Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

mondial 150 kn kullanıcıları / bilgi paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar .bende 150 kn kullanyorum yanlız 1 gün yolda kendi kendine stop etti .marş basıyor ama motor çalışmıyor benzin doldurdum olmadı buji sıfır taktım olmadı marşa basa basa aküyü bitirdim yeniden şarj ettirdim çalıştırdım yine olmadı yine marş basıyor ama motor çalışmıyor yine aküyü bitirdim bu sefer tabana kuvvet diye marş pedalını kullandım yanlız 3-4 sefer pedala bastıktan sonra egzoz da patlama oluyor .yağını değiştirdim olmadı .motorun her yanına hava bastım belki bi tıkanma vardır iye yine olmadı feleğim şaştı arkadaşlar ALLAHınızı severseniz yokmu bunu bi çaresi şehirden uzağım ustaya götüremiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

slm arkadaşlar .bende 150 kn kullanyorum yanlız 1 gün yolda kendi kendine stop etti .marş basıyor ama motor çalışmıyor benzin doldurdum olmadı buji sıfır taktım olmadı marşa basa basa aküyü bitirdim yeniden şarj ettirdim çalıştırdım yine olmadı yine marş basıyor ama motor çalışmıyor yine aküyü bitirdim bu sefer tabana kuvvet diye marş pedalını kullandım yanlız 3-4 sefer pedala bastıktan sonra egzoz da patlama oluyor .yağını değiştirdim olmadı .motorun her yanına hava bastım belki bi tıkanma vardır iye yine olmadı feleğim şaştı arkadaşlar ALLAHınızı severseniz yokmu bunu bi çaresi şehirden uzağım ustaya götüremiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Abdullah79 kardeşim senin olaya benzer olay yaşamıştım geçen ay.Yokuş aşağı giderken stop edeyim öyle gideyim birazda dedim.Koldan stop düğmesine bastım stop ettim gittim.Sonra marşa bastım çalışmadı.Ayaktan çalıştırmaya çalıştım motor çalışacak gibi oluyo çalışmıyor.Vitese takıp çalıştırmaya çalıştım çalışmak için zorluyor fakat çalışmıyo.Motoru kendim uğraşa uğraşa insanların olduğu yere götürdüm.Motordan anlayanlarda baktı çalışmadı.Bujiyi söktük yedek bujiyi taktık yine olmadı.Buji ateşlemiyordu.Karbüratörde desen hatayı yeni değişti.1-2 saat uğraştık.Sonra bir düğmeleri kontrol edelim dedik.Meğersem koldaki stop düğmesini açık unutmuşum.Düğmeyi kapalı konuma getirdim tek seferde çalıştı.Akü zayıfladı diye bayağı gezdim şarj ettirdim.Basit nedenlerden kaynaklanabiliyo.Stop düğmesini kontrol et.Büyük ihtimal stopla alakası vardır çalışmamanın..Stop kablolarında olabilir oraları kontrol et istersen.Selçuk abi daha iyi bilir oda yazar görürse yazını.

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı furki5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abdullah79 kardeşim senin olaya benzer olay yaşamıştım geçen ay.Yokuş aşağı giderken stop edeyim öyle gideyim birazda dedim.Koldan stop düğmesine bastım stop ettim gittim.Sonra marşa bastım çalışmadı.Ayaktan çalıştırmaya çalıştım motor çalışacak gibi oluyo çalışmıyor.Vitese takıp çalıştırmaya çalıştım çalışmak için zorluyor fakat çalışmıyo.Motoru kendim uğraşa uğraşa insanların olduğu yere götürdüm.Motordan anlayanlarda baktı çalışmadı.Bujiyi söktük yedek bujiyi taktık yine olmadı.Buji ateşlemiyordu.Karbüratörde desen hatayı yeni değişti.1-2 saat uğraştık.Sonra bir düğmeleri kontrol edelim dedik.Meğersem koldaki stop düğmesini açık unutmuşum.Düğmeyi kapalı konuma getirdim tek seferde çalıştı.Akü zayıfladı diye bayağı gezdim şarj ettirdim.Basit nedenlerden kaynaklanabiliyo.Stop düğmesini kontrol et.Büyük ihtimal stopla alakası vardır çalışmamanın..Stop kablolarında olabilir oraları kontrol et istersen.Selçuk abi daha iyi bilir oda yazar görürse yazını.
    aynen katılıyorum dugmeden olması muhtemel furkan kardesm koltuk kılıfı hazır degıl oto koltuk kılıfı kaplayan ustalar halleder kalıtesıne göre fıyatları var tabi renklerde zımba makınası olsa kendın bıle yaparsın

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Tamam selçuk abi.Şık durmuş kırmızı kılıf.
    Koltuğun kırmızı olan yeri soluyo bazı kn lerde.Benim motorun daha solmadı kırmızı olan yeri yeni gibi duruyo.İnşAllahta solmaz.Solmaması için gölge yerlere koyuyorum motoru..İlerde solarsa oto koltuk kılıfı kaplayan yerde yaptırırım sıkıntı değil
    He bide dün bayiye gittim birkaç parça aldım motora dişliyide alacaktım usta dedi 17 dişli motorun performansını
    düşürür senin motora yaramaz 16 dişli al dedi.Kafam karıştı.Abi motosiklet forumundan arkadaşlar 17-40 veya 17-38 kullanıyo dedim.Ustada o motor nasıl olduğu yerden kımıldıyo.17-38 i kaldırmaz dedi.Bende kaldırıyormuş dedim.İnanmadı.

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    uygun yollu koltugu kaplayacak yer varsa kaplatabılırsın hem orjınal koltuk deforme olmaz benım dıslıyı parcacı tavsıye ettı burada kt olan abılerm var sanzumanını kendılerı bıle toplayabılıyoralr onlar da füzeo olmustur dedıler hakıkatten guzel gıdıyor tek kısı düz yerlerde super rampada da fena degıl 150 cc motor sonucta 125 lık olsa tamam derım ben begendım otobanda banamısın demedı ıkı kısı asırı rampada belkı etkılenebılır denemek lazım

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Selçuk abi sesin soluğun çıkmıyo.Ne yapıyon ne ediyon kırmızı canavarla
    Motor Allah(c.c) nazarlardan korusun süper..150 kn çok dehşet bir makine..150 mcx almak istiyodum ama gerekmez sanırım.Aradığım performans var bunda..Yokuşlarda çok iyi..Orjinal dişliyle 4. vites düz kötü yolda bile 2 kişi 105 rahat görüyo.

Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı furki5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selçuk abi sesin soluğun çıkmıyo.Ne yapıyon ne ediyon kırmızı canavarla
    Motor Allah(c.c) nazarlardan korusun süper..150 kn çok dehşet bir makine..150 mcx almak istiyodum ama gerekmez sanırım.Aradığım performans var bunda..Yokuşlarda çok iyi..Orjinal dişliyle 4. vites düz kötü yolda bile 2 kişi 105 rahat görüyo.
    furkan kardesım aynı sekılde ALLAH (cc) hepımızı kazalardan korsusun sınavlar dolayısyla gıremedım foruma uzun zamandır ıkı haftlagına bursa ya geldım 350 km son bır haftadır yol yaptım motorda egzos patlatma sorunu vardı karburatörde hava ayar vıdası yerıne baska bırsey takmıslar yenı karburatör aldım su anda cekısı falan super arada bakımını yapıyorum tesısatta bır sıkıntı var resımlerı kısa zamanda paylasacagım

Motosikleti
    150 Mc-x Roadracer
    Bu kn nin göstergeleri hiç sevmiyorum..Motor sağlam iyi.Motoru çok seviyordum.Taki arkadaşın mcx'i bugün süresiye kadar..Mcx te titreşim denilen şey 100 e vurduğunda bile hissedilmiyo.İbresi harika sağlam..Motorun ses desen dehşet.Birtek direksiyonu hoşuma gitmedi ama mcx harika motor..Kn yi satıp Mc x alasım geldi.Kn de çok güzel motor ama mc x i kullanmakta çok güzel.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    150 kn kullanıcısıyım mondial gerçekten 150 kn ile tahminlerin üzerinde sağlam bir motor yapmış (motordan anlayanlara)tavsiye olur ...

Merhabalar:

Bende de 150kn var arkadaşlar.Tam 7 yıldır kullanıyorum. resimlerini yüklemeye çalışacağım 26000de maşallahı var tık demedi.

numan_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z180s
    Slm arkadaşlar bende geçen sen aldım 150 kn yi tavsiye ederim bakımını zamanında yapın sorunsuz binersiniz.

0909halil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alacak kısmetse )

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arkadaşlar bu motorn karbüratörünün fotosunu çekip paylaşabilecek birisi var mı ? Mümkünse 2 taraftan ve yakından olabilirse eğer...

Yada üzerinde yazanları yazsanız da olur, PZ27 yada PZ30 yazıyor mu.

Teşekkür ettim

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    pz27 vardır 125liklerde pz26 var 150 liklerde pz27 200 lüklerde pz30 diye biliyorum ben

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Arkadaşlar merhaba, bende kısmetse Cuma sabahı motorumu alıyorum. Uzun zamandır chopper bakıyordum fakat iyi bir chopper alamayınca arayış içindeyken tesadüf hiç aklımda olmayan 150 KN yi buldum. Kaparo bıraktım. Cuma sabahı da gidip devirini alacağım memnun kalırım inşallah. Herkese kazasız hayırlı sürüşler.

Motosikleti
    Mondial 150 KN

Mondial 150 KN Uzun Yol...

Alıntı ahmetersoz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bende kısmetse Cuma sabahı motorumu alıyorum. Uzun zamandır chopper bakıyordum fakat iyi bir chopper alamayınca arayış içindeyken tesadüf hiç aklımda olmayan 150 KN yi buldum. Kaparo bıraktım. Cuma sabahı da gidip devirini alacağım memnun kalırım inşallah. Herkese kazasız hayırlı sürüşler.

Arkadaşlar Merhaba sonunda motorumu alabildim. Bu arada hiç motosiklet tecrübem hiç yok sayılır özellikle vitesli motor hiç kullanmadım bile. İlk izlenimim mükemmel. Kısaca aktarayım. Safranbolu'da yaşıyorum ve motoru Balıkesir merkezden aldım. Otobüs ile getirmeyi planlıyordum fakat Balıkesirde yakın saatlerde araç bulamadım. Bursaya geçeyim ordan ayarlarım diye düşündüm. Bursada da soğolsun şöferler 200-250 TL isteyince mecburen kullanarak gelmek zorunda kaldım. İyi ki de öyle olmuş uzun yol tecrübesi oldu. Toplamda 604,8 Km gün içerisinde yol yapım. Özellikle Bursadan sonra sadece iki mola ile Safaranboluya kadar geldim. Biri yakıt biride sıcak bir çorba için onun haricinde hiç mola vermedim ve allaha şükür 150 KN en ufak bi pürüz bile çıkarmadı otobana giremediğim için Bolu dağını da tırmanmak zorunda kaldım. Bolu dağını çıkarken 5. vitesten 4. vitese bile düşmedi, virajlarda yavaşlamama rağmen. Açıkçası Mondial marka 150 lik bir motorun 600 Km yolu yapacağından şüpheliydim ve yolda sorun çıkarsa ne yaparım diye çok düşündüm ama maşallah sorunsuz bir şekilde geldim. Ertesi sabah marşla çalışmadı ama araba tecrübem olduğundan nette vurdurmaya baktım ve tek vurduruşta çalıştı şu an hiç bir sorun yok maşallah. Şimdilik tecrübelerim bunlar ve bu fiyattaki bir motor için çok memnun kaldım. Gerisini zaman gösterecek herkese kazasız sürüşler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hayirli olsun. bende bartindayim yakinmisiz birbirimize. bu havada o kadar yolu iyi gelmissin birde bilmedigin bir motorla. motoru vurdurmana gerek yok tu ki ayak marsi var onda.

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun. bende bartindayim yakinmisiz birbirimize. bu havada o kadar yolu iyi gelmissin birde bilmedigin bir motorla. motoru vurdurmana gerek yok tu ki ayak marsi var onda.
    Teşekkürler arkadaşım sağol, hava allaha şükür yağmadı tam demir çeliğin oralarda hafif atıştırmaya başladı. % dk. sonra eve geldim zaten pek ıslanmadım ama biraz soğuktu. Bartına çok geldim ama bu yaz motorla gelmeyi istiyorum. Ayak marşı var ama bastım bastım çalıştıramadım o yüzden vurdurdum

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bende safranboluya çok geldim gezmek için. belki bir gün karşılaşırız belli mi olur

Motosikleti
    Mondial 150 KN
    İki hafta önce bi Amasra, Zonguldak yaptık burdan arkadaşlarla güzel oldu. Buraya gelirsen haberleşelim tanışmış oluruz.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler