Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

mondial 150 kn kullanıcıları / bilgi paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Today
    Merhaba arkadaşlar, ben de 2 yıl kn150 kullandım ilk vitesli motorumdu kısaca ben de yazayım bişeyler belki katkım olur. Bir kaç arkadaşın dediği gibi motorda 80e kadar fazla titreşim olmasa da 80den sonra titreşim çok fazla artmaya başlıyordu ben de ön dişliyi değiştirttim belirgin olmasa da biraz azaldı diyebilirim (belki de psikolojik . Motor 120yi çok rahat görüyor otobanda yokuş aşağı giderken ibrenin 120yi biraz geçtiğini de söyleyebilirim ama sonuç olarak ibre 120yi rahat görüyor. 30kmlik yolda okula gider gelirken titreşimden dolayı rahatsız oluyordum.Motordan indiğimde bir 5 dk ben de titremeye devam ediyordum ama hız konusunda yol tutuşunda çevre yollarında sorun yaratmayacak bir motor. Motoru düzenli olarak yağını değiştirttim biraz titiz olduğumdan 2-3 haftada bir yıkamaya özen gösterirdim o yüzden 2. yılın sonunda bile motoru sıfır sananlar oluyordu fakat açık havada üstü örtülü kaldığından dolayı sanırım motorun bir kısmında oksitlenme başlamıştı. Gerçekten seri bir motor şehir içinde olsun çevre yollarında olsun diğer çoğu motoru arkasında bırakacak motor. Fakat şu göstergeler bir türlü düzelmedi. Önce benzin göstergesi bozuldu garantiden değiştirdiler, benzin göstergesi düzeldi hız göstergesi bozuldu sanırım bunun bir tamiri yok olmadı mı olmuyor. Yakıt sarfiyatı km de yaklaşık 0.11 tl yakıyordu bu ccde bir motor için normal. Çin malı deyip geçmemek gerekiyor çünkü değer verdikten sonra karşılığını veren motor tabiki daha fazla para verip daha kalitelisini almak mümkün. Motoruma güzel bir alarm, bagaj taktırmıştım, depo koruyucu da çok şık durmuştu. Yeni alıp kullananlara hayırlısı olsun kazasız belasız inş. Motorumu ailemin isteği üzerine satmak zorunda kalmıştım ama hala yeri ayrıdır. İyi akşamlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Çook yakında olacak inşallah : ))
    neon tak eksoz tak lastiği kalınlaştır biraz fazla yakar ama olsun :D

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    MONDİAL 150 KN ( KIRMIZI ŞEYTAN )

mondial 150 kn oldu 250 kn ....... :queen: :queen:

Motosikleti
    mondial 150 kn

yardım lütfen

slm arkadaşlar bende 29 09 2009 da aldım 150 kn hale biniyorum hiç sorunla karşılaşmadım yolda bırakmadı beni hiç ama bir sorun var şu na gideremiyorum motor gaz verince birden istop ediyo birde mesala 4 vites gidiyosun gaas kestin egsos patlama yapıyor nedeni ne oldunu bilen varmı veya aynı şeyi yaşayıp gideren varmı sorunu tek sıkıntım bu bakımları hep yapıldı servisinde km bakımı birde orda abi dişliyi değiştirmiş ne fark olmuş bunu servis yaparmı acaba bende yapsan hızı artarmı seviyorum hızı geçen apaçi 150 lik beni solladı gitti şileye giderken deli oldm vallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:08 ----------

yokmu kimse arkadaşlar yokmu

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı murat1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bende 29 09 2009 da aldım 150 kn hale biniyorum hiç sorunla karşılaşmadım yolda bırakmadı beni hiç ama bir sorun var şu na gideremiyorum motor gaz verince birden istop ediyo birde mesala 4 vites gidiyosun gaas kestin egsos patlama yapıyor nedeni ne oldunu bilen varmı veya aynı şeyi yaşayıp gideren varmı sorunu tek sıkıntım bu bakımları hep yapıldı servisinde km bakımı birde orda abi dişliyi değiştirmiş ne fark olmuş bunu servis yaparmı acaba bende yapsan hızı artarmı seviyorum hızı geçen apaçi 150 lik beni solladı gitti şileye giderken deli oldm vallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:08 ----------

yokmu kimse arkadaşlar yokmu
    arkadaşım eksoz patlatma problemi olan arkadaşlarım vardı servise götürdük sağolsun adana daki mondial ( cem motor ) servisi gerçek anlamda ilgileniyor müşterisiyle ve sorunun ne olduğuna anında karar veriyor...
    belki biliyorsunuzdur 150 kn nin orjınal fabrika çıkışında hız sabitleyicisi vardır belki süren deniyen varsa bilir bu motor özelliklede rotaj zamanında aşırı zorama yapılınca sistem otomatikman kesiciye girdiriyor ve elektiriği kesiyor motor açıldıkca rotaj tamam landıkca azalıyor .....
    senin sorunda 4 viteste motor eğer kendini zorluyorsa dediğim hız kesici devreye giriyorsa gaz yemiyordur benin kn 2000 km deyken artık arada bir eksoz patlatması yapardı servise götürdüm tanıdık ustalar sağolsunlar hemen hız sabitleyiciden dediler ve o sistemi iptal ettiler şimdi gazda yiyor her viteste elektirikte kesmiyor....bence bunu birdene derim

Motosikleti
    mondial 150 kn

teşekkür ederim

teşekkür ederim ben şimdi salı yada çarşamba günü servise götürcem motoru servis yaparmı bu dediğinisi acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:58 ----------

he giderken yapmıyo bunu tam kalkış yapmak üzere gas verince istop ediyo ben yinede hız sabitliyici iptal ettiriyimmi ?

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı murat1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim ben şimdi salı yada çarşamba günü servise götürcem motoru servis yaparmı bu dediğinisi acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:58 ----------

he giderken yapmıyo bunu tam kalkış yapmak üzere gas verince istop ediyo ben yinede hız sabitliyici iptal ettiriyimmi ?
    yok eğer kalkışta yapıyorsa söktürmene gerek yok derim ama motor hıza bindikten sonra 4 ve 5 viteste sıkıştırınca yapıyorsa söktür bence eğer kalkışta varsa böyle bir sorun ozman başka bir problemi vardır bu a

rada motor kaç binde ......

vedatkavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250

stop etme

arkadaşım karbüratörün altındaki sarı vidayı biraz yani yarım tur gevşet böylece zengin karışım oluşur motor hızlanır biraz fazla benzin yakar fakat dert biter....

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    arkadaşlar aslında mondial 150 kn modeli gerçek mondial değil bunuda eğer buu motordan kullanan arkadaşlar varsa biraz dikkat etsinler göreceklerdir....
    asıl motor marka olarak fym markasıdır...tamam yine çin malıdır ama çinde honda ve yamahanın parçalarını ve montajını yapan bir şirkettir....
    özellikle 150 kn modelinin 2006 modeline bakın motorun sağ tarafındaki armaya kuşveya kartala benzer bir resimle karşılaşacaksınız buda fy markasının armasıdır yada motorun sol tarafı yada şöyle tarif edeyim ön dişlinin hemen altındaki seri nosunu googleye koplayın şak diye karşınıza kırmızı ve siyah rekli fym yani sürdüğümüz kn çıkar .... durun size link de vereyim

guangzhou huanan motors group bu siteye girin kullandığımız motorun nereden hani fabrikadan çıktığını görün ama uzun bir araştıra soucunda edindiğim bilgiye göre modial ın getirdiği modeller arasında motor kalitesi ve konfor açısından en iyi modellerden biride mondial 150 kn dir gerçek ismiyle ( fym 150fy ) .........

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    . güzel miş
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    slm arkadaşlar 150 kn mi en sonunda 200 cc yaptım ... iyide aldu eşekti at gibi oldu şaka bir yana baya bir fark etti .... çekişi olsun özelliklede hızlanması ama tek sorun 150 cc lik güce alıştıktan sonra 200 lük olunca insana biraz garip geliyor ...demeyi düşünüpte yapmayanlara açıkcası tavsiye ederim .... 200 cc oldu orjınali bildiğiniz gibi 12 bg ...ama şimdi ne kadar oldu bilmiyorum bilen varmı....?

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    HONDA

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    tamam işte kardeşim bulmuş işte mondial diye getirdikleri motor herkeze bağıra bağıra diyorum bu türkiyeye gelenler mondial değil diye kardeş eline sağlık gerçi 2 mesaj yukarda yazmıştım fym markası diye sen tam motoru bulmuşsun aslında bu 125cc olanı birde bunun siyah ve tam 150 cc olanı var ...............emeğine sağlık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:19 ----------

ahanda. buda 150 cc lik modeli bire bir vidasına kadar mondial 150 kn yani fym 150...

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    http://www.facebook.com/#!/video/vid...=1753743247625

150 cc değil 200 cc lik mondial kn ses denemesi...
    eksoz orjınaldir hiç bir değişiklik yapılmamıştır

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN

arkadaşlar dün motor üzerindeki en son görsel modifiye uygulamasını sizlerle paylaşmak istedim arka stop lambasını siyah hale getirdim tabi buna ek olarak ön sinyal lambaları ve amortisör üzerine kaplama geçirdim görüş ve önerilerinizi bekliyorum....

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki bu modelde arka jant çapı ön jantla aynı gibi, sanki daha mı güzel deuruyo acaba
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı zion1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki bu modelde arka jant çapı ön jantla aynı gibi, sanki daha mı güzel deuruyo acaba

yok zion1 o fotoyu bende daha önce inceledim kaç defa baktım yok kardeşim arka daha küçük...

bu arada yen, resimler nasıl ...

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN

motorumu 200 cc yaptıktan sonra kendi orjınal göstergesi 120 km di.orjıanlini 160 km lik gösterge ile değiştirdim şimdi çok iyi oldu hem daha şık ve gösterişli duruyor yorumlarınızı bekliyorum....

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Alıntı exali0101 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorumu 200 cc yaptıktan sonra kendi orjınal göstergesi 120 km di.orjıanlini 160 km lik gösterge ile değiştirdim şimdi çok iyi oldu hem daha şık ve gösterişli duruyor yorumlarınızı bekliyorum....
    resim hatalı galiba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:28 ----------

bide arkdaslar bu gosterge panellerın de sorun var galıba tanıdıgım bı arkdasta 100 km sonra baslamıstı ve burdada okuduguma gore herkes muzdarıp bu konudan...,

bıseyler yapan varmı bu sorun ıcın??

farklı bı gosterge panelı uyuyormu buna sorun paneldemı ??

Motosikleti
    MONDİAL 150 KN
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim hatalı galiba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:28 ----------

bide arkdaslar bu gosterge panellerın de sorun var galıba tanıdıgım bı arkdasta 100 km sonra baslamıstı ve burdada okuduguma gore herkes muzdarıp bu konudan...,

bıseyler yapan varmı bu sorun ıcın??

farklı bı gosterge panelı uyuyormu buna sorun paneldemı ??

kardeş fotoğrafları birde böyle attım acıyor sanırım

bu taktığm gösterge tam uyum sağladı hiç bir sorun yaratmadı panelide sorunsuz bir şekilde oturuyor tesisatıda bozmaya gerek kalmıyor yani orjınal söketlerinden eskisini çıkar bunu tak olay bukadar basit...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler