. Yada bana pratik bir yol!...

Motosikleti
    Selamlar.
    Diyorum ki ; acemiliğimi atlana kadar, hangi vites de olduğumu bana gösterecek bir şey yok mudur bu motor için ?
    VL800 C800. Yada bana pratik bir yol!...
    Vites göstergesi zaten motosikletlerin neredeyse çoğunda yok. Pek acemi motoru denemez aslında C800 için. Her neyse, aliexpressten şöyle bir ürün alıp kullanabilirsiniz: https://tr.aliexpress.com/item/K-rm-...308.4.8.fYv1VE

Merhaba, evet aradığım kapak ve rüzgar siperlikleri bunlar,
    kapak fiyatı makül ancak siperlik çok pahalı geldi.
    malum eksoz meselemi çözmeden almayı düşünmüyorum,
    alırsam burada paylaşırım.
    sey_47 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler